Система Orphus

Рідна мова – коріння нації

Виховання любові до рідної мови – невід’ємна складова формування національної самосвідомості, відчуття гордості за приналежність до великого українського народу, історія якого сповнена визначними подіями і датами. Однією з них є відзначення Дня української писемності та мови, яке ми святкуємо 9 листопада, в день народження Нестора-літописця.

 

 Саме в цей день в усіх загальноосвітніх закладах міста пройшли заходи, спрямовані на формування високої мовної культури, виховання почуття національної єдності, на поглиблення знань про розвиток української мови як державної, її краси як виразниці народної мудрості та духовності.

 Захоплюючим був КВК «Мово українська, гордосте моя» у ЗОШ №1, цікаво пройшов літературний журнал «Доторкнутися до вічного – збагатитися духовно», сторітеллінг «Стежками цікавої граматики», відеоконтент «Нащадки Кирила і Мефодія». До мовного квесту «20 фактів про українську мову»,  мовознавчої інтелект вікторини «Веселкова наша мова», літературно- музичної композиції «Рідна мова моя калинова!» долучились учні СЗОШ №5.

 В усіх школах пройшли інформаційні та поетичні п’ятихвилинки «Рідна мова – коріння нації», «Рідна мова солов’їна», аукціони знань про мову, виховні години ««Бринить, співає наша мова. Чарує, тішить і п’янить»,  «Збережемо у віках рідну мову».

  У бібліотеках створено тематичні книжкові виставки художньої, наукової, публіцистичної літератури, присвячені Дню української писемності та мови.

 Також цього дня учні та вчителі мали змогу долучитися до написання ХVII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який проводився з метою пропаганди грамотності, виховання патріотичних почуттів.

 Усі ці заходи об’єднали педагогів та учнів в одну спільноту шанувальників рідного слова, справжніх патріотів-українців. 

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області
  • Автор (-и): Шишлікова В.С.

 


 Copyright © 2001-2018, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2018, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.