Система Orphus

Методичне об'єднання для практичних психологів та соціальних педагогів

 

Охорона дитинства в Україні — загальнонаціональний пріоритет, мета якого – забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток особистості.

У сучасному світі збільшується кількість дітей, які потребують особливої уваги. Про це говорили практичні психологи та соціальні педагоги під час методичного об’єднання, яке відбулося 21.12.2017 року у ЗОШ І-ІІІ ступенів №1ім. Панаса Мирного (директор Фененко В.В.). Для обговорення було запропоновано тему: «Психологічна профілактика суїцидальних тенденцій серед учасників навчально-виховного процесу».

 

Життя — це безцінний дар,який дається людиніпри народженні,

і те, як людинарозпорядиться ним,залежить від неї самої.

Сократ

Покиньборода С.Б.,практичний психолог ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3,керівник  методичного об’єднання, відмітила ,що дитячий суїцид – це те, чого практично завжди можна уникнути. Головне, що для цього необхідно – це вчасно помітити тривожні сигнали. Жодна дитина не вирішить піти із життя за лічені години. Як правило, подібне рішення зріє не один день, і навіть не тиждень. І весь цей час дитина відчайдушно звертається до дорослих різними способами, даючи зрозуміти, що їй дуже погано. Уважні батьки ніколи не залишать без уваги те, як змінилася  поведінка їх дитини.

Світлана Борисівна ознайомила присутніх із чинниками виникнення та перебігу суїцидальної поведінки молоді, формами та методами психологічної профілактики і корекції цього явища. Дитяче життя – це дуже крихке і найдорогоцінніше диво, яке дарує людині доля. І від багатьох часто залежить те, наскільки щасливим і довгим  воно стане.

Соціальний педагог МСШ І-ІІІ ступенів № 5 Неводнича Т. В. розкрила не менш важливу  проблему лихослів’я у шкільному середовищі.  У підлітковому віці питання нецензурної лексики стає особливо гострим,адже в очах підлітка лихослів’я – цепрояв незалежності,здатності не підкорятися забороні, це символ дорослості,приналежності до певної групи однолітків,мовної моди. Іноді це є наслідуванням молодіжних кумирів, популярних телеведучих, акторів, співаків. Тетяна Валеріївна запропонувала вправи, спрямовані на вироблення вміння безконфліктно реагувати у складних ситуаціях, взаємодіяти з дитиною без використання «лихих» слів,на розширення діапазону педагогічно доцільних способів виховного впливу,та надала поради, які допоможуть позбутися лихослів’я .       

Гуманізація стосунків у сім'ї і школі, цілеспрямована культурно-просвітницька робота з батьками, з досвідченими і майбутніми педагогами, організована психолого-педагогічна корекційна і профілактична робота з дітьми дадуть свої позитивні результати і допоможуть подолати всі негаразди.

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти Миргородської міської ради Полтавської області
  • Автор (-и): Гречка Л.М.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.