Система Orphus

Міжнародний семінар за програмою «Філософія для дітей» для освітян Полтавщини (21-23 жовтня 2014 р.)

21-23 жовтня 2014 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського було проведено науково-практичний семінар «Базові принципи та механізми упровадження методики рефлексивного навчання «Філософія для дітей» (P4C)» (завантажити програму). Хедлайнером семінару виступив доктор філософії, професор Джінван Парк – завідувач відділу етики Кйонсанського Національного університету (Південна Корея), Президент Міжнародного об’єднання «Філософія для дітей країн Азії та Океанії», член Міжнародного товариства «Філософська освіта країн Азії та Океанії у розвитку демократії» під егідою ЮНЕСКО.

 

Протягом трьох днів професор Дж.Парк та к.філос.н., доц. кафедри культурології Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П.Драгоманова Юлія Кравченко на десяти навчальних сесіях ознайомлювали освітян Полтавщини із основними засадами та класичною методикою розвитку критичного, креативного й піклувального мислення за програмою М.Ліпмана «Філософія для дітей».

«Основна ідея програми, – зазначив Дж.Парк в інтерв’ю обласному телебаченню, – організувати діалог між учнем та учителем. Навчити дітей мислити критично. Перетворити клас у співтовариство дослідників і організувати урок за принципом діалогу. Навчити дітей робити правильні судження та приходити до них самостійно».

Курс «Філософія для дітей» на сьогодні має міжнародне визнання і вже понад сорок років упроваджується у різних країнах світу (зокрема, у Південній Кореї, Франції, Австрії). Основний шлях упровадження методики – сократівський діалог, де усі учасники є рівноправними партнерами. Діти навчаються аргументувати думки, висувати гіпотези, розвивати поняття, виявляти різні можливості й альтернативи, формулювати запитання, ухвалювати рішення, визнавати різні точки зору. Дана методика формує в учнів навики самостійного мислення, вміння цілісного осягнення проблеми, здатність активації різних інтелектуальних засобів при вирішенні поставленого завдання, віру в свої інтелектуальні можливості, вправність у вираженні власної думки та аргументації.

По закінченні семінару учасники отримали сертифікати, а між Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського та Кйонсанським Національним університетом (Південна Корея) було підписано угоду про співпрацю, що передбачає подальше зміцнення зв’язків, інтелектуальну взаємодію, обмін науковими надбаннями та проведення спільних заходів.

Семінар відбувся у рамках робочого візиту професора Джінвана Парка в Україну, організованого Національним педагогічним університетом імені Михайла Драгоманова. Спонсор візиту – міжнародний швейцарський фонд «Скорочення ризиків» («Risk Reduction Foundation»).

Відгуки ЗМІ за результатами семінару:

Безугла Інна. Полтавських школярів навчатимуть філософствувати // Офіційний сайт Полтавської телевізійної студії «Місто». – 21 жовтня 2014. – Доступно з : http://misto-tv.poltava.ua/news/novini/poltavskih-shkolyariv-navchatimut-filosofstvuvati.html

Усаніна Тетяна. Філософія для дітей - це розвиток самостійного мислення // Офіційний сайт Полтавської ОДТРК «Лтава». –21 жовтня 2014. – Доступно з: http://www.ltava.poltava.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=7143:2014-10-22-10-23-49&catid=5:2011-03-10-11-07-49&Itemid=1

Відео доступне також: http://www.youtube.com/watch?v=Ixk6KdiZsZQ

Стоцька О. У ПОІППО розпочався семінар для вчителів області за програмою «Філософія для дітей» в рамках робочого візиту професора Джінвана Парка (Південна Корея) в Україну // Офіційний сайт Полтавського ОІППО. – 21 жовтня 2014. – Доступно з:  

http://poippo.pl.ua/novyny-poippo-blohom/item/1804-u-poippo-rozpochavsia-seminar-dlia-vchyteliv-oblasti-za-prohramoiu-filosofiia-dlia-ditei-v-ramkakh-robochoho-vizytu-profesora-dzhinvana-parka-pivdenna-koreia-v-ukrainu

Освітяни Полтавщини та Кореї підписали угоду про співпрацю // Агентство «Новини Полтавщини». – 2014. – 23 жовтня. – Доступно з : http://np.pl.ua/2014/10/osvityany-poltavschyny-ta-koreji-pidpysaly-uhodu-pro-spivpratsyu/

Учителям Полтавщини розповіли, як навчити дітей критичному мисленню // ІРТ-Полтава, сюжет Георгія Кулька в інформаційній програмі «Життя міста»

http://www.youtube.com/watch?v=nb2Dqt4yXhw

Фото семінару:

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.