Система Orphus

Проведено літературно-музичний захід до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка «Шевченкове слово у віках не старіє»

У рамках відзначення 200-річчя з дня народження геніального поета  15 січня 2014 року відбувся районний захід, приурочений світлій пам’яті Тараса Шевченка «Шевченкове слово у віках не старіє».

 

Історія мого життя становить частину
історії моєї батьківщини.
Тарас Шевченко

Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце, бо з таким вогнем у душі захищав свободу і незалежність вітчизни, честь і гідність народу. Безсмертне ім’я великого українського поета і художника Т. Г. Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу українського народу.
Своєю творчістю Т.Г.Шевченко відкрив нову епоху в українській літературі, створив чудові зразки поезії, які могутньо зазвучали над світом як гнівне звинувачення царизмові, як пристрасний заклик до активної боротьби за кращу долю. Натхненні поетичні твори Тараса Шевченка – неоціненний скарб світової літератури – стали надбанням широких народних мас.
З вітальним словом до учнів-поціновувачів Шевченкового слова звернулися Осовський Юрія Васильович, перший заступник голови Великобагачанської районної державної адміністрації та Кушнерик Сергій Валентинович, начальник відділу освіти, молоді та спорту Великобагачанської районної державної адміністрації (фото DSC02463.JPG).
Поезія – це вогник, схожий на полум’я свічки, що запалює душу людини.  Саме такий вогник і запалила  Якименко Тетяна, учениця 8 класу Великобагачанської ЗОШ І-ІІІ ступенів (фото DSC02466.JPG).
 У царство мудрого й красивого, правдивого й цінного, сильного й ласкавого, доброго й мужнього  Шевченкового слова полинули учні загальноосвітніх навчальних закладів – учасники заходу та глядачі у залі.
Доторкнулися серцем  до Шевченківських творів наймолодші учасники - учні 1-4 класів, які з трепетом прочитали  улюблені твори Кобзаря, а старшокласники, які мають хист до поетичної творчості, написали  і прочитали  свої власні вірші, присвячені  Т. Шевченкові.
 Ці виступи    розпочала   презентацією власних творів Лілія Кучер, учениця Подільської ЗОШ І-ІІ ступенів – переможець  обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Розкрилля душі», присвяченого 200-річчю від Дня народження Шевченка (фото DSC02471.JPG).
Нікого не залишив байдужим перегляд відеофільмів про Кобзаря та спів Юлії Криндач, викладача Великобагачанської дитячої музичної школи імені Ф.Д. Кушнерика (фото DSC02468.JPG).
Щирі слова подяки учасникам літературно-музичної композиції «Шевченкове слово у віках не старіє»  за чудові поезії пролунали  з уст Юрія Васильовича Осовського, першого заступника голови Великобагачанської районної державної адміністрації і Сергій Валентиновича Кушнерика,  начальника відділу освіти, молоді та спорту Великобагачанської районної державної адміністрації та ведучих  Якименко Л.В. та Хорольської Н.О., методистів районного методичного кабінету (фото DSC02480.JPG).
Учасники заходу були нагороджені грамотами відділу освіти, молоді та спорту Великобагачанської районної державної адміністрації.
Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються  будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне.  

Живи, поете, в бронзі і в граніті,
Живи, поете, в пам’яті людській,
Живи в піснях, живи у “Заповіті”,
І в слові праведнім, і славі віковій!

 

DSC02463   DSC02466   DSC02468   DSC02471   DSC02480

Підготувала  Н.О.Хорольська

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти, молоді та спорту Великобагачанської районної державної адміністрації Полтавської області

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.