Система Orphus

Про досвід Пирятинського районного методичного кабінету з теми „Діагностичний підхід до організації науково - методичної роботи в районі“

Діагностична функція – одна з основоположних функцій науково- методичної роботи з педагогічними кадрами в умовах оновлення освіти – вимагає поглиблення регулярного вивчення ступеня розриву між реальним рівнем компетентності вчительських і керівних кадрів , що виявляється в узагальненому результаті їхньої праці,та вимогами , що ставляться сучасним українським суспільством до якості діяльності конкретних працівників освіти.

 

Освітня система Пирятинського району та міста є різноплановою, самодостатньою, постійно знаходиться в режимі розвитку.

Творчі здобутки учнів і педагогічних колективів, інноваційна діяльність закладів – усе це і є сучасне обличчя освіти Пирятинщини.

Методична робота в районі спрямовується на підтримку педагогічних кадрів у реалізації рішень серпневих конференцій педпрацівників, конкретних психолого-педагогічних проектів; моніторингу навчально-методичного забезпечення освітнього процесу, якості методичних послуг, самоаналізу діяльності районного та шкільних методичних кабінетів, різних моніторингових досліджень.

Методична діяльність у районі здійснюється за принципом моніторингу – систематичної аналітико-діагностичної діяльності, де враховуюся інтереси та запити всіх категорій педагогічних працівників та керівників навчальних закладів.

Перехід на організацію науково - методичної роботи на діагностичній основі в Пирятинському районі здійснюється поступово, по мірі того , як педагогічні колективи шкіл оволодівають методикою діагностування. Така позиція багаторазово посилює ефективність її впровадження допомагає подолати тенденції до самоізоляції в роботі окремих педколективів, підносить науково – методичну роботу на вищий рівень.

Методи отримання інформації :

діагностичні анкети, карти-опитувальники (за змістом, функціями, формою)
відвідування уроків та позакласних заходів; аналіз виступів учителів на засіданнях педради, конференціях, методоб'єднаннях, педконсиліумах, участі в роботі творчих груп (педагогічне спостереження); бесіди (позитивне, недоліки, висновки); тестування (20-30 контрольних завдань), а потім опрацювання інформації.

Діагностика вчителів щодо ефективності форм науково-методичної роботи щорічно проводиться у квітні – травні, щоб на початок нового навчального року спланувати найбільш доцільні форми.

На основі даних діагностики складаються діагностичні карти педагогів, керівників.

Аналіз зібраних матеріалів дає можливість виявити групи вчителів, які визначили для себе перелік утруднень і потребують навчання, методичної допомоги; педагогів, які мають високий рівень професійної підготовки, оволодівають інноваційними технологіями та цілеспрямовано впроваджують їх у процесі навчальної діяльності; створити динамічні об’єднання учителів для вирішення термінових проблем, пов’язаних з навчально-виховною діяльністю закладу освіти.

За результатами діагностування організатори методичної роботи через методичні технології (школа перспективного педагогічного досвіду, школа молодого вчителя, школа педагогічної майстерності, майстер-класи, творчі групи), через різні форми методичної роботи (творчий звіт учителя, творчий портрет учителя, самоосвіта, науково-практична конференція, оперативно-методична нарада, групова та індивідуальна консультація, семінар, бесіда, дебати, дискусія, дидактична гра, ділова гра, методичний (аукціон, фестиваль, турнір), взаємовідвідування уроків, відкритий урок, методична декада і інші) реалізують систему неперервної педагогічної освіти.Форми та методи обираються відповідно до потреб та запитів кожного педагога, можливостей району (міста) та загальноосвітнього закладу.

Характерною особливістю в діяльності райметодкабінету є те , що результати діагностування в педагогічних колективах шкіл району органічно зв’язані з атестацією, і на основі яких даються диференційовані рекомендації щодо курсової перепідготовки. Діагностичний підхід до організації науково-методичної роботи дозволяє по новому вирішувати питання перепідготовки і підвищення кваліфікації педагогічних кадрів й удосконалення їх педагогічної майстерності.

Додаткову інформацію можна запросити у Шкурупій Лариси Григорівни, завідувачки райметодкабінетом, тел.. 0675875349, e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додаткова інформація

  • Інформує: Пирятинський районний методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської районної державної адміністрації

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.