Система Orphus

Сучасний урок як засіб підвищення якості освітнього процесу

23 січня 2018 року на базі Кобеляцького районного методичного кабінету відбулася творча майстерня вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти на тему: «Сучасний урок як засіб підвищення якості освітнього процесу».

 

З вітальним словом до учасників заходу звернулася А.Н. Мужайло, завідувач райметодкабінету, яка зауважила, що провідною метою освітньої реформи є підвищення якості освіти. Нова українська школа буде не лише давати знання, а й вчитиме застосовувати їх на практиці, формуватиме ключові та предметні компетентності, загальнокультурні та морально-етичні цінності школярів. Це означає переорієнтування з традиційного предметного навчання на компетентнісний підхід.

Учасники заняття  розглянули такі питання:

- Сучасний урок у початковій школі як засіб підвищення якості освітнього процесу (Колкова С. А., методист райметодкабінету).

- Кейс-технології на уроках у початковій школі. Алгоритм роботи над кейсом  (Міщенко Н.Ф., філія «Білицька загальноосвітня школа №3) .

- Лепбук – новітній спосіб організації навчальної діяльності з молодшими школярами. Різновиди інтерактивних папок, приклади наповнення (Жмудь І.А.,філія «Жуківська загальноосвітня І ст.).

- Медіатексти на уроках у початковій школі. Вимоги до використання медіатекстів. Види вправ з медіатекстами (Дорофієнко Ю.І., опорний заклад «Бутенківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. ім. Ю.П. Дольд-Михайлика»).

 У ході практичної частини заняття класоводи порівнювали за допомогою діаграми Венна форми та методи проведення традиційного та інноваційного уроків, виявляли суб’єктивні чинники, які впливають на ефективність сучасного уроку під час інтерактивної вправи «Займи позицію», розглянули вимоги до проведення компетентнісного уроку.

Педагоги взяли участь у діловій грі «Міжпредметна інтеграція. Переваги інтегрованого навчання», переглянули та проаналізували фрагмент інтегрованого уроку (Дробина О.С., опорний заклад «Білицька загальноосвітня школа  І-ІІІ ст. №1).

Підсумовуючи роботу заняття, учасники відзначили, що організація навчально-виховного процесу в початковій школі передбачає осучаснення предметно-змістовного компоненту, що  сучасній школі потрібен творчий учитель, який володіє глибокими педагогічними знаннями і здатний до роботи в нових умовах. 

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: Кобеляцький районний методичний кабінет
  • Автор (-и): Колкова С. А.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.