Система Orphus

Гра як засіб розвитку молодших школярів

19 жовтня 2017 року на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області проведено заняття-практикум «Ігрові методики роботи з учнями початкової школи». Учасників зібрання привітала методист ММК Мироненко Л.Н.і зазначила, що гра є цінним засобом навчання, виховання і розвитку дітей. Під час заходу педагоги актуалізували теоретичні знання про ігрові методи роботи з учнями початкових класів та їх класифікацію, обговорили роль та значення ігор під час освітнього процесу, а також обмінялися досвідом щодо практичного застосування ігрових методик в навчально-виховному процесі вчителями ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.

 

Розпочалася зустріч із об’єднання учасників у групи за кольором осінніх листочків,  якими потім було прикрашено «Дерево сподівань».

Заступник директора з НВР ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Олексієнко Н. В. акцентувала увагу присутніх на ігрових педагогічних технологіях, які застосовуються в освітньому процесі школи І ступеня, а заступник директора з НВР ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Кострикіна С. Г. розповіла про види, класифікацію та призначення ігор.

Під час проведення практичної частини вчителі поринули у світ дитинства і стали учасниками цікавих ігор. Практичне втілення ігрових методик відбулося через сюжетно-рольову гру «Пізнайко» (вчитель Сурмило В.І.), ділову гру «Знайди своє» (вчитель Кармазіна О.В.) , застосування ЛЕГО-конструктору на уроках математики (вчитель Лук’ян І.В.), навчально-розвиваючі ігри на уроках української мови «Шифрувальники» та  «Мовознавчий віночок» (вчитель Баєва Т.С.) , психологічні ігри «Боровик» та «Кулька» (Масляник Н.Ю.).

Під час підведення підсумків присутні ділилися своїми враженнями від заходу, висловлювали думки про те, чи справдилися їхні очікуванн.

Учасникизаняття-практикуму дійшли до висновку, що гра – провідний вид діяльності у молодшому шкільному віці, адже саме у грі відбувається невимушене спілкування дитини з колективом класу, взаєморозуміння між учителем і учнем. Завдяки ігровим формам навчання вдається залучити дітей до активної розумової праці, дати змогу дитині відчути успіх і віру в свої сили.

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області
  • Автор (-и): Мироненко Л.Н.

 


 Copyright © 2001-2018, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2018, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.