Система Orphus

Німецько-український проект «Мости партнерства задля розвитку місцевих громад»

logos

Подальше політичне та економічне поглиблення українсько-європейських відносин, зокрема в рамках Східного партнерства, необхідність пришвидшення процесів реформування в Україні вимагають більш дієвих кроків із вивчення та подальшого впровадження європейського досвіду щодо трансформаційних процесів в економіці, державному управлінні, освіті, громадській участі. Одну із ключових позицій у цьому процесі обіймають територіальні громади.

Процес децентралізації та як результат делегування широких повноважень із питань соціального, економічного та культурного розвитку територіальним громадам для українського політичного життя – на часі.

Нині децентралізація є ключовою реформою українського уряду. Саме на підтримку цих процесів і спрямований німецько-український проект: «Мости партнерства задля розвитку місцевого самоврядування», підтриманий Міністерством закордонних справ Німеччини.

Проект реалізують:

  • Kultur-, Sport- und Freizeitverein «Vita» e.V. aus Dortmund, Deutschland.
  • Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної  освіти ім. М.В.Остроградського, Полтава, Україна.
  • ГО «Полтавське агентство розвитку територій», Полтава, Україна.
  • Пирятинська міська об’єднана територіальна громада, Пирятин, Україна.

Мета проекту: Формування політичної культури та розвиток  громадянських компетентностеймолоді та дорослих Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади в умовах децентралізації та на основі досвіду комун Землі Північний Рейн-Вестфалія.

Очікування. Передбачається, що учасники проекту ознайомляться з досвідом комун Землі Північний Рейн-Вестфалія, особливо з питань: боротьба з корупцією, толерантність, громадянська участь та контроль.

Очікується, що учасники проекту будуть активно брати участь у виборчих процесах, громадських обговореннях, ініціювати заходи щодо поліпшення життя в громаді. Представники ж влади частіше і продуктивніше будуть взаємодіяти з членами громади.

Педагогічні працівники, представники громадських організацій зможуть ділитися отриманим досвідом із питань політичної культури з колегами, учнями, батькам, а також цільовим групам громадських організацій.

Пирятинська міська ОТГ налагодить контакти для співпраці з партнерами з NRW. Усі члени громади переконаються в європейській солідарності щодо підтримки трансформаційних процесів в Україні та важливості активності, ініціативності самих громадян.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.