Система Orphus

Книжкова шпаківня

Євгенія Пірог (творчий псевдонім – Казкарка Джінні) започаткувала у 2012 році Всеукраїнську ініціативу під гаслом «Додай читання», що несе в собі масове впровадження благодійних міні-бібліотечок «книжкові шпаківні», які прихильники руху виготовляють та встановлюють у громадських місцях для вільного користування книжками за принципом «почитай-поверни-подаруй» книгу.

 

Знайомство учнів ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 м. Горішні Плавні з казкаркою Джінні відбулося ще 27 листопада 2017 року, коли вона приїжджала на відкриття «шпаківні» в дитячому відділенні міської лікарні, тоді ініціатором зустрічі була Світлана Геннадіївна Кострикіна, заступник директора з НВР. З того часу школа тісно товаришує з письменницею. Нещодавно учні початкової школи брали учать у квесті «Мапа щасливих пригод» за ініціативи Віти Володимирівни Бойко та Оксани Євгеніївни Бердник. Діти з натхненням прочитали книгу «Агент безпеки Ромчик, або Експрес Щастя» і виконали 4 завдання – в тому числі, інтерактивне: подивитися на мапі Рівного, де саме відбувалися події в книзі – та надіслати свою краєзнавчу пропозицію, об'єкт, який буде зазначено на спільній інтерактивній «ЩАСЛИВІЙ» мапі України. По закінченні квесту команда отримала подяку від пані Євгенії та незабутні емоції.

10 травня 2018 року в ЗОШ №1 за участі письменниці Євгенії Пірог (м. Київ) відбулося урочисте відкриття «Книжкової шпаківні» – осередку фантазій, читання і відмови від сучасних технологій. На заході також була присутня Тамара Чайкіна (м. Кременчук) – член спілки літераторів «Славутич», лауреат міжнародних конкурсів і володарка 1-ої премії і статуетки «Золота корона». Учні школи підготували театралізований виступ з віршами та піснями для усіх гостей заходу.

Від 2013 року «Додай читання» є партнером Міжнародного руху LFL – Little Free Library (Маленькі Вільні Бібліотеки). Нині більш як 160 таких осередків читання діють щонайменше у 10 областях України, з них 21 «шпаківня» позначена спеціальним маркованим ідентифікатором на світовій мапі проекту «Маленькі Вільні Бібліотеки». Маркований ідентифікатор нашої «шпаківні» - #16711 LFL, а світову мапу можна переглянути на сайті www.littlefreelibrary.org і відшукати на ній нашу «книжкову шпаківню».

Багато чудових слів і побажань було почуто від шанованих гостей, а сама казкарка Джінні назвала нашу школу і дітей унікальними.

Після урочистого заходу письменники провели інтерактивні зустрічі з учнями початкової школи. Тамара Чайкіна, не дивлячись на вік, з ентузіазмом читала свої вірші, відповідала на запитання дітей, ділилася досвідом. Євгенія Пірог не тільки розповіла про свою творчість, а й провела для дітей різноманітні конкурси і навіть заспівала разом з ними пісні. Учні залишилися у захваті, а ажіотаж біля шпаківні не зник і в наступні дні.

До ініціативи «Додай читання» може приєднатися кожен охочий, варто лише зв’язатися з Євгенією Пірог через Facebook, або зайти на її сайт http://vsimrii.in.ua/ .

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області
  • Автор (-и): Л.М. Дереча

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.