Система Orphus

Міський семінар-практикум директорів шкіл та заступників з навчальної та навчально-виховної роботи

Освіта ХХІ століття – це освіта для людини, її стрижень – розвивальна, культуротворча домінанта, виховання відповідальної особистості, яка здатна до самоосвіти і саморозвитку, вміє критично мислити, опрацьовувати різноманітну інформацію, використовувати набуті знання і вміння для творчого розв’язання проблем, прагне змінити на краще своє життя і життя своєї країни.

 

Як, яким шляхом має розвиватись освіта в майбутньому? У чому повинні полягати її стратегічні пріоритети й цінності, її найважливіші функції?  Ці та інші питання очікують зваженої відповіді й не можуть не хвилювати, непокоїти людей, особливо тих, які безпосереднім чином зв’язані зі сферою освіти. Освіта сьогодні стала могутньою соціокультурною силою, яка визначає стратегію країни на десятиріччя вперед; освіта перестала бути сферою послуг, вона є способом формування майбутньої нації.

Стати успішними сьогодні мають шанси ті, хто має так звані навички ХХІ століття: навчальні та інноваційні навички, уміння працювати з інформацією, медіа- та комп’ютерні навички, життєві та кар ‘єрні навички. Якими є умови формування цих навичок у школі? Як повинні розв’язувати ці проблеми педагоги? Які засоби формування подібних умінь?

Ці питання були порушені на плановому міському семінарі-практикумі з теми «Можливості школи для формування навичох ХХІ століття»,  який проведено 19 квітня 2019 року на базі Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4. Учасниками семінару були директори шкіл міста, їх заступники з навчальної та наавчально-виховної роботи, працівники управління освіти та методичного кабінету.

Директор школи Коробицька С.Е. презентувала роботу адміністрації, педагогічного колективу, акцентуючи увагу на питаннях створення ефективного освітнього середовища для формування життєвих компетентностей школярів та їх успішної соціалізації. Світлана Едуардівна детально зупинилась на пошуку педагогами оптимальних технологій і моделей, за допомогою яких можна об’єктивно оцінити рівень предметних компетентностей учнів, відповідність їхніх навчальних досягнень освітнім стандартам, запровадження послідовного компетентнісного підходу до навчання. Реалізація цих завдань , наголосила доповідач, залежить від особистості вчителя – лідера, новатора, експериментатора, який постійно вчиться та самовдосконалюється, критично мислить, йде в ногу з часом, володіє сучасними освітніми та інформаційними технологіями.

На високому науково-методичному рівні фрагменти уроків продемонстрували педагоги школи: Кеда Н.І., Діхно Н.М., Полякова О.М., (вчителі початкових класів), Кондратенко Ю.М.(вчитель англійської мови), Смаль Л.І.(вчитель історії та правознавства), Ященко Т.Л.(вчитель математики та інформатики), Маринич С.К., Любич-Роман О.М.(вчителі української мови та літератури), Матвієнко Н.Л.(вчитель фізики та математики). Інтерактине заняття з батьками першокласиків провела практичний психолог Онуфрієва Ю.І. Учасники семінару ознайомились із елементами  досвіду роботи педагогів щодо сучасних підходів до викладання навчальних предметів у початковій, основній і старшій школі, формування в учнів ключових компетентностей на уроках.

Наступним етапом семінару-практикуму була демонстрація досвіду позаурочної роботи під гаслом «Мозаїка творчості». Гості мали змогу бути учасниками платформи креативного дефіле : показу моделей одягу «Мода із відходів», стройового дефіле команди «Часники» військово-патріотичної гри «Джура» та флеш-мобів із проблем лідерства, патріотизму й боротьби з насиллям, організованих заступником директора з виховної роботи Тягній Л.В., класними керівниками та учнями школи.

Учасники семінару  з великим інтересом оглянули виставки високого художньо-естетичного рівня,  які створені вчителями, учнями та батьками школи.

Зразкову сценічну майстерність та артистизм продемонстрував театральний колектив «Калейдоскоп» - дворазовий переможець обласного конкурсу учнівських театральних колективів. Гості школи переглянули виставу «Чарівник Смарагдового міста» (керівники: Коробицька С.Е., директор школи, Тягній Л.В., заступник директора з виховної роботи, Гулак А.О., вчитель української мови та літератури).

Учасники семінару-практикуму обмінялися досвідом роботи з питань створення освітнього середовища для формування компетентностей школярів та їх соціалізації.

Управління освіти, міський методичний кабінет висловлюють глибоку вдячність адміністрації, педагогічному колективу Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 за високий рівень підготовки і проведення семінару-практикуму та популяризацію кращого досвіду з питань розвитку можливостей школи для формування навичок ХХІ століття:

- директору Коробицькій С.Є.;

- заступникам директора з навчальної, навчально-виховної  та виховної роботи: Макаренко І.М., Сіряченко Т.В., Тягній Л.В.;

- Романовій В.М., голові профкому, вчителю російської мови та зарубіжної літератури;

- учителям початкових класів: Кеді Н.А., Діхно Н.М., Поляковій О.М.;      

- учителям української мови та літератури: Маринич С.К., Любич-Роман О.М., Гулак А.О.;

- учителю історії та правознавства Смаль Л.І.;

- учителю математики та інформатики Ященко Т.Л.;

- учителю фізики та математики Матвієнко Н.Л.;

- учителю англійської мови Кондратенко Ю.М.;

- практичному психологу Онуфрієвій Ю.І.

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради
  • Автор (-и): Н.А.Січкар

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.