Система Orphus

Відбувся районний семінар-практикум для вчителів укрїнської мови та літератури

22 листопада 2016 року на базі Котелевської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбувся районний семінар-практикум для вчителів української мови й літератури з теми «Комунікативні методи сприяння розвитку мовної особистості».

 

Учасники семінару відвідали підсумковий урок із теми «Дієслово», на якому учитель цієї школи Бєляєва Олена Володимирівна продемонструвала різноманітні методи й прийоми навчання, використавши авторську презентацію та уміло дібрані тексти, об’єднані спільною думкою: «Любов до Батьківщини без мови неможлива». Повторення й узагальнення матеріалу за опорними схемами, завдання з ключем, ситуативні вправи, проблемні питання, словникова робота, діалог, сенкан - усе було підпорядковано єдиній меті: формуванню комунікативної та соціокультурної компетентностей семикласників. На уроці звучали вірші, а підсумком роботи кожного етапу, логічним змістовим завершенням стали висловлювання видатних людей про рідну мову.

Нікого не залишив байдужим і нетрадиційний урок «Свято калини», проведений учителем української мови та літератури цієї школи Пономаренко Наталією Михайлівною для шестикласників. Червоні кетяги, запашний коровай, духмяне печиво, пухкі пироги, прикрашені соковитими ягідками, діти та й сама пані Наталя у вишиванках – усе відразу створювало неповторну святкову атмосферу піднесеності, одухотвореності. А чотири опорних слова – творчість, натхнення, почуття, успіх, що склалися спочатку в думку, потім - у філологічне рівняння, об’єднані єдиною метою: натхненно творити, щоб досягти успіху, задоволення від власної праці - дали чітко окреслений на початку уроку очікуваний результат: твір за поданим початком, кінцем, твір за «скелетом», твір-анафору, твір-асоціацію, твір-почуття, діалог, сенкан, твір-перевтілення «Я – калина, бо…».

Робота над проектом, випереджувальні завдання, авторська презентація, міжпредметні зв’язки, яскраві ілюстрації створили справжню майстерню, у якій кожен шестикласник уявив себе майстром слова, бо ще довго на вустах відчуватиме кисло-солодкий з гірчинкою присмак скуштованої на уроці соковитої ягідки калини, яка запалила в душі Божу іскорку натхнення.

Пономаренко Н.М. також поділиласявраженнями від участі в роботі авторської творчої майстерні учителя української мови й літератури Полтавського багатопрофільного ліцею №1 імені І. Котляревського, Героя України Тетяни Іванівни Балагури, під впливом якого й народився відвіданий урок.

У центрі уваги учасників районного семінару-практикуму – освітні технології сучасності. Чекіна Т.Я., учитель української мови та літератури Котелевської гімназії №1 імені С.А.Ковпака, розкрила суть технології переверненого навчання та окреслила роль педагога у застосуванні її в процесі викладання української мови та літератури.

Товма В.І. ознайомила колег із матеріалами обласного науково-практичного семінару з теми «Використання інтелектуальних ігор на уроках словесності», підкреслила значущість застосування технологій життєтворчих проектів, адже «кожна дитина – це проект світу», «проектуючи творчо своє життя, розробляючи і здійснюючи індивідуальний життєвий сце­нарій, особистість опановує не лише необхідні знання, але й компетентність, зрештою, може, найвище мистецтво – мистецтво жити».

Присутні також обговорили підсумки ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка та ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, проаналізували результати перевірки учнівських робіт, ознайомилися із календарем знаменних дат на 2016-2017 навчальний рік.

Проведений семінар-практикум ще раз переконливо засвідчив ефективність застосування комунікативних методів на уроках словесності.

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти, сім’ї та молоді Котелевської районної державної адміністрації Полтавської області
  • Автор (-и): Товма В.І.

 


 Copyright © 2001-2017, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2017, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.