Система Orphus

Шлях філософії виховання

Згідно з планом роботи методичного кабінету відділу освіти Комсомольської міської ради Полтавської області 20 березня 2014 року відбувся семінар заступників директорів з виховної роботи на базі гімназії імені В.О.Нижниченка з проблеми «Технологія проектної діяльності в контексті системи виховної роботи навчального закладу».


У ході семінару звучали відповіді на проблемні питання:
- Як впливати на особистість, не впливаючи?
- Як виховувати особистість, не виховуючи?

Кожний виховний захід давав конкретну відповідь щодо функціонування технології розвитку та виховання. Розвиток - кредо гімназії. І не «загальний розвиток», а розвиток творчого потенціалу. Розвивати, плекати в дитині індивідуальне, самобутнє, посилатися при цьому на її природу та боятися втратити здібності. Керуватися не заборонами, а природними бажаннями вихованців, повірити в первинність їхніх прагнень, робити добро і сформувати ці прагнення в добро.
Успішно працюючи над впровадження технології психолого-педагогічного проектування особистісно-розвивального змісту навчально-виховного процесу (автор В.О.Киричук), колектив навчального закладу розуміє, що традиційно бути школою, яка навчає, уже не можна - умови сьогодення вимагають бути школою, яка керує знаннями. Як результат цього - кожен має стати менеджером власного життя, власного майбутнього.
У кожного класного керівника свій неповторний шлях філософії виховання. Під час семінару кращі надбання виховної системи продемонстрували класні керівники гімназії. Шут Юлія Валентинівна, класний керівник 7-Г класу презентувала свій досвід виховної роботи з класним колективом з теми «Від особистості в колективі до колективу особистості». Класний керівник 7-А класу Онопрієнко Таїсія Іванівна презентувала волонтерський проект «Людина починається з добра». Класний керівник 3-А класу Дроник Зінаїда Яківна запросила учасників семінару у мандрівку «Шляхами Тарасової долі», заняття в клубі толерантності «Мистецтво спілкування» з теми «Хто слово знає той долю має» провела класний керівник 9-Г класу Кушнір Тетяна Юріївна, досвідом з арт-терапевтичної роботи з підлітками поділилися соціальний педагог Урода Оксана Володимирівна та практичний психолог Ткаченко Світлана Володимирівна через заняття в майстерні «Гармонія краси». Незабутнє враження на учасників семінару справили екскурсоводи музею «Моя доля в історії навчального закладу» випускниці 11-А класу Саболдашна Євгенія та Назаренко Лоліта.

4c43e132   m18d50fad    m61d859d3

 

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти Комсомольської міської ради Полтавської області
  • Автор (-и): Л.О.Щербина

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.