Система Orphus

Розвиток мовленнєвої компетентності учнів початкових класів з порушенням мовлення

31 жовтня 2017 р. на базі Кобеляцького районного методичного кабінету проведеноспільний семінар-практикум учителів початкових класів, вихователів ГПД та вчителів-логопедів шкіл Кобеляцького району на тему: «Розвиток мовленнєвої компетентності учнів початкових класів з порушенням мовлення».

 

Учасники заняття розглянули систему корекційно-педагогічних заходів, спрямованих на гармонійний розвиток особистості та мовлення дитини з урахуванням особливостей її психічного розвитку.

Гулієва І.М., районний логопед, акцентувала увагу присутніх на тому, що мовленнєві порушення у школярів негативно впливають на розвиток комунікативної функції та особистість дитини загалом і стають серйозним бар’єром на шляху до опанування якісною базовою освітою та провела майстер-клас «Слухаємо і називаємо, думаємо і вивчаємо».

Педагоги взяли участь у діловій грі «Казка як засіб розвитку творчого мислення та мовлення учнів. Як навчити дітей складати казки», яку провела Коляка Н.Ю., вчитель початкових класів опорного закладу «Бутенківська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Ю.П. Дольд-Михайлика».

Класоводи активно працювали в групах, в парах під час майстер-класу «Читання – один із основних компонентів розвитку мовленнєвої діяльності молодших школярів. Напрями лексичної роботи на уроках читання», який провела Мерчук В.М., вчитель Кобеляцької ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 ім. О.Гончара.

Свій досвід роботи «Вправи для розвитку загальних мовленнєвих навичок, мовленнєві ігри, творчі завдання щодо подолання вад мовлення та формування мовленнєвої компетентності школярів» презентувала Волошина О.О., вчитель Кобеляцького НВК №1.

Колкова С.А., методист РМК, познайомила присутніх із сучасними методами розвитку мовлення та навчання читанню в початковій школі, зокрема з методичною системою «Щоденні 5».

Підсумовуючи роботу заняття, учасники дійшли до спільної думки, що дана тема актуальна завжди, бо із кожним роком усе більше стає дітей, які мають складні порушення мовлення, а досягнення результату – це справа не одного дня, а щоденної, системної роботи із дитиною та вимагає тісної співпраці вчителів, логопедів, психологів та батьків. Педагоги прийняли методичні рекомендації щодо формування комунікативно-мовленнєвих умінь учнів у початкових класах.                                                                            

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: Кобеляцький районний методичний кабінет
  • Автор (-и): Колкова С. А.

 


 Copyright © 2001-2018, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2018, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.