Система Orphus

Використання спадщини В.О. Сухомлинського в морально- етичному вихованні дітей дошкільного віку

Діти – найбільше щастя і радість у житті. Їх безпосередність і цікаві очі, веселий сміх, життєрадісні обличчя не можуть не зворушити душу.

 

«Виховання в широкому розумінні – це багатогранний процес

постійного духовного збагачення

й оновлення і тих, кого виховують, і тих, хто виховує».
В.О.Сухомлинський

Щоб вони виросли справжніми людьми, дорослим потрібно вкласти багато сил, мудрості, щирості, любові, терпіння і доброти в їхні серця. Наразі, педагогічна спадщина В.О. Сухомлинського і є тим цілющим невичерпним джерелом, що подає дітям загальнолюдські цінності й високу мораль не у вигляді сухих і нудних повчань та наказів, що надто часто викликають у дітей природне прагнення чинити навпаки, а в такій словесно-емоційній формі, яка невимушено підводить дітей до самостійного висновку: чому саме потрібно поводитись гарно, чому лише позитивні вчинки сприяють справжній радості та задоволенню. У цьому переконали присутніх педагоги ДНЗ №10 «Веселка» (завідувач Левченко Н.Г.) 4 грудня під час методичного об’єднання вихователів ЗДО «Використання спадщини В.О. Сухомлинського в морально – етичному вихованні дітей дошкільного віку».

«Духовно-моральне виховання є безперервним процесом, який розпочинається від народження людини і продовжується протягом життя та спрямований на оволодіння людьми правилами і нормами поведінки», - наголосила вихователь – методист Головіченко О.В.

За допомогою художнього слова В. Сухомлинського можна доторкнутися до найтонших струн дитячої душі, зародити в ній любов до прекрасного. Свою доброту та чуйність, усвідомлення того, що кожна людина повинна бути працьовитою, продемонстрували діти середньої групи «Троянда» (вихователь Хижа О.М.) під час музично-тематичної розваги «Людина починається з добра». Вдало підібраний музичний репертуар, сценічні костюми для дорослих та дітей, декорації, художній твір «Працьовиті мурашки» – все це допомогло дітям поринути у світ казки. Дошкільнята чітко усвідомили, що «праця людину годує, а лінь-псує», «людина без друзів – як дерево без коріння».

Змістовною була презентація досвіду роботи щодо впровадження ідей В.О. Сухомлинського в розвиток духовно- моральної сфери дітей дошкільного віку, запропонована вихователем – методистом Головіченко О.В.Ольга Василівна розповіла, що у всіх вікових групах створені необхідні умови для реалізації цього завдання. У різних видах діяльності педагоги закладу навчають малят розуміти красу навколишнього світу, усвідомлювати моральний сенс міжособистих стосунків, пам’ятаючи, що сприймання, осмислення прекрасного – то основа естетичної культури, без якої почуття залишаються глухими до всього благородного і високого в житті. З метою підвищення теоретичних знань та практичних умінь вихователів у закладі проводилися традиційні та інтерактивні форми роботи. Важливим напрямком роботи ЗДО у системі морально-етичного виховання є робота з батьками. Взаємодія з ними дає змогу створити умови для формування соціально-моральної компетенції дітей.

Завершальним етапом роботи МО був педагогічний тренінг «Пізнавати світ розумом і серцем», під час якого гості міста розширили знання про теоретичні основи морального виховання дітей, вправлялися у створенні моделі впливу методів (позитивно чи негативно)на формування моральних якостей дитини.

Учасники заходу відмітили , що вивчення й упровадження досвіду В. Сухомлинського в практику роботи сучасних закладів освіти є цінним для педагогів, які прагнуть виховувати дітей справжніми людьми, здатними робити добро й творити красу на рідній землі.

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти Миргородської міської ради Полтавської області
  • Автор (-и): Л.М.Гречка

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.