Система Orphus

Всі новини ПОІППО на одній сторінці

 • Обласна олімпіада з астрономії
  Обласна олімпіада з астрономії

  14 січня 2017 року в стінах Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • Змагання юних математиків
  Змагання юних математиків

  15 січня 2017 року на базі Розсошенської гімназії Полтавської районної ради Полтавської області відбувся І тур ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Від інновацій – до сучасного уроку
  Від інновацій – до сучасного уроку

  12 січня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського було проведено засідання обласної авторської творчої майстерні вчителів російської мови з проблеми “Активізація пізнавальної та мовленнєвої діяльності учнів засобами технології зустрічних зусиль”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Р.О.Гелеверя
 • Відбулося засідання оргкомітету обласного конкурсу «Учитель року-2017»
  Відбулося засідання оргкомітету обласного конкурсу «Учитель року-2017»

  11 січня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання оргкомітету обласного конкурсу «Учитель року-2017».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Проведено цикл навчальних експрес-тренінгів
  Проведено цикл навчальних експрес-тренінгів

  У «щоденному пошуку» завжди перебував, перебуває і буде перебувати той, хто вважає себе справжнім учителем, – і це незаперечно. Разом із тим, саме цей педагогічний «щоденний пошук» постійно змінює орієнтири та цілі, відповідаючи на виклики сучасного світу. Цикл експрес-тренінгів, про які й піде далі мова, власне вказав на зміну таких орієнтирів у системі підвищення кваліфікації педагогічних працівників області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Канівець З.М., Крилевець М.П.
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  11 січня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому були розглянуті питання «Про основні напрямки роботи інституту у 2017 році» (доповідач: Зелюк В. В., ректор інституту); «Про організацію курсів підвищення кваліфікації у 2017 році» (доповідач:  Заєць Г.М.,  методист відділу організації підвищення кваліфікації)

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Чупрікова Л.А.
 • Дискусія науковців ПОІППО щодо використання концепту біографії у гуманітарному знанні
  Дискусія науковців ПОІППО щодо використання концепту біографії у гуманітарному знанні

  22 грудня 2016 року на науковому семінарі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського представлено дослідження «Методичні та методологічні імплікації використання концепту біографії у гуманітарному знанні» (доповідач Литвинюк Людмила Вікторівна, к. пед. н., доцент кафедри філософії і економіки освіти).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.В.Литвинюк
 • У Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради
  У Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради

  Відповідно до плану роботи Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 28 грудня 2016 р. відбулося засідання вченої ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.Г.Діденко
 • Техніки образотворчого мистецтва на уроках художньої культури: монотипія
  Техніки образотворчого мистецтва на уроках художньої культури: монотипія

  Художня культура — кульмінація шкільної мистецької освіти, тому надважливим завданням учителя є створення ситуації успіху. Відчути себе дотичним до мистецтва на уроці має кожен учень, а сприяє цьому практична діяльність. Серед різноманітних видів робіт одним із улюблених для учнів є малювання. Учитель використовує певні техніки образотворчого мистецтва, за допомогою яких, в обмежених часових рамках, кожен учень створює власний витвір мистецтва.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • Змагання знавців української мови
  Змагання знавців української мови

  17 рік поспіль планетою крокує Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. Традиційно полтавські школярі та студенти беруть у ньому активну участь.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Вітаємо переможців фінальних етапів Всеукраїнських учнівських інтернет-олімпіад із географії та хімії
  Вітаємо переможців фінальних етапів Всеукраїнських учнівських інтернет-олімпіад із географії та хімії

  Із 23 по 25 грудня 2016 року на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів відбувся фінальний етап Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад із математики, фізики, хімії, біології, географії, економіки. До участі були запрошені 10 учнів загальноосвітніх навчальних закладів області, які за результатами двох попередніх (заочних) етапів набрали встановлену з певного предмета необхідну кількість балів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Про експертизу проектів підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів під час конкурсного відбору проектів підручників

  21 грудня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського кафедрою методики змісту освіти було проведено навчання для освітян області, які забезпечуватимуть експертизу проектів підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів під час конкурсного відбору проектів підручників.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Буйдіна
 • Відбувся майстер-клас для вчителів з використання ІКТ на уроках англійської мови
  Відбувся майстер-клас для вчителів з використання ІКТ на уроках англійської мови

  Під час курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського учитель-методист Миргородської спеціалізованої школи І-ІІІ ст № 5 Лебедь Анатолій Іванович провів майстер-клас з використання ІКТ та флеш ігор на уроках англійської мови з теми “Food” (Їжа).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.І.Шарій-Якубовська
 • Визначено переможців відбіркового етапу обласного конкурсу «Учитель року-2017»
  Визначено переможців відбіркового етапу обласного конкурсу «Учитель року-2017»

  Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського спільно з Департаментом освіти і науки та обласним комітетомпрофспілки працівників освіти і науки  проводить обласний конкурс «Учитель року». Цього року Міністерством освіти і науки України визначені такі номінації: «Біологія», «Інформатика», «Музичне мистецтво» та «Початкова освіта». Конкурс допомагає визначити кращих педагогів, підвищує статус педагогічної професії, привертає увагу громадськості до проблем освіти.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Полтавщина долучилася до Всеукраїнської акції «За мир і щастя в Україні»
  Полтавщина долучилася до Всеукраїнської акції «За мир і щастя в Україні»

  16 грудня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського стартувала  Всеукраїнська акція "За мир і щастя в Україні".

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Педагогічне рандеву «Від мудрого наставника до творчого молодого вчителя»
  Педагогічне рандеву «Від мудрого наставника до творчого молодого вчителя»

  16 грудня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося педагогічне рандеву (четверте заключне засідання) учасників обласної Школи молодих учителів Полтавщини (далі – Школа) за темою «Від мудрого наставника до творчого молодого вчителя».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Білик Н.І.
 • В рамках школи фахового зростання відбувся семінар «Теоретичні та практичні підходи до вивчення питання кризових станів у учасників антитерористичної операції та членів їх сімей»
  В рамках школи фахового зростання відбувся семінар «Теоретичні та практичні підходи до вивчення питання кризових станів у учасників антитерористичної операції та членів їх сімей»

  15 грудня 2016 року Центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського в рамках школи фахового зростання проведений семінар «Теоретичні та практичні підходи до вивчення питання кризових станів у учасників антитерористичної операції та членів їх сімей».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.О.
 • Відбулося засідання експертної комісії при центрі практичної психології і соціальної роботи ПОІППО
  Відбулося засідання експертної комісії при центрі практичної психології і соціальної роботи ПОІППО

  14 грудня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання експертної комісії при центрі практичної психології і соціальної роботи.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Самойлюк О.М.
 • Розпочалася реєстрація учасників конкурсу веб-сайтів
  Розпочалася реєстрація учасників конкурсу веб-сайтів

  Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 06.12.2016 № 1/9-644 «Щодо участі у VII конкурсі на кращий веб-сайт закладу освіти» повідомляємо, що з 15 грудня 2016 року розпочалася реєстрація учасників конкурсу у наступних номінаціях:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В. Тимчук
 • Відбулося засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області
  Відбулося засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області

  13 грудня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося друге засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області «Методична система формування предметної компетентності з географії в учнів основної школи».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Відбулося засідання науково-редакційної ради Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського з підготовки матеріалів шостого тому «Освіта і наука» «ПОЛТАВІКИ – Полтавської Енциклопедії»
  Відбулося засідання науково-редакційної ради Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського з підготовки матеріалів шостого тому «Освіта і наука» «ПОЛТАВІКИ – Полтавської Енциклопедії»

  У зібранні взяли участь науковці, керівники позашкільних навчальних закладів області, бібліотечних установ, краєзнавці, магістранти природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) З.В.Резніченко
 • Вшановуємо Шевченка творчістю... ( Обласний етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка)

  10 грудня 2016 року на базі Полтавської гімназії №31 (директор Положишник Н.І.) пройшов обласний етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка для школярів 5-11 класів, учнів професійно-технічних навчальних закладів, студентів вишів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Науково-практичний семінар «Формування громадянської компетентності особистості засобами сучасної освіти»
  Науково-практичний семінар «Формування громадянської компетентності особистості засобами сучасної освіти»

  7 грудня 2016 року в Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого було проведено науково-практичний семінар «Формування громадянської компетентності особистості засобами сучасної освіти». Фундаторами цього заходу виступили Полтавський юридичний інститут та Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського. У семінарі взяли участь методисти правознавства районних (міських) методичних кабінетів (центрів), керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів правознавства, представники об’єднаних територіальних громад, вчителі та учні шкіл м. Полтави та Полтавського району.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Міщенко
 • Новій українській школі – сучасний підручник
  Новій українській школі – сучасний підручник

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 2 грудня 2016 року в Лубенській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №6 Лубенської міської ради Полтавської області відбувся круглий стіл «Новій українській школі – сучасний підручник».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Відкриття виставки малюнків учнів Оржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Н. І. Дерев`янко)
  Відкриття виставки малюнків учнів Оржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Н. І. Дерев`янко)

  “Краса навколо нас!”. Таку назву має виставка малюнків учнів Оржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, яку було урочисто відкрито 6 грудня в одній із навчальних аудиторій Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • «Є вічна загадка любові…» Про Всеукраїнські Тютюнниківські літературно-наукові читання до 85-річчя від дня народження лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, видатного письменника-земляка Григора Тютюнника
  «Є вічна загадка любові…» Про Всеукраїнські Тютюнниківські літературно-наукові читання до 85-річчя від дня народження лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, видатного письменника-земляка Григора Тютюнника

  5 грудня 2016 року на Полтавщині відбулися  Всеукраїнські Тютюнниківські літературно-наукові читання  до 85-річчя від дня народження лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, видатного письменника-земляка Григора Тютюнника.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.В. Чирка, О.І. Неживий, О.В. Тимчук
 • Про проведення вебінарів із питань підготовки до ЗНО-2017

  З 24 листопада до 5 грудня 2016 року Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти та Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведено 7 вебінарів з предметів, які виносяться на зовнішнє незалежне оцінювання у 2017 р. (українська мова та література, історія України, математика, біологія, фізика, географія, англійська мова).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Діденко С.Г.
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  5 грудня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому було розглянуто питання «Про виконання продовженої Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки (зі змінами), терміном на 1 рік» (доповідач: Чупрікова Л. А., методист відділу роботи з персоналом).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Проведено засідання школи фахового зростання для учителів-учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» у номінації «Початкова освіта»
  Проведено засідання школи фахового зростання для учителів-учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» у номінації «Початкова освіта»

  5 грудня у рамках підготовки учителів до участі у всеукраїнському конкурсі «Учитель року-2017» на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведено засідання школи фахового зростання для учителів початкових класів – переможців І (районного) міського туру.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Відбувся семінар-тренінг для працівників психологічної служби області «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини»
  Відбувся семінар-тренінг для працівників психологічної служби області «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини»

  30 листопада 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського проведено другий семінар-тренінг «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини». Участь взяли працівники психологічної служби ДНЗ та ЗНЗ Карлівського, Новосанжарського та Чутівського районів, закладів інтернатного типу (всього 19 осіб). Ведучі: Хорошева Тетяна Вікторівна та Самойлюк Ольга Миколаївна, методисти центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • Проведено обласний семінар-практикум «Організація виховного простору для дітей та молоді в умовах позашкільної освіти»
  Проведено обласний семінар-практикум «Організація виховного простору для дітей та молоді в умовах позашкільної освіти»

  29 листопада 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся обласний семінар-практикум «Організація виховного простору для дітей та молоді в умовах позашкільної освіти» для спеціалістів органів управління освітою райдержадміністрацій та міськвиконкомів, методистів районних (міських) методичних кабінетів (центрів) та об’єднаних територіальних громад, які координують позашкільну освіту.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • Проведено засідання спеціальної дослідницької групи вчителів математики «Михайло Васильович Остроградський і методики навчання математики в сучасній школі»
  Проведено засідання спеціальної дослідницької групи вчителів математики «Михайло Васильович Остроградський і методики навчання математики в сучасній школі»

  29 листопада 2016 року на базі Полтавської гімназії №17 відбулося засідання спеціальної дослідницької групи вчителів математики Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Відбулося засідання науково-методичної ради інституту
  Відбулося засідання науково-методичної ради інституту

  28 листопада 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося чергове засідання науково-методичної ради, на якому були розглянуті такі планові питання:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Проведено обласний науково-практичний семінар «Нестандартні форми навчання учнів на уроках математики»
  Проведено обласний науково-практичний семінар «Нестандартні форми навчання учнів на уроках математики»

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського на 2016 рік 25 листопада 2016 року відбувся обласний науково-практичний семінар «Нестандартні форми навчання учнів на уроках математики». Місцем проведенням було обрано Лубенську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №2 Лубенської міської ради Полтавської області (директор Дем’янець В. М.).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Відбувся обласний тренінг «Професійне вдосконалення завідувачів та консультантів районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій»
  Відбувся обласний тренінг «Професійне вдосконалення завідувачів та консультантів районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій»

  Із метою вдосконалення професійної компетентності консультантів районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій, сприяння їх фаховому й особистісному розвитку 25 листопада 2016 року на базі Полтавської обласної психолого-медико-педагогічної консультації відбувся навчальний тренінг «Професійне вдосконалення завідувачів та консультантів районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Калініченко
 • Відбувся навчальний тренінг «Організація роботи працівника психологічної служби з впровадження програми з запобігання та профілактики торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
  Відбувся навчальний тренінг «Організація роботи працівника психологічної служби з впровадження програми з запобігання та профілактики торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

  22-23 листопада 2016 року в рамках реалізації Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми центром практичної психології і соціальної роботи ПОІППО ім. М. В. Остроградського на базі ПТУ №31 (м. Полтава) був проведений навчальний тренінг «Організація роботи працівника психологічної служби з впровадження програми з запобігання та профілактики торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.О.
 • До Дня пам’яті жертв голодоморів у Полтавському ОІППО ім. М.В. Остроградського було проведено засідання педагогічних студій працівників інституту
  До Дня пам’яті жертв голодоморів у Полтавському ОІППО ім. М.В. Остроградського було проведено засідання педагогічних студій працівників інституту

  До Дня пам’яті жертв голодоморів у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського було проведено засідання Педагогічних студій працівників інституту.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Єщенко М.М.
 • Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках образотворчого мистецтва
  Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках образотворчого мистецтва

  За такою назвою продовжено роботу авторської творчої майстерні вчителів образотворчого мистецтва, друге засідання якої було проведено 22 листопада 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського. Керівник майстерні — Наталія Михайлівна Кривенко, учитель образотворчого мистецтва Полтавської гімназії № 13, переможниця обласного туру всеукраїнського конкурсу “Учитель року — 2015”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • У ПОІППО відзначили Міжнародний день філософії – 2016
  У ПОІППО відзначили Міжнародний день філософії – 2016

  Починаючи з 2012 року, кафедра філософії і економіки освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського щорічно проводить заходи, присвячені Міжнародному дню філософії. Їхня тематика обумовлена пошуком відповідей на особливо актуальні питання для сучасної освіти: «Філософія освіти сьогодні: навчальні стратегії поліпшення учнівських досягнень» (2012), «Яке мислення формує школа?» (2013), «Інформаційні війни й освіта: як протидіяти пропаганді?» (2014), «Множина мов і місць філософії: філософія нового проекту Закону України “Про освіту”» (2015).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.В.Литвинюк
 • Проведено практичне заняття «Методика організації проведення занять з предмета «Захист Вітчизни» – розділ вогнева підготовка»
  Проведено практичне заняття «Методика організації проведення занять з предмета «Захист Вітчизни» – розділ вогнева підготовка»

  17 листопада 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося практичне заняття «Методика організації проведення занять з предмета «Захист Вітчизни» – розділ вогнева підготовка» для слухачів курсів підвищення кваліфікації. Захід провів керівник Полтавського обласного військово-спортивного центру «Воїн» Бариш Олег Миколайович, вчитель фізичної культури та «Захисту Вітчизни» Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І. П. Котляревського, переможець обласного конкурсу «Учитель року – 2016» в номінації «Захист Вітчизни»,

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Сич
 • Відбувся семінар «E-twinning Plus» створення проектів на практиці
  Відбувся семінар «E-twinning Plus» створення проектів на практиці

  17 листопада на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся практичний семінар для вчителів області у рамках продовження проекту Європейського союзу “E-twinningPlus”. Метою проекту є залучення учнів та вчителів України до міжнародної співпраці щодо створення різних освітніх проектів на платформі E-twinningspace.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.І.Шарій-Якубовська
 • Використання термомозаїки «НАМА» у освітньо-виховному процесі початкової школи та ДНЗ
  Використання термомозаїки «НАМА» у освітньо-виховному процесі початкової школи та ДНЗ

  16.11.2016 року відбувся майстер-клас з проблеми «Використання термомозаїки «НАМА» у освітньо-виховному процесі» для вихователів дошкільних навчальних закладів та вчителів початкових класів, які перебувають на курсах підвищення кваліфікації в ПОІППО ім.М.В.Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.П.Крилевець
 • Відбувся майстер-клас для вихователів дошкільних навчальних закладів «Використання нетрадиційних технік образотворчого мистецтва у роботі з дошкільниками»
  Відбувся майстер-клас для вихователів дошкільних навчальних закладів «Використання нетрадиційних технік образотворчого мистецтва у роботі з дошкільниками»

  На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 16 листопада 2016 року відбувся майстер-клас для вихователів дошкільних навчальних закладів «Використання нетрадиційних технік образотворчого мистецтва у роботі з дошкільниками».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • В області створено експериментальну творчу групу вчителів географії

  Відповідно до листа Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України від 15.08.2016 № 403 на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського створено експериментальну творчу групу вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області з проблеми «Методична система формування предметної компетентності з географії в учнів основної школи» (керівник – доцент Вішнікіна Л.П., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри географії та краєзнавства Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка; науковий консультант – професор Топузов О. М., доктор педагогічних наук, директор Інституту педагогіки НАПН України, головний науковий співробітник відділу навчання географії та економіки, куратор – Шкоденко Л.А., методист відділу природничо-математичних дисциплін та технологій Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського), яка буде функціонувати впродовж 2016-2017 навчального року.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Педагоги області обговорювали особливості створення нового освітнього середовища в інклюзивних навчальних закладах
  Педагоги області обговорювали особливості створення нового освітнього середовища в інклюзивних навчальних закладах

  16 листопада 2016 року на базі Полтавського СНВК  № 45 відбувся обласний семінар-практикум «Науково-методичні підходи до формування інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Калініченко
 • Семінар-презентація з впровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України»
  Семінар-презентація з впровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України»

  15 листопада 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулася презентація науково-педагогічного проекту «Інтелект України» для директорів опорних, загальноосвітніх, спеціалізованих навчальних закладів, гімназій, ліцеїв.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Королюк С.В.
 • Інструктивно-методична нарада у формі вебінару для координаторів математичного конкурсу "Кенгуру"
  Інструктивно-методична нарада у формі вебінару для координаторів математичного конкурсу "Кенгуру"

  Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 15 листопада проведено вебінар для координаторів математичного конкурсу "Кенгуру".

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Регіональний семінар «Розвиток громадсько-активних шкіл у контексті сучасних змін»
  Регіональний семінар «Розвиток громадсько-активних шкіл у контексті сучасних змін»

  14 листопада 2016 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського спільно з Всеукраїнським Фондом «Крок за кроком» проведено регіональний семінар «Розвиток громадсько-активних шкіл у контексті сучасних змін».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Королюк С.В.
 • Участь команди Полтавської області у Всеукраїнському турнірі юних географів
  Участь команди Полтавської області у Всеукраїнському турнірі юних географів

  Із 7 по 11 листопада 2016 року в м. Львів проходив фінальний етап ХІІ Всеукраїнського турніру юних  географів серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів. У змаганні взяли участь 19 учнівських команд із Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Івано-Франківської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Хмельницької та Чернівецької областей.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Інформаційно-комунікаційні технології на уроках історії та правознавства

  Під такою назвою 10 листопада 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулось друге засідання авторської творчої майстерні учителя історії Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 Любов Коноваленко.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Міщенко
 • Відбувся семінар-практикум «Пошук та запровадження оптимальної моделі розвитку школи у сільській місцевості»
  Відбувся семінар-практикум «Пошук та запровадження оптимальної моделі розвитку школи у сільській місцевості»

  10-11 листопада 2016 року відбувся семінар-практикум для завідуючих (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об’єднаних територіальних громад «Пошук та запровадження оптимальної моделі розвитку школи у сільській місцевості».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • Дню української писемності та мови присвячується…
  Дню української писемності та мови присвячується…

  Всеукраїнський радіодиктант національної єдності  – це унікальна подія, яка відбувається на Українському радіо до Дня української писемності та мови, що відзначається 9 листопада.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Відбувся обласний семінар-практикум «Особливості роботи з обдарованими дітьми»
  Відбувся обласний семінар-практикум «Особливості роботи з обдарованими дітьми»

  11 листопада 2016 року Центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведено обласний семінар-практикум «Особливості роботи з обдарованими дітьми». У заході взяли участь 43 працівники психологічної служби Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Маслова В.А.
 • Обласний фестиваль-конкурс учнівських проектів самоврядування “Ми віримо в гарне майбутнє” серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів
  Обласний фестиваль-конкурс учнівських проектів самоврядування “Ми віримо в гарне майбутнє” серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів

  Департаментом освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, відділом у справах сім’ї та молоді Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 10 листопада 2016 року був проведений ІІІ обласний фестиваль-конкурс учнівських проектів самоврядування “Ми віримо в гарне майбутнє” серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів на базі Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Романенко А.М.
 • Проведено інструктивно-методичне заняття «Прикладна фізична та тактична підготовка на уроках «Захист Вітчизни»
  Проведено інструктивно-методичне заняття «Прикладна фізична та тактична підготовка на уроках «Захист Вітчизни»

  9 листопада 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося інструктивно-методичне заняття «Прикладна фізична та тактична підготовка на уроках «Захист Вітчизни».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Сич
 • Виїзне засідання спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання»
  Виїзне засідання спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання»

  10 листопада 2016 року відбулося виїзне засідання роботи спеціальної дослідницької групи «Використання елементів  тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання» на базі дошкільного навчального закладу №2 "Оленка" ясла-садок комбінованого типу Миргородської  міської ради Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Калініченко І.О., Токаренко Н.М
 • Відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів «Використання інтернет-ресурсів в роботі педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів»
  Відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів «Використання інтернет-ресурсів в роботі педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів»

  На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 8 листопада 2016 року відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів «Використання інтернет-ресурсів в роботі педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів» з метою розвитку професійної ІКТ-компетентністі і педагогічної майстерності працівників дошкільних закладів Полтавської області за допомогою інтернет-ресурсів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  7 листопада 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому було розглянуто питання: «Про підсумки проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році в Полтавській області» (доповідач: Одарюк О.О., методист відділу зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Визначено переможців фінального етапу ХХІV всеукраїнського турніру юних хіміків
  Визначено переможців фінального етапу ХХІV всеукраїнського турніру юних хіміків

  Із 30 жовтня по 4 листопада 2016 року у м. Хмельницький на базіОбласного ліцею-інтернату з поглибленою підготовкою у галузі наук відбувався фінальний етап XХIV Всеукраїнського турнiру юних хiмiкiв, у якому взяли участь 19 команд: команда Волинської області «Волинь МАН»; збірна команда Луганської області; Київський природничо-науковий ліцей №145; Одеська гімназія №82 Плюмбум; Рішельєвський ліцей, м. Одеса; збірна команда Одеської області; Одеська школа № 117 Нотабене; команда Житомирської області «Spudei»; Львівська школа № 50 «Полтиннік»; Львівський фізико-математичний ліцей; збірна команда Полтавської області «НЕОС»; школа-інтернат "Обдарованість" Харківської області; збірна команда Харкова «14+49»; ліцей № 89 м. Харкова; гімназія № 47 м. Харкова; збірна команда Тернопільської області; Харківський фізико-математичний ліцей № 27; збірна Харкова «Гідроліз»; збірна команда Хмельницької області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Технології успішного навчання. Працюємо за новими стандартами: експеримент «Реалізація діяльнісного підходу у навчанні природничих предметів» у дії
  Технології успішного навчання. Працюємо за новими стандартами: експеримент «Реалізація діяльнісного підходу у навчанні природничих предметів» у дії

  2 листопада 2016 року на базі Шишацької спеціалізованої школи I-III ступенів ім. В. І. Вернадського в рамках координації дослідно-експериментальної роботи «Реалізація діяльнісного підходу в навчанні природничих предметів» відбувся постійно діючий навчальний семінар «Технології успішного навчання. Працюємо за новими стандартами».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Буйдіна
 • Про проведення дебатної майстерні «Психологія публічного виступу»
  Про проведення дебатної майстерні «Психологія публічного виступу»

  1 листопада 2016 року відбулася дебатна майстерня «Психологія публічного виступу» для педагогів, які координують роботу шкільних дебатних клубів освітніх закладів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • На Полтавщині визначено переможців XV Всеукраїнського турніру юних інформатиків
  На Полтавщині визначено переможців XV Всеукраїнського турніру юних інформатиків

  31 жовтня 2016 року на базі навчально-оздоровчого комплексу «Ерудит» Кременчуцького педагогічного коледжу імені А. С. Макаренка (Полтавська область, Кременчуцький район, с. Потоки) відбулося урочисте закриття фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних інформатиків.

  Упродовж п'яти днів (27–31 жовтня) учасники 16-ти команд з м. Києва, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Кіровоградської, Полтавської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької областей демонстрували свої знання, вміння та винахідливість у складній науці інформатиці та боролися за звання кращої.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька, С.П.Шостя
 • Учасники СДГ «Філософія лідерства в освіті» презентували моделі шкільної лідерської освіти
  Учасники СДГ «Філософія лідерства в освіті» презентували моделі шкільної лідерської освіти

  На восьмому засіданні обласної спеціальної дослідницької групи «Філософія лідерства в освіті», що відбулося 31 жовтня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, представлено моделі шкільної лідерської освіти.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.В.Литвинюк
 • Роль шкільної бібліотеки у залученні дітей до читання

  З 1 жовтня по 31 жовтня 2016 року бібліотеки усіх загальноосвітніх навчальних закладів Полтавщини долучилися до проведення третього Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів» , який мав на меті сприяти зростанню престижності читання як культурної цінності, популяризації української книги, застосуванню сучасних підходів до прищеплення навичок читання, обміну досвідом роботи бібліотекарів .

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Р.О.Гелеверя
 • Традиційно у жовтні проведено обласний Форум батьківської громадськості
  Традиційно у жовтні проведено обласний Форум батьківської громадськості

  31 жовтня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського було проведено обласний Форум батьківської громадськості «Здоров’я дітей найголовніша цінність родини».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.Г.Серединська
 • Проведення круглого столу. Тема –«Нейропсихологічні прийоми в логопедичній роботі з дітьми»
  Проведення круглого столу. Тема –«Нейропсихологічні прийоми в логопедичній роботі з дітьми»

  27 жовтня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського було проведено засідання круглого столу. Тема – «Нейропсихологічні прийоми в логопедичній роботі з дітьми».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.П.Тимошенко
 • Про проведення майстер-класу «Використання міжпредметних зв’язків при викладанні предметів духовно-морального спрямування» для вчителів ЗНЗ області
  Про проведення майстер-класу «Використання міжпредметних зв’язків при викладанні предметів духовно-морального спрямування» для вчителів ЗНЗ області

  27 жовтня 2016 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського було проведено обласний майстер-клас «Використання міжпредметних зв’язків при викладанні предметів духовно-морального спрямування».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Деряга
 • У Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради
  У Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради

   26 жовтня 2016 р. у Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Діденко С.Г.
 • Відбулося засідання обласної спеціальної дослідницької групи «Проектна і дослідницька діяльність з хімії як чинник особистісного розвитку учня»
  Відбулося засідання обласної спеціальної дослідницької групи «Проектна і дослідницька діяльність з хімії як чинник особистісного розвитку учня»

  У Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 27 жовтня 2017 року відбулося засідання обласної спеціальної дослідницької групи (далі – СДГ) «Проектна і дослідницька діяльність з хімії як чинник особистісного розвитку учня».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Буйдіна
 • Обласний науково-практичний семінар «Особливості мотивації в управлінні дошкільними навчальними закладами»
  Обласний науково-практичний семінар «Особливості мотивації в управлінні дошкільними навчальними закладами»

  27 жовтня 2016 року у м. Карлівка відбувся обласний науково-практичний семінар «Особливості мотивації в управлінні дошкільними навчальними закладами».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Курмишева Н.І.
 • Про засідання обласної спеціальної дослідницької групи (СДГ) «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології»
  Про засідання обласної спеціальної дослідницької групи (СДГ) «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології»

  27 жовтня 2016 року згідно плану роботи ПОІППО проведено засідання обласної спеціальної дослідницької групи (СДГ) «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» на базі Новосанжарського та Полузірський НВК на тему:«Формування технологічних компетентностей та конкурентоспроможної особистості в контексті освітньої галузі «Технології»(Технологічний компонент)».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • Науково-практичний семінар «Розвиток школи як громадсько-активної»
  Науково-практичний семінар «Розвиток школи як громадсько-активної»

  25 жовтня 2016 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. Панаса Мирного Миргородської міської ради кафедрою менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського було проведено науково-практичний семінар «Розвиток школи як громадсько-активної» для учасників «Школи молодого керівника» - новопризначених директорів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Королюк
 • Тренінгове заняття «Цільові орієнтири уроку» у рамках реалізації навчального тренінгу «Ефективність проектування сучасного уроку»
  Тренінгове заняття «Цільові орієнтири уроку» у рамках реалізації навчального тренінгу «Ефективність проектування сучасного уроку»

  25 жовтня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося тренінгове заняття «Цільові орієнтири уроку» у рамках реалізації навчального тренінгу «Ефективність проектування сучасного уроку».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Нетудихатка Н.В.
 • «Використання інтелектуальних ігор на уроках словесності». Обласний науково-практичний семінар
  «Використання інтелектуальних ігор на уроках словесності». Обласний науково-практичний семінар

  Ігрові технології – один із ефективних засобів навчання. Вони створюють на уроці атмосферу активної зацікавленості. Гра створює позитивний емоційний фон, дає можливість виявити індивідуальні можливості дитини. Інтелектуальні ігри - це поєднання емоцій і розумових операцій під час вирішення низки проблем.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • У творчій майстерні Т.І.Балагури
  У творчій майстерні Т.І.Балагури

  Балагура Т.І. - учитель з великим досвідом роботи, з творчими методичними напрацюваннями та результативною роботою зі своїми учнями у навчанні, конкурсних змаганнях, олімпіадах.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Відбулося засідання авторської творчої майстерні вчителів економіки
  Відбулося засідання авторської творчої майстерні вчителів економіки

  26 жовтня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося друге засідання авторської творчої майстерні вчителів економіки «Економіка. Рівень стандарту: теорія та практика». Учасниками заходу стали 25 вчителів економіки загальноосвітніх навчальних закладів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Про обласний вебінар з проблеми «Використання комп’ютерних технологій при формуванні графічних компетентностей школярів»
  Про обласний вебінар з проблеми «Використання комп’ютерних технологій при формуванні графічних компетентностей школярів»

  25 жовтня 2016 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського був проведений вебінар «Використання комп’ютерних технологій при формуванні графічних компетентностей школярів» з метою надання методичної допомоги учителям й удосконалення змісту методичної роботи з креслення при формуванні графічних компетентностей школярів з використанням комп’ютерних технологій.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • На Полтавщині стартував фінальний етап XV Всеукраїнського турніру юних інформатиків
  На Полтавщині стартував фінальний етап XV Всеукраїнського турніру юних інформатиків

  27 жовтня 2016 року на базі навчально-оздоровчого комплексу «Ерудит» Кременчуцького педагогічного коледжу імені А. С. Макаренка (Полтавська область, Кременчуцький район, с. Потоки) відбулося відкриття фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних інформатиків.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька
 • Проведено обласний тренінг “Основи алгоритмізації та програмування”
  Проведено обласний тренінг “Основи алгоритмізації та програмування”

  25-26 жовтня 2016 року з ініціативи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського на базі комунального закладу “Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради Полтавської області” з метою ґрунтовної підготовки учителів до викладання інформатики у 8 класі був проведений обласний тренінг “Основи алгоритмізації та програмування”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Проектна технологія навчання як засіб формування компетентностей учнів на уроках хімії
  Проектна технологія навчання як засіб формування компетентностей учнів на уроках хімії

  У Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 25 жовтня 2016 року відбулось засідання авторської творчої майстерні вчителів хімії Проектна технологія навчання як засіб формування компетентностей учнів на уроках хімії» під керівництвом Шевченко Світлани Віталіївни, учителя хімії комунального закладу "Полтавська спеціалізована школа № 3 Полтавської міської ради Полтавської області" У роботі авторської творчої майстерні взяли участь учителі хімії Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • У Полтавському ОІППО проведено методичний практикум
  У Полтавському ОІППО проведено методичний практикум

  Уже стало доброю традицією у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського проводити методичний практикум для працівників інституту. 21 жовтня ділову гру «Професійний розвиток методиста в сучасному освітньому просторі» провели методисти відділу дошкільної, початкової та спеціальної освіти.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • XХ математичні змагання імені М.В.Остроградського
  XХ математичні змагання імені М.В.Остроградського

  Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 22 жовтня 2016 року на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка проведено другий (обласний) етап ювілейних XХ математичних змагань імені М. В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Про обласний науково-практичний семінар для методистів трудового навчання, технологій та креслення науково-методичних центрів, районних (міських) методичних кабінетів
  Про обласний науково-практичний семінар для методистів трудового навчання, технологій та креслення науково-методичних центрів, районних (міських) методичних кабінетів

  20 жовтня 2016 року згідно з планом роботи ПОІППО проведено обласний науково-практичний семінар для методистів трудового навчання, технологій та креслення районних (міських) методичних кабінетів, науково-методичних центрів на базі Великосорочинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Миргородського району.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • «Освітні проекти Вікіпедії» (Про заняття обласної авторської творчої майстерні вчителя зарубіжної літератури Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А. С. Макаренка Куща О. М.)
  «Освітні проекти Вікіпедії» (Про заняття обласної авторської творчої майстерні вчителя зарубіжної літератури Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А. С. Макаренка Куща О. М.)

  У Кременчуцькому педагогічному коледжі ім. А. С. Макаренка відбулося чергове заняття авторської творчої майстерні учителя зарубіжної літератури Куща Олега Миколайовича.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.В.Чирка
 • Освітня галузь “Мистецтво”: традиції та інновації
  Освітня галузь “Мистецтво”: традиції та інновації

  19 жовтня 2016 року на базі Великорублівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Козлівщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Котелевського району відбувся обласний семінар-практикум “Освітня галузь “Мистецтво”: традиції та інновації” для методистів районних (міських) методичних кабінетів та керівників методичних об`єднань вчителів образотворчого, музичного мистецтва та художньої культури. Саме цю проблему обрали вчителі художньо-естетичних дисциплін області за попереднім анкетуванням.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • Відбувся ворк-шоп “Медіаосвіта та медіатворчість”
  Відбувся ворк-шоп “Медіаосвіта та медіатворчість”

  Практикум проведено 19.10.2016 року в рамках роботи “Школи медіаосвіти” на базі кафедри менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.А.Устименко
 • «Технологія зустрічних зусиль на уроках словесності» (Про обласний науково-практичний семінар)
  «Технологія зустрічних зусиль на уроках словесності» (Про обласний науково-практичний семінар)

  19 жовтня 2016 року на базі Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3, Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки відбувся обласний науково-практичний семінар на тему: «Технологія зустрічних зусиль на уроках словесності».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.В.Чирка, Р.О.Гелеверя
 • Сучасні підходи до вивчення творчості І.Я.Франка
  Сучасні підходи до вивчення творчості І.Я.Франка

  19 жовтня 2016 року на базі ПОІППО ім.М.В.Остроградського відбувся «круглий» стіл, присвячений 160-річчю з дня народження І.Я Франка.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Обласний науково-практичний семінар «Менеджмент розвитку навчального закладу в умовах інформаційного простору»
  Обласний науково-практичний семінар «Менеджмент розвитку навчального закладу в умовах інформаційного простору»

  Поняття інформаційного освітнього простору є важливою характеристикою освітнього процесу, який тісно пов’язаний не тільки з розвитком педагогічної науки, а й з іншими фундаментальними процесами, що відбуваються в суспільстві.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Паламаренко Л.Й.
 • Нові стандарти – нова школа
  Нові стандарти – нова школа

  Нова українська школа… Якою вона буде? Які зміни чекають на вчителів, учнів, батьків? Як має змінитися вчитель цієї нової школи? Саме таке коло питань було окреслено в ефірі суспільно-політичної програми «Акценти» ТРК «Лтава», що вийшла на телеекрани області 18 жовтня (http://www.ltava.poltava.ua/society).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Канівець З.М.
 • Методисти екології та основ здоров’я визначили науково-методичні підходи поліпшення якості викладання цих предметів
  Методисти екології та основ здоров’я визначили науково-методичні підходи поліпшення якості викладання цих предметів

  17 жовтня 2016 року на базі Терешківського загальноосвітнього навчального закладу Полтавського району було проведено обласний науково-практичний семінар методистів рай(міськ)методкабінетів (центрів) із біології та основ здоров’я на тему «Науково-методичні підходи щодо поліпшення якості викладання основ здоров’я та екології».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Козак
 • Проведено обласний семінар-практикум «Здоров’язберігаючі технології на уроках фізичної культури та «Захисту Вітчизни»
  Проведено обласний семінар-практикум «Здоров’язберігаючі технології на уроках фізичної культури та «Захисту Вітчизни»

  13 жовтня 2016 року на базах Покровськобагачанської ЗОШ І-ІІІ ст., Хорольського навчально-виховного комплексу та Хорольської гімназії Хорольського району відбувся обласний семінар-практикум «Здоров’язберігаючі технології на уроках фізичної культури та «Захисту Вітчизни». У заході взяли участь методисти районних (міських) методичних кабінетів (центрів), які координують предмети фізична культура та «Захист Вітчизни»; керівники районних (міських) методичних об’єднань вчителів фізичної культури та «Захисту Вітчизни».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Сич
 • Роль та місце психологічної служби системи освіти у контексті концепції середньої загальноосвітньої школи України
  Роль та місце психологічної служби системи освіти у контексті концепції середньої загальноосвітньої школи України

  12 жовтня 2016 року центром практичної психології і соціальної роботи ПОІППО проведений захід для працівників психологічної служби «Роль та місце психологічної служби системи освіти у контексті концепції середньої загальноосвітньої школи України».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Муліка К.М.
 • Відбувся обласний науково-практичний семінар «Формування громадянських компетентностей учнів на уроках історії та суспільних дисциплін»
  Відбувся обласний науково-практичний семінар «Формування громадянських компетентностей учнів на уроках історії та суспільних дисциплін»

  12 жовтня 2016 року у Решетилівському районі відбувся обласний науково-практичний семінар «Розвиток громадянських компетентностей учнів на уроках історії та суспільних дисциплін». У заході взяли участь методисти історії районних (міських) методичних кабінетів (НМЦ), керівники районних (міських) методичних об’єднань, представники територіальних громад.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Міщенко
 • Хмарні сервіси в освіті
  Хмарні сервіси в освіті

  Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації «Про затвердження навчального проекту «Хмарні сервіси в освіті» від 10.08.2016р. № 311 та плану роботи ПОІППО ім. М.В. Остроградського 12 жовтня 2016 року методисти інституту Шостя С.П., Момот М.О., Козлов О.Є. та Тимчук О.В. провели обласний тренінг для працівників методичних служб, які ведуть питання впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у загальноосвітніх навчальних закладах, «Підвищення ІКТ-компетентності педагогічного працівника в умовах розвитку інформаційного простору».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Тимчук О.В.
 • Відбувся обласний семінар-практикум «Національно-патріотичне виховання засобами козацької педагогіки»
  Відбувся обласний семінар-практикум «Національно-патріотичне виховання засобами козацької педагогіки»

  10 жовтня 2016 року на базі відділу освіти Великобагачанської райдержадміністрації відбувся обласний семінар-практикум «Національно-патріотичне виховання засобами козацької педагогіки» для методистів з виховної роботи районних (міських) методичних кабінетів, науково-методичних центрів; заступників директорів з виховної роботи.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Наступність дошкільної і початкової освіти: плавний перехід чи стрибок через прірву?
  Наступність дошкільної і початкової освіти: плавний перехід чи стрибок через прірву?

  11 жовтня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського відбулося засідання круглого столу з проблеми «Наступність дошкільної і початкової освіти: плавний перехід чи стрибок через прірву?»

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.П.Крилевець
 • Оголошується конкурс на участь у проекті Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні»

  Оголошується Конкурс для загальноосвітніх навчальних закладів області на участь у проекті Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні»

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Козак
 • Свято  творчості, інтелекту та  високих технологій
  Свято  творчості, інтелекту та  високих технологій

  6-7 жовтня 2016 року на базі Палацу культури та творчості у місті Горішні Плавні Полтавської області проведено фестиваль «Ferrexpo Robot Fest 2016» .

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Авторська творча майстерня вчителів фізики
  Авторська творча майстерня вчителів фізики

  6 жовтня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося чергове засідання авторської творчої майстерні вчителів фізики під керівництвом Довгополова Сергія Володимировича.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • Відбулась авторська творча майстерня вчителя біології Карпенко С. І.
  Відбулась авторська творча майстерня вчителя біології Карпенко С. І.

  У Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 3 жовтня 2016 року відбулось засідання авторської творчої майстерні вчителів біології «Розвиток пізнавальної активності та продуктивної творчої діяльності учнів» під керівництвом Карпенко Світлани Іванівни, учителя біології Кременчуцького ліцею інформаційних технологій №30 імені Н. М. Шевченко Кременчуцької міської ради Полтавської області. У роботі авторської творчої майстерні взяли участь учителі біології Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Семінар-тренінг «Енергозбереження у контексті проведення сучасного уроку»
  Семінар-тренінг «Енергозбереження у контексті проведення сучасного уроку»

  5 жовтня 2016 року відбувся семінар-тренінг «Енергозбереження у контексті проведення сучасного уроку» для вчителів фізики області. Захід було проведено Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського спільно з Полтавською обласною державною адміністрацією в рамках мікропроекту «Енергія в школах міста».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • Про організацію ІV Всеукраїнського конкурсу есе “Я — європеєць”

  Відповідно до листів Полтавської обласної державної адміністрації від 20.09.2016 № 7270/01-21 та Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації від 29.09.2016 №2610 Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського повідомляє, що, з метою привернення уваги  до розвитку українсько-литовських відносин у різних сферах суспільного життя, пропаганди європейських цінностей, демократичних принципів державного устрою, Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця»,   ініційовано проведення ІV Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць»    для учнів 8-11 класів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів (Див. Положення про конкурс).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • У Гадячі педагогічні працівники опановували програму тренінгового курсу «Дорослішай на здоров’я»
  У Гадячі педагогічні працівники опановували програму тренінгового курсу «Дорослішай на здоров’я»

  26-30 вересня 2016 року на базі будинку школярів та юнацтва Гадяцької РДА Катерина Муліка, завідувач центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО провела тренінг за програмою «Дорослішай на здоров’я» (рекомендованою Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, лист від 20.07.2012 р. №1/11-12028), розробленої в рамках проектної діяльності Фонду Народонаселення ООН в Україні. У заході взяли участь 20 педагогів, переважно працівників психологічної служби Гадяччини.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Муліка К.М.
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  3 жовтня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому було розглянуті питання: «Про роботу методичного практикуму як форми активізації творчого потенціалу та створення умов для фахового зростання методичних працівників інституту» (доповідач:Дика І.В., методист відділу національно-патріотичного виховання); «Про організаційно-методичне забезпечення діяльності шкіл професійного зростання керівних кадрів» (доповідач: Паламаренко Л.Й., методист кафедри менеджменту освіти).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Про зустріч учителів зарубіжної літератури області з Артемом Лоїком
  Про зустріч учителів зарубіжної літератури області з Артемом Лоїком

  У Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулася зустріч учителів зарубіжної літератури області, котрі підвищують професійну кваліфікацію, з українським реп-виконавцем, поетом, срібним призером шоу «Україна має талант» (2011 р). Артемом Лоїком.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.В.Чирка
 • Майстер-клас «Використання методу проектів при вивченні курсу астрономії»

  28 вересня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся майстер-клас вчителя Степненського навчально-виховного комплексу Полтавського району Зайця Юрія Анатолійовича з теми «Використання методу проектів при вивченні курсу астрономії».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у 2016 році
  Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у 2016 році

  23 вересня 2016 року в Міністерстві освіти і науки України відбулося урочисте нагородження переможців та лауреатів Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • У Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради
  У Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради

  Відповідно до річного плану роботи Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання вченої ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.Г.Діденко
 • Відбулося засідання науково-методичної ради інституту
  Відбулося засідання науково-методичної ради інституту

  27 вересня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося чергове засідання науково-методичної ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Проведено круглий стіл «Роль Михайла Грушевського в історії українського державотворення»
  Проведено круглий стіл «Роль Михайла Грушевського в історії українського державотворення»

  У вересні 2016 року на державному рівні відзначається 150-річчя від дня народження видатного українського державного та політичного діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки, першої у ХХ столітті незалежної Української держави, історика і організатора української науки Михайла Грушевського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Проведено ХІІ Всеукраїнські педагогічні читання «Науково-педагогічна спадщина Михайла Васильовича Остроградського і сучасні проблеми освіти»
  Проведено ХІІ Всеукраїнські педагогічні читання «Науково-педагогічна спадщина Михайла Васильовича Остроградського і сучасні проблеми освіти»

  28 вересня 2016 року у актовій залі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося пленарне засідання XІІ Всеукраїнських педагогічних читань «Науково-педагогічна спадщина Михайла Васильовича Остроградського і сучасні проблеми освіти», присвячених 215-й річниці від дня народження нашого видатного земляка, геніального українського вченого-математика, видатного педагогічного та громадського діяча ХІХ століття Михайла Васильовича Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Яловець Є.О.
 • Проведення обласного тренінгу для відповідальних за Всеукраїнську гру «Соняшник»
  Проведення обласного  тренінгу для відповідальних за Всеукраїнську гру «Соняшник»

  28 вересня 2016 року на базі Полтавського міського методичного кабінету (завідувачка Козлова І.В.) пройшов  тренінг «Методика укладання тестових завдань в рамках Всеукраїнської гри «Соняшник».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Коваленко О.П.
 • Тренінгове заняття «Цільові орієнтири уроку» у рамках реалізації навчального тренінгу «Ефективність проектування сучасного уроку».
  Тренінгове заняття «Цільові орієнтири уроку» у рамках реалізації навчального тренінгу «Ефективність проектування сучасного уроку».

  21 вересня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося тренінгове заняття «Цільові орієнтири уроку» у рамках реалізації навчального тренінгу «Ефективність проектування сучасного уроку».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Нетудихатка Н.В.
 • Про участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Всеукраїнська гра «Соняшник» як засіб національно-патріотичного виховання учнівської молоді»
  Про участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Всеукраїнська гра «Соняшник» як засіб національно-патріотичного виховання учнівської молоді»

  19-21 вересня 2016 року на базі Одеської області за сприяння МОН України та творчого об’єднання «Соняшник» відбулася зустріч методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, котрі координують роботу учителів філологічних та природничих дисциплін, а також опікуються Всеукраїнською інтелектуальною грою «Соняшник» та «Геліантус».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Проведені засідання школи фахового зростання для учителів-учасників Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017»
  Проведені засідання школи фахового зростання для учителів-учасників Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017»

  Цього року вчителі змагатимуться за звання «Учитель року-2017» у номінаціях: «Біологія», «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Початкова освіта». 26 вересня у рамках підготовки учителів до участі у Всеукраїнському конкурсі були проведені засідання школи фахового зростання для учителів біології, музичного мистецтва та інформатики.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • У Полтавській області відбулися засідання Школи професійного зростання та Школи новопризначених завідуючих (директорів) районних (міських) методичних кабінетів (центрів)
  У Полтавській області відбулися засідання Школи професійного зростання та Школи новопризначених завідуючих (директорів) районних (міських) методичних кабінетів (центрів)

  22 вересня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулися засідання Школи професійного зростання та Школи новопризначених завідуючих (директорів) районних (міських) методичних кабінетів (центрів) у формі тренінгів за темами:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • Обласний семінар-практикум «Форми та методи роботи практичного психолога ДНЗ»
  Обласний семінар-практикум «Форми та методи роботи практичного психолога ДНЗ»

  21 вересня 2016 року відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся обласний семінар-практикум «Форми та методи роботи практичного психолога ДНЗ».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • Проведено тренінг «Топографічні карти та їх практичне використання»
  Проведено тренінг «Топографічні карти та їх практичне використання»

  19 вересня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся тренінг «Топографічні карти та їх практичне використання».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • У Полтавському ОІППО відбулася презентація книги «5 секунд, 5 днів»
  У Полтавському ОІППО відбулася презентація книги «5 секунд, 5 днів»

  20 вересня 2016 року працівники Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського та слухачі курсів підвищення кваліфікації зустрілися із відомим письменником і журналістом Євгеном Положієм.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Марина Єщенко
 • У Полтавському ОІППО відбувся науковий семінар
  У Полтавському ОІППО відбувся науковий семінар

  22.09.2016 в аудиторії 4.6 відбувся Науковий семінар ПОІППО. Тема виступу Щербаня М.П., к.п.н., доцента, доцента КФІЕО:

  «Методологія і методика рейтингового оцінювання науково-педагогічних працівників» (тези доповіді розіслано для ознайомлення учасникам семінару)

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Щербань М.П.
 • Проведено обласний науково-практичний семінар «Вивчення географії у 8 класі в умовах переходу на нову навчальну програму»
  Проведено обласний науково-практичний семінар «Вивчення географії у 8 класі в умовах переходу на нову навчальну програму»

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського на 2016 рік 15 вересня 2016 року відбувся обласний науково-практичний семінар «Вивчення географії у 8 класі в умовах переходу на нову навчальну програму». Місцем проведення було обрано спеціалізовану загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу ім. Л.І. Бугаєвської Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області (директор Тузікова А.М.).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Відбулася інструктивно-методична нарада «Психологічне забезпечення та соціально-педагогічний патронаж у системі освіти у 2016-2017 н.р.» для соціальних педагогів та практичних психологів навчальних закладів обласного підпорядкування
  Відбулася інструктивно-методична нарада «Психологічне забезпечення та соціально-педагогічний патронаж у системі освіти у 2016-2017 н.р.» для соціальних педагогів та практичних психологів навчальних закладів обласного підпорядкування

  9 вересня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулася інструктивно-методична нарада «Психологічне забезпечення та соціально-педагогічний патронаж у системі освіти у 2016-2017 н.р.». У заході брали участь соціальні педагоги та практичні психологи ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а., навчальних закладів інтернатного типу, всього 63 особи.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Самойлюк О.М.
 • Виставка-презентація «Життя – це можливість, скористайся нею…» відбулася 12 вересня 2016 р. в ПОІППО ім. М.В. Остроградського
  Виставка-презентація «Життя – це можливість, скористайся нею…» відбулася 12 вересня 2016 р. в ПОІППО ім. М.В. Остроградського

  12 вересня в ПОІППО ім. М.В. Остроградського відбулася виставка – презентація колективних творчих робіт «Життя – це можливість, скористайся нею…» (в рамках курсів підвищення кваліфікації практичних психологів).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.О.
 • Формування любові до рідної землі на уроках літератури рідного краю
  Формування любові до рідної землі на уроках літератури рідного краю

  9 вересня 2016 року на базі Березоворудківської школи Пирятинського району відбулася обласна науково-практична конференція, присвячена творчості поета-земляка Д.О.Луценка. Організатори - Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського, відділ освіти Пирятинської райдержадміністрації.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • 7 вересня 2016 — засідання вченої ради ПОІППО
  7 вересня 2016 — засідання вченої ради ПОІППО

  7 вересня 2016 відповідно до Плану роботи Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання вченої ради ПОІППО.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Крилевець М.П., Сиротенко Г.О., Щербань М.П., Діденко С.Г.
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  5 вересня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому було розглянуто питання: «Про роботу веб-сайту Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського (http://poippo.pl.ua) та освітніх веб-сайтів області»(доповідачі:Козлов О.Є., Тимчук О.В.,методисти центру координації діяльності методичних служб).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Презентація виставки олімпійської літератури присвячена Дню фізичної культури та спорту в Україні
  Презентація виставки олімпійської літератури присвячена Дню фізичної культури та спорту в Україні

  Святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ президента від 29 червня 1994 року № 340/94).

  В 2016 році цей день – 10 вересня. З 5 вересня в бібліотеці Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.М. В. Остроградського для працівників інституту та слухачів курсів підвищення кваліфікації презентовано виставку літератури з олімпійської тематики.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Сич
 • Професор Олексій Неживий узяв участь у Святі знань та Першому уроці у Шилівській ЗОШ на Зіньківщині
  Професор Олексій Неживий узяв участь у Святі знань та Першому уроці у Шилівській ЗОШ на Зіньківщині

  Шилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів на Зіньківщині – знаний навчальний заклад в усій Україні, адже саме в цій школі навчалися видатні українські письменники, Шевченківські лауреати Григорій і Григір Тютюнник.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • Училися використовувати засоби пожежогасіння
  Училися використовувати засоби пожежогасіння

  30 серпня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулися практичні пожежні тренувальні навчання на відкритому майданчику.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Бечкало З.М.
 • Відбулися інструктивно-методичні наради освітян Полтавщини з питань підготовки до нового 2016-2017 навчального року
  Відбулися інструктивно-методичні наради освітян Полтавщини з питань підготовки до нового 2016-2017 навчального року

  25 серпня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулися інструктивно-методичні наради для працівників районних (міських) методичних кабінетів (центрів), працівників відділів освіти об’єднаних територіальних громад, керівників методичних об’єднань шкіл-інтернатів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • На Полтавщині відбулася обласна серпнева конференція педагогічних працівників
  На Полтавщині відбулася обласна серпнева конференція педагогічних працівників

  25 cерпня 2016 року у приміщенні Полтавського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя відбулася обласна серпнева конференція педагогічних працівників «Нова українська школа: завдання і перспективи», на яку були запрошені заступники голів райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад; керівники органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад; директори, заступники директорів професійно-технічних навчальних закладів; завідуючі районними (міськими) методичними кабінетами; працівники Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського; представники обласних освітніх установ.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька
 • Відбувся круглий стіл «Організація виховного процесу в освітянських таборах: практика і перспективи»
  Відбувся круглий стіл «Організація виховного процесу в освітянських таборах: практика і перспективи»

  Літні канікули грають важливу роль для розвитку, виховання і оздоровлення дітей і підлітків. Літо – це свого роду місток між навчальним роком, що завершується, і майбутнім. Виховна цінність  літнього відпочинку та оздоровлення полягає в тому, що вона створює умови для педагогічно доцільного, емоційно привабливого дозвілля школярів, відновлення їх здоров'я, задоволення потреб в новизні вражень, творчій самореалізації, спілкуванні і самодіяльності в різноманітних формах, що включають працю, пізнання, мистецтво, культуру, гру і інші сфери можливого самовизначення. Реальність така, що система освіти як і раніше залишається головним організатором відпочинку і оздоровлення дітей.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Драч Наталія
 • Проведено І етап Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти
  Проведено І етап Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти

  В червні 2016 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського спільно з позашкільним навчальним закладом Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді», Полтавським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Полтавської обласної ради, Полтавським обласним центром естетичного виховання учнівської молоді Полтавської обласної ради та Полтавським обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради проведено І етап Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Красницька О.А.
 • Проведення ділової гри з теми «Особливості логопедичної роботи з дітьми молодшого дошкільного віку»
  Проведення ділової гри з теми «Особливості логопедичної роботи з дітьми молодшого дошкільного віку»

  23 червня 2016 року на базі Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського було проведено ділову гру «Особливості логопедичної роботи з дітьми молодшого дошкільного віку», у якому взяли участь учителі-логопеди логопедичних пунктів та шкіл-інтернатів області. У програмі ділової гри були передбачені питання логопедичної роботи з дітьми молодшого дошкільного віку.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Тимошенко Н.П.
 • Навчальний тренінг «Організація роботи працівника психологічної служби з питань запобігання та профілактики торгівлі людьми» для працівників психологічної служби системи освіти Полтавської області
  Навчальний тренінг «Організація роботи працівника психологічної служби з питань  запобігання та профілактики торгівлі людьми» для працівників психологічної служби системи освіти Полтавської області

  23-24 червня 2016 року відбувся навчальний тренінг «Організація роботи працівника психологічної служби з питань запобігання та профілактики торгівлі людьми».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.О.
 • У ПОІППО готували тренерiв з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини для керiвникiв шкiл та учителiв Полтавської області
  У ПОІППО готували тренерiв з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини для керiвникiв шкiл та учителiв Полтавської області

  З 2016 року Полтавщина є пілотним регіоном з реалізації швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU». Метою проекту є підтримка сталого розвитку громадянського суспільства за допомогою знань про освіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини (ОДГ/ОПЛ).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Літні мовні табори у Полтавській області
  Літні мовні табори у Полтавській області

  Протягом червня 2016 року на виконання Указу Президента України «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови», наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2015 р. № 1379 «Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів» проведена відповідна організаційна робота по розширенню мережі літніх мовних таборів на базі загальноосвітніх навчальних закладів області. У червні 2016 року працювало 319 літніх мовних таборів де навчалося 8691 учень. Порівняно з минулим роком кількість літніх мовних таборів зросла у 2,4 рази. Навчання проводилося за трьома програмами: за першою програмою працювало 77 мовних таборів (1681 учень), за другою – 192 (5961 учень), за третьою програмою – 50 (1049 учнів).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.І.Шарій-Якубовська
 • Проведено обласний семінар “Інноваційні технології навчання інформатики”
  Проведено обласний семінар “Інноваційні технології навчання інформатики”

  21-22 червня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського та міського методичного кабінету управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради було проведено обласний науково-практичний семінар «Інноваційні технології навчання інформатики» для методистів районних (міських) методичних кабінетів, науково-методичних центрів, які відповідають за викладання предмета «Інформатика».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • У рамках роботи методичного практикуму працівники інституту відвідали Полтавську гравіметричну обсерваторію
  У рамках роботи методичного практикуму працівники інституту відвідали Полтавську гравіметричну обсерваторію

  21 червня 2016 року педагогічні працівники Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського у рамках роботи методичного практикуму відвідали Полтавську гравіметричну обсерваторію Інституту геофізики НАН України імені С. І. Субботіна, яка розташована в садибі російського художника Г. Г. М’ясоєдова з 1926 року з ініціативи відомого астронома і геофізика Олександра Орлова. Захід організували методисти інституту Лариса Шкоденко та Ірина Дика.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Підведено підсумки роботи психологічної служби системи освіти Полтавської області за 2015-2016 н. р., визначено пріоритетні напрямки роботи психологічної служби на 2016-2017 н. р.

  21 червня 2016 року Центром практичної психології і соціальної роботи ПОІППО організовано та проведено інструктивно-методичну нараду у формі вебінару «Підведення підсумків за 2015-2016 н. р., визначення пріоритетних напрямків роботи психологічної служби на 2016-2017 н. р.».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Самойлюк О.М.
 • Відбулося чергове засідання Школи інклюзивної освіти
  Відбулося чергове засідання Школи інклюзивної освіти

  Із метою розвиток інклюзивної компетентності педагогічних працівників Полтавської області17 червня 2016 року на базі Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Полтава відбувся постійно діючий навчальний тренінг «Школа інклюзивної освіти».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Калініченко
 • У Полтавському ОІППО відбулася нарада-консультація з координаторами у районах (містах) щодо підготовки та оформлення статей до "ПОЛТАВІКИ"
  У Полтавському ОІППО відбулася нарада-консультація з координаторами у районах (містах) щодо підготовки та оформлення статей до "ПОЛТАВІКИ"

  Вже вдруге, в межах історико-краєзнавого проекту «Історія освіти і науки Полтавщини», відбулася тематична нарада.

  У зібранні взяли участь науковці, працівники методичних служб, бібліотечних та архівних установ, учителі-краєзнавці  координатори історико-краєзнавчого проекту «Історія освіти і науки Полтавщини» у містах (районах, ОТГ) області, члени оргкомітету та науково-редакційної ради Полтавського ОІППО.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) З.В.Резніченко
 • У ПОІППО відбулася зустріч із Євгеном Положієм
  У ПОІППО відбулася зустріч із Євгеном Положієм

  9 червня 2016 року, у рамках Педагогічних студій працівників інституту, відбулася зустріч із Євгеном Положієм, письменником, журналістом, громадським діячем, головним редактором газети «Панорама» та просто цікавою особистістю.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Обласний семінар–практикум з проблеми “ Роль методичної служби в стимулюванні інноваційного пошуку вчителями початкових класів при застосуванні здоров'язберігаючих технологій ”
  Обласний семінар–практикум  з проблеми “ Роль методичної служби в стимулюванні інноваційного пошуку вчителями початкових класів при застосуванні здоров'язберігаючих технологій ”

  Відповідно доплану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського 9 червня 2016 року на базі Градизької гімназії ім. Героя України Олександра Білаша Глобинського району відбувся обласний семінар–практикум з проблеми “ Роль методичної служби в стимулюванні інноваційного пошуку вчителями початкових класів при застосуванні здоров'язберігаючих технологій ”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.П.Крилевець
 • Забезпечуємо експертне середовище для розгляду освітніх проектів
  Забезпечуємо експертне середовище для розгляду освітніх проектів

  Система післядипломної педагогічної освіти є зосередженням пошуку шляхів розвитку галузі. Теорія і практика тут міцно переплітаються. З цих причин на базі нашого інституту формується експертне середовище, яке служить фільтром для ідей педагогів, їх інновацій і пропозицій.

  Саме таку мету мав науково-методичний семінар «Розробка моделі діяльності сучасної школи «повного дня», який 7 червня 2016 року пройшов на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.А.Устименко
 • Сучасні підходи до атестації дошкільного навчального закладу
  Сучасні підходи до атестації дошкільного навчального закладу

  Значна роль у визначенні ефективності роботи дошкільного навчального закладу відводиться державній атестації, яка спрямована на визначення ефективності роботи дошкільного навчального закладу відповідно до державних стандартів, результативності освітнього процесу, аналізу потенційних можливостей щодо вдосконалення діяльності.

  Відповідно до роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 9 червня 2016 року на базі Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А.С. Макаренка відбувся круглий стіл для педагогів дошкільних навчальних закладів «Сучасні підходи до атестації дошкільного навчального закдаду». У заході взяли участь 23 педагога.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • Відбулася нарада працівників інституту з питань підготовки до нового 2016-2017 навчального року
  Відбулася нарада працівників інституту з питань підготовки до нового 2016-2017 навчального року

  10 червня 2016 року відбулася нарада працівників інституту з питань підготовки до нового 2016-2017 навчального року, яку очолила проректор з науково-методичної роботи Кирилюк М.В.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • Про засідання авторської творчої майстерні Пашолки Вікторії Миколаївни, вчителя Полтавської ЗОШ І–ІІІ ст.№ 4 Полтавської міської ради
  Про засідання авторської творчої майстерні Пашолки Вікторії Миколаївни, вчителя Полтавської ЗОШ І–ІІІ ст.№ 4 Полтавської міської ради

  7 червня 2016 року на базі Полтавської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 4 Полтавської міської радивідбулося засідання авторської творчої майстерні Пашолки Вікторії Миколаївни, вчителя-методиста, вчителя вищої кваліфікаційної категорії Полтавської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 4 Полтавської міської ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  6 червня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому були розглянуті питання: «Про організаційно-методичні заходи щодо відзначення 215 річниці від дня народження М.В. Остроградського в області»(доповідач:Яловець Є. О.,методист відділу природничо-математичних дисциплін та технологій); «Про стан інформаційного та комп’ютерного забезпечення навчального процесу та ефективність використання навчальних ресурсів» (доповідач: Момот М.О., методист відділу організації підвищення кваліфікації).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • «Децентралізація і освіта»: зустріч педагогів з директором з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолієм Ткачуком
  «Децентралізація і освіта»: зустріч педагогів з директором з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолієм Ткачуком

  3 червня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського відбулася публічна лекція директора з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства, автора реформи децентралізації Анатолія Ткачука з теми «Децентралізація і освіта».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Королюк
 • Про обласний майстер-клас з варіативних модулів до програми «Трудове навчання». 5-9 класи (новий Держстандарт)
  Про обласний майстер-клас з варіативних модулів до програми «Трудове навчання». 5-9 класи (новий Держстандарт)

  2 червня 2016 рокуна базі Полтавської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 2 Полтавської міської ради відбулися майстер-класи з варіативних модулів до програми «Трудове навчання». 5 – 9 класи (новий Держстандарт).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит
 • Майстер-клас «Методи розв'язування задач експериментального туру обласної олімпіади з фізики»
  Майстер-клас «Методи розв'язування задач експериментального туру обласної олімпіади з фізики»

  1 червня 2016 року в Полтавському інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся майстер-клас вчителя фізики Полтавської гімназії №21 Касьяненка Миколи Миколайовича з теми "Методи розв'язування задач експериментального туру ІІІ обласної олімпіади з фізики".

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • На Полтавщині відзначили переможців
  На Полтавщині відзначили переможців

  24 травня 2016 року у приміщенні Полтавської обласної ради відбулася урочиста церемонія нагородження переможців ІVетапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту учнів-членів Малої академії наук України, Всеукраїнського учнівського турніру юних правознавців, Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців у 2015–2016 навчальному році.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.О.Гарічеве
 • У ПОІППО на святковому зібранні з нагоди Днів науки, Європи в Україні, міжнародних Дня музеїв та Дня біографа ухвалено «матрицю» шостого тому – «Освіта і наука» – 12-томної «Полтавіки – Полтавської Енциклопедії»
  У ПОІППО на святковому зібранні з нагоди Днів науки, Європи в Україні, міжнародних Дня музеїв та Дня біографа ухвалено «матрицю» шостого тому – «Освіта і наука» – 12-томної «Полтавіки – Полтавської Енциклопедії»

  20 травня 2016 р. з нагоди Днів науки, Європи в Україні, міжнародних Дня музеїв та Дня біографа за участю членів вченої ради Полтавського ОІППО, науковців та освітян Полтавщинипроведено святкове зібрання колективу, вченої ради ПОІППО, а також науково-редакційної ради Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського з підготовки матеріалів до т. 6 «Освіта і наука» «ПОЛТАВІКИ – Полтавської Енциклопедії».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Стоцька О.В., Резніченко З.В., Щербань М.П.
 • Відбулися майстер-класи по дитячій анімації

  11 травня 2016 року на базі Кременчуцького міського центру позашкільної освіти відбулися чотири майстер-класи по дитячій анімації для педагогів позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • Реалізація шкільного проекту «Лідер у мені»
  Реалізація шкільного проекту «Лідер у мені»

  Із вересня 2015 року педагогічний колектив Федорівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» імені Г. Т. Берегового  Карлівської  районної ради Полтавської області працює над проектом «Лідер у мені», ініціатором розроблення та впровадження якого є Ракосій Оксана Сергіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель іноземної мови, учасниця обласної спеціальної дослідницької групи «Філософія лідерства в освіті».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л. В. Литвинюк, О.С.Ракосій
 • Відбулося засідання науково-методичної ради інституту
  Відбулося засідання науково-методичної ради інституту

  30 травня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося чергове засідання науково-методичної ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Розбудова громадсько-активної школи: реалізація проекту Розсошенської гімназії Полтавського району
  Розбудова громадсько-активної школи: реалізація проекту Розсошенської гімназії Полтавського району

  24 травня 2016 року кафедрою менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського за підтримки Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» організовано й проведено круглий стіл«Розбудова громадсько-активної школи: кроки до успіху» на базі Розсошенської гімназії Полтавської районної ради для громадсько-активних шкіл Полтавського та Миргородського районів Полтавської області в рамках проекту «Розвиток громад в Україні шляхом впровадження Програми«Школа як осередок розвитку громади».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Королюк
 • Відбулося розширене засідання кафедри педагогічної майстерності
  Відбулося розширене засідання кафедри педагогічної майстерності

  26 травня 2016 року було проведене розширене засідання кафедри педагогічної майстерностіПолтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.І.Білик
 • Про інструктивно-методичну нараду директорів та методистів МНВК області з проблеми «Формування технологічних компетентностей та конкурентоспроможної особистості учнівської молоді в умовах МНВК»
  Про інструктивно-методичну нараду директорів та методистів МНВК області з проблеми «Формування технологічних компетентностей та конкурентоспроможної особистості учнівської молоді в умовах МНВК»

  19 травня 2016 року на базі Диканського міжшкільного навчально-виробничого комбінату (МНВК) проведено інструктивно-методичну нараду директорів та методистів МНВК області з проблеми «Формування технологічних компетентностей та конкурентоспроможної особистості учнівської молоді в умовах МНВК».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • Обласна науково-практична конференція для викладачів соціально-гуманітарних дисциплін
  Обласна науково-практична конференція для викладачів соціально-гуманітарних дисциплін

  17 травня 2016 року на базі Полтавського політехнічного коледжу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» відбулась ІІІ обласна науково-практична конференція «Світ очима суспільствознавця», учасниками якої стали викладачі соціально-гуманітарних дисциплін вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, учителі шкіл, працівники Державного архіву Полтавської області, науковці Полтавщини.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.В.Литвинюк
 • Про засідання ОСДГ «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» на тему: «Модернізація методів, форм і засобів у роботі вчителя трудового навчання, технологій та креслення»
  Про засідання ОСДГ «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» на тему: «Модернізація методів, форм і засобів у роботі вчителя трудового навчання, технологій та креслення»

  12 травня 2016 року відбулося засіданняобласної спеціальної дослідницької групи «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» на тему: «Модернізація методів, форм і засобів у роботі вчителя трудового навчання, технологій та креслення».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • Про хід реалізації проекту «Регіональні студії педагогічної майстерності» у І півріччі 2016 року

  Регіональний навчальний проект «Регіональні студії педагогічної майстерності» продовжив свою роботу в 2016 році. За перше півріччя 2016 року в проекті взяло участь 162 працівників різних категорій: вчителі, завідуючі ДНЗ, практичні психологи, соціальні педагоги ЗНЗ, вихователі ДНЗ з 6 районів (Глобинського, Лубенського, Пирятинського, Великобагачанського, Гадяцького, Карлівського) і 2 міст (Лубни, Комсомольськ) Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М. Токаренко
 • Відбувся обласний семінар-практикум «Створення умов для підвищення науково-методичного та професійного рівнів педагогічних кадрів» для завідуючих (директорів) районних (міських) методичних кабінетів (центрів)
  Відбувся обласний семінар-практикум «Створення умов для підвищення науково-методичного та професійного рівнів педагогічних кадрів» для завідуючих (директорів) районних (міських) методичних кабінетів (центрів)

  За умов постійних змін у суспільстві потреба в педагогах високої кваліфікації, майстрах своєї справи є однією з найгостріших. Вимоги до професійної діяльності вчителя підвищуються, учитель перетворюється з авторитарного транслятора готових ідей у натхненника розвитку інтелектуального і творчого потенціалу учня. Тому методична робота сьогодення спрямована на формування професійної компетентності, розвиток творчого потенціалу педагогів, вироблення інноваційного стилю діяльності, залучення до науково-дослідницької та експериментальної роботи з метою упровадження інноваційних технологій у навчальний процес.

  18-19 травня 2016 року відбувся обласний семінар-практикум «Створення умов для підвищення науково-методичного та професійного рівнів педагогічних кадрів» для завідуючих (директорів) районних (міських) методичних кабінетів (центрів) на базі навчальних закладів м. Комсомольська.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • У ПОІІПО відзначили Всесвітній день вишиванки
  У ПОІІПО відзначили Всесвітній день вишиванки

  19 травня 2016 року працівники Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відзначили Всесвітній день вишиванки.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Полтавщина долучилася до швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей» 
  Полтавщина долучилася до швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей» 

  11 - 13 травня 2016 року у м. Одеса, у рамках швейцарсько-українського проекту DOCCU, відбувся перший 3-денний семінар-тренінг з підготовки майстер-тренерів з громадянських компетентностей для Дніпропетровської, Львівської, Івано-Франківської, Луганської, Полтавської та Херсонської областей.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Майстер-клас для викладачів предмета «Захист Вітчизни»
  Майстер-клас для викладачів предмета «Захист Вітчизни»

  19 травня 2016 року відповідно до плану роботи у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся майстер-клас з теми: «Використання технології національно-патріотичного виховання на уроках предмета «Захист Вітчизни».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Сич
 • Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках образотворчого мистецтва

  За такою назвою розпочала свою роботу авторська творча майстерня вчителів образотворчого мистецтва, перше засідання якої було проведено 17 травня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського. Керівник майстерні — Наталія Михайлівна Кривенко, учитель образотворчого мистецтва Полтавської гімназії № 13, переможниця обласного туру всеукраїнського конкурсу “Учитель року — 2015”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • “Народ шукає в геніях себе...”
  “Народ шукає в геніях себе...”

  Саме так назвали виставку своїх робіт учні Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 імені І.П. Котляревського. 17 травня 2016 року вісім графічних картин із цієї виставки було презентовано слухачам курсів підвищення кваліфікації та працівникам Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • На Полтавщині відбувся ІІІ обласний фестиваль «Колискова пісня»
  На Полтавщині відбувся ІІІ обласний фестиваль «Колискова пісня»

  18 травня 2016 року на базі Обласного центру естетичного виховання учнівської молоді м. Полтави відбувся Обласний фестиваль «Колискова пісня», в якому взяли участь близько 50 учасників з 16 районів (міст), громад Полтавської області. Захід був проведений на виконання наказів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14.04.2011 року № 335 «Про проведення Всеукраїнського фестивалю «Колискова пісня», Департаменту освіти і науки від 13.04.2016 року № 151 «Про проведення обласного фестивалю «Колискова пісня» та з нагоди відзначення Дня Матері, Міжнародного Дня сім’ї та Дня захисту дітей.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • Відбулося засідання авторської творчої майстерні вчителів хімії
  Відбулося засідання авторської творчої майстерні вчителів хімії

  18 травня 2016 року відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулось засідання авторської творчої майстерні вчителів хімії «Проектна технологія навчання як засіб формування компетентностей учнів на уроках хімії», керівник Шевченко Світлана Віталіївна, учитель хімії вищої кваліфікаційної категорії комунального закладу "Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 Полтавської міської ради Полтавської області".

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Полтавські команди - переможці фестивалю “Robotica 2016”
  Полтавські команди - переможці фестивалю “Robotica 2016”

  14 травня 2016 року у київському Палаці Спорту відбувся фестиваль «ROBOTICA» (http://robotica.in.ua). Захід пройшов уже увосьме. Змагалися понад сто команд із 16-ти регіонів України. Мета заходу — надихнути молодь бути творцями нових технологій, самим конструювати своє майбутнє. 

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Про проведення основної сесії ЗНО-2016 з української мови і літератури, математики, історії України у Полтавській області

  З 5 по 13 травня 2016 року проведено зовнішнє незалежне оцінювання з таких предметів: української мови і літератури, математики, історії України.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Одарюк
 • Міжрегіональна співтворчість шкіл новаторства Полтавщини та Кіровоградщини

  17 травня 2016 року кафедра педагогічної майстерності Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського провелаП’яту методичну студію Полтавської регіональної школи (РШН) новаторства керівних, науково-педагогічних і педагогічних працівників післядипломної освіти за темою «Міжрегіональна співтворчість шкіл новаторства Полтавщини та Кіровоградщини».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.І.Білик
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  16 травня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому були розглянуті питання: «Про результати роботи відділу військово-патріотичного виховання у 2015-2016 навчальному році» (доповідач: Єщенко М.М., методист відділу національно-патріотичного виховання);  «Про особливості використання навчальної платформи Moodle на курсах підвищення кваліфікації за дистанційною та очно-дистанційною формами навчання в ПОІППО» (доповідач: Поправка В.М., методист відділу організації підвищення кваліфікації)

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л. А. Чупрікова
 • 2-ий Всеукраїнський турнір юних філософів та релігієзнавців на Полтавщині
  2-ий Всеукраїнський турнір юних філософів та релігієзнавців на Полтавщині

  4–7 травня 2016 року на Полтавщині на базі Комунального підприємства «Дитячий спортивно-оздоровчий центр «Горизонт» (с.Запсілля Кременчуцького району) відбувся 2-ий Всеукраїнський турнір юних філософів та релігієзнавців.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.М.Деряга
 • Проведено засідання спеціальної дослідницької групи вчителів математики «Михайло Васильович Остроградський і методики навчання математики в сучасній школі»
  Проведено засідання спеціальної дослідницької групи вчителів математики «Михайло Васильович Остроградський і методики навчання математики в сучасній школі»

  Із метою сприяння популяризації математичних ідей, виховання у молодого покоління поваги до історії математики та традицій свого народу 29 квітня 2016 року розпочала роботу спеціальна дослідницька група вчителів математики «Михайло Васильович Остроградський і методики навчання математики в сучасній школі» на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В.Осторгадського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Проведено іспити для отримання сертифіката Cisco
  Проведено іспити для отримання сертифіката Cisco

  28 квітня 2016 року на базі Полтавської ЗШ І-ІІІ ступенів № 28 для учителів, які завершили дистанційне навчання з курсу «Основи апаратного і програмного забезпечення», були проведені випускні іспити для отримання сертифіката Cisco про закінчення курсу.
  Усі вчителі успішно справилися із завданнями іспитів і отримали сертифікати. Наявність сертифіката надає доступ до навчальних матеріалів Cisco для використання їх в навчальному процесі.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Відбувся регіональний науково-практичний семінар «проектна технологія навчання хімії»

  27 квітня 2016 року відповідно до Плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського на кафедрі хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбувся Регіональний науково-практичний семінар «Проектна технологія навчання хімії»,

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Про Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Сучасні тенденції розвитку дизайну та декоративно-прикладної творчості у процесі реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді»
  Про Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Сучасні тенденції розвитку дизайну та декоративно-прикладної творчості у процесі реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді»

  28 квітня 2016 року на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка відбуласяВсеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку дизайну та декоративно-прикладної творчості у процесі реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • Школа фахового зростання “Педагог-митець”
  Школа фахового зростання “Педагог-митець”

  27 квітня в рамках Школи фахового зростання “Педагог-митець” у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського було проведено зустріч керівників методичних об`єднань учителів мистецьких дисциплін області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • Розпочато передплату на науково-популярний журнал “Країна знань” на II півріччя 2016 року
  Розпочато передплату на науково-популярний журнал “Країна знань” на II півріччя 2016 року

  Зацікавленість наукою, прищеплення наукового світогляду починається зі школи, де педагоги навчають школярів працювати з науково-популярною літературою.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.Є.Курєнкова
 • У м. Кременчуці проведено шосту зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»
  У м. Кременчуці проведено шосту зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»

  28 квітня 2016 року на базі Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 16 було проведено шосту зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Відбувся вебінар для завідуючих районними (міськими) методичними кабінетами, директорів науково-методичних центрів
  Відбувся вебінар для завідуючих районними (міськими) методичними кабінетами, директорів науково-методичних центрів

  27 квітня 2016 р. відбулася нарада «Питання-відповідь» у формі вебінару із завідуючими районними (міськими) методичними кабінетами, директорами науково-методичних центрів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • У м. Гадячі проведено п’яту зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»
  У м. Гадячі проведено п’яту зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»

  27 квітня 2016 року на базі Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 4 та Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 було проведено п’яту зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Сучасна українська естрадна пісня на уроках музичного мистецтва та художньої культури
  Сучасна українська естрадна пісня на уроках музичного мистецтва та художньої культури

  За такою назвою 26 квітня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського у рамках школи фахового зростання “Педагог-митець” було проведено зустріч із Германом Юрійовичем Юрченком, заслуженим діячем мистецтв України, народним артистом України.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • Навчальний тренінг з використання мультимедійних технологій в інклюзивній дошкільній освіті
  Навчальний тренінг з використання мультимедійних технологій в інклюзивній дошкільній освіті

  29 квітня 2016 р. у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського фахівцями Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України проведено навчальний тренінг «Мультимедійні технології в інклюзивній дошкільній освіті» для вихователів ДНЗ.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Юлія Носенко
 • Відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів «Використання Інтернет-ресурсів в роботі педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів»
  Відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів «Використання Інтернет-ресурсів в роботі педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів»

  На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 28 квітня 2016 року відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів «Використання Інтернет-ресурсів в роботі педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів» з метою оволодіння учасниками тренінгу інструментами оптимізації роботи за допомогою Інтернет-ресурсів, розвитку професійної ІКТ-компетентністі і педагогічної майстерності працівників дошкільних закладів Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда, Н.М.Токаренко
 • Семінар-практикум «Прийоми формування медіаграмотності»
  Семінар-практикум «Прийоми формування медіаграмотності»

  27 квітня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського пройшов семінар-практикум «Прийоми формування медіа грамотності».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.А.Устименко
 • Всеукраїнська науково-практична конференція «Освітні й наукові виміри географії»
  Всеукраїнська науково-практична конференція «Освітні й наукові виміри географії»

  25-26 квітня 2016 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Освітні й наукові виміри географії». Організаторами конференції були Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка та Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського. На конференції були присутні викладачі, наукові співробітники, аспіранти, магістранти, методисти, фахівці з краєзнавства і туризму, вчителі географії з різних областей України.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Відбувся обласний семінар-практикум на тему: «Компетентнісний підхід до організації навчально-виховної роботи в загальноосвітньому інтернатному закладі»
  Відбувся обласний семінар-практикум на тему: «Компетентнісний підхід до організації навчально-виховної роботи в загальноосвітньому інтернатному закладі»

  26 квітня 2016 року на базі Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості імені А.С.Макаренка Полтавської обласної ради (с. Ковалівка) відбувся обласний семінар-практикум на тему: «Компетентнісний підхід до організації навчально-виховної роботи в загальноосвітньому інтернатному закладі» для керівників обласних загальноосвітніх інтернатних навчальних закладів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Горбаньова
 • У м. Полтаві проведено четверту зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»
  У м. Полтаві проведено четверту зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»

  26 квітня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І.П. Котляревського, Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 27 було проведено зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • У м. Миргороді проведено третю зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»
  У м. Миргороді проведено третю зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»

  25 квітня 2016 року на базі Миргородського центру естетичного виховання та Миргородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені Панаса Мирного було проведено зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Проведення майстер-класу з теми «Використання комп'ютерних технологій в корекційно-відновлювальній роботі для подолання мовленнєвих порушень у дітей дошкільного віку»
  Проведення майстер-класу з теми «Використання комп'ютерних технологій в корекційно-відновлювальній роботі для подолання мовленнєвих порушень у дітей дошкільного віку»

  22 квітня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського було проведено майстер-клас Василенко Наталії Михайлівни, вчителя-логопеда логопедичного пункту № 8 при Полтавському дошкільному закладі № 17 «Школа здоров'я, з проблеми: «Використання компютерних технологій у корекційно-відновлювальній роботі для подолання мовленнєвих порушень у дітей дошкільного віку».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.П.Тимошенко
 • Розвиток професійної компетентності освітян Полтавщини. Нотатки з обласного науково-практичного семінару «Ефективна школа: компетентний вчитель – успішний учень»
  Розвиток професійної компетентності освітян Полтавщини. Нотатки з обласного науково-практичного семінару «Ефективна школа: компетентний вчитель – успішний учень»

  21 квітня 2016 року кафедрою філософії і економіки освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського проведено обласний науково-практичний семінар «Ефективна школа: компетентний вчитель – успішний учень». Мета семінару – об’єднання зусиль науковців і практиків щодо створення умов для фахового зростання освітян; удосконалення, розвитку та саморозвитку педагогічної майстерності учителя; поширення інноваційного педагогічного досвіду; підвищення рівня професійної компетентності керівників ЗНЗ області щодо планування розвитку та підвищення результативності роботи школи, вироблення моделі сучасної «ефективної школи» на засадахвзаємодії теорії філософії освіти і освітньої практики.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.П.Щербань
 • Проведення обласного семінару-практикуму з теми «Пріоритетні напрямки в діяльності спеціальної школи-інтернату»
  Проведення обласного семінару-практикуму з теми «Пріоритетні напрямки в діяльності спеціальної школи-інтернату»

  20 квітня 2016 році на базі Лубенської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей з особливими освітніми потребами відповідно до річного плану Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського було проведено обласний семінар-практикум.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.П.Тимошенко
 • Конференція з дослідження біографічно-комунікативних практик в освіті
  Конференція з дослідження біографічно-комунікативних практик в освіті

  19 квітня 2016 року на базі Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки Гадяцької міської ради Полтавської області відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Біографічно-комунікативні практики в освіті».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.В.Литвинюк
 • Відбулося навчання педагогів Полтавської області з питань розвитку та підтримки дітей з розладами аутичного спектра
  Відбулося навчання педагогів Полтавської області з питань розвитку та підтримки дітей з розладами аутичного спектра

  На сьогодні в Україні відбувається докорінне переосмислення парадигм навчання і виховання дітей з розладами аутичного спектра. Аутизм виокремлено як самостійне порушення розвитку майже 70 років тому, але в Україні на сьогодні бракує серйозної підготовки фахівців і медичного, і психолого-педагогічного профілю, які б могли на високому рівні опікуватися цією проблематикою.

  Із метою організації навчально-виховного процесу для дітей з розладами аутичного спектру 22 квітня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся обласний навчальний тренінг «Особливості розвитку та підтримки дітей з розладами аутичного спектру».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Калініченко
 • Про підсумки всеукраїнських етапів конкурсів
  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Інформаційно-комунікаційні технології на уроках історії та правознавства
  Інформаційно-комунікаційні технології на уроках історії та правознавства

  Під такою назвою 21 квітня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулось засідання авторської творчої майстерні учителя історії Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 Любов Коноваленко.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Міщенко
 • У м. Пирятині проведено другу зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»
  У м. Пирятині проведено другу зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»

  22 квітня 2016 року на базі Пирятинського ліцею було проведено другу зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • У м. Лубнах стартував цикл зональних науково-практичних конференцій «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»
  У м. Лубнах стартував цикл зональних науково-практичних конференцій «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»

  21 квітня 2016 року на базі Лубенської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 4 стартував цикл зональних науково-практичних конференцій «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Завершився ІІІ (заключний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016»
  Завершився ІІІ (заключний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016»

  Упродовж 14-22 квітня тривав ІІІ (заключний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» у номінаціях «Історія», «Математика», «Англійська мова», «Захист Вітчизни». 25 конкурсантів з різних куточків України гостинно приймали міста Київ, Львів, Чернігів та Луцьк. Полтавщину представляли: Веркалець Тетяна Ярославівна, учитель історії Полтавського навчально-виховного комплексу № 16; Юшкова Вікторія Віталіївна, учитель математики Полтавської гімназії № 33; Мішкова Наталія Анатоліївна, учитель Лубенської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №6; Бариш Олег Миколайович, учитель міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І.П.Котляревського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Про проведення апробації тестових завдань ЗНО-2016
  Про проведення апробації тестових завдань ЗНО-2016

  З 13 по 21 квітня 2016 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів міст Полтава, Кременчук, Комсомольськ та Козельщинського, Котелевського, Новосанжарського, Полтавського, Решетилівського районів проведено апробацію тестових завдань із одинадцяти навчальних дисциплін: української літератури, історії України, математики, російської мови, фізики, хімії, географії, біології, німецької мови, французької мови, англійської мови.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Одарюк
 • Філософський практикум для учасників спеціальної дослідницької групи «Філософія у школі»
  Філософський практикум для учасників спеціальної дослідницької групи «Філософія у школі»

  18 квітня 2016 року на базі Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 було проведено «Філософський практикум» (завантажити програму) – засідання обласної спеціальної дослідницької групи (СДГ) «Філософія у школі», яка у 2016 році оновила склад і розпочала новий етап своєї діяльності.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.О.Бондар
 • Відбувся семінар “Еколого-просвітницька діяльність в роботі вчителя” для освітян Полтавщини
  Відбувся семінар “Еколого-просвітницька діяльність в роботі вчителя” для освітян Полтавщини

  19 квітня 2016 року відповідно до плану роботи інституту на базі Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара відбувся семінар “Еколого-просвітницька діяльність в роботі вчителя” для освітян Полтавщини.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.Є.Козлов
 • Засідання АТМУ Балагури Т.І. для вчителів-філологів області
  Засідання АТМУ Балагури Т.І. для вчителів-філологів області

  19 квітня 2016 року на базі Полтавського багатопрофільного ліцею №1 імені І.П.Котляревського відбулося засідання обласної авторської творчої майстерні вчителя-методиста, Героя України Т.І.Балагури.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Полтавська команда - переможець Всеукраїнського конкурсу проектів з інформатики
  Полтавська команда - переможець Всеукраїнського конкурсу проектів з інформатики

  16–17 квітня 2016 р. в м. Одеса був проведений фінал Всеукраїнського конкурсу проектів з інформатики «Весела наука». У конкурсі було представлено проекти учнів 6–11-х класів з 55 міст України у 5-ти категоріях:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Фінал ІІІ Всеукраїнського дистанційного бізнес-турніру «Стратегія фірми-2016»
  Фінал ІІІ Всеукраїнського дистанційного бізнес-турніру «Стратегія фірми-2016»

  14-16 квітня 2016 року у м. Києві на базі Київського національного економічного університету іменні Вадима Гетьмана був проведений фінальний етап ІІІ Всеукраїнського дистанційного бізнес-турніру «Стратегія фірми-2016», учасниками якого стали 20 учнів загальноосвітніх навчальних закладів із різних регіонів України. Серед них був і Владислав Литвиненко, учень Чапаєвської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чутівської районної ради (учитель економіки Чорнобай Надія Володимирівна).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Майстер-клас “Виготовлення пасхального курча”
  Майстер-клас “Виготовлення пасхального курча”

  За такою назвою 15 квітня 2016 року для працівників інституту було проведено майстер-клас Ларисою Василівною Коробкіною, керівником гуртка художньої майстерності Руденківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Новосанжарського району.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • Розбудова громадсько-активної школи: реалізація проекту Дібрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Миргородського району
  Розбудова громадсько-активної школи: реалізація проекту Дібрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Миргородського району

  14 квітня 2016 рокукафедрою менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського за підтримки Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» організовано й проведено круглий стіл «Розбудова громадсько-активної школи: кроки до успіху» на базі Дібрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Миргородської районної ради для громадсько-активних шкіл Полтавського та Миргородського районів Полтавської області в рамках проекту «Розвиток громад в Україні шляхом впровадження Програми«Школа як осередок розвитку громади».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Королюк
 • Майстер-клас «Управління школою, що навчається»
  Майстер-клас «Управління школою, що навчається»

  14 квітня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського відбувся майстер-клас доцента кафедри менеджменту освіти Римми Гавриш.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Гавриш Р.Л.
 • Теоретичні підходи до вивчення внутрішньоособистісного конфлікту: питання психодіагностики і консультування
  Теоретичні підходи до вивчення внутрішньоособистісного конфлікту: питання психодіагностики і консультування

  14 квітня 2016 року Центром практичної психології і соціальної роботи ПОІППО організовано та проведено обласний семінар «Теоретичні підходи до вивчення внутрішньоособистісного конфлікту: питання психодіагностики і консультування». Захід відбувся в рамках школи фахового зростання працівників психологічної служби, на базі Полтавського коледжу нафти і газу Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка. Участь у семінарі взяли 54 особи: практичні психологи та соціальні педагоги ВНЗ І-ІІ р.а., ПТНЗ, навчальних закладів інтернатного типу, методисти психологічної служби та інші педагогічні працівники.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • Практичне заняття в Тростянецькому НВК Полтавського району Полтавської районної ради
  Практичне заняття в Тростянецькому НВК Полтавського району Полтавської районної ради

  13 квітня 2016 року навчально-виховний комплекс відвідали директори загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів Полтавської області, які перебувають на курсах підвищення кваліфікації в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Й.Паламаренко
 • Вітаємо переможців ІV етапу VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
  Вітаємо переможців ІV етапу VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

  Відповідно до наказу МОН України від 13.04.2016 року №431 переможцями ІV етапу конкурсу стали такі представники від Полтавської області:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Відбувся обласний семінар з проблеми “Ключові компетентності бібліотекаря – запорука ефективного функціонування бібліотеки”
  Відбувся обласний семінар з проблеми “Ключові компетентності бібліотекаря – запорука ефективного функціонування бібліотеки”

  14 квітня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся обласний семінар з проблеми “Ключові компетентності бібліотекаря – запорука ефективного функціонування бібліотеки”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Р.О.Гелеверя
 • Великосорочинська школа – на рівні вимог часу!
  Великосорочинська школа – на рівні вимог часу!

  Вітаємо з перемогою! Веб-сайт Великосорочинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Миргородської районної ради переможуць VI Всеукраїнського конкурсу на кращий веб-сайт навчального закладу за «Вебометричним рейтингом» серед сільських шкіл.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Тимчук
 • Фізичний розвиток та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку: методичний супровід
  Фізичний розвиток та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку: методичний супровід

  Турбота про здоров’я дитини займає в усьому світі пріоритетні позиції, адже від стану здоров’я людини залежить якість і тривалість її життя.

  У дошкільному дитинстві закладаються основи здоров’я, виховуються основні риси особистості людини. Дитина повинна поступово вчитися бути творцем досконалості свого тіла, здоров’я.

  За ініціативи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 13 квітня 2016 року на базі районного методичного кабінету відділу освіти Лохвицької районної державної адміністрації відбувся обласний семінар-практикум «Фізичний розвиток та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку: методичний супровід».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • Підготовка учнів до Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій
  Підготовка учнів до Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій

  З метою надання методичної допомоги учителям інформатики щодо підготовки учнів до Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій 13 квітня 2016 року був проведений майстер-клас викладачів інформатики Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С.Макаренка Лисенко Т.І., Кіндякової Н.Г.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Про перспективи реалізації Всеукраїнського педагогічного експерименту «Розумники» (Smart-kids) у ЗНЗ області
  Про перспективи реалізації Всеукраїнського педагогічного експерименту «Розумники» (Smart-kids) у ЗНЗ області

  12 квітня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського був проведений науково-практичний семінар «Перспективи реалізації Всеукраїнського педагогічного експерименту «Розумники» (Smart-kids) у ЗНЗ області» для директорів та заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Семінар-практикум «Використання цифрових освітніх технологій для вивчення фізики у загальноосвітніх навчальних закладах»
  Семінар-практикум «Використання цифрових освітніх технологій для вивчення фізики у загальноосвітніх навчальних закладах»

  12 квітня 2016 року на базі Полтавського міського методичного кабінету відбувся семінар-практикум «Використання цифрових освітніх технологій для вивчення фізики у загальноосвітніх навчальних закладах» для вчителів фізики. Захід організовано Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського спільно з Інститутом педагогіки НАПН України та завдяки Полтавському міському методичному кабінеті виконавчого комітету Полтавської міської ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • Про навчання педагогічних працівників, які залучатимуться до роботи в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році
  Про навчання педагогічних працівників, які залучатимуться до роботи в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році

  У березні-квітні 2016 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів міст Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород, Гадяч, Пирятин, Карлівка працівниками відділу зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти інституту проведено 21 навчальний семінар для педагогічних працівників, які залучатимуться до роботи в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.Г.Діденко
 • Про інструктивно-методичну нараду з питань підготовки та проведення апробації тестових завдань ЗНО-2016 у Полтавській області
  Про інструктивно-методичну нараду з питань підготовки та проведення апробації тестових завдань ЗНО-2016 у Полтавській області

  11 квітня 2016 року в Департаменті освіти і науки Полтавської облдержадміністрації методистами відділу зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти проведено інструктивно-методичну нараду з питань підготовки та проведення апробації тестових завдань ЗНО-2016 у Полтавській області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Одарюк
 • Завершилися Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів 2015-2016 н.р.
  Завершилися Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів 2015-2016 н.р.

  Протягом березня-квітня 2016 року у різних містах України проводився ІV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з 18 навчальних предметів. 72 учні представляли Полтавську область, серед яких 40 переможців: диплом І ступеня здобуло 8 учнів, ІІ ступеня – 11, ІІІ ступеня – 21.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • Проведено засідання круглого столу «Профілактика дитячої злочинності»
  Проведено засідання круглого столу «Профілактика дитячої злочинності»

  Одним з найважливіших напрямів виховної роботи з дітьми та молоддю в області є превентивне виховання та профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх.

  З метою пошуку ефективних шляхів та методів зниження рівня злочинності серед дітей та молоді, виявлення позитивного досвіду профілактичної роботи Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського спільно з Департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації та навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Полтавській області 5 квітня 2016 року на базі професійно-технічного училища № 4 провели засідання круглого столу на тему «Профілактика дитячої злочинності».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.Драч
 • Про перемогу полтавської команди в ІV етапі ХХХІV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання(технологій) серед учнів 11 класів у 2015-2016 н.р.
  Про перемогу полтавської команди в ІV етапі ХХХІV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання(технологій) серед учнів 11 класів у 2015-2016 н.р.

  З 27 березня по 01 квітня 2016 року в м. Луцьк Волинської області проходив IV етап ХХХІV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій) серед учнів 11 класів (технічні та обслуговуючі види праці) у 2015-2016 н.р. В олімпіаді брали участь 33 хлопці та 31 дівчина з усіх областей України.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • Про IV етап XXX Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури
  Про IV етап XXX Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури

  copy of DSC 0001     copy of DSC 0003

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  4 квітня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Від педагогічної спадщини до сучасної освітньої інноватики
  Від педагогічної спадщини до сучасної освітньої інноватики

  29 березня 2016 року за ініціативи кафедри методики змісту освіти та центру педагогічних інновацій та інформації в приміщенні ПОІППО ім. М.В. Остроградського було проведено круглий стіл «Від педагогічної спадщини до сучасної освітньої інноватики».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) З.М.Канівець
 • Перемога команди учнів Полтавської області у IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики
  Перемога команди учнів Полтавської області у IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики

  З 30 березня по 2 квітня 2016 була проведена XXIX Всеукраїнська олімпіада з інформатики на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату в галузі науки. 132 учасники з 25 областей України змагалися у вправності розв'язувати задачі з програмування.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Go global Полтавщина
  Go global Полтавщина

  29–31 березня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського з ініціативи його ректора відбувся тренінг «Go Global Полтавщина». За основу взято ідею тренінгів із підготовки вчителів – агентів змін – у рамках громадської ініціативи «Go Global Ukraine», започаткованої Мустафою Найємом та Дмитром Шимківим. Мета –   покращення якості викладання англійської мови на Полтавщині, підготовка тренерів з англійської мови, які надаватимуть  методичну допомогу вчителям англійської мови в районних центрах області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.І.Шарій-Якубовська
 • Відбулося засідання обласної спеціальної дослідницької групи учителів хімії
  Відбулося засідання обласної спеціальної дослідницької групи учителів хімії

  31 березня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося чергове засідання обласної спеціальної дослідницької групи (далі – ОСДГ) «Проектна і дослідницька діяльність з хімії як чинник особистісного розвитку учня».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Буйдіна
 • Авторська творча майстерня вчителів фізики
  Авторська творча майстерня вчителів фізики

  31 березня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання авторської творчої майстерні вчителів фізики під керівництвом Довгополова Сергія Володимировича.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • Тренінг «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини» для соціальних педагогів та практичних психологів навчальних закладів інтернатного типу
  Тренінг «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини» для соціальних педагогів та практичних психологів навчальних закладів інтернатного типу

  31 березня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського відбувся тренінг «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини». Участь взяли соціальні педагоги та практичні психологи навчальних закладів інтернатного типу, всього 12 осіб. Ведучі: Хорошева Тетяна Вікторівна та Самойлюк Ольга Миколаївна, методисти центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.В.Хорошева, О.М.Самойлюк
 • Переможний виступ команди юних хіміків на ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії
  Переможний виступ команди юних хіміків на ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії

  Із 27 березня по 01 квітня 2016 року в м. Дніпропетровську на базі Комунального вищого навчального закладу «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» відбувся ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії для учнів 8-11 класів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Вітаємо переможців IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства
  Вітаємо переможців IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства

  З 27 по 31 березня у Білій Церкві проходив IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства. Учасниками олімпіади стали 64 старшокласники − учні 10-11 класів, які приїхали з усіх областей України та міста Київ.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Міщенко
 • У  Полтаві визначено призерів та лауреатів IV етапу XXX Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури
  У  Полтаві визначено призерів та лауреатів IV етапу XXX Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури

  До міста над Ворсклою з’їхалися 148 юних знавців рідної мови – школярів 8–11-х класів із усіх областей України, крім Автономної Республіки Крим, – переможців обласних олімпіад. Перевіряли знання та практичні навички учасників олімпіади 54 члени журі – кандидати, доктори педагогічних і філологічих наук, кращі вчителі загальноосвітніх шкіл із різних куточків країни.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька
 • Оголошено підсумки XXX Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови й літератури
  Оголошено підсумки XXX Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови й літератури

  31 березня 2016 року було оголошено підсумки XXX Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови й літератури. Переможцями стали 73 школярі. Перші місця посіли представники Рівненської, Тернопільської, Харківської, Запорізької, Сумської, Закарпатської, Черкаської, Одеської областей та м.Києва.

   

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.Є.Козлов
 • Фестиваль ідей учасників «Школи молодого керівника з теми: «Розвиток навчального закладу в сучасних умовах»
  Фестиваль ідей учасників «Школи молодого керівника з теми: «Розвиток навчального закладу в сучасних умовах»

  30 березня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського відбувся Фестиваль ідей учасників «Школи молодого керівника» з теми: «Розвиток навчального закладу в сучасних умовах».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Королюк
 • Відбувся ІІ тур XXX Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови й літератури
  Відбувся ІІ тур XXX Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови й літератури

  30 березня 2016 року у м.Полтаві на базі Полтавської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату № 1 І-ІІІ ступенів відбувся ІІ тур змагань молодих знавців слова. Діти виконували завдання з української літератури, які передбачали знання теорії літератури, аналізу художніх творів, загальні орієнтири в літературному процесі. Школярі вправлялися в написанні різножанрових творів.
  У ХХХ Всеукраїнській учнівській олімпіаді з української мови і літератури взяли участь 148 школярів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.Є.Козлов
 • Відбувся І тур XXX Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови й літератури
  Відбувся І тур XXX Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови й літератури

  29 березня 2016 року у м.Полтаві на базі Полтавської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату № 1 І-ІІІ ступенів відбувся І тур змагань знавців слова.
  У ХХХ Всеукраїнській учнівській олімпіаді з української мови і літератури беруть участь 148 школярів. Сьогодні вони показували свою майстерність у написанні творів, знання різних розділів науки про мову.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.Є.Козлов
 • Семінар «Ефективне управління освітою в ОТГ. Від створення органу управління до реалізації плану оптимізації мережі шкіл»
  Семінар «Ефективне управління освітою в ОТГ. Від створення органу управління до реалізації плану оптимізації мережі шкіл»

  28 березня 2016 року в Полтавській області відбувся семінар шведсько-українського проекту «Ефективне управління освітою в ОТГ. Від створення органу управління до реалізації плану оптимізації мережі шкіл».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Королюк
 • У Полтаві відкрито XXX Всеукраїнську учнівську олімпіаду з української мови й літератури
  У Полтаві відкрито XXX Всеукраїнську учнівську олімпіаду з української мови й літератури

  28 березня 2016 року в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбулося урочисте відкриття IV етапу XXX Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови й літератури.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька
 • Можливості запуску процесів трансформації освітньої політики використанням ІКТ

  24 березня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського з метою реалізації науково-дослідницької теми інституту, поширення інноваційного педагогічного досвіду та створення умов для фахового зростання працівників було проведено науковий семінар з теми «Використання у роботі ПОІППО інструментарію Іntel® для трансформації освітньої політики» (завантажити тези семінару).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.М.Максименко
 • Відбувся тренінг з креслення «Комп’ютерне моделювання в процесі оволодіненя учнями основ графічної грамоти»
  Відбувся тренінг з креслення «Комп’ютерне моделювання в процесі оволодіненя учнями основ графічної грамоти»

  25 квітня 2016 року на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка відбувся тренінг з креслення «Комп’ютерне моделювання в процесі оволодіненя учнями основ графічної грамоти».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • У Полтавському ОІППО ім. М.В. Остроградського відбувся методичний практикум
  У Полтавському ОІППО ім. М.В. Остроградського відбувся методичний практикум

  25 березня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся методичний практикум «Я хочу жити в якісному світі», який приурочили Всесвітньому дню захисту прав споживачів. Практикум провів методист інституту Бур’ян Віктор Іванович

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Обласний науково-практичний семінар «Сучасний дизайн у школі: нові ідеї для освітнього середовища»
  Обласний науково-практичний семінар «Сучасний дизайн у школі: нові ідеї для освітнього середовища»

  25 березня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся обласний науково-практичний семінар «Сучасний дизайн у школі: нові ідеї для освітнього середовища», що об’єднав усіх небайдужих щодо шкільної модернізації. На семінарі виступили спеціалісти з питань педагогіки і психології, охорони здоров’я школярів, архітектури і дизайну навчальних закладів, а також пришкільних територій, історії освіти.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.В.Водолазська
 • Про перемогу команди Полтавської області в І Всеукраїнській олімпіаді з графічної підготовки імені Віктора Сидоренка
  Про перемогу команди Полтавської області в І Всеукраїнській олімпіаді з графічної підготовки імені Віктора Сидоренка

  Вітаємо переможців І Всеукраїнської олімпіади з графічної підготовки імені Віктора Сидоренка, яка відбулася 25 березня 2016 року в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова за сприяння Міжнародної благодійної організації «Лідер якості».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • Комп’ютерно зорієнтовані технології у навчально-виховній діяльності освітнього закладу
  Комп’ютерно зорієнтовані технології у навчально-виховній діяльності освітнього закладу

  25 березня 2016 р. на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося Третє засідання Школи молодого вчителя Полтавщини за темою «Комп’ютерно зорієнтовані технології у навчально-виховній діяльності освітнього закладу».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.І.Білик
 • У Полтавській області батьківська громадськість та освітяни обговорювали проблеми етичного ставлення до особистості та шляхи впровадження інклюзивної освіти
  У Полтавській області батьківська громадськість та освітяни обговорювали проблеми етичного ставлення до особистості та шляхи впровадження інклюзивної освіти

  Вперше у Полтавській області відбувся баркемп – неформальна конференція, головними організаторами якої є самі учасники, які у вільній формі (виступ, лекція, доповідь, тренінг, презентація) обговорювали питання консолідації дій органів освіти, батьків, громадськості у напрямі гуманістичного ставлення до дітей з особливими освітніми потребами та шляхів впровадження інклюзивної освіти в області. Цей захід є продовженнямдіалогу усіх зацікавлених сторін щодо шляхів досягнення Україною європейських стандартів у забезпеченні прав людей з інвалідністю. В усьому світі рівень розвитку інклюзивної освіти вважається одним із показників соціального благополуччя держави.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Калініченко
 • Навчальні тренінги з використання хмарних сервісів Google у професійній діяльності керівника освіти
  Навчальні тренінги з використання хмарних сервісів Google у професійній діяльності керівника освіти

  17 та 24 березня 2016 р. у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського фахівцями Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України проведено навчальні тренінги «Використання хмарних сервісів Google у професійній діяльності» для керівників дошкільних навчальних закладів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Юлія Носенко
 • Проведено тренінг «Фінансова грамотність – шлях до розвитку навичок раціональної економічної поведінки людини»
  Проведено тренінг «Фінансова грамотність – шлях до розвитку навичок раціональної економічної поведінки людини»

  23 березня 2016 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі відбувся тренінг «Фінансова грамотність – шлях до розвитку навичок раціональної економічної поведінки людини».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Фінальний етап ІV Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»
  Фінальний етап ІV Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»

  23 березня 2016 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі» відбувся ІІ (фінальний) етап ІV Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу», який проводиться з метою популяризації підприємницької діяльності серед учнів старшої школи, підвищення рівня обізнаності учнівської молоді в питаннях розвитку підприємництва.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Відбулося засідання науково-методичної ради інституту
  Відбулося засідання науково-методичної ради інституту

  21 березня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання науково-методичної ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Вебінар для завідуючих районними (міськими) методичними кабінетами, директорів науково-методичних центрів
  Вебінар для завідуючих районними (міськими) методичними кабінетами, директорів науково-методичних центрів

  23 березня 2016 р. відбулася нарада «Питання-відповідь» у формі вебінару із завідуючими районними (міськими) методичними кабінетами, директорами науково-методичних центрів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • Про ІІІ етап Обласного учнівського конкурсу з креслення у 2015-2016 н.р.
  Про ІІІ етап Обласного учнівського конкурсу з креслення у 2015-2016 н.р.

  19 березня 2016 року на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія КондратюкавідбувсяІІІ етап ХІ обласного учнівського конкурсу з креслення.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • Відбувся круглий стіл "Я хочу жити в якісному світі"
  Відбувся круглий стіл "Я хочу жити в якісному світі"

  15 березня 2016 року на кафедрі експертизи та митної справи Полтавського університету економіки і торгівлі відбувся круглий стіл «Я хочу жити в якісному світі», організаторами якого виступили Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського та Полтавський університет економіки і торгівлі. Захід приурочений Всесвітньому дню захисту прав споживачів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Відбувся регіональний науковий семінар «Хімічна освіта: стан, досвід, проблеми, перспективи»
  Відбувся регіональний науковий семінар «Хімічна освіта: стан, досвід, проблеми, перспективи»

  16 березня 2016 року на базі кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбувся регіональний науковий семінар «Хімічна освіта: стан, досвід, проблеми, перспективи».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Проведено обласний науково-практичний семінар «Розвиток креативності за допомогою інтерактивних методів на уроках хімії та в роботі з обдарованими дітьми»
  Проведено обласний науково-практичний семінар «Розвиток креативності за допомогою інтерактивних методів на уроках хімії та в роботі з обдарованими дітьми»

  18 березня 2016 року на базі Кременчуцького ліцею №4 Кременчуцької міської ради Полтавської області  спільно з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського та науково-методичним центром м. Кременчука проведено обласний науково-практичний семінар з теми «Розвиток креативності за допомогою інтерактивних методів на уроках хімії та в роботі з обдарованими дітьми».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Підготовка учителів до викладання інформатики у 8 класі
  Підготовка учителів до викладання інформатики у 8 класі

  З 9 по 11 та з 15 по 17 березня 2016 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів м. Полтави: Полтавського багатопрофільного ліцею №1 ім. І. П. Котляревського, Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, Полтавської гімназії №6, Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №9 були проведені тренінги “Основи алгоритмізації та програмування”. Тренінги проведені з метою підготовки районних (міських) тренерів для підготовки учителів до викладання інформатики у 8 класах з 2016-2017 н.р.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Про підсумки проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у 2015-2016 навчальному році

  В лютому-березні 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінаціях: «Керівник гуртка - 2016» за еколого-натуралістичним напрямом у номінаціях: «Керівник біологічного гуртка», «Керівник екологічного гуртка»; художньо-естетичним напрямом у номінації «Керівник гуртка декоративно-ужиткового мистецтва»; дослідницько-експериментальним напрямом наукового відділення літературознавства, фольклористики та мистецвознавства (секції «Фольклористика», «Мистецтвознавство»).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • Авторська творча майстерня учителів фізичної культури
  Авторська творча майстерня учителів фізичної культури

  10 березня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського відбулося засідання авторської творчої майстерні для вчителів фізичної культури з теми «Виховання інтересів школярів до занять фізичною культурою та спортом в урочний та позаурочний час». Своїм досвідом ділився переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у 2008 році, учитель – методист ЗОШ № 12 м. Полтави Шульга Віктор Іванович.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Сич
 • Майстер-клас з проблеми “Розвиток емоційного інтелекту молодших школярів”
  Майстер-клас з проблеми “Розвиток емоційного інтелекту молодших школярів”

  Однією із важливих характеристик педагогічного професіоналізму сучасного вчителя є його рефлексивні компетенції, здатність до узагальнення та розповсюдження особистого досвіду. Серед методичних форм цього процесу все більшої популярностінабувають так звані майстер-класи – одна із перспективних форм мобільних освітніх структур, яка організовує обмін творчим досвідом і підвищення кваліфікації педагогів.

  3 березня 2016 року в ПОІППО ім.М.В.Остроградського для учителів початкових класів, що зараз перебувають на курсах підвищення кваліфікації, Тимошенко Лариса Григорівна, учитель Лубенської ЗОШ №2 І-ІІІ ст. Провела майстер-клас із проблеми “Розвиток емоційного інтелекту учнів початкової школи шляхом поєднання традиційних форм навчання та інтерактивних технологій”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.П.Крилевець
 • Відбулася нарада з керівниками органів управління освітою міськвиконкомів, райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад
  Відбулася нарада з керівниками органів управління освітою міськвиконкомів, райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад

  10 березня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського відбулася нарада з керівниками органів управління освітою міськвиконкомів, райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  9 березня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому було розглянуто питання «Про діяльність центру координації діяльності методичних служб з питань організаційно-методичного забезпечення роботи з обдарованими учнями». (доповідачі: Гарічева Н.О., Жара Н.М., методисти центру координації діяльності методичних служб).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Біблійні історії в дзеркалі особистості і мистецтва
  Біблійні історії в дзеркалі особистості і мистецтва

  За такою назвою 3 березня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського було проведено воркшоп Водолазською Тетяною Володимирівною, учителем образотворчого мистецтва Полтавської ЗШ № 18, кандидатом педагогічних наук, старшим викладачем кафедри менеджменту освіти інституту.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • Обласна олімпіада з астрономії
  Обласна олімпіада з астрономії

  28 лютого 2016 року в стінах Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. В.М.Остроградського відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • Учасники СДГ «Філософія лідерства в освіті» презентували власні розробки з формування лідерської компетентності учнів у навчально-виховному процесі
  Учасники СДГ «Філософія лідерства в освіті» презентували власні розробки з формування лідерської компетентності учнів у навчально-виховному процесі

  Учасники обласної спеціальної дослідницької групи «Філософія лідерства в освіті» третій рік працюють над дослідженням проблеми формування лідерської компетентності учнів і вчителів. Вивчено досягнення дослідно-експериментальної роботи «Формування лідерської компетентності учнів і вчителів для життя в інноваційному суспільстві» Кременчуцького ліцею № 11, досвід освітян Великобагачанського та Решетилівського районів, педагогів Комсомольської ЗОШ № 2 та вчителів-переможців обласного конкурсу «Учитель року» (2009–2013 рр.).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.В.Литвинюк
 • Полтава — квітка весняна
  Полтава — квітка весняна

  Таку назву має оновлена фотовиставка у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • Польсько-український освітній Форум “Співпраця українських та польських загальноосвітніх навчальних закладів в рамках проектів, дофінансованих з програми Erazmus+”
  Польсько-український освітній Форум “Співпраця українських та польських загальноосвітніх навчальних закладів в рамках проектів, дофінансованих з програми Erazmus+”

  24-25 лютого 2016 року в Луцьку у рамках проекту «Відкрита Польща» пройшов Польсько-український освітній Форум «Співпраця українських та польських загальноосвітніх навчальних закладів в рамках проектів, дофінансованих з програми Erazmus+». Співорганізаторами заходу виступили відразу кілька організацій: Волинський ІППО, ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, Інститут модернізації змісту освіти МОН України, Фундація центральноєвропейської Академії навчань та сертифікації РП Польща, у співпраці з Consulting Group 2027, гімназією ABiS, Лодзьким центром підвищення кваліфікації вчителів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.О.Бондар
 • Проведено обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики

  27-28 лютого 2016 року на базі Кременчуцького педагогічного коледжу імені А. С. Макаренка було проведено ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики. В інтелектуальних змаганнях взяли участь 83 юні інформатики із районів та міст області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії
  Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії

  27 лютого 2016 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі проведено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Тренінг для вчителів фізики та астрономії
  Тренінг для вчителів фізики та астрономії

  26 лютого 2016 року в стінах Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського відбувся тренінг для вчителів фізики та астрономії "Створення блогу вчителя фізики та астрономії". У семінарі взяли участь представники 12 районів Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з історії

  27 лютого 2016 року у Полтавському юридичному інституті відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з історії.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Міщенко
 • Презентація видання «Природа дитинства у вимірах герменевтики і наративу»
  Презентація видання «Природа дитинства у вимірах герменевтики і наративу»

  26 лютого 2016 р. в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка (Камерна сцена імені Сергія Данченка) відбулась урочиста презентація практико зорієнтованого посібника «Природа дитинства у вимірах герменевтики і наративу», присвяченого 135-річчю Предславинської гімназії №56 Печерського району міста Києва.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.В.Литвинюк
 • Відбулося засідання спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання»
  Відбулося засідання спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання»

  З метою ознайомлення педагогічних працівників із сучасними методиками  та ресурсами для навчання дітей з порушеннями зору в умовах дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів 26 лютого 2016 року на базі інституту проведено засідання спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Калініченко
 • У Полтавському ОІППО ім. М.В. Остроградського для методистів інституту відбулося чергове засідання методичного практикуму
  У Полтавському ОІППО ім. М.В. Остроградського для методистів інституту відбулося чергове засідання методичного практикуму

  26 лютого 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського для методистів інституту відбулося чергове засідання методичного практикуму, який започаткували з метою поширення інноваційного педагогічного досвіду, активізації творчого потенціалу та створення умов для фахового зростання працівників.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Про засідання авторської творчої майстерні учителів математики «Використання ІКТ на уроках математики»
  Про засідання авторської творчої майстерні учителів математики «Використання ІКТ на уроках математики»

  25 лютого 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.. М. В. Остроградського відбулося засідання авторської творчої майстерні «вчителя методиста», учителя математики Петренка Юрія Васильовича з теми «Використання ІКТ на уроказ математики».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Виховуємо лідерів!
  Виховуємо лідерів!

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського 25 лютого 2016 року на базі Решетилівської гімназії імені І.Л.Олійника було проведено заняття обласної Школи районних (міських) координаторів учнівського самоврядування «Виховуємо лідерів», метою якого було ознайомлення з досвідом взаємодії учнівських та педагогічних колективів навчальних закладів Решетилівського району з формування лідерських якостей в сучасній школі. Учасниками заходу стали 56 педагогів та лідерів учнівського самоврядування із 25 міст та районів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) А.М.Романенко
 • Проведено авторську творчу майстерню з теми «Особливості логопедичної роботи з дітьми з особливими потребами»
  Проведено авторську творчу майстерню з теми «Особливості логопедичної роботи з дітьми з особливими потребами»

  25 лютого 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського було проведено засідання авторської творчої майстерні вчителя-логопеда відділу освіти Новосанжарської райдержадміністрації Шульги Світлани Володимирівни з проблеми: «Особливості логопедичної робот из дітьми з особливими потребами».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.П.Тимошенко
 • Регіональна науково-практична конференція «ІХ Менделєєвські читання»
  Регіональна науково-практична конференція «ІХ Менделєєвські читання»

  24 лютого 2016 року Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського спільно з Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка на базі кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка провів регіональну науково-практичну конференцію «ІХ Менделєєвські читання».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • У Терешківській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. Полтавського району відкрився оновлений спортивний зал
  У Терешківській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. Полтавського району відкрився оновлений спортивний зал

  25 лютого 2016 року у Терешківській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. Полтавського району Полтавської області було урочисто відкрито оновлений спортивний зал. Це стало можливим завдяки зусиллям багатьох партнерів. Так, у вересні 2014 року школа стала учасником проекту «Розвиток громад в Україні шляхом впровадження Програми «Школа як осередок розвитку громади» Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» і розробила проект «Розвиток спорту на селі – запорука здорової громади», загальний бюджет якого склав понад 500 тис. грн.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Королюк
 • Формування та перевірка предметних компетентностей учнів загальноосвітніх навчальних закладів
  Формування та перевірка предметних компетентностей учнів загальноосвітніх навчальних закладів

  25 лютого 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського був проведений науково-практичний семінар «Реалізація компетентнісного підходу в умовах упровадження нового Державного стандарту». З вітальним словом та виступом до учасників семінару звернулася проректор з науково-методичної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Кирилюк М. В.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Яким буде підручник для 8 класу… (інструктаж експертів для здійснення експертизи електронних версій проектів підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів)
  Яким буде підручник для 8 класу… (інструктаж експертів для здійснення експертизи електронних версій проектів підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів)

  24 лютого 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського кафедрою методики змісту освіти проведено інструктаж регіональних експертів для здійснення експертизи електронних версій проектів підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) З.М.Канівець
 • Міжнародному дню рідної мови присвячується

  Восьмий рік поспіль Полтавщиною крокує обласний Фестиваль мов, присвячений Міжнародному дню рідної мови. Він був зініційований ПОІППО ім.М.В.Остроградського.

  Цьогоріч його приймали освітяни Чутівського району. 23 лютого 2016 року на базі Чутівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ( директор Кулик М.О.) відбувся парад мов, на якому звучали мови представників національних меншин, які проживають на Чутівщині.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • На Полтавщині визначено переможців обласних змагань інтелектуальної гри «Дебати – 2016» для старшокласників
  На Полтавщині визначено переможців обласних змагань інтелектуальної гри «Дебати – 2016» для старшокласників

  23 лютого 2016 року на базі Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбулися обласні змагання інтелектуальної гри «Дебати-2016» для школярів 9–11 класів в англомовному та україномовному треках.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • Про проведення обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови й літератури

  20 лютого 2016 року на базі Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 відбувся обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови й літератури.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Завершився ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з біології
  Завершився ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з біології

  20 лютого 2016 року юних біологів області зібрав ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з біології. Успішному проведенню олімпіади сприяла гостинна, доброзичлива, творча атмосфера, яку створили у стінах Полтавської загальноосвітньої школи №9, де проводилися змагання. Усі райони області були представлені 162 кращими учасниками, яких визначали серед учнів восьмих, дев’ятих, десятих та одинадцятих класів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Козак
 • Змагання юних інформатиків
  Змагання юних інформатиків

  20-21 лютого 2015 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі було проведено ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Обласна олімпіада з фізики
  Обласна олімпіада з фізики

  20-21 лютого 2016 року на базі Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №30 відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • Відбувся тренінг «Теорія і практика математичних тестів»
  Відбувся тренінг «Теорія і практика математичних тестів»

  19 лютого 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведено тренінг «Теорія і практика математичних тестів» методистом відділу природничо-математичних дисциплін та технологій Яловцем Євгеном Олександровичем та учителем математика Новокочубеївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Чутівського району Петренком Юрієм Васильовичем.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є. О. Яловець
 • Проведено майстер-клас «Психологічний, соціально-педагогічний супровід актуальних проблем освіти: обмін досвідом роботи працівників психологічної служби у рамках їх атестації»
  Проведено майстер-клас «Психологічний, соціально-педагогічний супровід актуальних проблем освіти: обмін досвідом роботи працівників психологічної служби у рамках їх атестації»

  19 лютого 2016 року Центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського організовано майстер-клас «Психологічний, соціально-педагогічний супровід актуальних проблем освіти: обмін досвідом роботи працівників психологічної служби у рамках їх атестації». Практичні психологи та методисти психологічної служби, які атестуються у 2015-2016 навчальному році, презентували свій досвід роботи та провели майстер-класи. У заході взяли участь 43 працівника психологічної служби закладів освіти Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.А.Маслова
 • У Полтавській області розпочали роботу Школа професійного зростання та Школа новопризначених завідуючих (директорів) районних (міських) методичних кабінетів (центрів)
  У Полтавській області розпочали роботу Школа професійного зростання та Школа новопризначених завідуючих (директорів) районних (міських) методичних кабінетів (центрів)

  18 лютого 2016 року відбулися перші засідання Школи професійного зростання та Школи новопризначених завідуючих (директорів) районних (міських) методичних кабінетів (центрів) у формі тренінгів за темами:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • Сучасний урок російської мови в контексті інноваційних технологій
  Сучасний урок російської мови в контексті інноваційних технологій

  17 лютого 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського було проведено засідання обласної авторської творчої майстерні вчителів російської мови з проблеми “Активізація пізнавальної та мовленнєвої діяльності учнів засобами технології зустрічних зусиль”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Р.О.Гелеверя
 • Відбувся тренінг для координаторів зі створення сайтів ЗНЗ “Розбудова освітнього веб-простору навчального закладу”
  Відбувся тренінг для координаторів зі створення сайтів ЗНЗ “Розбудова освітнього веб-простору навчального закладу”

  17 лютого 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського відбувся тренінг для координаторів зі створення сайтів ЗНЗ “Розбудова освітнього веб-простору навчального закладу”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.Є.Козлов, О.В.Тимчук
 • Відбулося засідання авторської творчої майстерні вчителів економіки
  Відбулося засідання авторської творчої майстерні вчителів економіки

  Упродовж 2016 року буде працювати авторська творча майстерня вчителів економіки «Економіка. Рівень стандарту: теорія та практика», метою якої є надання методичної допомоги учителям щодо формування в учнів економічних знань через поєднання пізнавальних, теоретичних і практичних компонентів навчання.

  16 лютого 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося перше засідання авторської творчої майстерні вчителів економіки, учасниками якої стали 28 вчителів економіки загальноосвітніх навчальних закладів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Оголошується конкурс «Геліантус-учитель» для вчителів фізики, хімії, біології, географії та вчителів початкових класів
  Оголошується конкурс «Геліантус-учитель» для вчителів фізики, хімії, біології, географії та вчителів початкових класів

  Оголошується конкурс «Геліантус-учитель» для вчителів  фізики, хімії, біології, географії та вчителів початкових класів.

  Мета конкурсу — підвищення предметної компетентності й рівня тестологічних знань вчителів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Козак
 • Визначено кращих юних хіміків Полтавщини
  Визначено кращих юних хіміків Полтавщини

  13, 14 лютого 2016 року відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Теоретичний та тестовий тури – 13 лютого на базі Полтавського навчально-виховного комплексу (ЗНЗ-ДНЗ) №16, практичний тур – 14 лютого на кафедрі хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Юні екологи Полтавщини презентували свої проекти на ІІІ етапі всеукраїнської олімпіади з екології
  Юні екологи Полтавщини презентували свої проекти на ІІІ етапі всеукраїнської олімпіади з екології

  На базі загальноосвітнього навчального закладу №5 м. Полтави відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з екології, у якому взяли участь 49 учнів 10-11 класів усіх типів загальноосвітніх навчальних закладів області. Серед його учасників школярі більшості районів та міст області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Козак
 • Змагання юних математиків
  Змагання юних математиків

  14 лютого 2016 року на базі Розсошенської гімназії Полтавської районної ради Полтавської області відбувся ІІ тур ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Про проведення ІV етапу VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

  13 лютого 2016 року на базі Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №27 (директор школи Заяц Л.М.) пройшов ІV етап VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У ньому взяли участь школярі 5-11 класів, учні ПТНЗ, студенти вишів І-ІІ, ІІІ-І рівнів акредитації, які вибороли І-ІІІ місце на ІІІ ( обласному) етапі.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • III етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки в 2015-2016 навчальному році
  III етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки в 2015-2016 навчальному році

  13 лютого 2016 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі проведено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки, у якому взяли участь 62 учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з правознавства
  Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з правознавства

  13 лютого 2016 року у Полтавському юридичному інституті відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з правознавства.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Міщенко
 • Відбулося засідання Педагогічних студій «Не потони в інформаційному дощі. Будь медіаграмотним!»
  Відбулося засідання Педагогічних студій «Не потони в інформаційному дощі. Будь медіаграмотним!»

  12 лютого 2016 року відбулося чергове засідання Педагогічних студій працівників Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського з теми: «Не потони в інформаційному дощі. Будь медіаграмотним!».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Створення медіа-текстів: соціальна реклама, буктрейлери
  Створення медіа-текстів: соціальна реклама, буктрейлери

  11 лютого 2016 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського організовано майстер-клас «Створення медіа-текстів: соціальна реклама, буктрейлери».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) К.М.Муліка
 • Проведено тренінг для вчителів економіки щодо участі учнів 8-11 класів у ІІІ Всеукраїнському дистанційному бізнес-турнірі «Стратегія фірми-2016»
  Проведено тренінг для вчителів економіки щодо участі учнів 8-11 класів у ІІІ Всеукраїнському дистанційному бізнес-турнірі «Стратегія фірми-2016»

  10 лютого 2016 року на базі міського методичного кабінету управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради проведено тренінг «Інтерактивні освітні технології у навчальному процесі і їх роль у становленні фахівця (на прикладі бізнес-симуляцій). Основні аспекти проведення ІІІ Всеукраїнського дистанційного бізнес-турніру для учнів 8-11 класів «Стратегія фірми-2016» для вчителів економіки загальноосвітніх навчальних закладів м. Полтави.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Рік англійської мови. Підвищення кваліфікації вчителів англійської мови – практичні заняття проводять викладачі з США.
  Рік англійської мови. Підвищення кваліфікації вчителів англійської мови – практичні заняття проводять викладачі з США.

  ПОІППО ім. М.В.Остроградського продовжує співпрацю з  міжнародними організаціями  стосовно підвищення фахового рівня  учителів англійської мови.      3-4 лютого 2016 року на курсах підвищення кваліфікації  проводили практичні заняття американські викладачі: Едвард Бері Гропп – волонтер Корпусу Миру США та Елізабет Вейс – стипендіат програми імені Фулбрайта “English Language Fellow”. Вони знайомили слухачів з інноваційними підходами до викладання англійської мови, сучасними технологіями навчання.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.О.Цехановська
 • Геліантус крокує Полтавщиною
  Геліантус крокує Полтавщиною

  Усе більше прихильників Міжнародної природознавчої гри «Геліантус» стає на Полтавщині. Цьогоріч більше трьох тисяч учасників вправлялись із розв’язками інтегрованих природознавчих завдань. Гра дає можливість заохотити учнів до отримання природознавчих знань, а також заохотити талановитих дітей до поглиблення своїх знань. Ураховуючи інтегрований підхід до складання авторами завдань для гри, вона дає можливість не лише покращити свої знання з природничих дисциплін, а і допоможе підготуватись до зовнішнього незалежного оцінювання.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Козак
 • Про підсумки проведення обласного етапу XV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, який проходить під гаслом «Гуртуймося, Братове-Українці! Лиш через терни шлях веде до змін!»

  «Гуртуймося, Братове-Українці! Лиш через терни шлях веде до змін!» - ці слова стали епіграфом до цьогорічного конкурсу учнівської творчості, який проходив у кількох номінаціях, серед них - номінація «Література» та «Історія України і державотворення».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко, І.О.Міщенко
 • Школа фахового зростання “Робота методичного об`єднання: з досвіду роботи вчителів образотворчого мистецтва м. Полтави”

  Однією з ефективних форм становлення та розвитку професійної майстерності вчителя є методичне об`єднання з фаху. Робота таких спільнот є традиційною, але й традиції у різних районах — різні. Тому, на замовлення педагогів області, протягом 2016 року заплановано обмін досвідом роботи методичних об`єднань учителів мистецьких дисциплін.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  1 лютого 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому були розглянуті питання: «Про особливості організації та проведення курсів підвищення кваліфікації у 2016 році» (доповідач: Заєць Г.М., методист відділу організації підвищення кваліфікації), «Про організацію та проведення IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови й літератури в Полтавській області» (доповідач: Коваленко О.П., методист відділу гуманітарних дисциплін).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Визначено переможців та лауреатів обласного конкурсу «Учитель року-2016»
  Визначено переможців та лауреатів обласного конкурсу «Учитель року-2016»

  29 січня 2016 року у стінах Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені М.Ярошенка відбулося урочисте нагородження переможців та лауреатів 21-го обласного конкурсу «Учитель року – 2016», який проходив у Полтаві на базі Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19 Полтавської міської ради Полтавської області».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Про інструктивно-методичну нараду з питань особливостей організації і проведення реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання 2016 року
  Про інструктивно-методичну нараду з питань особливостей організації і проведення реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання 2016 року

  28 січня 2016 року в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації спільно з Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти та Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведено інструктивно-методичну нараду з питань особливостей організації і проведення реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) 2016 року.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.Г.Діденко
 • Не потони в інформаційному дощі. Будь медіаграмотним!
  Не потони в інформаційному дощі. Будь медіаграмотним!

  28 січня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського у рамках Проекту «Програма медіаграмотності громадян» відбувся третій тренінг «Не потони в інформаційному дощі. Будь медіаграмотним!». Тренер  К. М. Муліка, завідувач центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) К.М.Муліка
 • Проведено інструктивно-методичну нараду «Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»: результати і перспективи»
  Проведено інструктивно-методичну нараду «Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»: результати і перспективи»

  26 січня 2016 року спільно з Полтавським університетом економіки і торгівлі проведена інструктивно-методична нарада «Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»: результати і перспективи» для районних (міських) координаторів І (районного/міського) етапу Чемпіонату «Крок до бізнесу».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Розбудова школи як громадсько-активної
  Розбудова школи як громадсько-активної

  28 січня 2016 року кафедрою менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського для педагогів та громадськості області проведено навчальний тренінг «Розбудова школи як громадсько-активної».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Паламаренко Л.Й.
 • На Полтавщині стартував обласний конкурс «Учитель року-2016»
  На Полтавщині стартував обласний конкурс «Учитель року-2016»

  У ці дні Полтава стала місцем народження нових педагогічних технологій та інноваційних ідей, джерелом творчості, любові до професії та дітей. 26 січня 2016 року Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського гостинно вітав у своїх стінах учасників очного етапу обласного конкурсу «Учитель року – 2016». 20 педагогів – знавців свого предмета, новаторів, творчих особистостей – будуть змагатися у чотирьох номінаціях: «Історія», «Математика», «Англійська мова» та «Захист Вітчизни».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Відбулося засідання науково-методичної ради інституту
  Відбулося засідання науково-методичної ради інституту

  25 січня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання науково-методичної ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • У ПОІППО відзначили День соборності України
  У ПОІППО відзначили День соборності України

  22 січня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відзначили День соборності України.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Вебінар для завідуючих районними (міськими) методичними кабінетами, директорів науково-методичних центрів

  21 січня 2016 р. відбулася нарада «Питання-відповідь» у формі вебінару із завідуючими районними (міськими) методичними кабінетами, директорами науково-методичних центрів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • Про проведення вебінарів із питань підготовки до ЗНО-2016

  З 9 грудня 2015 року по 19 січня 2016 року Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти та Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведено 8 вебінарів з предметів, які виносяться на зовнішнє незалежне оцінювання у 2016 р. (українська мова та література, історія України, математика, біологія, хімія, фізика, географія, англійська мова).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Одарюк
 • Відбулася обласна педагогічна студія «Створення on-line ресурсу педагога позашкільного навчального закладу»
  Відбулася обласна педагогічна студія «Створення on-line ресурсу педагога позашкільного навчального закладу»

  19 січня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського відбулася обласна педагогічна студія «Створення on-line ресурсу педагога позашкільного навчального закладу» дляметодистів, які координують підготовку та проведення І етапу (районного, міського) Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогів позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості»; керівників гуртків – учасники ІІ (обласного)етапу даного конкурсу.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • Школа фахового зростання. Зустріч із Германом Юрченком
  Школа фахового зростання. Зустріч із Германом Юрченком

  Бажання постійно підвищувати рівень власної загальнокультурної компетентності — природне бажання для кожного вчителя. Тим паче для вчителя мистецьких дисциплін. Тим паче для вчителів Полтавщини, які мають унікальну можливість спілкування із видатними митцями-педагогами. Такими, як заслужений діяч мистецтв, народний артист України, митець-просветитель, автор циклу лекцій-концертів для учнів та молоді "Уроки Добра — Герман Юрійович Юрченко.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • Колектив інституту бореться зі стихією
  Колектив інституту бореться зі стихією

  18 січня 2016 року у чоловічої частини працівників інституту робочий день почався відчищанням снігу.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.Є.Козлов
 • Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької та французької мов
  Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької та французької мов

  17 січня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької та французької мов.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.М.Вовченко
 • Змагання юних математиків
  Змагання юних математиків

  17 січня 2015 року на базі Розсошенської гімназії Полтавської районної ради Полтавської області відбувся І тур ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Не потони в інформаційному дощі. Будь медіаграмотним!
  Не потони в інформаційному дощі. Будь медіаграмотним!

  15 січня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського у рамках Проекту «Програма медіаграмотності громадян» за підтримки глобального фонду миру та безпеки, Міністерства внутрішніх справ і міжнародної торгівлі Канади (DFATDCanada) відбувся тренінг «Не потони в інформаційному дощі. Будь медіаграмотним!» Тренер  К. М. Муліка, завідувач центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) К.М.Муліка
 • Відбулась Зимова школа для педагогів України «Геліантус – дружнє коло» творчого об’єднання «Соняшник»
  Відбулась Зимова школа для педагогів України «Геліантус – дружнє коло» творчого об’єднання «Соняшник»

  Творче об’єднання «Соняшник» і оргкомітет Міжнародної природознавчої гри «Геліантус» з 11 по 13 січня 2016 року в м. Харкові на базі Комунального закладу «Обласна спеціалізована школа інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Обдарованість» Харківської обласної ради» провели ІІІ Всеукраїнську природничу зимову школу «Геліантус – дружнє коло» для методистів природничих дисциплін обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, районних (міських) управлінь (відділів) освіти, районних (міських) методичних кабінетів (центрів).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Козак
 • Школа фахового зростання. Майстер-клас Тетяни Білій “Технологія педагогічної підтримки у вокально-хоровій роботі з молодшими школярами”
  Школа фахового зростання. Майстер-клас Тетяни Білій “Технологія педагогічної підтримки у вокально-хоровій роботі з молодшими школярами”

  Працівники Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського впевнені у тому, що наш заклад — визнаний лідер післядипломної освіти України. Про це, зокрема, свідчить безперервний творчий пошук шляхів неформальної реалізації парадигми «Освіта протягом життя». Однією з активних форм розвитку фахової майстерності є проведення майстер-класів яскравими педагогами-митцями.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  11 січня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату «Про основні завдання на 2016 рік» (доповідач: Зелюк В. В., ректор інституту).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Відбулося засідання оргкомітету обласного конкурсу «Учитель року-2016»
  Відбулося засідання оргкомітету обласного конкурсу «Учитель року-2016»

  12 січня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання оргкомітету обласного конкурсу «Учитель року-2016».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • "Довго сам учись, якщо хочеш навчати інших" (Григорій Сковорода). 25 грудня було підсумовано роботу наукових семінарів ПОІППО за 2015 рік
  "Довго сам учись, якщо хочеш навчати інших" (Григорій Сковорода). 25 грудня було підсумовано роботу наукових семінарів ПОІППО за 2015 рік

  Наукові семінари в ПОІППО, започатковані на початку 2015 року, добігли кінця. Заплановано було достатньо багато і втілено не менше. 25 грудня на останньому зібранні науково-педагогічних та педагогічних працівників інституту говорили про підсумки роботи наукового семінару як однієї з форм і самоосвіти, і самовдосконалення, і врешті аутопоезису (самостворення, самоналаштування).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) З.М.Канівець
 • Вітаємо переможців фінальних етапів Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад із географії та хімії

  Із 25 по 27 грудня 2015 року на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів відбулися фінальні етапи Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад із математики, фізики, хімії, біології, географії та економіки. До участі були запрошені 4 учні загальноосвітніх навчальних закладів області, які за результатами двох попередніх (заочних) етапів набрали встановлену з певного предмета необхідну кількість балів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • У Полтавському ОІППО проведено методичний практикум
  У Полтавському ОІППО проведено методичний практикум

  25 грудня 2015 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського для методистів інституту відбулося чергове засідання методичного практикуму, який започаткували з метою поширення інноваційного педагогічного досвіду, активізації творчого потенціалу та створення умов для фахового зростання працівників.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Педагоги позашкільних навчальних закладів Полтавської області  лауреати Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти в 2015 році

  З ініціативи Міністерства освіти і науки України у 2015 році відбувся Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти за військово-патріотичним, туристсько-краєзнавчим та фізкультурно-спортивним напрямами позашкільної освіти у категоріях: навчальні програми за напрямами позашкільної освіти та навчальна література.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • Про підсумки реалізації проекту «Регіональні студії педагогічної майстерності» у 2015 році та планування на 2016 рік
  Про підсумки реалізації проекту «Регіональні студії педагогічної майстерності» у 2015 році та планування на 2016 рік

  Проектом «Регіональні студії педагогічної майстерності», спрямованим на розвиток педагогічної майстерності, психологічної та самоосвітньої компетентностей педагогічних працівників, передбачено проведення виїзних тренінгів викладачами кафедри педагогічної майстерності на базі навчальних закладів області, районних (міських) методичних кабінетів відповідно до замовлень.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Сухенко Я.В., Токаренко Н.М.
 • Засідання Інституту педагогічної україністики ПНПУ ім. В.Г.Короленка за темою «М.В. Остроградський в минулому і освітній перспективі»
  Засідання Інституту педагогічної україністики ПНПУ ім. В.Г.Короленка за темою «М.В. Остроградський в минулому і освітній перспективі»

  22 грудня 2015 року в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відбулося засідання Інституту педагогічної україністики за темою «М.В. Остроградський в минулому і освітній перспективі».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Г.О.Сиротенко, М.П.Щербань
 • Відбулося підсумкове засідання обласної СДГ «Філософія у школі»: освітяни поділились досвідом і презентували методики розвитку креативного і критичного мислення дітей
  Відбулося підсумкове засідання обласної СДГ «Філософія у школі»: освітяни поділились досвідом і презентували методики розвитку креативного і критичного мислення дітей

  21 грудня 2015 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського відбулося розширене підсумкове засідання обласної спеціальної дослідницької групи «Філософія у школі», яка протягом 2012-2015 років займалась вивченням і апробацією методик рефлексивно-мисленнєвого розвитку дітей та упровадженням елементів філософії у навчальний процес (завантажити програму).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.О.Бондар
 • Відбувся відбірковий етап обласного конкурсу «Учитель року-2016»
  Відбувся відбірковий етап обласного конкурсу «Учитель року-2016»

  Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського разом з Департаментом освіти і науки та обкомом профспілки працівників освіти і науки  проводить обласний конкурс «Учитель року». Цього року Міністерством освіти і науки України визначені такі номінації: «Історія», «Математика», «Англійська мова» та «Захист Вітчизни», що проводиться вперше.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Відбувся тренінг «Інструменти Іntel по створенню освітньої політики»
  Відбувся тренінг «Інструменти Іntel по створенню освітньої політики»

  17 грудня 2015 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського відбувся тренінг «Інструменти Іntel по створенню освітньої політики». Його учасниками стали науково-методичні працівники ПОІППО, які працювали над створенням «Білої книги освіти Полтавщини», займаються питаннями розвитку освіти, інформатизацією навчальних закладів, підвищенням кваліфікації педагогічних працівників.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.М.Максименко
 • Обласний етап VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка
  Обласний етап VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка

  19 грудня 2015 року на базі Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №30 ( директор Чередник О.В.) пройшов обласний етап VІМіжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка. У ньому взяло участь більше 200 учасників – учнів та студентів навчальних закладів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • У ПОІППО відбулася зустріч із Микитою Кашницьким
  У ПОІППО відбулася зустріч із Микитою Кашницьким

  18 грудня 2015 року, у рамках Педагогічних студій працівників інституту, відбулася зустріч із Микитою Кашницьким, громадським активістом, автором книги «Уроки мужності» та просто цікавою особистістю.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Ранок напередодні Дня Святого Миколая
  Ранок напередодні Дня Святого Миколая

  Святковим настроєм розпочався інститутський ранок 18 грудня. Напередодні Дня Святого Миколая працівників та гостей Полтавського обласного інституту ім. М.В. Остроградського зустрічав сам Святий Миколай (Олександр Рець, ОЦЕВУМ) із побажаннями гарних новорічних свят та приємних несподіванок.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • Змагання знавців української мови
  Змагання знавців української мови

  12 грудня 2015 року на базі Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №38 (директор Говорун Ю.Д.) пройшов обласний етап XVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, організатори якого ДОН Полтавської облдержадміністрації, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім.И.В.Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Громадська зустріч: «Конституційний процес в Україні: від договору політичних еліт до суспільного консенсусу»
  Громадська зустріч: «Конституційний процес в Україні: від договору політичних еліт до суспільного консенсусу»

  Протягом історії незалежності в Україні двічі приймалися конституційні документи - у 1996 та 2004 роках. Однак кожного разу це був результат договору політичних еліт про поділ повноважень, влади та національного багатства. По суті суспільство було усунуто від конституційного процесу і не брало в ньому участь, а тому Конституція жодного разу не стала виявом спільної громадянської волі, проектом якої мав би стати проект держави Україна, яка об’єднувала б усіх громадян.

  10 грудня 2015 року за ініціативою Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД), у рамках проекту «Побудова загальносуспільного діалогу для проведення конституційної реформи» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», відбулася Громадська зустріч: «Конституційний процес в Україні: від договору політичних еліт до суспільного консенсусу» з метою обговорення необхідності започаткування загальнонаціонального, інклюзивного процесу щодо створення нової Конституції.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.П.Щербань
 • Перший обласний форум педагогічних працівників експериментальних навчальних закладів

  3 грудня 2015 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського відбувся І обласний форум педагогічних працівників експе