Система Orphus

На крок ближче до інноваційних технологій

З 10 по 13 жовтня у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» проходив Національний етап Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів за підтримки Посольства США в Україні. Цього року конкурс відзначив свій ювілей, адже проходив в Україні вже вдесяте. На фестивалі були представлені 215 проектів від 260 авторів з 20 областей України та Києва, які вийшли в український фінал за шістьма напрямами («Робототехніка», «Енергетика», «Фізика та астрономія», «Комп’ютерні науки», «Математика», «Інженерія (механіка) та Інженерія біомедична, екологічна та матеріалознавство»). 

 

Учні СЗОШ І-ІІІ ступенів №3 імені В.О.Нижниченка з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області Найдьон Костянтин та Ольховська Анастасія разом з своїм науковим керівником вчителем фізики Безперстовою Л.С. презентували роботи «Ефективне використання сонячних батарей» та «Дослідження самонапружених конструкцій» на національному етапі міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів IntelISEF.

Ольховська Анастасія демонструвала виготовлені моделі tensegrity, які мають широкі перспективи застосування не лише в будівництві, архітектурі, а й в хімії та біології. Її проект був відзначений дипломом за 4 місце в категорії «Інженерія». «Я була в захваті від високого рівня організації конкурсу. Я мала змогу поспілкуватися з великою кількістю науковців і донести до них ідею нашої роботи. Мені було приємно отримати футболку Intel, подарунки та провести чотири дні в колі однодумців», – розповіла Анастасія.

Костянтин приїхав до Києва з виготовленою ним робочою моделлю системи стеження за сонцем. Розробка дає змогу збільшити ефективність використання сонячних батарей. «Такий конкурс дуже корисний. Моїми однолітками було представлено багато нових цікавих ідей  та проектів. Для мене участь у конкурсі – це набуття позитивного досвіду», – переконаний Костянтин.

«Метою конкурсу є всебічна підтримка пошукової, експериментальної та практичної діяльності обдарованої молоді України, впровадження інноваційних технологій. Під час конкурсу учасники презентували свої проекти у форматі інтерв’ю з журі. Відбулася панельна дискусія за участю вчених Національної академії наук України. Для наукових керівників була організована «Освітня Академія Intel. Хочу подякувати своїм учням та їхнім батькам за проявлену активність та наполегливу роботу, організаторам конкурсу за прекрасну можливість наблизитись до  науки та інноваційних технологій, міському відділу освіти та адміністрації школи за підтримку обдарованої молоді”, – поділилася Людмила Безперстова. 

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області
  • Автор (-и): Н.С.Барскова

 


 Copyright © 2001-2018, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2018, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.