Система Orphus

Проведено семінар-практикум для вчителів біології, екології і природознавства закладів загальної середньої освіти м. Гадяча та Сергіївської ОТГ «Практичне застосування міжпредметних зв’язків під час інтегрованих уроків»

13 березня 2019 року методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради на базі Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 проведено семінар-практикум для вчителів біології, екології і природознавства закладів загальної середньої освіти м. Гадяча та Сергіївської ОТГ «Практичне застосування міжпредметних зв’язків під час інтегрованих уроків».

 

      У роботісемінару взяли також участь: Майборода С.М., завідувач методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради; Лисенко В.В., методист методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради та Григор’єва Л.В., в.о. директора Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3.

Метою методичного заходу булоознайомлення із особливостями застосування міжпредметних зв’язків на уроках біології, екології і природознавства; сприяння самопізнанню власних особливостей професійної спрямованості; розширення та закріплення знань педагогів про інтегроване навчання, активізація їх впровадження в практику роботи; створення у педагогічнихпрацівників позитивного налаштування напрофесійнудіяльність.

Семінар-практикум включаву себе елементи тренінгу«Розвиток креативного мислення на уроках природничого циклу» (модератор – практичний психолог Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 Галась Н.Б.),що позитивно вплинуло  на результати засвоєння учителями  сутності інтегрованого навчання, методику його реалізації у опануванні природничих дисциплін. Педагогам було  запропоновано опрацювати  шляхи формування предметних і  ключових компетентностей, критичного мислення у процесі навчання біології, екології та природознавства.

Одна з модераторів методичного заходу – заступник директора з навчально-виховної роботи Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 Кононенко О.Г., цікаво та доступно презентувала питання «Інтеграція знань як засіб підвищення мотивації до навчання». У її  виступі була використана інформація з нещодавно відвіданих нею обласних методичних заходів, а також Олена Герасимівна познайомила присутніх із новинками літератури.

        Наступним етапом семінару-практикуму став перегляд та аналіз інтегрованого уроку у 8 класі «Навчання та пам'ять», який провели учитель біології Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 Репецька І.В. та практичний психолог Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 Галась Н.Б. Заняття мало практичну складову, де кожен міг стати учасником. Сподіваємось, досвід роботи, переданий педагогічними працівниками неабиякдопоможе колегам у роботі.

Також учасники заходу ознайомилися з питанням «Краєзнавчий підхід до вивчення біології», яке висвітлив учитель природознавства та географії Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 Гусак В.І.

Віктор Іванович підкріпив свою розповідь презентацією авторського методичного збірника «Топоніміка рідного краю» рекомендованого науково-методичною радою методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради для використання в закладах освіти м. Гадяча та Сергіївської ОТГ.

Учителі біології, природознавства та екології мали також змогу переглянути виступ екологічного театру Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 «Моя маленька батьківщина» (керівник – педагог-організатор Деркач В.А.).

Учасники семінару-практикуму були активними, тому сподіваємося, що кожен почерпнув для себе багато корисного, цікавого і цінного.

Висловлюємо подяку колективу Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 за допомогу в організації проведення методичного заходу.

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради
  • Автор (-и): С. М. Майборода

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.