Система Orphus

До витоків словесних скарбів

24 травня відзначається Міжнародний день словʼянської писемності і культури. В Україні він встановлений на підтримку ініціативи органів державної влади, Національної академії наук України, громадських і релігійних організацій та враховуючи історичне та просвітницьке значення спадщини словʼянських первоучителей, святих рівноапостольних Кирила і Мефодія у здобутку національної культури.

 

Цей день святкують також у Болгарії, Росії, Білорусії, Македонії, Сербії, Чорногорії та у ряді інших словʼянських країн, також його відзначає вся всесвітня словʼянська спільнота.

Саме цього дня вчителі української мови та літератури, вчителі зарубіжної літератури міста Горішні Плавні завітали до філологічної кавʼярні ЗОШ №2, щоб долучитися до свята словʼянської мови та культури.

Під час історико-культурного екскурсу «До витоків словесних скарбів» діяльність Кирила та Мефодія, факти їхньої сподвижницької біографії розкрили Матвієнко Оксана Петрівна (ЗОШ №2) та Рашина Олена Володимирівна (СЗОШ №5), учителі української мови та літератури. З цікавим доповненням виступили учителі ЗНЗ міста: Миргородська Євгенія Олегівна, Єнютіна Світлана Вікторівна, Печонкіна Лариса Андріївна.

Про вплив діяльності Кирила та Мефодія на розвиток та поширення православʼя на території Київської Русі розповів священик Миколай, викладач Полтавської Місіонерської Духовної семінарії. Хорове виконання релігійних музичних творів семінаристами закладу стало свідченням духовного збагачення українського суспільства, розвитку всіх видів мистецтв.

Про взаємозвʼязок та взаємовплив культур народів європейської словʼянської спільноти розповіла Луцицька О.А., учитель зарубіжної літератури ЗОШ №2.

Своєрідною заповіддю словʼянським народам памʼятати своє спільне братнє коріння, розуміння єдності і мирного співжиття прозвучали поезії українською, білоруською, російською та польськими мовами, які виконали учні ЗОШ №2 та СЗОШ №5 Ігнатюк Анастасія, Рядненко Олег, Масляник Олександр, Пипчук Маріанна, Губа Анастасія, Василина Уляна, Овчаренко Максим.

Памʼятати минуле, збагачувати сьогодення для прийдешнього, не шкодуючи власного життя,– ці заповіти Кирила і Мефодія є дороговказом для педагогів.

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області
  • Автор (-и): В.С. Шишлікова

 


 Copyright © 2001-2017, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2017, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.