Система Orphus

У навчальних закладах Глобинщини проходить місячник боротьби з ВІЛ/СНІД

5 грудня 2013 року в ході місячника по профілактиці ВІЛ/СНІДу в Землянківській ЗОШ І-ІІІ ст. Глобинського району проведено загальношкільні батьківські збори спільно з учнівським колективом «Батьки! Бережіть своїх дітей!».

 

До батьківської та учнівської громади звернулась директор школи Наталія Костиренко, проінформувавши про тему і мету зібрання,  та викладання в школі факультативу «Захисти себе від ВІЛ».
Учитель біології та основ здоров'я, заступник директора з НВР Вікторія Срібна розповіла про стан поширення ВІЛ інфекції в Україні, про особливості викладання предмету «Основи здоров'я» та факультативу для учнів 8-9 класів «Захисти себе від ВІЛ». У виступі вчителя була неодноразово підкреслена думка про спільну діяльність батьків і вчителів в напрямку виховання здорових, щасливих, гармонійно й всебічно розвинутих дітей. «За темпами  поширення  ВІЛ–інфекції  наша  країна  посідає  одне  з  перших  місць. Занепокоєння  викликає  те,  що  в  епіцентрі  епідемії  опинилася  молодь.  Більш  як половина  нових  випадків  зараження  ВІЛ  реєструється  серед  людей  віком  від 15 до 24 років. Щодня у світі інфікуються близько  6 тисяч юнаків і дівчат. Нерідко це відбувається через брак знань про шляхи передання ВІЛ–інфекції   і  методи захисту від неї.Уразливість  молоді  зростає  й  через  експериментування  з  алкоголем  і  наркотиками. Хто може захистити молоде покоління українців від навали наркотиків і розпусти. Школа, міліція, лікарі? Безперечно. Але пам’ятайте що першою школою, лікарем і навіть міліцією для ваших дітей є ви, батьки!»
Шкільний психологічний театр «Модерн» представив зібранню  психологічну драму «Мамо, почитай казку…». Ідея, сценарій, режисура  належать Вікторії Срібній. (фото 1)
Важливі, відверті, гострі питання нашого сьогодення зачіпались у виставі. Чудово виконали свої ролі вихованці 9, 10 і 11 класів. Коломієць Олена, РаковичКаріна, Хименко Вікторія, Джулай Ірина, Шуба Олена, Ульянова Лілія, Іванова Валентина, Мишкова Вікторія, Білоус Павло, Роман Олег, Рясний Богдан,  Рясний Андрій, Хабаров Іван. Бездоганно, з акторською майстерністю, глибоким переживанням відведеної ролі,  упоралася головна героїня драми Анастасія Костиренко. (фото 2)
Вікторія Срібна після закінчення дійства поділилась своїми роздумами. «Проблему яка висвітлювалась у виступі, зачіпали безліч раз, але в такій формі вперше, тому було трішечки боязко. Можливо хтось з батьків мав сміливість впізнати себе серед героїв вистави, і спробує щось змінити… Хотілося б… До ролей було залучено багато дітей  саме підліткового віку, для яких порушені питання є актуальними і болючими певною мірою. «Пережиті» ролі допоможуть їм впоратись з спокусами і зробити правильний вибір. Проявлена дітьми зацікавленість, небайдужість, наполегливість, задоволення від репетицій та  роботи на сцені це мабуть і є успіх задумки проведеного заходу».  (фото 3)

1   2   3


                                                  Інформцентр учнівської держави «Ольвія»
 Підготувала Н.Й.Шварц

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти, сім’ї та молоді Глобинської районної державної адміністрації Полтавської області

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.