Система Orphus

Іграшка - невід’ємний атрибут дошкільного дитинства

24 листопада 2016 р на базі ДНЗ №11 «Теремок» (завідувач Ботвіновська О.В., вихователь-методист Якименко С.М.), в рамках методичного об’єднання вихователів дошкільних навчальних закладів, відбувся семінар-практикум на тему «Іграшка – невід’ємний атрибут дошкільного дитинства в освоєнні багатогранності світу». Під час засідання було розглянуто питання освітньої та мистецької цінності української іграшки, значення її для формування духовних пріоритетів дошкільників.

 

Розпочався семінар-практикум переглядом відеофільму, створеного під час роботи закладу над пізнавально-творчим проектом «Моя країна – Україна. Українська лялька – мотанка». Цей проект спрямований на формування національно-патріотичних почуттів дошкільників, виховання інтересу до української культури, народних звичаїв та традицій, почуття гордості за свій народ. Лялька- мотанка – це народна іграшка і оберіг. Вона є символом Берегині роду. Передавалась така лялька з покоління в покоління, від матері до дочки, і ниточка, якою вона в’язалась, ставала символічною золотою ниткою, що єднала покоління в міцний єдиний Рід, берегла і захищала, давала силу, наснагу і добробут.

Під час практичної частини учасники семінару побували на інтегрованому занятті «Подорож до музею іграшки» (старша група, вихователь Маляр Л.О.). В імпровізованому «музеї» малята оглянули виставку сучасних іграшок та зробили екскурс у минуле, щоб познайомитися з іграшками, якими гралися наші предки. Діти багато нового дізналися про ляльку-мотанку та ще й повправлялися у самостійному її виготовленні.

Надзвичайно цікавим та пізнавальним для учасників став майстер- клас на цю тему, проведений вихователем закладу Рожковською І.М. Ірина Миколаївна презентувала зроблені власноруч ляльки – мотанки, розповіла про назви, призначення, традиції та звичаї, пов’язані з їх виготовленням. Покроково пояснюючи і показуючи послідовність виготовлення українського оберегу, вихователь навчила присутніх робити чудову іграшку, ляльку- мотанку.

 

 

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти Миргородської міської ради Полтавської області
  • Автор (-и): Силко В.П.

 


 Copyright © 2001-2017, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2017, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.