Система Orphus

Фізичне виховання засобами гри

Рухливі ігри є одним із важливих засобів фізичного виховання дітей дошкільного віку. Вони задовольняють потребу організму дитини в русі, сприяють збагаченню її рухового досвіду, закріплюють вміння та навички основних рухів ходьби, бігу, стрибків, рівноваги тощо. Саме цій темі було присвячене засідання методичного об’єднання інструкторів з фізкультури, яке відбулося 6 грудня у ДНЗ №2 «Оленка» (завідувач Горбенко Т.Ф.).

Про напрями удосконалення змісту фізичного виховання дітей дошкільного віку за допомогою ігрових засобів у даному закладі розповіла інструктор з фізкультури Пивовар М.В. Вона наголосила, що цінність рухливих ігор у тому, що вони сприяють розвитку таких фізичних якостей, як швидкість, спритність, витривалість тощо.Спільний інтерес, викликаний грою, об’єднує дітей у дружний колектив.

Важливо було згадати методику організації та проведення фізкультурних свят і розваг, обов’язковою умовою яких є використання рухливих ігор, естафет, вправ та ігор спортивного характеру, вправ на фізкультурних тренажерах.

У практичній частині засідання присутні переглянули сюжетно - ігрове заняття в середній групі «Сонечко» «Прогулянка мишенят» з використанням ігрових атрибутів: парашута, стрічок, шишок, горіхів, «кукурудзи», сніжинок. Діти вчилися балансувати руками і рухомим предметом, показали вміння підлазити під предмет, що рухається. Веселою та продуктивною видалася прогулянка «мишенят».

Ефективним був «круглий стіл» з учасниками МО за темою «Організація та методика проведення рухливих ігор в умовах сім ї». Марина Валеріївна запропонувала декілька варіантів рухливих ігор, які можна провести з дітьми вдома. Присутні мали змогу розповісти про дитячі ігри свого дитинства.

І наостанок, кожен педагог висловив слова вдячності за проведений захід.

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти Миргородської міської ради Полтавської області
  • Автор (-и): Л.М. Гречка

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.