Система Orphus

Краєзнавство в роботі шкільних бібліотек

У рамках відзначення Всесвітнього дня бібліотекаря 21 вересня 2017 року відбувся виїзний бібліотечний квест «Краєзнавство: практичні аспекти використання в роботі шкільних бібліотек».

 

Григорій Сковорода сказав: “Пізнай свій край ... себе, свій рід, свій нарід, свою землю – і ти побачиш шлях у життя».І тому краєзнавство є предметною галуззю бібліотечно-інформаційного забезпечення та обслуговування. Шкільні бібліотекарі разом долучаються до вивчення краєзнавчих об’єктів. Під час квесту вони ознайомилися з краєзнавчим напрямком роботи бібліотеки Диканської гімназії, відвідали історико-краєзнавчий музей, в якому розкрито географічну характеристику району, його природні умови, корисні копалини, рослинний і тваринний світ. Експозиція музею висвітлює історію краю з найдавніших часів до кінця XIX ст., а також історію роду князів Кочубеїв.

Іще однією з цікавих пам'яток Полтавщини є музей гончарства, розташований у селищі Опішня. Частина експонатів музею розташована просто неба. Це галерея великих керамічних скульптур на різноманітну тематику. При опішнянському музеї гончарства функціонує бібліотека, архів та дослідницькі центри гончарства і кераміки.

Кожен із учасників квесту зміг сам доторкнутися до гончарної майстерності, відчути пластику глини своїми руками та під керівництвом досвідченого майстра виготовити з неї виріб, побачити чарівництво трансформації глини з безформеної грудочки в щось логічне, що має форму і красу.

Хочеться зазначити, що форми роботи бібліотеки різні, але мета єдина: протиставити хибним «цінностям» справжні зразки духовної культури, допомогти учням зробити правильний моральний вибір у житті.

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області
  • Автор (-и): Л.М. Дерча

 


 Copyright © 2001-2017, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2017, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.