Система Orphus

Проведено День Європи у Хорольській гімназії

У ці травневі дні все європейське співтовариство відзначає День Європи. Цей день став символом нового початку, вільного та успішного шляху, мирної співпраці між суверенними націями, що ґрунтується на спільних цінностях та спільних інтересах, миру, солідарності, демократії, добробуту людей та верховенства права. Прагнення до європейського рівня життя, європейських цінностей і стандартів визначило європейський вибір нашої країни.

 

Це свято в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця. І ми – члени європейського співтовариства. І недаремно на території України в Закарпатській області розташовується географічний центр Європи.

Відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року  в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи .

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

У 2013 році День Європи в Україні припав на 18 травня.

«Наш дім – Європа» - така тема святкового заходу організованого учнями та вчителями Хорольської гімназії, що відбувся 17 травня в стінах гімназії до Дня Європи.

На святі були присутні: начальник відділу освіти, молоді та спорту Хорольської РДА Потерайло І.М., заступник голови Хорольської районної держадміністрації Штейнберг І.О., Мудра С.А., завідуюча відділом з питань внутрішньої політики.

Учні гімназії знайомляться з європейськими країнами не лише під час уроків, а й подорожуючи країнами Європейського Союзу.

Протягом трьох років членами Євроклубу «Сапфір» (керівник Дмитренко Л.В., учитель географії Хорольської гімназії) було відвідано сім країн: Австрію, Латвію, Литву, Польщу, Словаччину, Угорщину, Швецію.

Під час таких подорожей діти мають змогу більше дізнатися про історію, культуру тієї чи іншої країни, поспілкуватися з представниками української діаспори, відвідати урядові будівлі.

Родзинкою цього заходу було представлення проектів, у яких брали участь учні, учителі гімназії та молодь міста.

Магденко Юлія, учениця 11Б класу, представляла проект «Весняна Рига», «Будапешт – перлина Дунаю» представляли Шевчуга Таня (8А) та Яцун Олександра (8А), «Краків: подих століть і сучасність» - Титенко Артем (7Б), «Балтійські друзі» - Карпенко Анна і Яна (7Б) та Мілевська Марина (10А), «Дунай єднає серця» - Березенко Катерина(10А), Покас Юлія(10А) та Чех Ліля(10Б).

На святі не обійшлося і без пісні. Линули музичні твори на різних європейських мовах – українській, англійській, італійській, французькій (виконавці пісень: Борисенко Катерина(9Б), Черняк Валерія(6В), Цілуйко Інеса(11А), Павлик Тарас, Ладанова Альона (9Б).

Європа – наш спільний дім,

Європа – колиска усіх країн!

Шляхом єдиним, прямуй до мети,

Європа – це дім, де живем я і ти!

Усі ми різні, бо ми народ!

Усі ми рівні, шукай, знаходь!

Хай буде мир на всій землі,

Країни різні, а ми одні!

Підготувала Л.А.Глущенко 

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти, молоді та спорту Хорольської районної державної адміністрації Полтавської області

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.