Система Orphus

Формування дослідницьких та експериментальних навичок

6 жовтня 2017 року на базі Диканського НВК ім.М.В.Гоголя відбувся районний настановчий семінар-навчання наукових керівників учнів-членів Малої академії наук на тему «Формування в учнів дослідницьких та експериментальних навичок в процесі науково-дослідницької діяльності в «Малій академії наук».

 

       В ході семінару учасники обговорили досягнення учнів - членів МАН та стимулювання розвитку творчих здібностей обдарованих учнів у системі роботи Малої академії наук, ознайомились з нормативною базою Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Для наукових керівників, які вперше братимуть участь в конкурсі-захисті, методист районного методичного кабінету Сердюк Л.І. детально пояснила технологію написання науково-дослідницьких робіт.

Під час ознайомлення з навчальним середовищем Диканського НВК імені М.В. Гоголя, яке провела директор Горячун Н.Є., учасники семінару побачили можливості цифрових віртуальних лабораторій для використання в науково-дослідницькій діяльності , які продемонстрували досвідчені вчителі предметів природничо-математичного циклу Диканського НВК імені М.В.Гоголя: Педик Т.Я. - з фізики,  Макаренко А.В. - з  біології, Харченко Н.А. - з географії,  Самуйлик А.Ю. - з хімії.

       На особливості підготовки та захисту науково-дослідницьких робіт звернули увагу наукові керівники, що мають успішний досвід підготовки робіт призерів обласного та всеукраїнського етапів – вчителі української мови та літератури Диканської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чуприна Н.О. та Великобудищанської – Яхно Л.Л., вчитель біології Великобудищанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Біляєва Т.Г.

       Зразок захисту науково-дослідницької роботи продемонструвала призер обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук в секції екології, учениця 9 класу Великобудищанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Шурпик Олеся.

       На формуванні майстерності візуального вираження думок в мультимедійній презентації та особливостях побудови захисту роботи учня та наукової презентації зосередила увагу в своїй розповіді методист райметодкабінету Сердюк Л.І.

      Учасники семінару за круглим столом обговорили актуальні питання підготовки учасників Всеукраїнського конкурсу-захисту, обмінялися думками та враженнями, прийняли методичні рекомендації.

 

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Диканської районної державної адміністрації Полтавської області
  • Автор (-и): Сердюк Л.І.

 


 Copyright © 2001-2018, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2018, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.