Система Orphus

Відбувся семінар-практикум “Використання мультимедійних технологій та інноваційних методик у процесі навчання української мови та літератури”

10 лютого 2014 року в Комсомольській ЗОШ №2 з поглибленим вивченням математики відбувся міський семінар-практикум учителів української мови та літератури за темою: «Використання мультимедійних технологій та інноваційних методик у процесі навчання української мови та літератури».

DSC04845


Це був справжній аукціон педагогічних ідей. Дружиніна Н.О., учитель української мови та літератури ЗОШ №2, наголосила на актуальності використання інформаційних форм і методів навчання, що підвищують активність, самостійність учнів у впровадженні інформаційних освітніх технологій у навчально-виховний процес.

DSC04852


Своїм досвідом щодо організації систематизації та повторення навчального матеріалу на уроках мови та літератури з використанням інноваційних методик поділилася з присутніми Крикунова Л.І. (гімназія імені В.О.Нижниченка). Допомогти вчителю налагодити навчальний процес на сучасному рівні може поєднання традиційних методів навчання та сучасних інформаційних комп’ютерних технологій. Використання комп’ютера на уроці дозволяє зробити процес навчання індивідуальним, мобільним, цікавим. Працюючи з комп’ютером, учитель краще оцінить здібності й знання дитини, зрозуміє її. ІКТ можуть використовуватися на всіх етапах уроку: при поясненні нового матеріалу, закріпленні, повторенні, а найдоцільніше при контролі.

DSC04874


Присутнім цікавим був виступ Печонкіної Л.А. (НВК ім. Л.І.Бугаєвської) про шляхи підвищення ефективності та якості позаурочної роботи з обдарованими дітьми. Види і форми позакласної роботи різноманітні. Життя висуває нові шляхи залучення учнів до літератури, до словесного мистецтва. Цьому сприяють передусім кошти й можливості ІКТ, застосування яких дозволяє проводити заочні екскурсії літературними місцями з використанням веб-сайтів і форумів мережі Інтернет, а також дисків. Подібні види цілеспрямованої діяльності дозволяють виявити здібних, талановитих дітей, а їм, у свою чергу, розкрити свої творчі здібності, зануритися у світ словесності позашкільною програмою.

DSC04880


Як організувати раціонально час на уроці при використанні мультимедійних технологій? На це питання учасники семінару спробували знайти відповідь під час виконання тренінгових вправ. Потім педагоги переглянули й обговорили мультимедійні презентації для проведення уроків української мови та літератури з досвіду роботи Вихристенко О.П. та Матвієнко О.П.
Учителі оглянули кабінет інформаційних технологій ЗОШ №2, висловили задоволення створеними в ньому умовами для проведення занять із використанням ІКТ. Семінар-практикум допоміг колегам обговорити важливі робочі питання, поповнити педагогічний досвід.

Підготувала В.С. Шишлікова

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти Комсомольської міської ради Полтавської області

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.