Система Orphus

Проведено тренінг для вчителів Шишацької спеціалізованої школи ім. В.І. Вернадського «Дозволь собі бути щасливим»

Що таке щастя? «Словник української мови» тлумачить це поняття, як стан цілковитого задоволення життям, відчуття глибокого вдоволення й безмежної радості, яких зазнає хто-небудь.

P1010571

 

Учителі Шишацької спеціалізованої школи ім. В. і. Вернадського  разом із практичним психологом  Горбонос С.П. на тренінгу «Дозволь собі бути щасливим», який відбувся 5 листопада, з’ясовували, що для них є щастя і що для нього потрібно. Об’єднуючись у групи, використовуючи маркери, ватмани, картинки із журналів,  учасники тренінгу шукали відповідь на це філософське запитання.  Для одних учителів щастя виявляється в  дітях, у гарній відпустці, у вірних друзях, у матеріальному достатку, а для інших – у дружній родині, у здоров’ї,  у душевному спокої. Та усі схиляються до думки, що щастя - це коли те, про що ти думаєш, що робиш і що говориш знаходиться в гармонії! Це стан душі. А чи існує міра, якою можна виміряти стан своєї душі? Мабуть, ні!

P1010587   P1010604

У силу нашого виховання та світогляду, важко повірити в те, що кожна людина сама формує ситуації та події у власному житті.  Але саме так воно насправді і є.  Вона, незалежно від соціального становища, своєї  зовнішності, минулого, може зробити себе щасливою. Кожен із учасників тренінгу вважає, що для того, щоб бути щасливим,  він щось повинен «мати», зокрема  мати улюблену роботу або свою власну справу, здоров’я, квартиру, гроші, різні блага, цілі та впевнено вірити в їх досягнення, і … просто мати  мрію.

P1010618

Але ніхто не задумується над тим, що саме в досягненні щастя через «мати» і криється вирішення більшості проблем сучасного суспільства. І тільки в кінці тренінгу учителі задумалися над тим,  як же можна отримати щастя через «бути»?  
 

P1010625

Адже недаремно говорять: «Якщо хочеш бути щасливим – будь ним». Для цього треба бути доброю, чуйною, радісною, позитивно настроєною людиною.  Виявляється, наше щастя завжди поруч із нами і тільки змінивши себе, позбувшись від егоїстичного прагнення «мати», змінюється й усе навколо нас. Тільки в такому випадку можна досягти стану «бути» щасливим — стану вищого щастя. Ось що таке щастя! Щастя – це розкіш у наш час. І як приємно дозволити собі бути щасливим саме сьогодні і зараз.


                                                                                     Підготували  Р.О. Ярова
                                                                                                   О.М. Чернобель

Додаткова інформація

  • Інформує: районний методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту Шишацької районної державної адміністрації Полтавської області та Шишацька спеціалізована школа ім. В.І. Вернадського

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.