Система Orphus

Відбувся обласний постійно діючий семінар практикум для вчителів-інноваторів «Від традиції до інновації як шлях до успіху вчителя-інноватора»

На виконання плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського та районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Шишацької райдержадміністрації  22 жовтня 2013р. на базі Великобузівської загальноосвітній школи І-ІІІ ступенів Шишацької районної ради відбувся обласний постійно діючий семінар-практикум «Від традиції до інновації як шлях до успіху вчителя-інноватора».    


Програмою семінару було передбачено висвітлення сучасних можливостей залучення до інноваційного пошуку вчителів ЗНЗ області у застосуванні ІКТ в навчально-виховному процесі, вироблення рекомендацій для організації ефективної роботи педагогів-інноваторів з проблем використання ІКТ. У роботі заходу взяли участь двадцять шість педагогів-інноваторів від міст та районів області.
Пленарне засідання семінару відкрив проректор із наукової роботи ПОІППО ім. М.В. Остроградського, завідувач кафедри філософії та економіки освіти, доктор філософських наук, доцент Клепко Сергій Федорович. У своєму вітальному слові він закцентував увагу на тому, що динамічні процеси в культурному й економічному житті суспільства вимагають постійного оновлення в освіті, яке відбувається через упровадження інновацій. Полтавські освітяни здатні  запроваджувати інноваційні ідеї, однак відчутним є брак знань про них, про успішний досвід їх використання. Саме з метою поширення інформації про інноваційні освітні проекти, над якими працюють педагоги і науковці області, та поєднання новітніх ідей із традиційною освітою вже третій рік поспіль на базі  шкіл області продовжує роботу  даний семінар-практикум. Сергій Федорович побажав учасникам семінару  плідної цікавої роботи.
Про освітній простір Шишацького району, основні напрямки роботи педагогічних колективів навчально-виховних закладів на реалізацію нових Державних стандартів освіти розповіла Караваєва Наталія Миколаївна, начальник відділу освіти, молоді та спорту Шишацької райдержадміністрації.
Завідувач РМК відділу освіти, молоді та спорту Шишацької райдержадміністрації Чернобель Олександр Миколайович ознайомив учасників семінару з основними напрямами роботи методичної служби  району, заходами, що спрямовані на виявлення, впровадження та розповсюдження інноваційних педагогічних технологій у загальноосвітніх навчальних закладах.
З вітальним словом до учасників семінару звернулась директор Великобузівської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів Попович Ольга Павлівна. Вона розповіла про особливості організації навчально-виховного процесу в школі. Та як учитель математики, член постійно діючого семінару поділилася досвідом застосування ІКТ та ППЗ на уроках математики.
Перспективу розвитку інноваційної діяльності закладу окреслила заступник директора з навчально-виховної роботи Радченко Світлана Андріївна, а також презентувала власний досвід роботи з використання інноваційних технологій на уроках світової літератури.
Методист відділу природничо-математичних дисциплін ПОІППО Шостя Світлана Петрівна говорила про участь у конкурсі «Вчитель-новатор» як одну із форм підвищення ІКТ грамотності, розкрила зміст діяльності вчителя-новатора на сучасному етапі.
Про використання ІКТ на уроках як засобу підвищення якості навчальних досягнень учнів, про створення школярами сайту рідного села розповіла учасникам семінару Липенко Олена Вікторівна, вчитель Стасівської гімназії ім. Башкірцевої Диканського району, лауреат конкурсу «Вчитель-новатор».
З реалізацією проекту  «Відкритий світ» познайомив присутніх учитель інформатики гімназії №17 м. Полтави Сердюк Віктор Вікторович.
Учитель трудового навчання Великобузівської школи Світличний Геннадій Іванович докладно висвітлив питання роботи з обдарованою молоддю, зокрема  під час підготовки до участі у Всеукраїнській олімпіаді з трудового навчання.
Учасники семінару мали змогу побачити практичне застосування ІКТ та програмного педагогічного забезпечення, переглянувши фрагменти уроків природознавства у 4 класі (класовод Кущ Оксана Олексіївна.), математики у 5 класі (учитель  Попович Ольга Павлівна), світової літератури в 11 класі. (учитель  Радченко Світлана Андріївна)
Цікаву та змістовну  інтелектуальну гру «Я люблю Україну» представили гостям школи учителі Харченко Людмила Григорівна  та Кармазин Марія Миколаївна.
До обговорення актуальних тем долучилися завідувач центру педагогічних інновацій та інформації ПОІППО ім. М.В. Остроградського Сиротенко Григорій Олексійович, методист центру інновацій та інформації Іщенко Лариса Миколаївна, доцент кафедри філософії та економіки освіти Литвинюк Людмила Вікторівна.
Наприкінці семінару-практикуму були підбиті підсумки спільної роботи, відзначено високий організаційний та науково-методичний рівень підготовки і проведення семінару. Учасники висловили велику подяку організаторам заходу за змістовну програму, можливість отримати новий досвід, знання і враження.
Проректор із наукової роботи ПОІППО ім. М.В. Остроградського  Сергій Федорович Клепко  висловив надію на подальшу співпрацю між обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, методичною службою Шишацького району та педагогами Великобузівської загальноосвітньої школи в галузі впровадження освітніх інновацій.

DSC 4865   DSC 4869   DSC 4877   DSC 4883   DSC 4904   DSC 4912   DSC 4916    DSC 4940   DSC 4962   IMG 2429

                                                                      Підготували  О.М. Чернобель, С.А. Радченко

Додаткова інформація

  • Інформує: районний методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту Шишацької районної державної адміністрації Полтавської області

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.