Система Orphus

Кобзарева струна не вмирає

5 березня 2014 року у стінах Зарізької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.Т.Симонова (Номиса) відбулося районне свято шанувальників творчості Тараса Григоровича Шевченка «Кобзарева струна не вмирає».

 

Назва заходу не випадкова, адже у залі зібралися ті, хто чує ці струни і вміє до них доторкнутися: літературно обдаровані діти та учителі навчальних закладів району. Такими ж були і гості свята – поетеса, прозаїк, член національної Спілки журналістів та Полтавської спілки літераторів Ніна Шерстюк і бандурист, голова правління Всеукраїнської громадської організації «Молода просвіта» Віталій Мороз.

Зі словами привітання до присутніх звернулися заступник голови райдержадміністрації В.Г. Пищида та начальник відділу освіти РДА Н.І. Стасенко.

Вогник традиційної поетичної свічі районної літературної студії запалила Н.О. Шерстюк.

Його підхопили студійці, які вшанували пам’ять Тараса Григоровича присвяченими йому віршами.

Ніна Олександрівна розповіла про перебування Кобзаря на Полтавщині, зокрема на Лубенщині. Діти дізналися багато цікавого із життя Тараса Григоровича, неначе наблизилися і доторкнулися до образу поета.

Голосом серця бриніла бандура у руках Віталія Мороза. Зачарував він усіх присутніх українськими козацькими піснями.

Затамувавши подих, слухали учасники свята українські народні пісні у виконанні тріо дівчат – Анни Макарової, Тамари Грицун та Нелі Слинько, які виконали «Ой за садом, садом» та «Ой у вишневому садочку». Пісню «Тихо над річкою» заспівали учасниці ансамблю з Новооржицької школи. У виконанні Лізи Федоренко та дівочого квартету Оржицької ДМШ прозвучали пісні на слова Т.Г. Шевченка «Тече вода з-під явора» і «Зоре моя вечірняя».

Поетична спадщина Кобзаря налічує понад 240 творів, а живописна – близько 1200 робіт. Це свідчить про те, що малярству він приділяв велику увагу. Тож не дивно, що паралельно із поетичним декламуванням відбулася також виставка образотворчих робіт «Мій Кобзар», у якій взяли участь 35 юних художників.

Але стрижнем свята було художнє читання віршів. Звучали уривки з творів Т.Г. Шевченка «Причинна», «Русалка», «Тополя», «Лілея», «Утоплена», «Мені тринадцятий минало», «Три душі», із містерії «Великий льох» та «Нащо мені женитися».

Неочікувано багатою палітрою була представлена власна творчість дітей. Своїми думками, викладеними у римовані рядочки, поділилося близько 20 студійців, за поезіями укладений збірничок - своєрідна «захалявна книжечка» - «Кобзарева струна не вмирає», яка була презентована на святі.

Тарас Шевченко зібрав усіх присутніх в єдину родину, допоміг збагатитися духовно, адже від того, чи знайдеться місце для поета у храмі власної душі, залежить, ким ми будемо, яким буде наше майбутнє.

1    2   3   4   5   6   7   8   9   10   DSC 4725   DSC 4741

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти Оржицької районної державної адміністрації Полтавської області
  • Автор (-и): Л.І.Ковтун

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.