Система Orphus

Картка обліку об’єктів ГПД: Шеліхова Валентина Віталіївна

Інформація про автора досвіду

shelikhova

Прізвище, ім'я по батькові: Шеліхова Валентина Віталіївна

Рік народження: 1967

Освіта: вища

Фах: фізичне виховання

Звання, нагороди: вчитель-методист

Посада: вчитель фізичної культури

Педагогічний стаж: 28 років

Адреса досвіду: Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Полтавської міської ради Полтавської області»,вул. Анатолія Кукоби, 10, м. Полтава, тел.роб.(0532)572073

Тема досвіду: «Нестандартні уроки в системі особистісно-орієнтованого навчання, формування навичок в учнів самостійності під час навчання фізичної культури»

Анотація досвіду: Для ефективної реалізації змісту програми фізичної культури Валентина Віталіївна використовує інноваційні технології, методи і прийоми навчання: елементи шейпінгу, ігрові форми, інтерактивні методи, бо саме вони впливають на внутрішню сутність людини, її духовність, емоційність.

Учителька рекомендує учням робочий день починати із ранкової зарядки як одного із засобів стати здоровим, сильним, спритним, красивим.

Валентина Віталіївна переконана , що підвищенню інтересу школярів до уроків фізичної культури сприяють нестандартні методи проведення уроків: урок-змагання, урок-гра, урок-естафета, урок-подорож тощо.

Використання інноваційних форм і методів на уроках фізичного виховання дають змогу підвищувати якісний рівень знань та вмінь учнів, покращуючи показники їхнього фізичного розвитку.

Готуючись до проведення уроків, враховує і передбачає фізичний стан класу, здійснює особистісно зорієнтований підхід до навчання учнів. Особливу увагу на уроках фізкультури Валентина Віталіївна приділяє дітям із послабленим здоров’ям. З цією метою використовує комплексно-лікувальну профілактичну програму, яка включає загальні вправи для розвитку дихання, самомасажу, вправи для очей, вправи для розслаблення, які запобігають усуненню стресів, покращують фізичний стан школярів. Більшість уроків проводить на свіжому повітрі, що забезпечує зміцнення здоров’я, хороший фізичний розвиток дітей.

Валентина Віталіївна розробила картотеку комплексів загальнорозвиваючих і спеціальних вправ, ігор, естафет по всіх розділах навчальної програми з фізкультури, де зібрані матеріали по методиці навчання, спеціальним підготовчим вправам.

Велику увагу приділяє домашнім завданням, які є однією з важливих умов підвищення обсягу рухової активності учнів, поліпшення їхньої фізичної   підготовленості.

З метою пропаганди здорового способу життя у школі оформлені і поновлюються інформаційні стенди, на яких розміщено відомості з техніки безпеки, графік роботи секцій; фотостенди - про результативність спортивно-масової та оздоровчої роботи.

Саме інноваційна система фізичного виховання з використанням нетрадиційних форм та методів фізичного виховання, та різних технологій забезпечує ефективне формування у школярів позитивної мотивації до здорового способу життя.

Досвід вивчив методист відділу національно-патріотичного виховання: О.В. Сич.

 

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.