Система Orphus

Відбувся семінар-практикум для вихователів ДНЗ на базі Веселодолинського ДНЗ Глобинського району

Враховуючи актуальність креативного розвитку дошкільників, на базі Веселодолинського ДНЗ було проведено районний семінар – практикум для вихователів дошкільних навчальних закладів з проблеми «Формування креативного мислення дошкільників засобами нетрадиційної образотворчої діяльності».

 

У практичній частині  семінару-практикуму було проведення заняття-подорож із використанням зображувальної діяльності з дітьми на тему «Подорож у пошуках пензлика».

Вихованці здійснили цікаву подорож, у якій зустріли казкових героїв: їжачка, ведмедика та мудру сову. Діти вправно справилися із поставленими завданнями, що були задані казковими героями, зробили подарунки власними руками, використовуючи нетрадиційні техніки образотворчого мистецтва.

Вихователю Сухомлин Тетяні Анатоліївні разом з дітьми вдалося довести, що навколишня дійсність вражає своєю красою, своєрідністю, неповторністю, приваблює дитину і стає джерелом її творчих задумів у малюнках. Заняття не могло залишити нікого байдужим, адже вихователь на своєму занятті розкрила чудовий світ казки. Разом із казковими героями діти відчували наближення весни, уявляли весняні квіти, звуки струмочка, перші теплі промінчики сонця, чудові аромати весняних галявин.

Налаштування дітей на весну відобразилося у майстерно виконаних дитячих малюнках, які вражали яскравістю кольорів. Проте ці малюнки були незвичайними, адже були виконані за допомогою різних технік: штампування, малювання пальчиками та руками, малювання восковими олівцями. Кожний малюнок був не схожим на попередній, що засвідчує неординарність дитячої душі.

Теоретичну частинусемінару–практикуму продовжила доповідь методиста РМК Городиської І.М. «Вплив та значення зображувальної діяльності для розвитку творчої особистості дошкільника. Нетрадиційні засоби та форми робіт з образотворчої діяльності». Методист у своєму виступі відмітила, що тема «креативності» зараз є актуальною в дошкільній освіті. Вибір змісту й освітніх технологій повинен здійснюватися з позиції урахування унікальності та індивідуальності кожної дитини. Педагог повинен сам виявляти велику увагу, повагу, турботу, любов до кожної дитини, бачити в ній індивідуальність, забезпечувати умови для її виховання як особистості. Учасники семінару переглянули виставку робіт, що виконали вихованці закладу за допомогою різноманітних нетрадиційних технологій.

IMG 2559   IMG 2561   IMG 2564   IMG 2568   IMG 2569

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти, сім’ї та молоді Глобинської районної державної адміністрації Полтавської області
  • Автор (-и): І.М.Городиська

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.