Система Orphus

Розвиток інтелектуального потенціалу учнів та їхньої професійної спрямованості через уроки мистецтва та художньої культури у ЗНЗ м. Комсомольська

18 квітня 2013 року у Комсомольській гімназії імені Віктора Олексійовича Нижниченка був проведений міський науково-практичний семінар директорів шкіл та їхніх заступників з навчально-виховної роботи з теми «Розвиток інтелектуального потенціалу учнів та їхньої професійної спрямованості через уроки мистецтва та художньої культури».

 

Тема семінару і заклад, у якому він проводився, були обрані не випадково, тому що Комсомольська гімназія імені В.О.Нижниченка є учасником Всеукраїнського експерименту «Формування загальнокультурних компетентностей учнів основної і середньої школи у процесі викладання інтегрованих курсів «Мистецтво в 1-8 класах» та «Художня культура в 9-11 класах».

Теоретико-психологічну частину семінару відкрила директор гімназії Полобок Лідія Василівна з доповіддю «Школа майбутнього – теорії та реалії», у якій висвітлила головне питання сьогодення: «Стоїмо перед потребою творити суспільство, яке вчиться, навчається, яке дає учням керувати власним процесом набуття знань». Про організацію профорієнтаційної роботи у ЗОШ та інноваційні підходи до цього розкрила Марченко Іраїда Борисівна, молодший науковий співробітник інституту педагогічної освіти й освіти дорослих НАПН України. Фрагмент експериментально-психологічного практикуму показала практичний психолог гімназії Ткаченко Світлана Володимирівна, де запропонувала гостям не тільки теоретичні аспекти з даної теми, а і протестувала всіх присутніх щодо визначення здібностей кожного стосовно роботи правої чи лівої півкулі головного мозку.

DSC 0181

У теоретико-практичній частині семінару перед присутніми виступила заступник директора з навчально-виховної роботи, заслужений учитель України Мітіна Ірина Валентинівна. Свою доповідь «Художньо-естетична діяльність – шлях до розвитку розумових здібностей учнів, їхнього інтелекту» вона пов’язала із власними практичними напрацюваннями при викладанні предметів «Мистецтво» та «Художня культура». Співдоповідачами Ірини Валентинівни були її вихованці (Чухліч Вікторія, Ситник Всеволод та Романюк Іванна), а також учитель початкових класів Григоренко Вікторія Михайлівна.

У заключній частині семінару всім учасникам було запропоновано власноруч до Великодня виготовити пасхальне яйце за допомогою техніки витинанка. Майстер-клас «Великодня витинанка-писанка «Дерево життя» провела учитель образотворчого мистецтва Єгунькова Інна Григорівна. Усі присутні із задоволенням виконали цю роботу, усі отримали позитив, а головне – кожен показав, що він причетний до мистецтва і може створювати щось нове, дивне, несхоже.

Підготувала Н.Г. Дробецька

Додаткова інформація

  • Інформує: відділ освіти виконкому Комсомольської міської ради Полтавської області

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.