Система Orphus

Наступність у роботі дошкільного навчального закладу і школи

Саме цю тему було винесено для розгляду та обговорення на семінарі керівників навчальних закладів міста, що відбувся 1 березня 2017 року на базі НВК «Гелікон» (директор Полтавська Д.А.).

 

Відкриваючи зібрання, Колибельнік Тетяна Миколаївна, начальник відділу освіти Миргородської міської ради, зазначила, що забезпечити плавний перехід дітей від дошкільного дитинства до повноцінного шкільного життя можна лише спільними зусиллями колективів дошкільних навчальних закладів і шкіл.

«Школа не повинна вносити різкий перелом у життя дітей. Нехай, ставши учнем, дитина продовжує робити сьогодні те, що вона робила вчора» - саме ці слова В.Сухомлинського стали лейтмотивом доповіді-презентації директора навчально-виховного комплексу «Гелікон» Полтавської Д.А. У своєму виступі Дарія Анатоліївна відмітила, що перехід дитини з дитячого садка до школи пов’язаний не лише зі зміною середовища її розвитку, а й із зіткненням з новими проблемами, формами діяльності, новим типом стосунків з однолітками, відкриттям у собі нових можливостей. Одній дитині це додає піднесеного настрою, відчуття переходу на вищий щабель, іншій вселяє ностальгію за звичним життям у дитячому садку. Щоб забезпечити умови, що дають змогу запобігати стресовим станам та шкільній дезадаптації дитини, у закладі сформоване єдине навчально-виховне середовище. З цією метою проводяться: зустрічі вчителів з вихованцями ДНЗ, взаємовідвідування занять і уроків, спільні виховні заходи, засідання педагогічних рад, методичні об’єднання вихователів і вчителів початкових класів, загальні батьківські збори, консультації для батьків щодо готовності дітей до навчання в школі.

Наскрізним курсом, що впроваджується в закладі з дитячого садка до школи, є предмет «Логіка». Учасники семінару переглянули заняття «Подорож розумників» (старша група «Теремок», вихователь Парфенчик Н.І.) з розвивального курсу «Логіка світу для дошкільнят» та урок з логіки «Задачі на припущення» (2 клас, учитель Синельник В.М.). Під час навчально-пізнавальної діяльності дошкільнята та школярі досліджували та розмірковували, розв’язували завдання та задачі, шукали оригінальні шляхи вирішення проблеми. Присутні також з великим задоволенням вправлялися у розв’язуванні задач на припущення.

У ході обговорення проблеми учасники семінару дійшли висновку: запорукою ефективного формування юної особистості є злагодженя співпраця всіх суб’єктів педагогічного впливу - вихователів, учителів та батьків. Саме така взаємодія забезпечує наступність між дошкільною і початковою ланкам освіти.

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти Миргородської міської ради Полтавської області
  • Автор (-и): Силко В.П.

 


 Copyright © 2001-2017, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2017, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.