Система Orphus

Новини ПОІППО

З 15 до 19 квітня на військових стрільбищах в/ч А3990 в м. Полтаві (с. Вакуленці),  в/ч А1356 (ВПС ЗС України) в м. Миргороді та в/ч А0563 в м. Охтиркавідбулися стрільби з автомата АК-74 (початкова вправа, згідно КС-1.01.1.1 бойовими патронами) для учнів 11-х класів закладів загальної середньої освіти, які залучені до навчально-польових зборів.

22 квітня 2019 року ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського проведено навчальний тренінг за темою: «Принцип створення Команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі дошкільної освіти».

Команда робототехніків «PRIME ROBOTICS» міста Горішні Плавні  (керівник:  секретар Горішньоплавнівської міської ради Сергій Дорота, тренери: Олександр Роман та Роман Булан, учні ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1: Михайло Сірий, Федір Сеник, Ілля Пусяк, Віталій Кругляк, Віталій Роман, Дмитро Сміцков, Іван Сльоза, Нікіта Наумов, Максим Комлик) здобула І місце на Всесвітньому фестивалі FIRST Championship 2019 у Х’юстоні (США) у категорії «Основні цінності» («Inspirational Award»).

17 квітня 2019 р. у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся Всеукраїнський круглий стіл«Інтеграція змісту освіти в профільній школі». Співорганізатором заходу виступив відділ інтеграції змісту загальної середньої освіти Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України.

17 квітня 2019 року в актовій залі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського в рамках підготовки до двадцять п’ятої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання, запланованої на 3 травня 2019 року, відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури під головуванням Сергія Шевчука та за участі заступника голови обласної ради Анатолія Ханка. Комісія розглянула низку проектів рішень, які планується внести у проект порядку денного двадцять п’ятої сесії обласної ради сьомого скликання.

16 квітня 2019 року на базі Попівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів виконавчого комітету Рокитянської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області відбувся постійно діючий обласний семінар директорів закладів освіти, які ведуть експериментально-пошукове розроблення моделей «Школи майбутнього», на тему: «Від «Школи майбутнього» до «Нової української школи» (завантажити програму).

16 квітня 2019 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського спільно з Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти (ХРЦОЯО) та Департаментом освіти і науки облдержадміністрації проведено інструктивно-методичну нараду про хід підготовки до проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році в Полтавській області.

Якою може бути опорна школа? Чим її діяльність може відрізнятися від школи, звичної для кожного? Як допомогти учням, батькам, вчителям у тандемі працювати над гармонійним розвитком дитини, навчити її втілювати в життя свої мрії, встановлювати позитивні стосунки з оточенням? Як згуртувати єдиний колектив з учнів, батьків, вчителів та представників громади, що працюватиме на реалізацію пріоритетних завдань Нової української школи?

16 квітня 2019 року кафедрою педагогічної майстерності та інклюзивної освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського організовано та проведено обласний науково-практичний семінар «Науково-методичні засади інклюзивного навчання. Моделі. Шляхи. Виклики» на базі Карлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Карлівської районної ради Полтавської області, в якому взяли участь працівники відділів (управлінь) освіти, ОТГ, які ведуть питання інклюзивного навчання;директори інклюзивно-ресурсних центрів Полтавської області.

11 квітня 2019 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського було проведено усний журнал для вчителів-логопедів спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів, навчально-реабілітаційних центрів з актуальної теми: «Готовність вчителів-логопедів до роботи з немовленнєвими дітьми. Альтернативна комунікація» із метою   організації спільної діяльності медичних та педагогічних фахівців за основними напрямками логопедичної роботи з немовленнєвими дітьми; підвищення професійної компетентності учителя-логопеда на засадах реформування сучасної спеціальної освіти в контексті реалізації концепції «Нова українська школа», обгрунтування методологічних засад визначеної проблеми, вдосконалення корекційно-розвиткової роботи в умовах спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів, навчально-реабілітаційних центрів. 

Протидія торгівлі людьми – це один із напрямків просвітницької роботи практичного психолога та соціального педагога у закладі освіти. Тема є дуже непростою. Декому може здаватися далекою. Проте є надто важливою. Адже життя людини - найвища цінність. 

Два дні, 9-10 квітня 2019 року тривали навчальні тренінги з питань запобігання торгівлі людьми: «Особливості впровадження програми з запобігання торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» в закладах освіти», «Організація роботи працівника психологічної служби з питань запобігання торгівлі людьми. Ідентифікація дітей, постраждалих від торгівлі людьми» для представників психологічної служби міста Полтава, в яких взяли участь 23 особи.

За ініціативи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 09 квітня 2019 року на базі Полтавського СНВК № 10 відбулося обласне засідання авторської творчої майстерності інструкторів з фізичної культури «Інноваційні форми роботи з фізичного розвитку дітей дошкільного віку».

10 квітня у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградськоговідбулося засідання круглого столу на тему:«Успіхи, проблеми та перспективи впровадження освітньої програми для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», в якому взяло участь 30 педагогічних працівників закладів дошкільної освіти Полтавської області.

9 квітня 2019 року на базі Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 відбулося засідання авторської творчої майстерні Т.В. Пилипенко “Практична діяльність з декоративно-ужиткового мистецтва на уроках образотворчого мистецтва та художньої культури”.

10 квітня у Полтавському ОІППО стартувала обласна авторська творча майстерня для практичних психологів на тему «Психологічна підтримка батьків дітей з особливими освітніми потребами».  Керівник майстерні – Сухіна Н. В., практичний психолог Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради; куратор – Хорошева Т. В., методист центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО. Мета роботи – розвиток компетентностей практичних психологів з питань роботи з батьками; сприяння  підвищенню  якості  психологічних  послуг  для  батьків  дітей  з особливими освітніми потребами та відповідно ефективності корекційно-розвиткової допомоги дітям. У першому засідання взяли участь 40 практичних психологів з закладів освіти області та інклюзивно-ресурсних центрів (з 9 ІРЦ).

На Полтавщині завершено третій тур Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2019» у номінації «Основи здоров’я», що стартував 4 квітня 2019 року.

Його учасники на базі Полтавського навчально-виховного комплексу (ЗНЗ-ДНЗ) № 16 упродовж семи днів змагалися в низці конкурсних випробувань. Відповідали на питання тестів із методики викладання предмета, психології та педагогіки; демонстрували вміння організовувати роботу з учнями з виконання практичних завдань у межах предмета «Основи здоров’я»; виконували завдання методичного практикуму, під час якого доводили свою методичну майстерність та вміння використовувати сучасні підходи у компетентнісному полі Нової української школи, обирати оптимальні прийоми, способи, методи та засоби навчання; показували вміння проектувати дослідницько-пошукову діяльність учнів та майстерність проведення уроків.

Із 4 квітня 2019 року у Полтавській області триває третій тур Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2019» у номінації «Основи здоров’я». У ньому змагаються 25 учителів з усіх областей України, які здобули перемогу в другому (регіональному) турі конкурсу.

4 квітня 2019 року у Полтавській області стартував третій тур Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2019”. Конкурсне випробування відбудеться в номінації «Основи здоров’я».

Як допомогти учням гармонійно розвиватися, навчити їх втілювати в життя свої мрії, встановлювати позитивні стосунки з оточенням? Як згуртувати колектив учнів і вчителів на реалізацію пріоритетних завдань Нової української школи? Як сформувати ключові звички і розробити власну стратегію «Лідер у мені»?

1-3 квітня 2019 р. на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка й Національного музею-заповідника М.В. Гоголя (Гоголево) відбулася Міжнародна науково-практична конференція «XIV Гоголівські читання» на честь 210-річчя від дня народження М.В. Гоголя. Організаторами конференції виступили Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

Сторінка 1 з 94

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.