Система Orphus

Проведено районний семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи

15 листопада 2017 року на виконання Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Новосанжарському районі на 2016-2020 роки, плану роботи відділу освіти та районного методичного кабінету на базі Новосанжарського навчально-виховного комплексу проведено районний семінар-практикум для заступників директорів з виховної роботи «Створення системи національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в школі». Національно-патріотичне виховання є ключовим виховним напрямом сьогодення, тому важливим державним завданням наразі є активне його впровадження в освітній процес, яке значною мірою залежить від комплексної й цілеспрямованої діяльності закладу загальної середньої освіти.

 

Аби ознайомитись із досвідом роботи Селюк Тетяни Миколаївни, заступника директора з виховної роботи Новосанжарського навчально-виховного комплексу, педагогів та школи в цілому в цьому напрямку, до навчального закладу завітали освітяни з 22 шкіл району.

Семінар розпочався з презентації «Сходинки патріотичного виховання», під час якої Тетяна Миколаївна познайомила присутніх з особливостями створення системи національно-патріотичного виховання школярів у Новосанжарському НВК. Потім за кольорами раніше  розданих програмок відбулося об’єднання учасників у 2 групи.

Перша група відвідала виховну годину в 4-Г класі «Я вас люблю, мої Нові Санжари», яку підготувала Приходько Людмила Олексіївна, учитель початкових класів. І хоча це ще зовсім маленькі діти, але показали вони себе справжніми патріотами свого рідного краю, які знають історію походження назви селища Нові Санжари, його створенння, обряди та традиції. Додавали емоційності заходу українські пісні, легенди, поетичні рядки про Новосанжарщину, фотозвіт про участь учнів класу в екскурії по визначних місцях селища.

Друга ж група педагогів району відвідала майстер-клас з виготовлення листівки-оберегу «Без калини нема України, без народу – Вкраїни нема», який провів Дебелий Юрій Васильович, керівник гуртка Новосанжарського НВК. Досить цікаво й креативно кожен із присутніх підійшов до створення гілочки калини із соломи, отримавши масу позитивних вражень. 

На завершення семінару, педагоги району побували на  виховному заході «У нашім серці Україна». Глядачі мали змогу насолодитися кращими номерами художньої самодіяльності на національно-патріотичну тематику. Учителі та учні Новосанжарського НВК тісно співпрацюють з Районною дитячою бібліотекою. І саме  під час цього виховного заходу Наталія Науменко, бібліотекар районної бібліотеки, презентувала роман американського військового кореспондента Сергія Лойка – «Аеропорт». Розповіла, що в основу книги покладено героїчні події оборони Донецького аеропорту військовослужбовцями ЗС України та добровольцями  у вересні 2014 – лютому 2015. Окремий розділ роману, присвячений анексії Криму Росією в березні 2014 року.

На завершення учасники семінару підвели підсумки роботи та прийняли рекомендації.

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: районний методичний кабінет Новосанжарської районної ради Полтавської області
  • Автор (-и): В. В. Пасько

 


 Copyright © 2001-2018, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2018, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.