Система Orphus

Відкрито виставку учнівських картин та виробів із декоративно-прикладного мистецтва, присвячену 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка

      У районному методичному кабінеті до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка  діє епізодична виставка учнівських картин та виробів із декоративно-прикладного мистецтва.

DSC02509

Читаючи роман чи збірку поезій, переглядаючи п’єсу, кінофільм, вдивляючись у картину чи слухаючи музику, неодмінно треба усвідомлювати, що це зовсім інше, аніж пробігти очима газетну замітку, мимохідь спостерігати за товчією і перемовинами людей на ярмарку, або знічев'я прислухатися до шуму авто на сільському перехресті, треба усвідомлювати, що тут ми стикаємося з окремим своєрідним світом, який має свою історію, свої закони, мову, — світом мистецтва.

DSC02507


     Ознайомившись з малюнками Тараса,  учні відчули в них міцну основу, на якій у майбутньому  виріс  чудовий художник, майстер неабиякого обдарування.
).
      У  намальованих учнями  автопортретах Шевченка ліричне поєднується з драматичним, замріяність — з тривогою, добросердечність — із сумом, бадьорість — з легкою втомою. Перед нами зосереджене обличчя молодої людини. Гарний, сповнений гідності й граціозності поворот голови до глядача. Світло вихоплює з півтемряви лише обличчя — все інше тане, ховається у напівпрозорих тінях. Чоло Шевченка яскраво освітлене, а очі сховані в тіні.   У роботах учнів виділяється «дзеркало душі» - очі. 

DSC02503


     Учні преставили роботи до  творів Т.Шевченка «Тече вода із-під явора», «Ще як були козаками», «Неначе сонце засіяло», « Сон», « Садок вишневий коло хати» та інші, які   виконані  у різній техніці.
      Народові нашому притаманне відчуття гармонії у природі і в мистецтві, через те мистецтво його глибинне, самобутнє і самодостатнє. Найдорогоціннішою коштовністю є вишитий рушник, дивовижні орнаменти якого містять у собі зашифровані мудрі послання. Приємне враження справили  на глядачів вишиті учнями  рушники та портрети поета.
      Також на вистаці представлені вироби із солоного тіста, аплікація із природного матеріалу та соломки, вироби виконані у техніці квілінг.
      Роботи  творців  відзначаються певною стриманістю гами, що надає їм особливої прозорості, вишуканості та поетичності.


Підготувала  Н.О.Хорольська

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти, молоді та спорту Великобагачанської районної державної адміністрації Полтавської області

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.