Система Orphus

Педагогічний дебют у м.Миргороді

Нещодавно молоді спеціалісти міста Миргорода стали учасниками конкурсу «Педагогічний дебют – 2013», який ставив за мету виявлення та розвиток творчого потенціалу молодих педагогічних працівників, підняття престижу педагогічної професії, формування активної громадянської позиції молодих педагогічних працівників.

Конкурс проводився у два етапи: перший (заочний) етап – розгляд поданих конкурсантами есе «Я можу зробити школу(ДНЗ, ПНЗ) кращою», другий (очний) етап – навчальне заняття з предмета, майстер-клас "Сучасний урок".

 

У конкурсі брали участь Коморна В.В. (учитель трудового навчання ЗОШ I-III ст. №3), Д’ячишина О.В. (ДНЗ №10 «Веселка»), Савченко О.А. (учитель математики та інформатики ЗОШ I-III ст. №1 імені Панаса Мирного), Прокопенко В.О. (учитель хімії та біології ЗОШ I-III ст. №1 імені Панаса Мирного), Карпенко А.М. (учитель інформатики ЗОШ I-III ст. №9 імені Івана Андрійовича Зубковського), Микитенко О.О. (учитель початкової школи НВК (днз-знз «Гелікон»), Здор А.В. (інструктор з фізичної культури ДНЗ №12 «Світлячок»).

Конкурсанти не тільки продемонстрували своє бачення сучасної освіти, зокрема майбутнього навчального закладу, написавши цікаві і змістовні есе, а провели майстер-класи, де розкрили свої педагогічні можливості і вміння. Слід відзначити оригінальні есе педагогів-початківців Прокопенко В.О., Микитенко О.О., Д’ячишиної О.В. та уроки Коморної В.В., Савченко О.А., що вразили високою педагогічною майстерністю, застосуванням інноваційних технологій, умінням працювати з дітьми. Адже молодий педагог виконає свою професійну місію лише тоді, коли відчує, що не тільки його колеги, він сам, а й його учні – це єдине ціле, як зазначав В.О.Сухомлинський.

За одностайним рішенням журі перемогу в конкурсі «Педагогічний дебют - 2013» здобула учитель трудового навчання ЗОШ I-III ст. №3 м.Миргород Коморна Вікторія Володимирівна.

Конкурс завершився, а робота Школи продовжується, бо ерудованою та всебічно розвиненою особистістю, якою, без сумніву, повинен бути освітянин, можна стати лише постійно навчаючись і вдосконалюючи свою майстерність.

Важливим напрямом науково-методичної роботи є співпраця з молодими педагогами. Успішна діяльність молодого вчителя залежить не тільки від його професійної підготовки і особистих якостей, а й від того, у який колектив він потрапить, які умови праці йому створять, як стимулюватимуть його ініціативність і творчу основу.

Ще А.С.Макаренко писав, що справжнім учителем-вихователем можна стати після кількох років роботи в хорошому педагогічному колективі.

Декілька років поспіль у методичному кабінеті працює Школа молодого педагога «Вісім кроків до педагогічної майстерності», якою успішно керує методист Білецька Р.О. Учасники Школи – це молоді спеціалісти, які тільки закінчили педагогічні виші і ті, хто має стаж до 5 років. Основним завданням Школи є допомога у розв’язанні конкретних проблем щодо методики викладання, ознайомлення із сучасними методами і технологіями навчання і виховання, застосування передового педагогічного досвіду, особливостями роботи із шкільною документацією.

На засіданнях Школи молоді спеціалісти не тільки збагачують свої знання з теорії та методики, а й опановують педагогічну майстерність.

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти Миргородської міської ради Полтавської області
  • Автор (-и): Т.І.Даценко

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.