Система Orphus

Українсько-польський проект «Шкільна академія підприємництва-2»

 "Ініціативність" та "підприємливість" входять до сладу 7 ключових компетентностей загальноєвропейських рекомендацій щодо ціложиттєвї освіти. Ініціативність та підприємливість означає здатність людини втілювати ідеї у життя. Вони охоплюють творчість, інноваційність, здатність йти на ризик, а також вміння планувати заходи та здійснювати їх для досягнення поставлених цілей. Вони становлять підтримку для індивідуальних осіб не тільки в їхньому щоденному приватному та суспільному житті, а також на роботі, допомагаючи їм усвідомлювати контекст їхньої праці і здатність використовувати шанси; вони є підставою для більш конкретних знань, вмінь та навичок, потрібних тим, хто займається або бере участь у громадській чи економічній діяльності. 

Українсько-польський проект «Шкільна академія підприємництва-2» («ШАП-2») спрямовано на розвиток підприємницької компетентності та підприємливості в учнів загальноосвітніх та середніх спеціальних закладів освіти України. Засобом для цього є створення шкільних клубів підприємництва (ШКП).

Керівництво проектом:

З польської сторони:Ева Бобіньска, вчитель-консультант Відділу розвитку суспільних і громадянських компетентностей Осередку Розвитку освіти (ORE), Варшава. 

З української сторони:Роман Шиян, кандидат біологічних наук, директор Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Загальна мета: підтримка суспільно-економічного сталого розвитку країн у виконанні заходів, котрі мають на меті підвищення рівня освіти і професійної кваліфікації суспільства через запровадження елементів підприємницької освіти в школі.

Конкретні цілі: 

  • розвиток в учнів та вчителів культури підприємництва та необхідних компетентностей для досягнення успіху в бізнесі або професійній кар'єрі;  

  • обмін досвідом у запровадженні в шкільній практиці заходів, пов'язаних із розвитком професійної активності та підприємливості.

Кінцева цільова група:
Учителі та учні старших класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Проект «ШАП-2» заплановано на 1 рік реалізації і складається з 4 компонентів:

1. Tренери (навчання українських експертів для підтримки розвитку вчителів і шкільних психологів у сфері реалізації завдань щодо професійної активності та підприємливості учнів).

2. Шкільні лідери (підготовка вчителів українських шкіл і шкільних психологів до підтримки розвитку учнів у сфері професійної активності та підприємництва).

3. Шкільні клуби підприємництва (підготовка учнів до активності на ринку праці та активного підприємницького ставлення).

4. Інтернет платформа проекту (підсилення компонентів 1, 2, 3 та координації, моніторингу і пропагування проекту). Вона буде віртуальним простором обміну інформації. Шкільні лідери матимуть постійний доступ до: 1) інформації щодо заходів у проекті, термінів навчань, графіків проведень, навчальних матеріалів; 2) кожен ШКП матиме свою підсторінку в Інтернет-вітрині проекту, де буде розміщено:

  • річний план заходів;

  • щомісячні звіти з реалізації заходів;

  • актуальний стан перебігу реалізації планів діяльності ШКП.

Також у 2013 році заплановано:

  • Конкурс шкільних клубів підприємництва.

  • Форум експертів.

  • E-learning для опікунів ШКП.

  • Видавництво матеріалів.

  • Підсумкова конференція.

Координатор проекту «ШАП-2» у Полтавській області:

Шкоденко Лариса Анатоліївна,
методист відділу природничо-математичних дисциплін ПОІППО ім.М.В.Остроградського, електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Адреси проекту «ШАП-2» на Полтавщині:

Блог:  http://sae-poippo.blogspot.com

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Учнівські клуби підприємництва Полтавщини:

Фрагменти інтерв’ю керівників та координаторів проекту, записані під час семінару 27-30 червня у Полтаві, можна переглянути за адресою:  http://video.yandex.ua/users/misto-tv/view/6326/# або на блозі  http://sae-poippo.blogspot.com

Станом на 23 липня 2013 року в області проведено 2 навчальні семінари для керівників учнівських клубів підприємництва (16 осіб), створено блоги навчальних закладів – учасників проекту.

Підготували О.О.Новак, Л.А.Шкоденко

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.