Система Orphus

Концепція Часопису «Освіта Полтавщини»

Концепція
Часопису «Освіта Полтавщини»

 

Часопис «Освіта Полтавщини» – фахове видання, адресоване професійній учительській аудиторії. Це путівник педагога, який допомагає орієнтуватися в швидкоплинному світі, сучасних концепціях в системі освіти.

Часопис – журнал Полтавського обласного інституту післядипломної освіти імені М.В.Остроградського, заснований кафедрою менеджменту освіти. Періодичність видання – три рази на рік.

Часопис – це видання для педагогів, які прагнуть розвитку, особистої ефективності, орієнтовані на розробку та впровадження інновації в системі освіти.

Місія журналу – забезпечення діалогу в освіті задля професійного успіху кожного педагога.

Головна мета – сприяння налагодженню інформаційного простору для створення нових ідей, формування освітньої політики в області.

"

Часопис має на меті спорядити науково-методичним інструментарієм вчителів, викладачів, керівників загальноосвітніх навчальних закладів до впровадження нових педагогічних технологій, методик навчання, інновацій в освіті. Часопис прагне узагальнювати й адаптувати досвід і практичні напрацювання з української національної спадщини, з практики сусідніх держав.

Основним завданням  часопису є об’єднання прогресивних освітян Полтавщини у справі розвитку сучасної української школи.

Редакція Часопису прагне спільними зусиллями науковців та практиків навчальних закладів виробити нові шляхи реформування  освіти з метою забезпечення суспільного прогресу.

Видавництво часопису буде здійснювати видання і поширення матеріалів з проблем освітньої політики в області.

Часопис прагне допомогти роботі вчителя, зробити її успішнішою, результативнішою. Редакція має наміри друкувати матеріали для адміністрації школи та вчителів, де читач знайде теоретичні та методичні рекомендації щодо здійснення навчально-виховного процесу в школі.

Редакція журналу сподівається, що часопис стане своєрідною школою підвищення педагогічної майстерності. Тому значна кількість матеріалів буде присвячена методиці викладання різних предметів, пошуку різноманітних методичних підходів до викладання, вибору методів і прийомів роботи з учнями різних вікових категорій.

Перспективним та доцільним є створення на сторінках Часопису банку даних передового педагогічного досвіду, який забезпечуватиме вивчення проблем освіти, сучасних методик, сприятиме проведенню освітніх заходів.

Суто інформаційний характер носитиме рубрика «Пошта редактора».

Заслуговує на увагу рубрика «Громадсько активна школа», де буде досліджена проблема участі громади в роботі школи, розкрито практичні шляхи реалізації принципу демократизації школи. Передусім це сприйняття особистості школяра як вищої соціальної цінності, визначення та надання йому права на свободу, формування глибокого усвідомлення взаємозв'язку між правами людини та її громадянською відповідальністю, створення атмосфери, де учень і вчитель діють як рівноправні громадяни.

 Редакція Часопису глибоко усвідомлює важливу роль крайової літератури в становленні особистості дитини. Під рубрикою «Літературна Полтавщина» будуть вміщуватися анотації, рецензії на нові видання, твори вчителів та їх учнів, краєзнавчі знахідки.

Часопис пропонує рубрики:

· Історія розвитку освіти області.

·Управління сучасним ЗНЗ.

·Інновації в освіті.

·Науково-методична робота в школі.

·Створення позитивного іміджу школи.

·Виховна робота в школі. Шкільне самоврядування.

·Навчально-методична робота в школі.

·Лідерство в освіті.

·Менеджер – агент змін.

·Висвітлення найважливіших подій.

·Адреси передового педагогічного досвіду.

Редакція журналу сподівається, що різноманітність тем, авторів та жанрів допоможе зробити кожний номер яскравим і живим.

Напрямки роботи:

· Координування заходів і проектів.

· Підготовка і видання методичних та ілюстративних матеріалів з питань освіти в області.

· Проведення оглядів-конкурсів на кращий освітній заклад області.

· Літературні новинки.

·Вивчення зарубіжного досвіду освіти, запозичення методик і адаптування їх до вітчизняних умов.

· Нормативні документи.

· Корисні сайти (посилання).

Відповідальна за зміст сторінки Н.Жара
Останнє оновлення 16.06.2012

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.