Система Orphus

Використання інноваційних педагогічних технологій в роботі з дітьми з особливими потребами

В умовах модернізації української освіти особливої актуальності набуває проблема створення оптимальних умов для розвитку, виховання і навчання дітей з особливими потребами, що відповідають тенденціям реформування дошкільної освіти на шляху до її відкритості, демократичності та доступності, а також із введенням в освітнє середовище інноваційних технологій.

 

Інноваційні технології мають забезпечити розвиток і саморозвиток особистості дитини з огляду на виявлені його індивідуальні особливості як суб'єкта пізнання предметної діяльності і реалізуються у особистісно-орієнтованій освіті.

Стало доброю традицією щорічно після загально-міських профілактичних оглядів дітей ДНЗ міста збиратись на професійних форумах педагогів. 21.12.2017 р на базі ДНЗ «Казка» було проведено семінар-практикум на тему «Використання іноваційних педагогічних технологій в роботі з дітьми з особливими потребами». Під час засідання учасникам були презентовані:

- методики М. Монтессорі, Г. Домана, впровадження яких сприяє ранньому сенсорному та інтелектуальному розвитку дитини,

- використання коректурних таблиць педагогами і батьками для здійснення ефективної, цілеспрямованої роботи з інтелектуально-мовленнєвого розвитку дітей, спираючись на їхню природну зацікавленість, пізнавальні та ігрові мотиви. Був рекомендований методичний посібник Н. Гавриш і О. Безсонової «Калейдоскоп інформаційно-ігрової творчості», який складається з набору коректурних таблиць для дітей молодшого, середнього і старшого дошкільного віку та методичного супроводу для роботи з ними;

- метод Су-джок терапія (нетрадиційний метод педагогічного впливу), який передбачає вплив через кисті рук та стопи ніг на організм дитини та сприяє стимулюванню мовних зон кори головного мозку

Особливу зацікавленість викликала у слухачів «Робота з аудиторією» під час якої  з учасниками були проведені кінезіологічні вправи (гімнастика для мозку).

Обмінюючись кращим досвідом досягнень із впровадження інноваційних технологій і нетрадиційних методів у навчально-виховному процесі, презентуючи значні здобутки інноваційної діяльності педагогічних працівників, присутні прийшли до висновку про актуальність і доцільність таких педагогічних зібрань, що дають можливість разом обговорювати актуальні проблеми й шукати ефективні вектори їх реалізації.

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області
  • Автор (-и): Б.П.Войтович

 


 Copyright © 2001-2018, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2018, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.