Система Orphus

Всі новини ПОІППО на одній сторінці

 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання вченої ради
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання вченої ради

  27 квітня 2017 року відбулося засідання вченої ради, на якому були розглянуті такі питання:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Діденко С.Г.
 • Упровадження міжнародних стандартів із забезпечення прав дитини в роботу спеціалістів психологічної служби Полтавської області
  Упровадження міжнародних стандартів із забезпечення прав дитини в роботу спеціалістів психологічної служби Полтавської області

  Центр практичної психології і соціальної роботи ПОІППО ім. М.В. Остроградського продовжує роботу з упровадження в діяльність працівників психологічної служби Полтавської області сучасних підходів до забезпечення прав дитини в найкращих її інтересах. 26 квітня 2017 року відбувся черговий тренінг «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини». Учасники – практичні психологи та соціальні педагоги м. Полтави (23 спеціаліста).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогічні засади навчання природознавства в загальноосвітній школі»
  Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогічні засади навчання природознавства в загальноосвітній школі»

  Якою має бути нова українська школа? Яким повинен бути учитель нової української школи? Як повинен змінитися зміст освіти нової української школи?

  Це ті питання, які, безперечно, є дискусійними, оскільки не мають і не можуть мати єдино правильної відповіді. І це ті питання, які окреслили основні напрями роботи Всеукраїнської науково-практичної конференції «Педагогічні засади навчання природознавства в загальноосвітній школі», що відбулася 19-20 квітня 2017 р. на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського та Шишацької спеціалізованої школи ім. В. І. Вернадського Шишацької селищної ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Буйдіна
 • Проведено інструктивно-методичне заняття «Основи домедичної допомоги за адаптованими стандартами ТССС (НАТО)»
  Проведено інструктивно-методичне заняття «Основи домедичної допомоги за адаптованими стандартами ТССС (НАТО)»

  20 квітня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося інструктивно-методичнезаняття «Основи домедичної допомоги за адаптованими стандартами ТССС (НАТО)».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Сич
 • Обласний науково-практичний семінар «Інноваційне середовище школи як простір для реалізації ідей нової української школи»
  Обласний науково-практичний семінар «Інноваційне середовище школи як простір для реалізації ідей нової української школи»

  20 квітня 2017 року Шишацька спеціалізована школа ім. В. І. Вернадського Шишацької селищної ради Полтавської області, незважаючи на вибрики погоди, приймала у своїх стінах учасників обласного науково-практичного семінару «Інноваційне середовище школи як простір для реалізації ідей нової української школи».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Канівець З. М.
 • Відбулося засідання інтервізійної групи для працівників психологічної служби закладів інтернатного типу
  Відбулося засідання інтервізійної групи для працівників психологічної служби закладів інтернатного типу

  20 квітня 2017 року Центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведено засідання інтервізійної групи для практичних психологів та соціальних педагогів закладів інтернатного типу. Взяли участь 15 фахівців.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.В.Хорошева
 • У Полтавській області вперше проведено Форум працівників методичної служби
  У Полтавській області вперше проведено Форум працівників методичної служби

  20 квітня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся І обласний Форум працівників методичної служби. Захід проведено з метою підбиття підсумків І етапу реалізації Концепції розвитку методичної служби Полтавської області на 2015-2020 рр.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • Відбулося засідання методичного практикуму для працівників інституту
  Відбулося засідання методичного практикуму для працівників інституту

  20 квітня 2017 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося чергове засідання методичного практикуму для працівників інституту, який започатковано з метою поширення інноваційного педагогічного досвіду, активізації творчого потенціалу та створення умов для фахового зростання працівників інституту.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • У Полтавській області продовжується упровадження медіаосвіти
  У Полтавській області продовжується упровадження медіаосвіти

  19 квітня 2017 р. відбувся захід з проблеми медіаграмотності, у якому взяли участь представники навчальних закладів, які беруть участь у експериментально-дослідній діяльності з медіаосвіти (накази МОН, молоді та спорту України від 27.07.2011 р. № 886 «Про проведення всеукраїнського експерименту з упровадження медіаосвіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів України», ГУОН Полтавської ОДА від 14.10.2011 р. № 400 «Про проведення всеукраїнського експерименту з упровадження медіаосвіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів України») та бібліотекарі професійно-технічних навчальних закладів (усього 43 особи).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) К.М.Муліка
 • Розвиток творчої особистості інноваційними засобами бібліотечної роботи
  Розвиток творчої особистості інноваційними засобами бібліотечної роботи

  19 квітня 2017 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського на базі обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного було проведено обласний семінар-практикум з проблеми “Розвиток творчих здібностей учнів інноваційними засобами бібліотечної роботи”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Р.О.Гелеверя
 • Проведено інструктивно-методичне заняття «Прикладна фізична та тактична підготовка на уроках «Захист Вітчизни»
  Проведено інструктивно-методичне заняття «Прикладна фізична та тактична підготовка на уроках «Захист Вітчизни»

  19 квітня 2017 року в Полтавському міському багатопрофільному ліцеї № 1 ім. І.П. Котляревського відбулося інструктивно-методичне заняття «Прикладна фізична та тактична підготовка на уроках «Захист Вітчизни».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Сич О.В.
 • Відбувся другий з серії навчальних семінарів-тренінгів з редагування “Вікіпедії” для освітян
  Відбувся другий з серії навчальних семінарів-тренінгів з редагування “Вікіпедії” для освітян

  18-19 квітня відбувся другий з серії навчальних семінарів-тренінгів з редагування “Вікіпедії” для освітян.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Надія Токаренко
 • Відбувся обласний науково-практичний семінар «Розвиток саморегуляції та конкурентоспроможності педагогічного працівника в умовах соціально-економічних змін»
  Відбувся обласний науково-практичний семінар «Розвиток саморегуляції та конкурентоспроможності педагогічного працівника в умовах соціально-економічних змін»

  14 квітня в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся обласний науково-практичний семінар «Розвиток саморегуляції та конкурентоспроможності педагогічного працівника в умовах соціально-економічних змін».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Маслова В.А.
 • Педагогічні посиденьки
  Педагогічні посиденьки

  Після яскравих, захоплюючих вражень часто наступає емоційний спад. Це закономірно, щоб прийти до суті розуміння побаченого, почутого, треба пройти шлях переосмислення, прийняття, вироблення власної позиції. Полегшити проходження адаптаційного періоду без втрати новаторського духу та бажання змін у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського започатковано новий формат “Педагогічні посиденьки”. Такі зустрічі дають можливість поставити питання, поділитися досвідом, попросити поради, просто “тримати руку на пульсі”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Водолазська Т. В.
 • Проведений майстер-клас “Методика розв’язування олімпіадних задач з інформаційних технологій”
  Проведений майстер-клас “Методика розв’язування олімпіадних задач з інформаційних технологій”

  13 квітня 2017 року з метою поширення досвіду підготовки учнів до змагань з інформаційних технологій відбувся майстер-клас “Методика розв’язування олімпіадних задач з інформаційних технологій” на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Відбулося засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області
  Відбулося засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області

  13 квітня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося четверте засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області «Методична система формування предметної компетентності з географії в учнів основної школи».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Відбулося засідання експертної комісії при центрі практичної психології і соціальної роботи ПОІППО
  Відбулося засідання експертної комісії при центрі практичної психології і соціальної роботи ПОІППО

  13 квітня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання експертної комісії при центрі практичної психології і соціальної роботи. Участь взяли методисти районних (міських) методичних кабінетів, які відповідають за психологічну службу, практичні психологи різних типів навчальних закладів області (всього 11 осіб).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Самойлюк О.М.
 • Проведення обласного семінару-практикуму на тему «Стандарти нового покоління у спеціальній школі-інтернаті»
  Проведення обласного семінару-практикуму на тему «Стандарти нового покоління у спеціальній школі-інтернаті»

  12 квітня 2017 року на базі Кобеляцької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернаті Полтавської обласної ради відбувся обласний семінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи спеціальних шкіл-інтернатів на тему "Стандарти нового покоління у спеціальній школі-інтернаті."

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.П.Тимошенко
 • Майстер-клас «Організація проведення практичних занять при вивченні курсу астрономія»

  12 квітня 2017 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся майстер-клас учителя Степненського навчально-виховного комплексу Полтавського району Зайця Юрія Анатолійовича з теми «Організація проведення практичних занять при вивченні курсу астрономія».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • І Всеукраїнський батьківський форум «Педагогіка партнерства» – учасників науково-педагогічного проекту «Інтелект України»
  І Всеукраїнський батьківський форум «Педагогіка партнерства» – учасників науково-педагогічного проекту «Інтелект України»

  12 квітня 2017 року делегація керівників, педагогів та батьків Полтавської області – учасників науково-педагогічного проекту «Інтелект України» взяли учать у І Всеукраїнському батьківському форумі «Педагогіка партнерства».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Королюк
 • Відбувся перший з серії навчальних семінарів-тренінгів з редагування “Вікіпедії” для освітян
  Відбувся перший з серії навчальних семінарів-тренінгів з редагування “Вікіпедії” для освітян

  11-12 квітня відбувся перший з серії навчальних семінарів-тренінгів з редагування “Вікіпедії” для освітян.

  Провів його активний вікіпедист і популяризатор використання Вікіпедії в навчанні Олег Кущ, викладач зарубіжної літератури та російської мови Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С.Макаренка, представник громадської організації «Вікімедіа Україна» у Полтавській області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) З.В.Резніченко
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  10 квітня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому розглянуто питання: «Про проведення Всеукраїнської (не)конференції міні-EdСamp Poltava – 2017» (доповідачі:  Корягіна Н.В.,проректор з науково-методичної роботи; Бондар Т.О., доцент кафедри філософії і економіки освіти); « Науково-методичний супровід розвитку загальнокультурної компетентності вчителів у системі післядипломної і педагогічної освіти: досвід і перспективи» (доповідач: Халецька Л.Л., методист відділу гуманітарних та мистецьких дисциплін).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Відбувся майстер-клас для педагогів дошкільних навчальних закладів «Великодня писанка»
  Відбувся майстер-клас для педагогів дошкільних навчальних закладів «Великодня писанка»

  На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 7 квітня 2017 року відбувся майстер-клас «Великодня писанка»для педагогів дошкільних навчальних закладів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • Про проведення навчальних семінарів для старших інструкторів, інструкторів та чергових, які залучатимуться до роботи на пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році

  У березні-квітні 2017 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів міст Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород, Гадяч, Карлівка та Полтавського району працівниками відділу зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти інституту проведено 21 навчальний семінар для педагогічних працівників, які залучатимуться до роботи на пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році в Полтавській області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Діденко С.Г.
 • Всеукраїнський молодіжний майстер-фест «Український дивограй»
  Всеукраїнський молодіжний майстер-фест «Український дивограй»

  6–7 квітня на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 м. Горішні Плавні відбувся VII Всеукраїнський майстер-фест «Український дивограй».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Білик Н.І.
 • Про результати участі у ІV етапі VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

  Відповідно до наказу МОН України від 04.04. 2017 року №529 визначені переможці ІV     (загальнонаціонального) етапу конкурсу. Від Полтавської області ними стали:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Як посилити потенціал школи для збереження здоров’я учнів
  Як посилити потенціал школи для збереження здоров’я учнів

  Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського та Благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» 4 квітня 2017 року розпочато роботу дводенного тренінгудля представників пілотних шкіл Полтавської та Харківської областей “Як посилити потенціал школи для  збереження здоров’я учнів”, організованого  відповідно до Плану реалізації освітнього компоненту проекту ВООЗ “Профілактика неінфекційних захворювань серед учнівської молоді”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Козак
 • Вітаємо! Трудолюбівський дошкільний навчальний заклад «Дзвіночок» Миргородської районної ради – один із 20 лідерів освітнього веб-простору України
  Вітаємо! Трудолюбівський дошкільний навчальний заклад «Дзвіночок» Миргородської районної ради – один із 20 лідерів освітнього веб-простору України

  31 березня 2017 року визначено переможців 7-го конкурсу на кращий веб-сайт навчального закладу, який був організований Міністерством освіти і науки України спільно з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» та Комітетом Інтернет асоціації України з питань інформаційно-комунікаційних технологій в освіті.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В. Тимчук
 • Проведений майстер-клас «Психологічний аспект організації виховної роботи в ПТНЗ» в рамках розширеного засідання творчої групи заступників директорів з виховної роботи професфйно-технічних навчальних закладів Полтавської області
  Проведений майстер-клас «Психологічний аспект організації виховної роботи в ПТНЗ» в рамках розширеного засідання творчої групи заступників директорів з виховної роботи професфйно-технічних навчальних закладів Полтавської області

  28 березня 2017 року Жданюк Л.О., методист центру практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського провела майстер-клас «Психологічний аспект організації виховної роботи в ПТНЗ».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.О.
 • Навчальна подорож до Новопечерської школи
  Навчальна подорож до Новопечерської школи

  30 березня 2017 року ініціативна група освітян Полтавщини реалізувала мрію познайомитися з досвідом колег Новопечерської школи міста Києва. Нашу команду гостинно зустрів високопрофесійний колектив креативних педагогів, який очолюють пані Ірено Корбабіч-Путко, канадський директор, й пані Поліна Комарова, український директор.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.В.Водолазська
 • У Полтавському ОІППО відбувся науковий семінар
  У Полтавському ОІППО відбувся науковий семінар

  23 березня 2017 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося чергове засідання наукового семінару для працівників інституту. З темою «Наукові журнали та наукова комунікація в цифрову епоху» виступила Олена Вікторівна Стоцька, методист редакційно-видавничого відділу.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька
 • Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру»
  Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру»

  Міжнародний математичний конкурс “Кенгуру” – одне з найбільш масових математичних змагань у світі, метою якого є популяризація математичних ідей та підтримка талановитих школярів, розвиток їх інтелектуальних здібностей.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • LVII Всеукраїнська учнівська олімпіада з математики
  LVII Всеукраїнська учнівська олімпіада з математики

  З 20 березня по 24 березня 2017 була проведена LVII Всеукраїнська учнівська олімпіада з математики на базі Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування. Майже 200 учасників з 25 областей України змагалися у вправності розв'язувати задачі з математики.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • На Полтавщині визначено переможців заключного етапу ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)
  На Полтавщині визначено переможців заключного етапу ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)

  31 березня  2017 року на Полтавщині проведено урочисту церемонію нагородження переможців та учасників IV етапуХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій), що тривав 26–31 березня 2017 року на базі Полтавської гімназії № 17, Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 34, Полтавського університету економіки та торгівлі, Полтавського вищого професійного училища ім. А. О. Чепіги.

  У змаганні взяли участь 53 учасники із 24 регіонів України та м. Києва. Переможцями стали 26 школярів. Дипломи першого ступеня вибороли  представники Сумської, Полтавської та Івано-Франківської областей.

  Полтавська команда здобула загалом 4 дипломи:  два І ступеня (Теремецька Анна, Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27; Шумський Володимир, Полтавська гімназія № 17) та два дипломи ІІ ступеня (Бородай Анастасія, Полтавська гімназія № 17; Білобров Олег, Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27), а також спеціальний приз від Інституту громадянського суспільства (Шумський Володимир, Полтавська гімназія № 17) і загальнокомандний  Диплом «Гран-прі» імені Сергія Лук’яненка.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька
 • Оголошено підсумки ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)
  Оголошено підсумки ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)

  30 березня 2017 року оголошено попередні підсумки ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) .
 • УВАГА!!! Запрошуємо всіх охочих узяти участь у благодійному аукціоні-продажі виробів

  Запрошуємо всіх охочих узяти участь у благодійному аукціоні-продажі виробів, створених руками учасників-фіналістів Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання!

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) .
 • Про підсумки проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка - 2017»
  Про підсумки проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка - 2017»

  В лютому-березні 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся ІІ(обласний) етап Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка - 2017».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • Відбувся ІІІ тур (комплексна робота) ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)
  Відбувся ІІІ тур (комплексна робота) ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)

  Цього дня діти виконували комплексну роботу на тему «Надай нове життя старим речам».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) .
 • Заслужений діяч науки і техніки України
  Заслужений діяч науки і техніки України

  Відомому українському педагогу, автору моделі цілісної освіти «Довкілля», академіку Національної академії педагогічних наук України, доктору педагогічних наук, професору, завідувачу відділу інтеграції змісту освіти НАПН України, професору кафедри методики змісту освіти ПОІППО ім. М. В. Остроградського Вірі Романівні Ільченко присуджено почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) З.М.Канівець
 • Відбувся ІІ (творчий) тур ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)
  Відбувся ІІ (творчий) тур ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)

  28 березня 2017 року у м. Полтаві на базі Полтавської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 34 та Полтавського вищого професійного училища імені А. О. Чепіги відбувся ІІ тур змагань юних знавців предмета «Трудове навчання (технології)».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) .
 • Відбувся теоретичний тур ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)
  Відбувся теоретичний тур ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)

  27 березня 2017 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі відбувся теоретичний тур IVетапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій). На олімпіаді представлені 24 регіони України та м. Київ. Загалом цього року у змаганнях беруть участь 53 учні загальноосвітніх навчальних закладів нашої країни.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) .
 • Полтавщина зустріла учасників IV етапу ХХХV всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)
  Полтавщина зустріла учасників IV етапу ХХХV всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)

  26 березня 2017 року у Полтавському художньому музеї  (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулося урочисте відкриття IV етапу ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій). На змагання прибули 59 учасників та 26 керівників команд із 24 регіонів України та м. Києва.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Стоцька О. В.
 • Рух EdCamp на Полтавщині або Нові формати освіти: навчаємо ефективно і з радістю
  Рух EdCamp на Полтавщині або Нові формати освіти: навчаємо ефективно і з радістю

  25 березня 2017 року на базі Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей ім. А.С. Макаренка відбулася надзвичайно яскрава освітня подія – (не)конференція mini-EdCampРоltava-2017  «Нові формати освіти: навчаємо ефективно і з радістю».Даний західпроходив у рамках всеукраїнського руху ЕdCamp Ukraine та національного відбору «EdCamp in a Box». Метою (не)конференції стало поширення нових демократичних форматів і платформ для навчання та педагогічної взаємодії; надання ефективних освітніх інструментів освітянам Полтавщини.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Водолазська Т.В.
 • Учні з Луганщини завітали до Полтави
  Учні з Луганщини завітали до Полтави

  21-24 березня 2017 року в рамках  Соціокультурного проекту для підлітків та молоді «СВОБОДА. ГІДНІСТЬ. ПАТРІОТИЗМ» Полтаву відвідав танцювальний колектив «Оберіг» Попаснянської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів № 21 Попаснянської районної ради Луганської області на чолі з директором закладу – Мариною Устенко.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • V Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»
  V Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»

  23 березня 2017 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі відбувся ІІ (обласний) етап V Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу», який проводиться з метою популяризації підприємницької діяльності серед учнів старшої школи, підвищення рівня обізнаності учнівської молоді в питаннях розвитку підприємництва.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Проведено майстер-класи “Психологічний, соціально-педагогічний супровід актуальних проблем освіти: обмін досвідом роботи працівників психологічної служби у рамках їх атестації”
  Проведено майстер-класи “Психологічний, соціально-педагогічний супровід актуальних проблем освіти: обмін досвідом роботи працівників психологічної служби у рамках їх атестації”

  23 березня 2017 року Центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського організовано  майстер-класи “Психологічний, соціально-педагогічний супровід актуальних проблем освіти: обмін досвідом роботи працівників психологічної служби у рамках їх атестації”. У заході взяли участь 68 працівників психологічної служби закладів освіти Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Самойлюк О.М.
 • У Горішніх Плавнях обговорювали можливості створення безпечного, ненасильницького навчального середовища
  У Горішніх Плавнях обговорювали можливості створення безпечного, ненасильницького навчального середовища

  21-22 березня 2017 року на базі Горішньоплавнівської спеціалізованої загальноосвітньої школи I-IIIст. № 4 з поглибленим вивченням англійської мови Горішньоплавнівської міської ради, відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, відбувся тренінг “Організація роботи з розв’язання проблем насильства в школі” (ведуча К. Муліка, завідувач центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО). У тренінгу взяли участь 18 працівників психологічної служби міста Горішні Плавні.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) К.М.Муліка
 • Вітаємо учасників та переможців обласного конкурсу «На кращий Інтернет-сайт дошкільного навчального закладу»!
  Вітаємо учасників та переможців обласного конкурсу «На кращий Інтернет-сайт дошкільного навчального закладу»!

  На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 22 березня 2017 року відбулося засідання фахового журі щодо підведення підсумків результатів обласного конкурсу «На кращий Інтеренет-сайт дошкільного навчального закладу».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • Учителям Полтавщини презентували інноваційний підручник з математики
  Учителям Полтавщини презентували інноваційний підручник з математики

  22 березня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В.Остроградського відбулася творча зустріч учителів початкових класів з автором інноваційного підручника з математики. Ольга Гісь, український науковець, психолог, педагог, автор програми розвитку продуктивного мислення учнів молодшого шкільного віку, втіленої в низці навчальних закладів України, кандидат фізико-математичних наук, науковий співробітник відділу числових методів математичної фізики Інституту прикладних проблем механіки і математики НАН України, стипендіат Програми Фулбрайта презентувала освітянам області   підручник нового покоління.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.П.Крилевець
 • Майстер-клас “Розв’язування олімпіадних задач з математики”
  Майстер-клас “Розв’язування олімпіадних задач з математики”

  Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 21 березня 2017 року проведено майстер-клас “Розв’язування олімпіадних задач з математики”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Проведено обласний семінар-практикум на тему: «Створення нового освітнього середовища у загальноосвітніх закладах інтернатного типу»
  Проведено обласний семінар-практикум на тему: «Створення нового освітнього середовища у загальноосвітніх закладах інтернатного типу»

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського на 2017 рік 21 березня 2017 року на базіГадяцької спеціалізованої школи-інтернат І-ІІІ ступенів імені Є.П.КочергінаПолтавської обласної ради проведено обласнийсемінар-практикум на тему: «Створення нового освітнього середовища у загальноосвітніх закладах інтернатного типу» для керівників обласних загальноосвітніх інтернатних навчальних закладів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Горбаньова
 • Відбулися інтервізійні групи «Інтервізія як новий формат удосконалення професійної компетентності працівників психологічної служби»
  Відбулися інтервізійні групи «Інтервізія як новий формат удосконалення професійної компетентності працівників психологічної служби»

  21 березня  2017 року центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведені  інтервізійні групи. Захід відбувся базі Державного навчального закладу «Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтави». Взяли участь у роботі груп  30 фахівців – практичні психологи і соціальні педагоги професійно-технічних, вищих I-II  рівнів акредитації навчальних закладів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.Ю.
 • Медіація як відновлювальний стосунки метод вирішення конфліктів
  Медіація як відновлювальний стосунки метод  вирішення конфліктів

  20 березня 2017 року для педагогічних працівників  Полтавського кооперативного технікуму (28 осіб) проведено інтерактивне заняття “Медіація як відновлювальний стосунки метод вирішення конфліктів” (ведуча К. Муліка, завідувач центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО).  

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) К.М.Муліка
 • Відбулося засідання науково-методичної ради інституту
  Відбулося засідання науково-методичної ради інституту

  20 березня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання науково-методичної ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Шкоденко Л.А.
 • Дискусія науково-педагогічних і методичних працівників інституту щодо використання цифрових технологій у роботі
  Дискусія науково-педагогічних і методичних працівників інституту щодо використання цифрових технологій у роботі

  16 березня в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся черговий науковий семінар.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) З.В.Резніченко
 • Майстер-клас «Методика розв'язування фізичних задач»
  Майстер-клас «Методика розв'язування фізичних задач»

  16 березня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся майстер-клас вчителя фізики Долгополова Сергія Володимировича на тему «Методика розв’язування фізичних задач».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • Про сучасну мову - по-сучасному
  Про сучасну мову - по-сучасному

  Авраменко Олександр Миколайович, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, відомий широкому загалу жителів України як ведучий експрес-уроків з української мови на каналі 1+1, школярам - як укладач посібників для зовнішнього незалежного оцінювання, а вчителі-філологизалюбки викладають українську мову за його підручниками “Українська література” та “Українська мова”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Учасники СДГ «Філософія лідерства в освіті» обговорювали Концепцію діяльності Полтавської обласної мережі шкіл лідерської освіти
  Учасники СДГ «Філософія лідерства в освіті» обговорювали Концепцію діяльності Полтавської обласної мережі шкіл лідерської освіти

  17 березня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулось засідання спеціальної дослідницької групи «Філософія лідерства в освіті», на якому обговорювалася Концепція діяльності Полтавської обласної мережі шкіл лідерської освіти та узгоджувалися питання щодо укладання та змісту договорів про співпрацю загальноосвітніх навчальних закладів, у яких працюють учасники СДГ, та ПОІППО.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Литвинюк Л.В.
 • Відбулося засідання авторської творчої майстерні для практичних психологів
  Відбулося засідання авторської творчої майстерні для практичних психологів

  15 березня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося перше засідання  авторської творчої майстерні для практичних психологів на тему “Використання педагогічної пісочниці в роботі практичного психолога з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку”. Керівник майстерні – Зарудська Т. А., практичний психолог СНВК №10  м. Полтави. Куратор – Хорошева Т. В., методист центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО. У роботі взяли участь  30 практичних психологів області, які використовують ігри з піском в розвивальній роботі з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • Хімічна освіта: стан, досвід, проблеми і перспективи
  Хімічна освіта: стан, досвід, проблеми і перспективи

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 14 березня 2017 року на кафедрі хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбувся круглий стіл  «Хімічна освіта: стан, досвід, проблеми і перспективи», у роботі якого взяли    участь  співробітники Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, зокрема завідувач кафедри методики змісту освіти, кандидат педагогічних наук Буйдіна Олена Олександрівна та методист відділу природничо-математичних дисциплін та технологій Бур’ян Віктор Іванович,  викладачі кафедри хімії та методики викладання хімії й студенти природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, а також учителі загальноосвітніх навчальних закладів м. Полтави.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Бур'ян В.І.
 • Вчимося використовувати освітні платформи
  Вчимося використовувати освітні платформи

  Перед сучасним учителем стоїть проблема  постійного пошуку нових  форм, методів  та засобів навчання, які сприяють  адаптації школи до комп’ютерної епохи. Таким потужним багатофункціональним засобом навчання на сучасному етапі є використання ІКТ (інформаційно-комунікаційні технології), що сприяє залученню школярів до інформаційної культури, підвищенню ефективності навчального процесу, активізації пізнавальної діяльності, розвитку навиків самоосвіти і самоконтролю учнів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Крилевець М.П.
 • “Японське віяло”: майстер-клас учителя художньої культури Кременчуцького ліцею № 11 Омельченко Л. І.
  “Японське віяло”: майстер-клас учителя художньої культури Кременчуцького ліцею № 11 Омельченко Л. І.

  2017 рік Президентом України оголошено Роком Японії в Україні. Що ми знаємо про цю країну? Як розповісти учням про культуру країни Сходу, яка дуже відрізняється від нашої? Як зацікавити учнів?

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • Досягнення полтавських школярів на Всеукраїнському чемпіонаті FIRST LEGO LEAGUE "ROBOFIRST"
  Досягнення полтавських школярів на Всеукраїнському чемпіонаті FIRST LEGO LEAGUE "ROBOFIRST"

  11-12 березня  2017 року у м. Києві понад 1000 дітей взяли участь у Всеукраїнському чемпіонаті FIRST LEGO LEAGUE "ROBOFIRST". Тема цьогорічних змагань: «Пліч-о-пліч з тваринами». Учасники фестивалю готували проект, що міг би покращити співпрацю людини і тварин, або створити інноваційне рішення взаємодії людей з тваринами.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Творча зустріч з автором підручника

  10 березня 2017 року для філологів Полтавщини була організована зустріч з автором серії підручників з української мови Глазовою О.П., кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри методики мов і літератури Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Б. Грінченка.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Відбулося засідання Ради швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU»
  Відбулося засідання Ради швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU»

  10 березня 2017 року в Національному агентстві України з питань державної служби відбулось засідання Ради швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  6 березня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому були розглянуті питання: «Про виконання Плану заходів щодо реалізації І етапу концепції розвитку методичної служби Полтавської області на 2015-2020 роки (наказ ПОІППО від 01.02.2016 № 32)» (доповідач: Золотухіна В.М., методист центру координації діяльності методичних служб); «Про впровадження Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року» (доповідач: Жданюк Л.О., методист центру практичної психології і соціальної роботи).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Літературні читання, присвячені творчості письменника-земляка Л.І. Глібова

  5 березня 2017 року виповнюється 190 років від дня народження українського байкаря Л.І. Глібова, уродженця Полтавщини.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • У Полтаві працювала група педагогів над оновленням програм з біології для Нової української школи
  У Полтаві працювала група педагогів над оновленням програм з біології для Нової української школи

  Упродовж трьох днів на базі Полтавського НВК № 16 працювала робоча група Міністерства освіти і науки України по опрацюванню проектів навчальних програм з біології для учнів 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. У її складі були представлені Міністерство освіти і науки України, Інститут педагогіки НАПН України, загальноосвітні навчальні заклади, громадські організації.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Козак
 • У Харкові 2 – 3 березня відбувся І Міжнародний освітній форум «Нова українська освіта. Створюємо сенси разом»
  У Харкові 2 – 3 березня відбувся І Міжнародний освітній форум «Нова українська освіта. Створюємо сенси разом»

  Організатор заходу – Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, Український відкритий університет післядипломної освіти, Харківська обласна державна адміністрація, Департамент освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, Громадська спілка «Всеукраїнська Академія інноваційного розвитку освіти», Асоціація приватних роботодавців, видавництво «Ранок».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Маслова В.А.
 • Українська національна революція 1917-1921 років крізь призму сучасності (до 100-річчя події)
  Українська національна революція 1917-1921 років крізь призму сучасності (до 100-річчя події)

  Під такою назвою 2 березня 2017 року у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбувся обласний науково-методичний семінар. Організаторами заходу виступили: Департамент освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, кафедра історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського. У семінарі взяли участь методисти історії районних (міських) методичних кабінетів (центрів), керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів історії, представники органів освіти об’єднаних територіальних громад, учителі історії, учні 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Міщенко
 • Полтавські школярі стали переможцями у міжнародних змаганнях
  Полтавські школярі стали переможцями у міжнародних змаганнях

  25-26 лютого 2017 року у Мінську був проведений фінальний тур відкритої олімпіади з інформатики для школярів 7-11 класів, на якому були представники Білорусі, Боснії, Угорщини, Герцеговини, Естонії, Казахстану, Кіпру, Південної Кореї, Литви, Польщі, Росії, Словаччини, Таджикистану, України.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • У Полтавському ОІППО відбувся методичний практикум
  У Полтавському ОІППО відбувся методичний практикум

  27 лютого 2017 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося чергове засідання методичного практикуму для працівників інституту. Про нормативно-правове забезпечення роботи методистів інституту доповіла Дубинка Олена Вікторівна, методист центру інновацій та інформації.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Методичні діалоги «Професійний розвиток методиста в сучасному освітньому просторі»
  Методичні діалоги «Професійний розвиток методиста в сучасному освітньому просторі»

  24 лютого 2017 року в ПОІППО ім. М. В. Остроградського відбулася творча зустріч у формі методичних діалогів методистів з питань початкової освіти ММК, РМК, НМЦ та новостворених освітніх осередків при ОТГ з проблеми «Розвиток професійної компетентності методиста в сучасному освітньому просторі», де розглядалися актуальні питання щодо розвитку професійної компетентності методиста та вчителя початкових класів в процесі освітніх реформ.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.П.Крилевець
 • Проведено майстер-клас для педагогів дошкільних навчальних закладів «Організація освітнього процесу в ДНЗ за інтегрованою особистісно орієнтованою технологією»
  Проведено майстер-клас для педагогів дошкільних навчальних закладів «Організація освітнього процесу в ДНЗ за інтегрованою особистісно орієнтованою технологією»

  На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 24 лютого 2017 року проведено майстер-клас для педагогів дошкільних навчальних закладів «Організація освітнього процесу в ДНЗ за інтегрованою особистісно орієнтованою технологією».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • На Полтавщині відбулися обласні змагання інтелектуальної гри «Дебати – 2017» для старшокласників
  На Полтавщині відбулися обласні змагання інтелектуальної гри «Дебати – 2017» для старшокласників

  За доби глобалізації конче важливими є питання прав людини, пошук шляхів виходу зі складних політичних та економічних ситуацій, досягнення компромісу в суспільстві.

  Дебати – шлях до формування учня як промовця. Активна життєва позиція, уміння публічно довести свою думку, обрати власний спосіб розв'язання певної проблеми та переконати інших у його доцільності потрібні кожній людині – і дорослій, і дитині.

  24-25 лютого 2017 року на базі Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбулися обласні змагання інтелектуальної гри «Дебати-2017» для школярів 9–11 класів у україномовному та англомовному треках.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Красницька О.А.
 • Науково-методичний семінар по підготовці до ЗНО
  Науково-методичний семінар по підготовці до ЗНО

  Як успішно підготувати учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури? Про це йшла мова  на науково-методичному семінарі, який відбувся 24 лютого 2016 року на базі Пирятинського району. До участі були запрошені також учителі-філологи Пирятина, Лубен, Лубенського, Гребінківського, Чорнухинського районів, Засульської об’єднаної територіальної громади.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Відбулося засідання спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання»
  Відбулося засідання спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання»

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського на 2017 рік 24 лютого 2017 року відбулося засідання роботи спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання» на базі Полтавського обласного педагогічного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Калініченко І.О., Токаренко Н.М.
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання вченої ради
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання вченої ради

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського на 2017 рік 22 лютого відбулося засідання вченої ради,

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Діденко С.Г.
 • Завершено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії
  Завершено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії

  Завершальним акордом проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад на Полтавщині стала обласна учнівська олімпіада з хімії. Теоретичний та тестовий тури відбулись 18 лютого на базі Полтавського навчально-виховного комплексу (ЗНЗ-ДНЗ) №16, практичний тур – 19 лютого на кафедрі хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Регіональна науково-практична конференція «Х Менделєєвські читання»
  Регіональна науково-практична конференція «Х Менделєєвські читання»

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського на 2017 рік 22 лютого на базі кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбулась регіональна науково-практична конференція «Х Менделєєвські читання». Із вступним словом до присутніх звернулись проректор з наукової роботи, кандидат географічних наук Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Шевчук Сергій Миколайович, декан природничого факультету, доктор педагогічних наук, професор Гриньова Марина Вікторівна й завідувачка кафедри хімії та методики викладання хімії доктор педагогічних наук, професор Шиян Надія Іванівна.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Творчий пошук шкільних бібліотекарів Полтавської області
  Творчий пошук шкільних бібліотекарів Полтавської області

  22 лютого 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу “Шкільна бібліотека-2017”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Р.О.Гелеверя
 • Міжнародному дню рідної мови присвячується
  Міжнародному дню рідної мови присвячується

  Десятий рік поспіль Полтавщиною крокує обласний Фестиваль мов, присвячений Міжнародному дню рідної мови. Він був зініційований ПОІППО ім.М.В.Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Відбулися інтервізійні групи «Інтервізія як новий формат удосконалення професійної компетентності працівників психологічної служби»
  Відбулися інтервізійні групи «Інтервізія як новий формат удосконалення професійної компетентності працівників психологічної служби»

  21 лютого 2017 року центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведені інтервізійні групи. Взяли участь у роботі груп 48 фахівців –практичні психологи і соціальні педагоги професійно-технічних, вищих I-II рівнів акредитації, інтернатних навчальних закладів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.О.
 • Про проведення ІV етапу XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
  Про проведення  ІV етапу XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

  18 лютого  2017 року на Полтавщині, як і по всій Україні, проходив  ІV  етап XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Вітаємо переможців Всеукраїнської Інтернет-олімпіади з інформатики

  18 лютого 2017 року проводився фінальний (real-time) тур відкритої Всеукраїнської Інтернет-олімпіади з інформатики NetOI-2016. Змагання проходили у 4 тури на сайтіhttp://www.olymp.vinnica.ua.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Рух «Громадсько активна школа» на Полтавщині
  Рух «Громадсько активна школа» на Полтавщині

  17 лютого 1017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної освіти ім. М.В.Остроградського викладачами кафедри менеджменту освіти було проведено настановне заняття «Розбудова школи як громадсько активної» для керівників шкіл і педагогів області, які прагнуть впроваджувати цю інноваційну модель управління навчальними закладами.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Гавриш Р.Л.
 • Про тренувальні збори з підготовки переможців до ІІІ (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017»
  Про тренувальні збори з підготовки переможців до ІІІ (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017»

  17 лютого 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулися тренувальні збори з підготовки переможців до ІІІ (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Про підсумки проведення обласного етапу XVІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

  «Вітчизна — це не хтось і десь, я — теж Вітчизна» - ці слова стали епіграфом до цьогорічного конкурсу учнівської творчості, який проходив у кількох номінаціях, серед них - номінація «Література» та «Історія України і державотворення».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко, І.О.Міщенко
 • Тренінг «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини» для працівників психологічної служби області
  Тренінг «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини» для працівників психологічної служби області

  З метою упровадження міжнародних стандартів із забезпечення прав дитини та прийняття рішень з урахуванням найкращих інтересів дитини Центром практичної психології і соціальної роботи ПОІППО ім. М.В. Остроградського (ведучі Хорошева Т.В. та Самойлюк О.М.) розпочато цикл тренінгів «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини». Проблематика тренінгу обумовлена необхідністю удосконалення системи соціально-педагогічного патронажу дітей із сімей, що потрапили у складні життєві обставини. Тренінги спрямовані на формування у спеціалістів психологічної служби та педагогів системного підходу до забезпечення прав дитини на основі принципів: необхідності та відповідності, оцінки з позиції позитивних факторів, визначення сильних сторін батьківського потенціалу, активізації ресурсів сім’ї.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  13 лютого 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому було розглянуто питання «Про організацію та проведення IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання в Полтавській області» (доповідач:Чемшит В.Г., методист відділу природничо-математичних дисциплін та технологій).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Спочатку був учитель: інтерв'ю ректора ПОІППО В.В.Зелюка в газеті "Зоря Полтавщини" (№21-22, 14 лютого 2017 р.)
  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька
 • Відбулося засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області
  Відбулося засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області

  10 лютого 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося третє засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області «Методична система формування предметної компетентності з географії в учнів основної школи».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Полтавська делегація відвідала Путрівську опорну школу
  Полтавська делегація відвідала Путрівську опорну школу

  9 лютого 2017 р. делегація у складі представників Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА, регіонального Офісу реформ з питань децентралізації та розвитку в Полтавській області, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, голів об'єднаних територіальних громад відвідала Путрівську опорну школу Васильківського району Київської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Курмишева Н.І.
 • Відбулася нарада «Питання-відповідь» у формі вебінару для завідувачів (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об'єднаних територіальних громад
  Відбулася нарада «Питання-відповідь» у формі вебінару для завідувачів (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об'єднаних територіальних громад

  10 лютого 2017 року відбулася нарада «Питання-відповідь» у формі вебінару для завідувачів (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об'єднаних територіальних громад. Вебінар проведено з метою обміну оперативною інформацією та обговорення виконання основних завдань методичної служби у 2017 році.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії
  ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії

  6 лютого 2017 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі проведено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Проведено обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики
  Проведено обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики

  4-5 лютого 2017 року на базі Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка бувпроведений ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики. В інтелектуальних змаганнях брали участь 97 школярів із районів та міст області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Зустріч з заступником Міністра юстиції України Сергієм Петуховим

  6 лютого 2017 року на базі Комунального закладу «Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 Полтавської міської ради Полтавської області» відбулася зустріч учнів профільних класів, переможців олімпіад з правознавства, членів кращих Євроклубів загальноосвітніх навчальних закладів міста Полтави з  заступником Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергієм Ігоровичем Петуховим. Зустріч відбулась за сприяння директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації  О. В.  Харченко.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Міщенко І.О.
 • Інтелектуальні змагання юних знавців права

  4 лютого 2017 року у Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства, в якому взяли участь 120 учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Міщенко
 • На Полтавщині змагалися знавці творчості Тараса Шевченка
  На Полтавщині змагалися знавці творчості Тараса Шевченка

  4 лютого 2017 року на Полтавщині відбувся ІV етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Про інструктивно-методичну нараду з питань особливостей реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання у 2017 році
  Про інструктивно-методичну нараду з питань особливостей реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання у 2017 році

  2 лютого 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського спільно з Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти (ХРЦОЯО) та Департаментом освіти і науки облдержадміністрації проведено інструктивно-методичну нараду з питань особливостей реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) 2017 року.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Одарюк О.
 • Обласний форум учнівського самоврядування «Вибори голови обласної ради старшокласників Полтавщини»
  Обласний форум учнівського самоврядування «Вибори голови обласної ради старшокласників Полтавщини»

  1 лютого 2017 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського був проведений обласний форум лідерів учнівського самоврядування на базі Полтавського університету економіки і торгівлі. Його метою булаактивізація процесу діяльності органів дитячого самоврядування на рівні районів, міст та загальноосвітніх, позашкільних закладів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Романенко А.М.
 • Проведено інструктивно-методичну нараду у формі вебінару «Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»: результати і перспективи»

  31 січня 2017 року проведена інструктивно-методична нарада у формі вебінару «Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»: результати і перспективи» для районних (міських) координаторів І (районного/міського) етапу Чемпіонату «Крок до бізнесу».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Відбулося засідання науково-методичної ради інституту

  30 січня 2017 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося перше в цьому році засідання науково-методичної ради, на якому були розглянуті такі планові питання:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • III етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки в 2016-2017 навчальному році
  III етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки в 2016-2017 навчальному році

  29 січня 2017 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі проведено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки, у якому взяли участь 64 учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Визначено кращих юних біологів Полтавщини
  Визначено кращих юних біологів Полтавщини

  28 січня 2017 року на базі Полтавського навчально-виховного комплексу (ЗНЗ-ДНЗ) №16 Полтавської міської ради Полтавської області відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Визначено переможців та лауреатів обласного конкурсу «Учитель року-2017»
  Визначено переможців та лауреатів обласного конкурсу «Учитель року-2017»

  27 січня 2017 року у Полтавському художньому музеї (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулося нагородження переможців та лауреатів обласного конкурсу «Учитель року-2017», очний етап якого проводився 25-26 січня 2017 року на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 м. Полтави. Упродовж змагальних днів двадцятка учасників брала участь у таких випробуваннях: майстер-клас «Я роблю це так», практична робота і проведення уроку.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Минув другий день випробувань очного етапу обласного конкурсу «Учитель року-2017»

  26 січня 2017 року на базі Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 продовжилися конкурсні випробування для 20-ти кращих учителів області. Цього дня на учасників чекало найвідповідальніше  випробування – проведення уроку.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Дика І.В,
 • Минув перший день випробувань очного етапу обласного конкурсу «Учитель року-2017»

  25 січня 2017  року на базі Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 відбулися конкурсні випробування для 20-ти кращих учителів області. Цього дня учасники проводили майстер-класи «Я роблю це так» та виконували практичні роботи.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • На Полтавщині стартував обласний конкурс «Учитель року-2017»
  На Полтавщині стартував обласний конкурс «Учитель року-2017»

  У ці дні Полтава стала місцем народження нових педагогічних технологій та інноваційних ідей, джерелом творчості, любові до професії та дітей. 24 січня 2017 року Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського гостинно вітав у  своїх стінах учасників очного етапу обласного конкурсу «Учитель року – 2017». 20 педагогів – знавців свого предмета, новаторів, творчих особистостей –  будуть змагатися у чотирьох номінаціях: «Біологія», «Інформатика», «Музичне мистецтво» та «Початкова освіта».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Інтелектуальні змагання юних істориків Полтавщини
  Інтелектуальні змагання юних істориків Полтавщини

  21 січня 2017 року у Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії, в якому взяли участь 186 учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Міщенко І.О.
 • У Полтаві відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з екології
  У Полтаві відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з екології

  ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з екології відбувся 21-22 січня 2017 року на базі Полтавської загальноосвітньої школи №9 м. Полтави.

  Мета проведення олімпіади з екології – привернення уваги учнів загальноосвітніх навчальних закладів до сучасних екологічних проблем та включення їх у безпосередню практичну екологічну діяльність.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Козак І.О.
 • У Полтавському ОІППО відбулася обласна педагогічна студія «Створення on-line ресурсу педагога позашкільного навчального закладу»

  20 січня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В.Остроградського відбулася обласна педагогічна студія «Створення on-line ресурсу педагога позашкільного навчального закладу» дляметодистів, які координують підготовку та проведення І (районного, міського) етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогів позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості», керівників гуртків – учасників ІІ (обласного)етапу Всеукраїнського конкурсу.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • Обласна олімпіада з астрономії
  Обласна олімпіада з астрономії

  14 січня 2017 року в стінах Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • Змагання юних математиків
  Змагання юних математиків

  15 січня 2017 року на базі Розсошенської гімназії Полтавської районної ради Полтавської області відбувся І тур ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Від інновацій – до сучасного уроку
  Від інновацій – до сучасного уроку

  12 січня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського було проведено засідання обласної авторської творчої майстерні вчителів російської мови з проблеми “Активізація пізнавальної та мовленнєвої діяльності учнів засобами технології зустрічних зусиль”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Р.О.Гелеверя
 • Відбулося засідання оргкомітету обласного конкурсу «Учитель року-2017»
  Відбулося засідання оргкомітету обласного конкурсу «Учитель року-2017»

  11 січня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання оргкомітету обласного конкурсу «Учитель року-2017».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Проведено цикл навчальних експрес-тренінгів
  Проведено цикл навчальних експрес-тренінгів

  У «щоденному пошуку» завжди перебував, перебуває і буде перебувати той, хто вважає себе справжнім учителем, – і це незаперечно. Разом із тим, саме цей педагогічний «щоденний пошук» постійно змінює орієнтири та цілі, відповідаючи на виклики сучасного світу. Цикл експрес-тренінгів, про які й піде далі мова, власне вказав на зміну таких орієнтирів у системі підвищення кваліфікації педагогічних працівників області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Канівець З.М., Крилевець М.П.
 • Проведено засідання авторської творчої майстерні керівників гуртків «Створення умов для різнобічного розвитку особистості у процесі вокально-ансамблевої діяльності»
  Проведено засідання авторської творчої майстерні керівників гуртків «Створення умов для різнобічного розвитку особистості у процесі вокально-ансамблевої діяльності»

  11 січня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання авторської творчої майстерні керівників гуртків «Створення умов для різнобічного розвитку особистості у процесі вокально-ансамблевої діяльності».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  11 січня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому були розглянуті питання «Про основні напрямки роботи інституту у 2017 році» (доповідач: Зелюк В. В., ректор інституту); «Про організацію курсів підвищення кваліфікації у 2017 році» (доповідач:  Заєць Г.М.,  методист відділу організації підвищення кваліфікації)

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Чупрікова Л.А.
 • Перші результати реалізації «Історико-краєзнавчого проекту «Історія освіти і науки Полтавщини» обговорено під час інформаційної наради
  Перші результати реалізації «Історико-краєзнавчого проекту «Історія освіти і науки Полтавщини» обговорено під час інформаційної наради

  23 грудня 2016 року в Полтавському ОІППО відбулася нарада з координаторами історико-краєзнавчого проекту «Історія освіти і науки Полтавщини» у містах (районах) області, членами науково-редакційної ради Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського з підготовки матеріалів шостого тому «Освіта і наука» «ПОЛТАВІКИ Полтавської Енциклопедії» та оргкомітету проекту.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) З.В.Резніченко
 • Дискусія науковців ПОІППО щодо використання концепту біографії у гуманітарному знанні
  Дискусія науковців ПОІППО щодо використання концепту біографії у гуманітарному знанні

  22 грудня 2016 року на науковому семінарі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського представлено дослідження «Методичні та методологічні імплікації використання концепту біографії у гуманітарному знанні» (доповідач Литвинюк Людмила Вікторівна, к. пед. н., доцент кафедри філософії і економіки освіти).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.В.Литвинюк
 • У Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради
  У Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради

  Відповідно до плану роботи Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 28 грудня 2016 р. відбулося засідання вченої ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.Г.Діденко
 • Техніки образотворчого мистецтва на уроках художньої культури: монотипія
  Техніки образотворчого мистецтва на уроках художньої культури: монотипія

  Художня культура — кульмінація шкільної мистецької освіти, тому надважливим завданням учителя є створення ситуації успіху. Відчути себе дотичним до мистецтва на уроці має кожен учень, а сприяє цьому практична діяльність. Серед різноманітних видів робіт одним із улюблених для учнів є малювання. Учитель використовує певні техніки образотворчого мистецтва, за допомогою яких, в обмежених часових рамках, кожен учень створює власний витвір мистецтва.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • Змагання знавців української мови
  Змагання знавців української мови

  17 рік поспіль планетою крокує Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. Традиційно полтавські школярі та студенти беруть у ньому активну участь.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Вітаємо переможців фінальних етапів Всеукраїнських учнівських інтернет-олімпіад із географії та хімії
  Вітаємо переможців фінальних етапів Всеукраїнських учнівських інтернет-олімпіад із географії та хімії

  Із 23 по 25 грудня 2016 року на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів відбувся фінальний етап Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад із математики, фізики, хімії, біології, географії, економіки. До участі були запрошені 10 учнів загальноосвітніх навчальних закладів області, які за результатами двох попередніх (заочних) етапів набрали встановлену з певного предмета необхідну кількість балів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Про експертизу проектів підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів під час конкурсного відбору проектів підручників

  21 грудня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського кафедрою методики змісту освіти було проведено навчання для освітян області, які забезпечуватимуть експертизу проектів підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів під час конкурсного відбору проектів підручників.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Буйдіна
 • Відбувся майстер-клас для вчителів з використання ІКТ на уроках англійської мови
  Відбувся майстер-клас для вчителів з використання ІКТ на уроках англійської мови

  Під час курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського учитель-методист Миргородської спеціалізованої школи І-ІІІ ст № 5 Лебедь Анатолій Іванович провів майстер-клас з використання ІКТ та флеш ігор на уроках англійської мови з теми “Food” (Їжа).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.І.Шарій-Якубовська
 • Визначено переможців відбіркового етапу обласного конкурсу «Учитель року-2017»
  Визначено переможців відбіркового етапу обласного конкурсу «Учитель року-2017»

  Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського спільно з Департаментом освіти і науки та обласним комітетомпрофспілки працівників освіти і науки  проводить обласний конкурс «Учитель року». Цього року Міністерством освіти і науки України визначені такі номінації: «Біологія», «Інформатика», «Музичне мистецтво» та «Початкова освіта». Конкурс допомагає визначити кращих педагогів, підвищує статус педагогічної професії, привертає увагу громадськості до проблем освіти.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Полтавщина долучилася до Всеукраїнської акції «За мир і щастя в Україні»
  Полтавщина долучилася до Всеукраїнської акції «За мир і щастя в Україні»

  16 грудня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського стартувала  Всеукраїнська акція "За мир і щастя в Україні".

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Педагогічне рандеву «Від мудрого наставника до творчого молодого вчителя»
  Педагогічне рандеву «Від мудрого наставника до творчого молодого вчителя»

  16 грудня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося педагогічне рандеву (четверте заключне засідання) учасників обласної Школи молодих учителів Полтавщини (далі – Школа) за темою «Від мудрого наставника до творчого молодого вчителя».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Білик Н.І.
 • В рамках школи фахового зростання відбувся семінар «Теоретичні та практичні підходи до вивчення питання кризових станів у учасників антитерористичної операції та членів їх сімей»
  В рамках школи фахового зростання відбувся семінар «Теоретичні та практичні підходи до вивчення питання кризових станів у учасників антитерористичної операції та членів їх сімей»

  15 грудня 2016 року Центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського в рамках школи фахового зростання проведений семінар «Теоретичні та практичні підходи до вивчення питання кризових станів у учасників антитерористичної операції та членів їх сімей».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.О.
 • Відбулося засідання експертної комісії при центрі практичної психології і соціальної роботи ПОІППО
  Відбулося засідання експертної комісії при центрі практичної психології і соціальної роботи ПОІППО

  14 грудня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання експертної комісії при центрі практичної психології і соціальної роботи.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Самойлюк О.М.
 • Розпочалася реєстрація учасників конкурсу веб-сайтів
  Розпочалася реєстрація учасників конкурсу веб-сайтів

  Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 06.12.2016 № 1/9-644 «Щодо участі у VII конкурсі на кращий веб-сайт закладу освіти» повідомляємо, що з 15 грудня 2016 року розпочалася реєстрація учасників конкурсу у наступних номінаціях:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В. Тимчук
 • Відбулося засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області
  Відбулося засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області

  13 грудня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося друге засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області «Методична система формування предметної компетентності з географії в учнів основної школи».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Відбулося засідання науково-редакційної ради Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського з підготовки матеріалів шостого тому «Освіта і наука» «ПОЛТАВІКИ – Полтавської Енциклопедії»
  Відбулося засідання науково-редакційної ради Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського з підготовки матеріалів шостого тому «Освіта і наука» «ПОЛТАВІКИ – Полтавської Енциклопедії»

  У зібранні взяли участь науковці, керівники позашкільних навчальних закладів області, бібліотечних установ, краєзнавці, магістранти природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) З.В.Резніченко
 • Вшановуємо Шевченка творчістю... ( Обласний етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка)

  10 грудня 2016 року на базі Полтавської гімназії №31 (директор Положишник Н.І.) пройшов обласний етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка для школярів 5-11 класів, учнів професійно-технічних навчальних закладів, студентів вишів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Науково-практичний семінар «Формування громадянської компетентності особистості засобами сучасної освіти»
  Науково-практичний семінар «Формування громадянської компетентності особистості засобами сучасної освіти»

  7 грудня 2016 року в Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого було проведено науково-практичний семінар «Формування громадянської компетентності особистості засобами сучасної освіти». Фундаторами цього заходу виступили Полтавський юридичний інститут та Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського. У семінарі взяли участь методисти правознавства районних (міських) методичних кабінетів (центрів), керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів правознавства, представники об’єднаних територіальних громад, вчителі та учні шкіл м. Полтави та Полтавського району.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Міщенко
 • Зустріч представників Полтавської облдержадміністрації з трудовим колективом ПОІППО
  Зустріч представників Полтавської облдержадміністрації з трудовим колективом ПОІППО

  6 грудня 2016 року відбулася зустріч заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Євгеновича Пругла та директора Департаменту освіти  і науки  Полтавської обласної державної адміністрації Олени Вікторівни Харченко з трудовим колективом Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Стоцька О.В.
 • Новій українській школі – сучасний підручник
  Новій українській школі – сучасний підручник

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 2 грудня 2016 року в Лубенській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №6 Лубенської міської ради Полтавської області відбувся круглий стіл «Новій українській школі – сучасний підручник».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Відкриття виставки малюнків учнів Оржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Н. І. Дерев`янко)
  Відкриття виставки малюнків учнів Оржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Н. І. Дерев`янко)

  “Краса навколо нас!”. Таку назву має виставка малюнків учнів Оржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, яку було урочисто відкрито 6 грудня в одній із навчальних аудиторій Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • «Є вічна загадка любові…» Про Всеукраїнські Тютюнниківські літературно-наукові читання до 85-річчя від дня народження лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, видатного письменника-земляка Григора Тютюнника
  «Є вічна загадка любові…» Про Всеукраїнські Тютюнниківські літературно-наукові читання до 85-річчя від дня народження лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, видатного письменника-земляка Григора Тютюнника

  5 грудня 2016 року на Полтавщині відбулися  Всеукраїнські Тютюнниківські літературно-наукові читання  до 85-річчя від дня народження лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, видатного письменника-земляка Григора Тютюнника.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.В. Чирка, О.І. Неживий, О.В. Тимчук
 • Про проведення вебінарів із питань підготовки до ЗНО-2017

  З 24 листопада до 5 грудня 2016 року Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти та Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведено 7 вебінарів з предметів, які виносяться на зовнішнє незалежне оцінювання у 2017 р. (українська мова та література, історія України, математика, біологія, фізика, географія, англійська мова).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Діденко С.Г.
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  5 грудня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому було розглянуто питання «Про виконання продовженої Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки (зі змінами), терміном на 1 рік» (доповідач: Чупрікова Л. А., методист відділу роботи з персоналом).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Проведено засідання школи фахового зростання для учителів-учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» у номінації «Початкова освіта»
  Проведено засідання школи фахового зростання для учителів-учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» у номінації «Початкова освіта»

  5 грудня у рамках підготовки учителів до участі у всеукраїнському конкурсі «Учитель року-2017» на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведено засідання школи фахового зростання для учителів початкових класів – переможців І (районного) міського туру.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Відбувся семінар-тренінг для працівників психологічної служби області «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини»
  Відбувся семінар-тренінг для працівників психологічної служби області «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини»

  30 листопада 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського проведено другий семінар-тренінг «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини». Участь взяли працівники психологічної служби ДНЗ та ЗНЗ Карлівського, Новосанжарського та Чутівського районів, закладів інтернатного типу (всього 19 осіб). Ведучі: Хорошева Тетяна Вікторівна та Самойлюк Ольга Миколаївна, методисти центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • Проведено обласний семінар-практикум «Організація виховного простору для дітей та молоді в умовах позашкільної освіти»
  Проведено обласний семінар-практикум «Організація виховного простору для дітей та молоді в умовах позашкільної освіти»

  29 листопада 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся обласний семінар-практикум «Організація виховного простору для дітей та молоді в умовах позашкільної освіти» для спеціалістів органів управління освітою райдержадміністрацій та міськвиконкомів, методистів районних (міських) методичних кабінетів (центрів) та об’єднаних територіальних громад, які координують позашкільну освіту.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • Проведено засідання спеціальної дослідницької групи вчителів математики «Михайло Васильович Остроградський і методики навчання математики в сучасній школі»
  Проведено засідання спеціальної дослідницької групи вчителів математики «Михайло Васильович Остроградський і методики навчання математики в сучасній школі»

  29 листопада 2016 року на базі Полтавської гімназії №17 відбулося засідання спеціальної дослідницької групи вчителів математики Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Відбулося засідання науково-методичної ради інституту
  Відбулося засідання науково-методичної ради інституту

  28 листопада 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося чергове засідання науково-методичної ради, на якому були розглянуті такі планові питання:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Проведено обласний науково-практичний семінар «Нестандартні форми навчання учнів на уроках математики»
  Проведено обласний науково-практичний семінар «Нестандартні форми навчання учнів на уроках математики»

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського на 2016 рік 25 листопада 2016 року відбувся обласний науково-практичний семінар «Нестандартні форми навчання учнів на уроках математики». Місцем проведенням було обрано Лубенську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №2 Лубенської міської ради Полтавської області (директор Дем’янець В. М.).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Відбувся обласний тренінг «Професійне вдосконалення завідувачів та консультантів районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій»
  Відбувся обласний тренінг «Професійне вдосконалення завідувачів та консультантів районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій»

  Із метою вдосконалення професійної компетентності консультантів районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій, сприяння їх фаховому й особистісному розвитку 25 листопада 2016 року на базі Полтавської обласної психолого-медико-педагогічної консультації відбувся навчальний тренінг «Професійне вдосконалення завідувачів та консультантів районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Калініченко
 • Відбувся навчальний тренінг «Організація роботи працівника психологічної служби з впровадження програми з запобігання та профілактики торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
  Відбувся навчальний тренінг «Організація роботи працівника психологічної служби з впровадження програми з запобігання та профілактики торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

  22-23 листопада 2016 року в рамках реалізації Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми центром практичної психології і соціальної роботи ПОІППО ім. М. В. Остроградського на базі ПТУ №31 (м. Полтава) був проведений навчальний тренінг «Організація роботи працівника психологічної служби з впровадження програми з запобігання та профілактики торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.О.
 • До Дня пам’яті жертв голодоморів у Полтавському ОІППО ім. М.В. Остроградського було проведено засідання педагогічних студій працівників інституту
  До Дня пам’яті жертв голодоморів у Полтавському ОІППО ім. М.В. Остроградського було проведено засідання педагогічних студій працівників інституту

  До Дня пам’яті жертв голодоморів у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського було проведено засідання Педагогічних студій працівників інституту.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Єщенко М.М.
 • Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках образотворчого мистецтва
  Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках образотворчого мистецтва

  За такою назвою продовжено роботу авторської творчої майстерні вчителів образотворчого мистецтва, друге засідання якої було проведено 22 листопада 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського. Керівник майстерні — Наталія Михайлівна Кривенко, учитель образотворчого мистецтва Полтавської гімназії № 13, переможниця обласного туру всеукраїнського конкурсу “Учитель року — 2015”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • У ПОІППО відзначили Міжнародний день філософії – 2016
  У ПОІППО відзначили Міжнародний день філософії – 2016

  Починаючи з 2012 року, кафедра філософії і економіки освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського щорічно проводить заходи, присвячені Міжнародному дню філософії. Їхня тематика обумовлена пошуком відповідей на особливо актуальні питання для сучасної освіти: «Філософія освіти сьогодні: навчальні стратегії поліпшення учнівських досягнень» (2012), «Яке мислення формує школа?» (2013), «Інформаційні війни й освіта: як протидіяти пропаганді?» (2014), «Множина мов і місць філософії: філософія нового проекту Закону України “Про освіту”» (2015).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.В.Литвинюк
 • Проведено практичне заняття «Методика організації проведення занять з предмета «Захист Вітчизни» – розділ вогнева підготовка»
  Проведено практичне заняття «Методика організації проведення занять з предмета «Захист Вітчизни» – розділ вогнева підготовка»

  17 листопада 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося практичне заняття «Методика організації проведення занять з предмета «Захист Вітчизни» – розділ вогнева підготовка» для слухачів курсів підвищення кваліфікації. Захід провів керівник Полтавського обласного військово-спортивного центру «Воїн» Бариш Олег Миколайович, вчитель фізичної культури та «Захисту Вітчизни» Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І. П. Котляревського, переможець обласного конкурсу «Учитель року – 2016» в номінації «Захист Вітчизни»,

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Сич
 • Відбувся семінар «E-twinning Plus» створення проектів на практиці
  Відбувся семінар «E-twinning Plus» створення проектів на практиці

  17 листопада на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся практичний семінар для вчителів області у рамках продовження проекту Європейського союзу “E-twinningPlus”. Метою проекту є залучення учнів та вчителів України до міжнародної співпраці щодо створення різних освітніх проектів на платформі E-twinningspace.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.І.Шарій-Якубовська
 • Використання термомозаїки «НАМА» у освітньо-виховному процесі початкової школи та ДНЗ
  Використання термомозаїки «НАМА» у освітньо-виховному процесі початкової школи та ДНЗ

  16.11.2016 року відбувся майстер-клас з проблеми «Використання термомозаїки «НАМА» у освітньо-виховному процесі» для вихователів дошкільних навчальних закладів та вчителів початкових класів, які перебувають на курсах підвищення кваліфікації в ПОІППО ім.М.В.Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.П.Крилевець
 • Відбувся майстер-клас для вихователів дошкільних навчальних закладів «Використання нетрадиційних технік образотворчого мистецтва у роботі з дошкільниками»
  Відбувся майстер-клас для вихователів дошкільних навчальних закладів «Використання нетрадиційних технік образотворчого мистецтва у роботі з дошкільниками»

  На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 16 листопада 2016 року відбувся майстер-клас для вихователів дошкільних навчальних закладів «Використання нетрадиційних технік образотворчого мистецтва у роботі з дошкільниками».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • В області створено експериментальну творчу групу вчителів географії

  Відповідно до листа Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України від 15.08.2016 № 403 на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського створено експериментальну творчу групу вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області з проблеми «Методична система формування предметної компетентності з географії в учнів основної школи» (керівник – доцент Вішнікіна Л.П., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри географії та краєзнавства Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка; науковий консультант – професор Топузов О. М., доктор педагогічних наук, директор Інституту педагогіки НАПН України, головний науковий співробітник відділу навчання географії та економіки, куратор – Шкоденко Л.А., методист відділу природничо-математичних дисциплін та технологій Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського), яка буде функціонувати впродовж 2016-2017 навчального року.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Педагоги області обговорювали особливості створення нового освітнього середовища в інклюзивних навчальних закладах
  Педагоги області обговорювали особливості створення нового освітнього середовища в інклюзивних навчальних закладах

  16 листопада 2016 року на базі Полтавського СНВК  № 45 відбувся обласний семінар-практикум «Науково-методичні підходи до формування інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Калініченко
 • Семінар-презентація з впровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України»
  Семінар-презентація з впровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України»

  15 листопада 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулася презентація науково-педагогічного проекту «Інтелект України» для директорів опорних, загальноосвітніх, спеціалізованих навчальних закладів, гімназій, ліцеїв.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Королюк С.В.
 • Інструктивно-методична нарада у формі вебінару для координаторів математичного конкурсу "Кенгуру"
  Інструктивно-методична нарада у формі вебінару для координаторів математичного конкурсу "Кенгуру"

  Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 15 листопада проведено вебінар для координаторів математичного конкурсу "Кенгуру".

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Регіональний семінар «Розвиток громадсько-активних шкіл у контексті сучасних змін»
  Регіональний семінар «Розвиток громадсько-активних шкіл у контексті сучасних змін»

  14 листопада 2016 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського спільно з Всеукраїнським Фондом «Крок за кроком» проведено регіональний семінар «Розвиток громадсько-активних шкіл у контексті сучасних змін».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Королюк С.В.
 • Участь команди Полтавської області у Всеукраїнському турнірі юних географів
  Участь команди Полтавської області у Всеукраїнському турнірі юних географів

  Із 7 по 11 листопада 2016 року в м. Львів проходив фінальний етап ХІІ Всеукраїнського турніру юних  географів серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів. У змаганні взяли участь 19 учнівських команд із Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Івано-Франківської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Хмельницької та Чернівецької областей.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Інформаційно-комунікаційні технології на уроках історії та правознавства

  Під такою назвою 10 листопада 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулось друге засідання авторської творчої майстерні учителя історії Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 Любов Коноваленко.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Міщенко
 • Відбувся семінар-практикум «Пошук та запровадження оптимальної моделі розвитку школи у сільській місцевості»
  Відбувся семінар-практикум «Пошук та запровадження оптимальної моделі розвитку школи у сільській місцевості»

  10-11 листопада 2016 року відбувся семінар-практикум для завідуючих (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об’єднаних територіальних громад «Пошук та запровадження оптимальної моделі розвитку школи у сільській місцевості».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • Дню української писемності та мови присвячується…
  Дню української писемності та мови присвячується…

  Всеукраїнський радіодиктант національної єдності  – це унікальна подія, яка відбувається на Українському радіо до Дня української писемності та мови, що відзначається 9 листопада.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Відбувся обласний семінар-практикум «Особливості роботи з обдарованими дітьми»
  Відбувся обласний семінар-практикум «Особливості роботи з обдарованими дітьми»

  11 листопада 2016 року Центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведено обласний семінар-практикум «Особливості роботи з обдарованими дітьми». У заході взяли участь 43 працівники психологічної служби Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Маслова В.А.
 • Обласний фестиваль-конкурс учнівських проектів самоврядування “Ми віримо в гарне майбутнє” серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів
  Обласний фестиваль-конкурс учнівських проектів самоврядування “Ми віримо в гарне майбутнє” серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів

  Департаментом освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, відділом у справах сім’ї та молоді Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 10 листопада 2016 року був проведений ІІІ обласний фестиваль-конкурс учнівських проектів самоврядування “Ми віримо в гарне майбутнє” серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів на базі Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Романенко А.М.
 • Проведено інструктивно-методичне заняття «Прикладна фізична та тактична підготовка на уроках «Захист Вітчизни»
  Проведено інструктивно-методичне заняття «Прикладна фізична та тактична підготовка на уроках «Захист Вітчизни»

  9 листопада 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося інструктивно-методичне заняття «Прикладна фізична та тактична підготовка на уроках «Захист Вітчизни».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Сич
 • Виїзне засідання спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання»
  Виїзне засідання спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання»

  10 листопада 2016 року відбулося виїзне засідання роботи спеціальної дослідницької групи «Використання елементів  тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання» на базі дошкільного навчального закладу №2 "Оленка" ясла-садок комбінованого типу Миргородської  міської ради Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Калініченко І.О., Токаренко Н.М
 • Відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів «Використання інтернет-ресурсів в роботі педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів»
  Відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів «Використання інтернет-ресурсів в роботі педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів»

  На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 8 листопада 2016 року відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів «Використання інтернет-ресурсів в роботі педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів» з метою розвитку професійної ІКТ-компетентністі і педагогічної майстерності працівників дошкільних закладів Полтавської області за допомогою інтернет-ресурсів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  7 листопада 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому було розглянуто питання: «Про підсумки проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році в Полтавській області» (доповідач: Одарюк О.О., методист відділу зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Визначено переможців фінального етапу ХХІV всеукраїнського турніру юних хіміків
  Визначено переможців фінального етапу ХХІV всеукраїнського турніру юних хіміків

  Із 30 жовтня по 4 листопада 2016 року у м. Хмельницький на базіОбласного ліцею-інтернату з поглибленою підготовкою у галузі наук відбувався фінальний етап XХIV Всеукраїнського турнiру юних хiмiкiв, у якому взяли участь 19 команд: команда Волинської області «Волинь МАН»; збірна команда Луганської області; Київський природничо-науковий ліцей №145; Одеська гімназія №82 Плюмбум; Рішельєвський ліцей, м. Одеса; збірна команда Одеської області; Одеська школа № 117 Нотабене; команда Житомирської області «Spudei»; Львівська школа № 50 «Полтиннік»; Львівський фізико-математичний ліцей; збірна команда Полтавської області «НЕОС»; школа-інтернат "Обдарованість" Харківської області; збірна команда Харкова «14+49»; ліцей № 89 м. Харкова; гімназія № 47 м. Харкова; збірна команда Тернопільської області; Харківський фізико-математичний ліцей № 27; збірна Харкова «Гідроліз»; збірна команда Хмельницької області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Технології успішного навчання. Працюємо за новими стандартами: експеримент «Реалізація діяльнісного підходу у навчанні природничих предметів» у дії
  Технології успішного навчання. Працюємо за новими стандартами: експеримент «Реалізація діяльнісного підходу у навчанні природничих предметів» у дії

  2 листопада 2016 року на базі Шишацької спеціалізованої школи I-III ступенів ім. В. І. Вернадського в рамках координації дослідно-експериментальної роботи «Реалізація діяльнісного підходу в навчанні природничих предметів» відбувся постійно діючий навчальний семінар «Технології успішного навчання. Працюємо за новими стандартами».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Буйдіна
 • Про проведення дебатної майстерні «Психологія публічного виступу»
  Про проведення дебатної майстерні «Психологія публічного виступу»

  1 листопада 2016 року відбулася дебатна майстерня «Психологія публічного виступу» для педагогів, які координують роботу шкільних дебатних клубів освітніх закладів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • На Полтавщині визначено переможців XV Всеукраїнського турніру юних інформатиків
  На Полтавщині визначено переможців XV Всеукраїнського турніру юних інформатиків

  31 жовтня 2016 року на базі навчально-оздоровчого комплексу «Ерудит» Кременчуцького педагогічного коледжу імені А. С. Макаренка (Полтавська область, Кременчуцький район, с. Потоки) відбулося урочисте закриття фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних інформатиків.

  Упродовж п'яти днів (27–31 жовтня) учасники 16-ти команд з м. Києва, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Кіровоградської, Полтавської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької областей демонстрували свої знання, вміння та винахідливість у складній науці інформатиці та боролися за звання кращої.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька, С.П.Шостя
 • Учасники СДГ «Філософія лідерства в освіті» презентували моделі шкільної лідерської освіти
  Учасники СДГ «Філософія лідерства в освіті» презентували моделі шкільної лідерської освіти

  На восьмому засіданні обласної спеціальної дослідницької групи «Філософія лідерства в освіті», що відбулося 31 жовтня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, представлено моделі шкільної лідерської освіти.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.В.Литвинюк
 • Роль шкільної бібліотеки у залученні дітей до читання

  З 1 жовтня по 31 жовтня 2016 року бібліотеки усіх загальноосвітніх навчальних закладів Полтавщини долучилися до проведення третього Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів» , який мав на меті сприяти зростанню престижності читання як культурної цінності, популяризації української книги, застосуванню сучасних підходів до прищеплення навичок читання, обміну досвідом роботи бібліотекарів .

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Р.О.Гелеверя
 • Традиційно у жовтні проведено обласний Форум батьківської громадськості
  Традиційно у жовтні проведено обласний Форум батьківської громадськості

  31 жовтня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського було проведено обласний Форум батьківської громадськості «Здоров’я дітей найголовніша цінність родини».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.Г.Серединська
 • Проведення круглого столу. Тема –«Нейропсихологічні прийоми в логопедичній роботі з дітьми»
  Проведення круглого столу. Тема –«Нейропсихологічні прийоми в логопедичній роботі з дітьми»

  27 жовтня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського було проведено засідання круглого столу. Тема – «Нейропсихологічні прийоми в логопедичній роботі з дітьми».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.П.Тимошенко
 • Про проведення майстер-класу «Використання міжпредметних зв’язків при викладанні предметів духовно-морального спрямування» для вчителів ЗНЗ області
  Про проведення майстер-класу «Використання міжпредметних зв’язків при викладанні предметів духовно-морального спрямування» для вчителів ЗНЗ області

  27 жовтня 2016 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського було проведено обласний майстер-клас «Використання міжпредметних зв’язків при викладанні предметів духовно-морального спрямування».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Деряга
 • У Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради
  У Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради

   26 жовтня 2016 р. у Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Діденко С.Г.
 • Відбулося засідання обласної спеціальної дослідницької групи «Проектна і дослідницька діяльність з хімії як чинник особистісного розвитку учня»
  Відбулося засідання обласної спеціальної дослідницької групи «Проектна і дослідницька діяльність з хімії як чинник особистісного розвитку учня»

  У Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 27 жовтня 2017 року відбулося засідання обласної спеціальної дослідницької групи (далі – СДГ) «Проектна і дослідницька діяльність з хімії як чинник особистісного розвитку учня».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Буйдіна
 • Обласний науково-практичний семінар «Особливості мотивації в управлінні дошкільними навчальними закладами»
  Обласний науково-практичний семінар «Особливості мотивації в управлінні дошкільними навчальними закладами»

  27 жовтня 2016 року у м. Карлівка відбувся обласний науково-практичний семінар «Особливості мотивації в управлінні дошкільними навчальними закладами».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Курмишева Н.І.
 • Про засідання обласної спеціальної дослідницької групи (СДГ) «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології»
  Про засідання обласної спеціальної дослідницької групи (СДГ) «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології»

  27 жовтня 2016 року згідно плану роботи ПОІППО проведено засідання обласної спеціальної дослідницької групи (СДГ) «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» на базі Новосанжарського та Полузірський НВК на тему:«Формування технологічних компетентностей та конкурентоспроможної особистості в контексті освітньої галузі «Технології»(Технологічний компонент)».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • Науково-практичний семінар «Розвиток школи як громадсько-активної»
  Науково-практичний семінар «Розвиток школи як громадсько-активної»

  25 жовтня 2016 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. Панаса Мирного Миргородської міської ради кафедрою менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського було проведено науково-практичний семінар «Розвиток школи як громадсько-активної» для учасників «Школи молодого керівника» - новопризначених директорів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Королюк
 • Тренінгове заняття «Цільові орієнтири уроку» у рамках реалізації навчального тренінгу «Ефективність проектування сучасного уроку»
  Тренінгове заняття «Цільові орієнтири уроку» у рамках реалізації навчального тренінгу «Ефективність проектування сучасного уроку»

  25 жовтня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося тренінгове заняття «Цільові орієнтири уроку» у рамках реалізації навчального тренінгу «Ефективність проектування сучасного уроку».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Нетудихатка Н.В.
 • «Використання інтелектуальних ігор на уроках словесності». Обласний науково-практичний семінар
  «Використання інтелектуальних ігор на уроках словесності». Обласний науково-практичний семінар

  Ігрові технології – один із ефективних засобів навчання. Вони створюють на уроці атмосферу активної зацікавленості. Гра створює позитивний емоційний фон, дає можливість виявити індивідуальні можливості дитини. Інтелектуальні ігри - це поєднання емоцій і розумових операцій під час вирішення низки проблем.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • У творчій майстерні Т.І.Балагури
  У творчій майстерні Т.І.Балагури

  Балагура Т.І. - учитель з великим досвідом роботи, з творчими методичними напрацюваннями та результативною роботою зі своїми учнями у навчанні, конкурсних змаганнях, олімпіадах.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Відбулося засідання авторської творчої майстерні вчителів економіки
  Відбулося засідання авторської творчої майстерні вчителів економіки

  26 жовтня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося друге засідання авторської творчої майстерні вчителів економіки «Економіка. Рівень стандарту: теорія та практика». Учасниками заходу стали 25 вчителів економіки загальноосвітніх навчальних закладів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Про обласний вебінар з проблеми «Використання комп’ютерних технологій при формуванні графічних компетентностей школярів»
  Про обласний вебінар з проблеми «Використання комп’ютерних технологій при формуванні графічних компетентностей школярів»

  25 жовтня 2016 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського був проведений вебінар «Використання комп’ютерних технологій при формуванні графічних компетентностей школярів» з метою надання методичної допомоги учителям й удосконалення змісту методичної роботи з креслення при формуванні графічних компетентностей школярів з використанням комп’ютерних технологій.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • На Полтавщині стартував фінальний етап XV Всеукраїнського турніру юних інформатиків
  На Полтавщині стартував фінальний етап XV Всеукраїнського турніру юних інформатиків

  27 жовтня 2016 року на базі навчально-оздоровчого комплексу «Ерудит» Кременчуцького педагогічного коледжу імені А. С. Макаренка (Полтавська область, Кременчуцький район, с. Потоки) відбулося відкриття фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних інформатиків.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька
 • Проведено обласний тренінг “Основи алгоритмізації та програмування”
  Проведено обласний тренінг “Основи алгоритмізації та програмування”

  25-26 жовтня 2016 року з ініціативи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського на базі комунального закладу “Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради Полтавської області” з метою ґрунтовної підготовки учителів до викладання інформатики у 8 класі був проведений обласний тренінг “Основи алгоритмізації та програмування”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Проектна технологія навчання як засіб формування компетентностей учнів на уроках хімії
  Проектна технологія навчання як засіб формування компетентностей учнів на уроках хімії

  У Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 25 жовтня 2016 року відбулось засідання авторської творчої майстерні вчителів хімії Проектна технологія навчання як засіб формування компетентностей учнів на уроках хімії» під керівництвом Шевченко Світлани Віталіївни, учителя хімії комунального закладу "Полтавська спеціалізована школа № 3 Полтавської міської ради Полтавської області" У роботі авторської творчої майстерні взяли участь учителі хімії Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • У Полтавському ОІППО проведено методичний практикум
  У Полтавському ОІППО проведено методичний практикум

  Уже стало доброю традицією у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського проводити методичний практикум для працівників інституту. 21 жовтня ділову гру «Професійний розвиток методиста в сучасному освітньому просторі» провели методисти відділу дошкільної, початкової та спеціальної освіти.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • XХ математичні змагання імені М.В.Остроградського
  XХ математичні змагання імені М.В.Остроградського

  Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 22 жовтня 2016 року на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка проведено другий (обласний) етап ювілейних XХ математичних змагань імені М. В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Про обласний науково-практичний семінар для методистів трудового навчання, технологій та креслення науково-методичних центрів, районних (міських) методичних кабінетів
  Про обласний науково-практичний семінар для методистів трудового навчання, технологій та креслення науково-методичних центрів, районних (міських) методичних кабінетів

  20 жовтня 2016 року згідно з планом роботи ПОІППО проведено обласний науково-практичний семінар для методистів трудового навчання, технологій та креслення районних (міських) методичних кабінетів, науково-методичних центрів на базі Великосорочинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Миргородського району.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • «Освітні проекти Вікіпедії» (Про заняття обласної авторської творчої майстерні вчителя зарубіжної літератури Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А. С. Макаренка Куща О. М.)
  «Освітні проекти Вікіпедії» (Про заняття обласної авторської творчої майстерні вчителя зарубіжної літератури Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А. С. Макаренка Куща О. М.)

  У Кременчуцькому педагогічному коледжі ім. А. С. Макаренка відбулося чергове заняття авторської творчої майстерні учителя зарубіжної літератури Куща Олега Миколайовича.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.В.Чирка
 • Освітня галузь “Мистецтво”: традиції та інновації
  Освітня галузь “Мистецтво”: традиції та інновації

  19 жовтня 2016 року на базі Великорублівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Козлівщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Котелевського району відбувся обласний семінар-практикум “Освітня галузь “Мистецтво”: традиції та інновації” для методистів районних (міських) методичних кабінетів та керівників методичних об`єднань вчителів образотворчого, музичного мистецтва та художньої культури. Саме цю проблему обрали вчителі художньо-естетичних дисциплін області за попереднім анкетуванням.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • Відбувся ворк-шоп “Медіаосвіта та медіатворчість”
  Відбувся ворк-шоп “Медіаосвіта та медіатворчість”

  Практикум проведено 19.10.2016 року в рамках роботи “Школи медіаосвіти” на базі кафедри менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.А.Устименко
 • «Технологія зустрічних зусиль на уроках словесності» (Про обласний науково-практичний семінар)
  «Технологія зустрічних зусиль на уроках словесності» (Про обласний науково-практичний семінар)

  19 жовтня 2016 року на базі Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3, Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки відбувся обласний науково-практичний семінар на тему: «Технологія зустрічних зусиль на уроках словесності».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.В.Чирка, Р.О.Гелеверя
 • Сучасні підходи до вивчення творчості І.Я.Франка
  Сучасні підходи до вивчення творчості І.Я.Франка

  19 жовтня 2016 року на базі ПОІППО ім.М.В.Остроградського відбувся «круглий» стіл, присвячений 160-річчю з дня народження І.Я Франка.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Обласний науково-практичний семінар «Менеджмент розвитку навчального закладу в умовах інформаційного простору»
  Обласний науково-практичний семінар «Менеджмент розвитку навчального закладу в умовах інформаційного простору»

  Поняття інформаційного освітнього простору є важливою характеристикою освітнього процесу, який тісно пов’язаний не тільки з розвитком педагогічної науки, а й з іншими фундаментальними процесами, що відбуваються в суспільстві.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Паламаренко Л.Й.
 • Нові стандарти – нова школа
  Нові стандарти – нова школа

  Нова українська школа… Якою вона буде? Які зміни чекають на вчителів, учнів, батьків? Як має змінитися вчитель цієї нової школи? Саме таке коло питань було окреслено в ефірі суспільно-політичної програми «Акценти» ТРК «Лтава», що вийшла на телеекрани області 18 жовтня (http://www.ltava.poltava.ua/society).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Канівець З.М.
 • Методисти екології та основ здоров’я визначили науково-методичні підходи поліпшення якості викладання цих предметів
  Методисти екології та основ здоров’я визначили науково-методичні підходи поліпшення якості викладання цих предметів

  17 жовтня 2016 року на базі Терешківського загальноосвітнього навчального закладу Полтавського району було проведено обласний науково-практичний семінар методистів рай(міськ)методкабінетів (центрів) із біології та основ здоров’я на тему «Науково-методичні підходи щодо поліпшення якості викладання основ здоров’я та екології».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Козак
 • Проведено обласний семінар-практикум «Здоров’язберігаючі технології на уроках фізичної культури та «Захисту Вітчизни»
  Проведено обласний семінар-практикум «Здоров’язберігаючі технології на уроках фізичної культури та «Захисту Вітчизни»

  13 жовтня 2016 року на базах Покровськобагачанської ЗОШ І-ІІІ ст., Хорольського навчально-виховного комплексу та Хорольської гімназії Хорольського району відбувся обласний семінар-практикум «Здоров’язберігаючі технології на уроках фізичної культури та «Захисту Вітчизни». У заході взяли участь методисти районних (міських) методичних кабінетів (центрів), які координують предмети фізична культура та «Захист Вітчизни»; керівники районних (міських) методичних об’єднань вчителів фізичної культури та «Захисту Вітчизни».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Сич
 • Роль та місце психологічної служби системи освіти у контексті концепції середньої загальноосвітньої школи України
  Роль та місце психологічної служби системи освіти у контексті концепції середньої загальноосвітньої школи України

  12 жовтня 2016 року центром практичної психології і соціальної роботи ПОІППО проведений захід для працівників психологічної служби «Роль та місце психологічної служби системи освіти у контексті концепції середньої загальноосвітньої школи України».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Муліка К.М.
 • Відбувся обласний науково-практичний семінар «Формування громадянських компетентностей учнів на уроках історії та суспільних дисциплін»
  Відбувся обласний науково-практичний семінар «Формування громадянських компетентностей учнів на уроках історії та суспільних дисциплін»

  12 жовтня 2016 року у Решетилівському районі відбувся обласний науково-практичний семінар «Розвиток громадянських компетентностей учнів на уроках історії та суспільних дисциплін». У заході взяли участь методисти історії районних (міських) методичних кабінетів (НМЦ), керівники районних (міських) методичних об’єднань, представники територіальних громад.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Міщенко
 • Хмарні сервіси в освіті
  Хмарні сервіси в освіті

  Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації «Про затвердження навчального проекту «Хмарні сервіси в освіті» від 10.08.2016р. № 311 та плану роботи ПОІППО ім. М.В. Остроградського 12 жовтня 2016 року методисти інституту Шостя С.П., Момот М.О., Козлов О.Є. та Тимчук О.В. провели обласний тренінг для працівників методичних служб, які ведуть питання впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у загальноосвітніх навчальних закладах, «Підвищення ІКТ-компетентності педагогічного працівника в умовах розвитку інформаційного простору».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Тимчук О.В.
 • Відбувся обласний семінар-практикум «Національно-патріотичне виховання засобами козацької педагогіки»
  Відбувся обласний семінар-практикум «Національно-патріотичне виховання засобами козацької педагогіки»

  10 жовтня 2016 року на базі відділу освіти Великобагачанської райдержадміністрації відбувся обласний семінар-практикум «Національно-патріотичне виховання засобами козацької педагогіки» для методистів з виховної роботи районних (міських) методичних кабінетів, науково-методичних центрів; заступників директорів з виховної роботи.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Наступність дошкільної і початкової освіти: плавний перехід чи стрибок через прірву?
  Наступність дошкільної і початкової освіти: плавний перехід чи стрибок через прірву?

  11 жовтня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського відбулося засідання круглого столу з проблеми «Наступність дошкільної і початкової освіти: плавний перехід чи стрибок через прірву?»

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.П.Крилевець
 • Оголошується конкурс на участь у проекті Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні»

  Оголошується Конкурс для загальноосвітніх навчальних закладів області на участь у проекті Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні»

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Козак
 • Свято  творчості, інтелекту та  високих технологій
  Свято  творчості, інтелекту та  високих технологій

  6-7 жовтня 2016 року на базі Палацу культури та творчості у місті Горішні Плавні Полтавської області проведено фестиваль «Ferrexpo Robot Fest 2016» .

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Авторська творча майстерня вчителів фізики
  Авторська творча майстерня вчителів фізики

  6 жовтня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося чергове засідання авторської творчої майстерні вчителів фізики під керівництвом Довгополова Сергія Володимировича.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • Відбулась авторська творча майстерня вчителя біології Карпенко С. І.
  Відбулась авторська творча майстерня вчителя біології Карпенко С. І.

  У Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 3 жовтня 2016 року відбулось засідання авторської творчої майстерні вчителів біології «Розвиток пізнавальної активності та продуктивної творчої діяльності учнів» під керівництвом Карпенко Світлани Іванівни, учителя біології Кременчуцького ліцею інформаційних технологій №30 імені Н. М. Шевченко Кременчуцької міської ради Полтавської області. У роботі авторської творчої майстерні взяли участь учителі біології Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Семінар-тренінг «Енергозбереження у контексті проведення сучасного уроку»
  Семінар-тренінг «Енергозбереження у контексті проведення сучасного уроку»

  5 жовтня 2016 року відбувся семінар-тренінг «Енергозбереження у контексті проведення сучасного уроку» для вчителів фізики області. Захід було проведено Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського спільно з Полтавською обласною державною адміністрацією в рамках мікропроекту «Енергія в школах міста».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • Про організацію ІV Всеукраїнського конкурсу есе “Я — європеєць”

  Відповідно до листів Полтавської обласної державної адміністрації від 20.09.2016 № 7270/01-21 та Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації від 29.09.2016 №2610 Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського повідомляє, що, з метою привернення уваги  до розвитку українсько-литовських відносин у різних сферах суспільного життя, пропаганди європейських цінностей, демократичних принципів державного устрою, Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця»,   ініційовано проведення ІV Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць»    для учнів 8-11 класів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів (Див. Положення про конкурс).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • У Гадячі педагогічні працівники опановували програму тренінгового курсу «Дорослішай на здоров’я»
  У Гадячі педагогічні працівники опановували програму тренінгового курсу «Дорослішай на здоров’я»

  26-30 вересня 2016 року на базі будинку школярів та юнацтва Гадяцької РДА Катерина Муліка, завідувач центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО провела тренінг за програмою «Дорослішай на здоров’я» (рекомендованою Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, лист від 20.07.2012 р. №1/11-12028), розробленої в рамках проектної діяльності Фонду Народонаселення ООН в Україні. У заході взяли участь 20 педагогів, переважно працівників психологічної служби Гадяччини.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Муліка К.М.
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  3 жовтня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому було розглянуті питання: «Про роботу методичного практикуму як форми активізації творчого потенціалу та створення умов для фахового зростання методичних працівників інституту» (доповідач:Дика І.В., методист відділу національно-патріотичного виховання); «Про організаційно-методичне забезпечення діяльності шкіл професійного зростання керівних кадрів» (доповідач: Паламаренко Л.Й., методист кафедри менеджменту освіти).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Про зустріч учителів зарубіжної літератури області з Артемом Лоїком
  Про зустріч учителів зарубіжної літератури області з Артемом Лоїком

  У Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулася зустріч учителів зарубіжної літератури області, котрі підвищують професійну кваліфікацію, з українським реп-виконавцем, поетом, срібним призером шоу «Україна має талант» (2011 р). Артемом Лоїком.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.В.Чирка
 • Майстер-клас «Використання методу проектів при вивченні курсу астрономії»

  28 вересня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся майстер-клас вчителя Степненського навчально-виховного комплексу Полтавського району Зайця Юрія Анатолійовича з теми «Використання методу проектів при вивченні курсу астрономії».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у 2016 році
  Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у 2016 році

  23 вересня 2016 року в Міністерстві освіти і науки України відбулося урочисте нагородження переможців та лауреатів Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • У Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради
  У Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради

  Відповідно до річного плану роботи Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання вченої ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.Г.Діденко
 • Відбулося засідання науково-методичної ради інституту
  Відбулося засідання науково-методичної ради інституту

  27 вересня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося чергове засідання науково-методичної ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Проведено круглий стіл «Роль Михайла Грушевського в історії українського державотворення»
  Проведено круглий стіл «Роль Михайла Грушевського в історії українського державотворення»

  У вересні 2016 року на державному рівні відзначається 150-річчя від дня народження видатного українського державного та політичного діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки, першої у ХХ столітті незалежної Української держави, історика і організатора української науки Михайла Грушевського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Проведено ХІІ Всеукраїнські педагогічні читання «Науково-педагогічна спадщина Михайла Васильовича Остроградського і сучасні проблеми освіти»
  Проведено ХІІ Всеукраїнські педагогічні читання «Науково-педагогічна спадщина Михайла Васильовича Остроградського і сучасні проблеми освіти»

  28 вересня 2016 року у актовій залі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося пленарне засідання XІІ Всеукраїнських педагогічних читань «Науково-педагогічна спадщина Михайла Васильовича Остроградського і сучасні проблеми освіти», присвячених 215-й річниці від дня народження нашого видатного земляка, геніального українського вченого-математика, видатного педагогічного та громадського діяча ХІХ століття Михайла Васильовича Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Яловець Є.О.
 • Проведення обласного тренінгу для відповідальних за Всеукраїнську гру «Соняшник»
  Проведення обласного  тренінгу для відповідальних за Всеукраїнську гру «Соняшник»

  28 вересня 2016 року на базі Полтавського міського методичного кабінету (завідувачка Козлова І.В.) пройшов  тренінг «Методика укладання тестових завдань в рамках Всеукраїнської гри «Соняшник».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Коваленко О.П.
 • Тренінгове заняття «Цільові орієнтири уроку» у рамках реалізації навчального тренінгу «Ефективність проектування сучасного уроку».
  Тренінгове заняття «Цільові орієнтири уроку» у рамках реалізації навчального тренінгу «Ефективність проектування сучасного уроку».

  21 вересня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося тренінгове заняття «Цільові орієнтири уроку» у рамках реалізації навчального тренінгу «Ефективність проектування сучасного уроку».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Нетудихатка Н.В.
 • Про участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Всеукраїнська гра «Соняшник» як засіб національно-патріотичного виховання учнівської молоді»
  Про участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Всеукраїнська гра «Соняшник» як засіб національно-патріотичного виховання учнівської молоді»

  19-21 вересня 2016 року на базі Одеської області за сприяння МОН України та творчого об’єднання «Соняшник» відбулася зустріч методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, котрі координують роботу учителів філологічних та природничих дисциплін, а також опікуються Всеукраїнською інтелектуальною грою «Соняшник» та «Геліантус».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Проведені засідання школи фахового зростання для учителів-учасників Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017»
  Проведені засідання школи фахового зростання для учителів-учасників Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017»

  Цього року вчителі змагатимуться за звання «Учитель року-2017» у номінаціях: «Біологія», «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Початкова освіта». 26 вересня у рамках підготовки учителів до участі у Всеукраїнському конкурсі були проведені засідання школи фахового зростання для учителів біології, музичного мистецтва та інформатики.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • У Полтавській області відбулися засідання Школи професійного зростання та Школи новопризначених завідуючих (директорів) районних (міських) методичних кабінетів (центрів)
  У Полтавській області відбулися засідання Школи професійного зростання та Школи новопризначених завідуючих (директорів) районних (міських) методичних кабінетів (центрів)

  22 вересня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулися засідання Школи професійного зростання та Школи новопризначених завідуючих (директорів) районних (міських) методичних кабінетів (центрів) у формі тренінгів за темами:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • Обласний семінар-практикум «Форми та методи роботи практичного психолога ДНЗ»
  Обласний семінар-практикум «Форми та методи роботи практичного психолога ДНЗ»

  21 вересня 2016 року відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся обласний семінар-практикум «Форми та методи роботи практичного психолога ДНЗ».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • Проведено тренінг «Топографічні карти та їх практичне використання»
  Проведено тренінг «Топографічні карти та їх практичне використання»

  19 вересня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся тренінг «Топографічні карти та їх практичне використання».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • У Полтавському ОІППО відбулася презентація книги «5 секунд, 5 днів»
  У Полтавському ОІППО відбулася презентація книги «5 секунд, 5 днів»

  20 вересня 2016 року працівники Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського та слухачі курсів підвищення кваліфікації зустрілися із відомим письменником і журналістом Євгеном Положієм.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Марина Єщенко
 • У Полтавському ОІППО відбувся науковий семінар
  У Полтавському ОІППО відбувся науковий семінар

  22.09.2016 в аудиторії 4.6 відбувся Науковий семінар ПОІППО. Тема виступу Щербаня М.П., к.п.н., доцента, доцента КФІЕО:

  «Методологія і методика рейтингового оцінювання науково-педагогічних працівників» (тези доповіді розіслано для ознайомлення учасникам семінару)

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Щербань М.П.
 • Проведено обласний науково-практичний семінар «Вивчення географії у 8 класі в умовах переходу на нову навчальну програму»
  Проведено обласний науково-практичний семінар «Вивчення географії у 8 класі в умовах переходу на нову навчальну програму»

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського на 2016 рік 15 вересня 2016 року відбувся обласний науково-практичний семінар «Вивчення географії у 8 класі в умовах переходу на нову навчальну програму». Місцем проведення було обрано спеціалізовану загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу ім. Л.І. Бугаєвської Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області (директор Тузікова А.М.).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Відбулася інструктивно-методична нарада «Психологічне забезпечення та соціально-педагогічний патронаж у системі освіти у 2016-2017 н.р.» для соціальних педагогів та практичних психологів навчальних закладів обласного підпорядкування
  Відбулася інструктивно-методична нарада «Психологічне забезпечення та соціально-педагогічний патронаж у системі освіти у 2016-2017 н.р.» для соціальних педагогів та практичних психологів навчальних закладів обласного підпорядкування

  9 вересня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулася інструктивно-методична нарада «Психологічне забезпечення та соціально-педагогічний патронаж у системі освіти у 2016-2017 н.р.». У заході брали участь соціальні педагоги та практичні психологи ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а., навчальних закладів інтернатного типу, всього 63 особи.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Самойлюк О.М.
 • Виставка-презентація «Життя – це можливість, скористайся нею…» відбулася 12 вересня 2016 р. в ПОІППО ім. М.В. Остроградського
  Виставка-презентація «Життя – це можливість, скористайся нею…» відбулася 12 вересня 2016 р. в ПОІППО ім. М.В. Остроградського

  12 вересня в ПОІППО ім. М.В. Остроградського відбулася виставка – презентація колективних творчих робіт «Життя – це можливість, скористайся нею…» (в рамках курсів підвищення кваліфікації практичних психологів).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.О.
 • Формування любові до рідної землі на уроках літератури рідного краю
  Формування любові до рідної землі на уроках літератури рідного краю

  9 вересня 2016 року на базі Березоворудківської школи Пирятинського району відбулася обласна науково-практична конференція, присвячена творчості поета-земляка Д.О.Луценка. Організатори - Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського, відділ освіти Пирятинської райдержадміністрації.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • 7 вересня 2016 — засідання вченої ради ПОІППО
  7 вересня 2016 — засідання вченої ради ПОІППО

  7 вересня 2016 відповідно до Плану роботи Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання вченої ради ПОІППО.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Крилевець М.П., Сиротенко Г.О., Щербань М.П., Діденко С.Г.
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  5 вересня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому було розглянуто питання: «Про роботу веб-сайту Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського (http://poippo.pl.ua) та освітніх веб-сайтів області»(доповідачі:Козлов О.Є., Тимчук О.В.,методисти центру координації діяльності методичних служб).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Презентація виставки олімпійської літератури присвячена Дню фізичної культури та спорту в Україні
  Презентація виставки олімпійської літератури присвячена Дню фізичної культури та спорту в Україні

  Святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ президента від 29 червня 1994 року № 340/94).

  В 2016 році цей день – 10 вересня. З 5 вересня в бібліотеці Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.М. В. Остроградського для працівників інституту та слухачів курсів підвищення кваліфікації презентовано виставку літератури з олімпійської тематики.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Сич
 • Професор Олексій Неживий узяв участь у Святі знань та Першому уроці у Шилівській ЗОШ на Зіньківщині
  Професор Олексій Неживий узяв участь у Святі знань та Першому уроці у Шилівській ЗОШ на Зіньківщині

  Шилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів на Зіньківщині – знаний навчальний заклад в усій Україні, адже саме в цій школі навчалися видатні українські письменники, Шевченківські лауреати Григорій і Григір Тютюнник.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • Училися використовувати засоби пожежогасіння
  Училися використовувати засоби пожежогасіння

  30 серпня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулися практичні пожежні тренувальні навчання на відкритому майданчику.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Бечкало З.М.
 • Відбулися інструктивно-методичні наради освітян Полтавщини з питань підготовки до нового 2016-2017 навчального року
  Відбулися інструктивно-методичні наради освітян Полтавщини з питань підготовки до нового 2016-2017 навчального року

  25 серпня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулися інструктивно-методичні наради для працівників районних (міських) методичних кабінетів (центрів), працівників відділів освіти об’єднаних територіальних громад, керівників методичних об’єднань шкіл-інтернатів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • На Полтавщині відбулася обласна серпнева конференція педагогічних працівників
  На Полтавщині відбулася обласна серпнева конференція педагогічних працівників

  25 cерпня 2016 року у приміщенні Полтавського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя відбулася обласна серпнева конференція педагогічних працівників «Нова українська школа: завдання і перспективи», на яку були запрошені заступники голів райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад; керівники органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад; директори, заступники директорів професійно-технічних навчальних закладів; завідуючі районними (міськими) методичними кабінетами; працівники Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського; представники обласних освітніх установ.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька
 • Відбувся круглий стіл «Організація виховного процесу в освітянських таборах: практика і перспективи»
  Відбувся круглий стіл «Організація виховного процесу в освітянських таборах: практика і перспективи»

  Літні канікули грають важливу роль для розвитку, виховання і оздоровлення дітей і підлітків. Літо – це свого роду місток між навчальним роком, що завершується, і майбутнім. Виховна цінність  літнього відпочинку та оздоровлення полягає в тому, що вона створює умови для педагогічно доцільного, емоційно привабливого дозвілля школярів, відновлення їх здоров'я, задоволення потреб в новизні вражень, творчій самореалізації, спілкуванні і самодіяльності в різноманітних формах, що включають працю, пізнання, мистецтво, культуру, гру і інші сфери можливого самовизначення. Реальність така, що система освіти як і раніше залишається головним організатором відпочинку і оздоровлення дітей.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Драч Наталія
 • Проведено І етап Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти
  Проведено І етап Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти

  В червні 2016 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського спільно з позашкільним навчальним закладом Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді», Полтавським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Полтавської обласної ради, Полтавським обласним центром естетичного виховання учнівської молоді Полтавської обласної ради та Полтавським обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради проведено І етап Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Красницька О.А.
 • Проведення ділової гри з теми «Особливості логопедичної роботи з дітьми молодшого дошкільного віку»
  Проведення ділової гри з теми «Особливості логопедичної роботи з дітьми молодшого дошкільного віку»

  23 червня 2016 року на базі Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського було проведено ділову гру «Особливості логопедичної роботи з дітьми молодшого дошкільного віку», у якому взяли участь учителі-логопеди логопедичних пунктів та шкіл-інтернатів області. У програмі ділової гри були передбачені питання логопедичної роботи з дітьми молодшого дошкільного віку.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Тимошенко Н.П.
 • Навчальний тренінг «Організація роботи працівника психологічної служби з питань запобігання та профілактики торгівлі людьми» для працівників психологічної служби системи освіти Полтавської області
  Навчальний тренінг «Організація роботи працівника психологічної служби з питань  запобігання та профілактики торгівлі людьми» для працівників психологічної служби системи освіти Полтавської області

  23-24 червня 2016 року відбувся навчальний тренінг «Організація роботи працівника психологічної служби з питань запобігання та профілактики торгівлі людьми».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.О.
 • У ПОІППО готували тренерiв з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини для керiвникiв шкiл та учителiв Полтавської області
  У ПОІППО готували тренерiв з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини для керiвникiв шкiл та учителiв Полтавської області

  З 2016 року Полтавщина є пілотним регіоном з реалізації швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU». Метою проекту є підтримка сталого розвитку громадянського суспільства за допомогою знань про освіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини (ОДГ/ОПЛ).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Літні мовні табори у Полтавській області
  Літні мовні табори у Полтавській області

  Протягом червня 2016 року на виконання Указу Президента України «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови», наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2015 р. № 1379 «Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів» проведена відповідна організаційна робота по розширенню мережі літніх мовних таборів на базі загальноосвітніх навчальних закладів області. У червні 2016 року працювало 319 літніх мовних таборів де навчалося 8691 учень. Порівняно з минулим роком кількість літніх мовних таборів зросла у 2,4 рази. Навчання проводилося за трьома програмами: за першою програмою працювало 77 мовних таборів (1681 учень), за другою – 192 (5961 учень), за третьою програмою – 50 (1049 учнів).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.І.Шарій-Якубовська
 • Проведено обласний семінар “Інноваційні технології навчання інформатики”
  Проведено обласний семінар “Інноваційні технології навчання інформатики”

  21-22 червня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського та міського методичного кабінету управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради було проведено обласний науково-практичний семінар «Інноваційні технології навчання інформатики» для методистів районних (міських) методичних кабінетів, науково-методичних центрів, які відповідають за викладання предмета «Інформатика».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • У рамках роботи методичного практикуму працівники інституту відвідали Полтавську гравіметричну обсерваторію
  У рамках роботи методичного практикуму працівники інституту відвідали Полтавську гравіметричну обсерваторію

  21 червня 2016 року педагогічні працівники Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського у рамках роботи методичного практикуму відвідали Полтавську гравіметричну обсерваторію Інституту геофізики НАН України імені С. І. Субботіна, яка розташована в садибі російського художника Г. Г. М’ясоєдова з 1926 року з ініціативи відомого астронома і геофізика Олександра Орлова. Захід організували методисти інституту Лариса Шкоденко та Ірина Дика.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Підведено підсумки роботи психологічної служби системи освіти Полтавської області за 2015-2016 н. р., визначено пріоритетні напрямки роботи психологічної служби на 2016-2017 н. р.

  21 червня 2016 року Центром практичної психології і соціальної роботи ПОІППО організовано та проведено інструктивно-методичну нараду у формі вебінару «Підведення підсумків за 2015-2016 н. р., визначення пріоритетних напрямків роботи психологічної служби на 2016-2017 н. р.».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Самойлюк О.М.
 • Відбулося чергове засідання Школи інклюзивної освіти
  Відбулося чергове засідання Школи інклюзивної освіти

  Із метою розвиток інклюзивної компетентності педагогічних працівників Полтавської області17 червня 2016 року на базі Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Полтава відбувся постійно діючий навчальний тренінг «Школа інклюзивної освіти».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Калініченко
 • У Полтавському ОІППО відбулася нарада-консультація з координаторами у районах (містах) щодо підготовки та оформлення статей до "ПОЛТАВІКИ"
  У Полтавському ОІППО відбулася нарада-консультація з координаторами у районах (містах) щодо підготовки та оформлення статей до "ПОЛТАВІКИ"

  Вже вдруге, в межах історико-краєзнавого проекту «Історія освіти і науки Полтавщини», відбулася тематична нарада.

  У зібранні взяли участь науковці, працівники методичних служб, бібліотечних та архівних установ, учителі-краєзнавці  координатори історико-краєзнавчого проекту «Історія освіти і науки Полтавщини» у містах (районах, ОТГ) області, члени оргкомітету та науково-редакційної ради Полтавського ОІППО.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) З.В.Резніченко
 • У ПОІППО відбулася зустріч із Євгеном Положієм
  У ПОІППО відбулася зустріч із Євгеном Положієм

  9 червня 2016 року, у рамках Педагогічних студій працівників інституту, відбулася зустріч із Євгеном Положієм, письменником, журналістом, громадським діячем, головним редактором газети «Панорама» та просто цікавою особистістю.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Обласний семінар–практикум з проблеми “ Роль методичної служби в стимулюванні інноваційного пошуку вчителями початкових класів при застосуванні здоров'язберігаючих технологій ”
  Обласний семінар–практикум  з проблеми “ Роль методичної служби в стимулюванні інноваційного пошуку вчителями початкових класів при застосуванні здоров'язберігаючих технологій ”

  Відповідно доплану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського 9 червня 2016 року на базі Градизької гімназії ім. Героя України Олександра Білаша Глобинського району відбувся обласний семінар–практикум з проблеми “ Роль методичної служби в стимулюванні інноваційного пошуку вчителями початкових класів при застосуванні здоров'язберігаючих технологій ”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.П.Крилевець
 • Забезпечуємо експертне середовище для розгляду освітніх проектів
  Забезпечуємо експертне середовище для розгляду освітніх проектів

  Система післядипломної педагогічної освіти є зосередженням пошуку шляхів розвитку галузі. Теорія і практика тут міцно переплітаються. З цих причин на базі нашого інституту формується експертне середовище, яке служить фільтром для ідей педагогів, їх інновацій і пропозицій.

  Саме таку мету мав науково-методичний семінар «Розробка моделі діяльності сучасної школи «повного дня», який 7 червня 2016 року пройшов на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.А.Устименко
 • Сучасні підходи до атестації дошкільного навчального закладу
  Сучасні підходи до атестації дошкільного навчального закладу

  Значна роль у визначенні ефективності роботи дошкільного навчального закладу відводиться державній атестації, яка спрямована на визначення ефективності роботи дошкільного навчального закладу відповідно до державних стандартів, результативності освітнього процесу, аналізу потенційних можливостей щодо вдосконалення діяльності.

  Відповідно до роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 9 червня 2016 року на базі Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А.С. Макаренка відбувся круглий стіл для педагогів дошкільних навчальних закладів «Сучасні підходи до атестації дошкільного навчального закдаду». У заході взяли участь 23 педагога.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • Відбулася нарада працівників інституту з питань підготовки до нового 2016-2017 навчального року
  Відбулася нарада працівників інституту з питань підготовки до нового 2016-2017 навчального року

  10 червня 2016 року відбулася нарада працівників інституту з питань підготовки до нового 2016-2017 навчального року, яку очолила проректор з науково-методичної роботи Кирилюк М.В.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • Про засідання авторської творчої майстерні Пашолки Вікторії Миколаївни, вчителя Полтавської ЗОШ І–ІІІ ст.№ 4 Полтавської міської ради
  Про засідання авторської творчої майстерні Пашолки Вікторії Миколаївни, вчителя Полтавської ЗОШ І–ІІІ ст.№ 4 Полтавської міської ради

  7 червня 2016 року на базі Полтавської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 4 Полтавської міської радивідбулося засідання авторської творчої майстерні Пашолки Вікторії Миколаївни, вчителя-методиста, вчителя вищої кваліфікаційної категорії Полтавської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 4 Полтавської міської ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  6 червня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому були розглянуті питання: «Про організаційно-методичні заходи щодо відзначення 215 річниці від дня народження М.В. Остроградського в області»(доповідач:Яловець Є. О.,методист відділу природничо-математичних дисциплін та технологій); «Про стан інформаційного та комп’ютерного забезпечення навчального процесу та ефективність використання навчальних ресурсів» (доповідач: Момот М.О., методист відділу організації підвищення кваліфікації).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • «Децентралізація і освіта»: зустріч педагогів з директором з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолієм Ткачуком
  «Децентралізація і освіта»: зустріч педагогів з директором з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолієм Ткачуком

  3 червня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського відбулася публічна лекція директора з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства, автора реформи децентралізації Анатолія Ткачука з теми «Децентралізація і освіта».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Королюк
 • Про обласний майстер-клас з варіативних модулів до програми «Трудове навчання». 5-9 класи (новий Держстандарт)
  Про обласний майстер-клас з варіативних модулів до програми «Трудове навчання». 5-9 класи (новий Держстандарт)

  2 червня 2016 рокуна базі Полтавської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 2 Полтавської міської ради відбулися майстер-класи з варіативних модулів до програми «Трудове навчання». 5 – 9 класи (новий Держстандарт).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит
 • Майстер-клас «Методи розв'язування задач експериментального туру обласної олімпіади з фізики»
  Майстер-клас «Методи розв'язування задач експериментального туру обласної олімпіади з фізики»

  1 червня 2016 року в Полтавському інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся майстер-клас вчителя фізики Полтавської гімназії №21 Касьяненка Миколи Миколайовича з теми "Методи розв'язування задач експериментального туру ІІІ обласної олімпіади з фізики".

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • На Полтавщині відзначили переможців
  На Полтавщині відзначили переможців

  24 травня 2016 року у приміщенні Полтавської обласної ради відбулася урочиста церемонія нагородження переможців ІVетапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту учнів-членів Малої академії наук України, Всеукраїнського учнівського турніру юних правознавців, Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців у 2015–2016 навчальному році.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.О.Гарічеве
 • У ПОІППО на святковому зібранні з нагоди Днів науки, Європи в Україні, міжнародних Дня музеїв та Дня біографа ухвалено «матрицю» шостого тому – «Освіта і наука» – 12-томної «Полтавіки – Полтавської Енциклопедії»
  У ПОІППО на святковому зібранні з нагоди Днів науки, Європи в Україні, міжнародних Дня музеїв та Дня біографа ухвалено «матрицю» шостого тому – «Освіта і наука» – 12-томної «Полтавіки – Полтавської Енциклопедії»

  20 травня 2016 р. з нагоди Днів науки, Європи в Україні, міжнародних Дня музеїв та Дня біографа за участю членів вченої ради Полтавського ОІППО, науковців та освітян Полтавщинипроведено святкове зібрання колективу, вченої ради ПОІППО, а також науково-редакційної ради Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського з підготовки матеріалів до т. 6 «Освіта і наука» «ПОЛТАВІКИ – Полтавської Енциклопедії».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Стоцька О.В., Резніченко З.В., Щербань М.П.
 • Відбулися майстер-класи по дитячій анімації

  11 травня 2016 року на базі Кременчуцького міського центру позашкільної освіти відбулися чотири майстер-класи по дитячій анімації для педагогів позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • Реалізація шкільного проекту «Лідер у мені»
  Реалізація шкільного проекту «Лідер у мені»

  Із вересня 2015 року педагогічний колектив Федорівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» імені Г. Т. Берегового  Карлівської  районної ради Полтавської області працює над проектом «Лідер у мені», ініціатором розроблення та впровадження якого є Ракосій Оксана Сергіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель іноземної мови, учасниця обласної спеціальної дослідницької групи «Філософія лідерства в освіті».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л. В. Литвинюк, О.С.Ракосій
 • Відбулося засідання науково-методичної ради інституту
  Відбулося засідання науково-методичної ради інституту

  30 травня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося чергове засідання науково-методичної ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Розбудова громадсько-активної школи: реалізація проекту Розсошенської гімназії Полтавського району
  Розбудова громадсько-активної школи: реалізація проекту Розсошенської гімназії Полтавського району

  24 травня 2016 року кафедрою менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського за підтримки Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» організовано й проведено круглий стіл«Розбудова громадсько-активної школи: кроки до успіху» на базі Розсошенської гімназії Полтавської районної ради для громадсько-активних шкіл Полтавського та Миргородського районів Полтавської області в рамках проекту «Розвиток громад в Україні шляхом впровадження Програми«Школа як осередок розвитку громади».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Королюк
 • Відбулося розширене засідання кафедри педагогічної майстерності
  Відбулося розширене засідання кафедри педагогічної майстерності

  26 травня 2016 року було проведене розширене засідання кафедри педагогічної майстерностіПолтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.І.Білик
 • Про інструктивно-методичну нараду директорів та методистів МНВК області з проблеми «Формування технологічних компетентностей та конкурентоспроможної особистості учнівської молоді в умовах МНВК»
  Про інструктивно-методичну нараду директорів та методистів МНВК області з проблеми «Формування технологічних компетентностей та конкурентоспроможної особистості учнівської молоді в умовах МНВК»

  19 травня 2016 року на базі Диканського міжшкільного навчально-виробничого комбінату (МНВК) проведено інструктивно-методичну нараду директорів та методистів МНВК області з проблеми «Формування технологічних компетентностей та конкурентоспроможної особистості учнівської молоді в умовах МНВК».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • Обласна науково-практична конференція для викладачів соціально-гуманітарних дисциплін
  Обласна науково-практична конференція для викладачів соціально-гуманітарних дисциплін

  17 травня 2016 року на базі Полтавського політехнічного коледжу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» відбулась ІІІ обласна науково-практична конференція «Світ очима суспільствознавця», учасниками якої стали викладачі соціально-гуманітарних дисциплін вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, учителі шкіл, працівники Державного архіву Полтавської області, науковці Полтавщини.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.В.Литвинюк
 • Про засідання ОСДГ «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» на тему: «Модернізація методів, форм і засобів у роботі вчителя трудового навчання, технологій та креслення»
  Про засідання ОСДГ «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» на тему: «Модернізація методів, форм і засобів у роботі вчителя трудового навчання, технологій та креслення»

  12 травня 2016 року відбулося засіданняобласної спеціальної дослідницької групи «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» на тему: «Модернізація методів, форм і засобів у роботі вчителя трудового навчання, технологій та креслення».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • Про хід реалізації проекту «Регіональні студії педагогічної майстерності» у І півріччі 2016 року

  Регіональний навчальний проект «Регіональні студії педагогічної майстерності» продовжив свою роботу в 2016 році. За перше півріччя 2016 року в проекті взяло участь 162 працівників різних категорій: вчителі, завідуючі ДНЗ, практичні психологи, соціальні педагоги ЗНЗ, вихователі ДНЗ з 6 районів (Глобинського, Лубенського, Пирятинського, Великобагачанського, Гадяцького, Карлівського) і 2 міст (Лубни, Комсомольськ) Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М. Токаренко
 • Відбувся обласний семінар-практикум «Створення умов для підвищення науково-методичного та професійного рівнів педагогічних кадрів» для завідуючих (директорів) районних (міських) методичних кабінетів (центрів)
  Відбувся обласний семінар-практикум «Створення умов для підвищення науково-методичного та професійного рівнів педагогічних кадрів» для завідуючих (директорів) районних (міських) методичних кабінетів (центрів)

  За умов постійних змін у суспільстві потреба в педагогах високої кваліфікації, майстрах своєї справи є однією з найгостріших. Вимоги до професійної діяльності вчителя підвищуються, учитель перетворюється з авторитарного транслятора готових ідей у натхненника розвитку інтелектуального і творчого потенціалу учня. Тому методична робота сьогодення спрямована на формування професійної компетентності, розвиток творчого потенціалу педагогів, вироблення інноваційного стилю діяльності, залучення до науково-дослідницької та експериментальної роботи з метою упровадження інноваційних технологій у навчальний процес.

  18-19 травня 2016 року відбувся обласний семінар-практикум «Створення умов для підвищення науково-методичного та професійного рівнів педагогічних кадрів» для завідуючих (директорів) районних (міських) методичних кабінетів (центрів) на базі навчальних закладів м. Комсомольська.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • У ПОІІПО відзначили Всесвітній день вишиванки
  У ПОІІПО відзначили Всесвітній день вишиванки

  19 травня 2016 року працівники Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відзначили Всесвітній день вишиванки.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Полтавщина долучилася до швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей» 
  Полтавщина долучилася до швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей» 

  11 - 13 травня 2016 року у м. Одеса, у рамках швейцарсько-українського проекту DOCCU, відбувся перший 3-денний семінар-тренінг з підготовки майстер-тренерів з громадянських компетентностей для Дніпропетровської, Львівської, Івано-Франківської, Луганської, Полтавської та Херсонської областей.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Майстер-клас для викладачів предмета «Захист Вітчизни»
  Майстер-клас для викладачів предмета «Захист Вітчизни»

  19 травня 2016 року відповідно до плану роботи у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся майстер-клас з теми: «Використання технології національно-патріотичного виховання на уроках предмета «Захист Вітчизни».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Сич
 • Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках образотворчого мистецтва

  За такою назвою розпочала свою роботу авторська творча майстерня вчителів образотворчого мистецтва, перше засідання якої було проведено 17 травня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського. Керівник майстерні — Наталія Михайлівна Кривенко, учитель образотворчого мистецтва Полтавської гімназії № 13, переможниця обласного туру всеукраїнського конкурсу “Учитель року — 2015”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • “Народ шукає в геніях себе...”
  “Народ шукає в геніях себе...”

  Саме так назвали виставку своїх робіт учні Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 імені І.П. Котляревського. 17 травня 2016 року вісім графічних картин із цієї виставки було презентовано слухачам курсів підвищення кваліфікації та працівникам Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • На Полтавщині відбувся ІІІ обласний фестиваль «Колискова пісня»
  На Полтавщині відбувся ІІІ обласний фестиваль «Колискова пісня»

  18 травня 2016 року на базі Обласного центру естетичного виховання учнівської молоді м. Полтави відбувся Обласний фестиваль «Колискова пісня», в якому взяли участь близько 50 учасників з 16 районів (міст), громад Полтавської області. Захід був проведений на виконання наказів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14.04.2011 року № 335 «Про проведення Всеукраїнського фестивалю «Колискова пісня», Департаменту освіти і науки від 13.04.2016 року № 151 «Про проведення обласного фестивалю «Колискова пісня» та з нагоди відзначення Дня Матері, Міжнародного Дня сім’ї та Дня захисту дітей.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • Відбулося засідання авторської творчої майстерні вчителів хімії
  Відбулося засідання авторської творчої майстерні вчителів хімії

  18 травня 2016 року відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулось засідання авторської творчої майстерні вчителів хімії «Проектна технологія навчання як засіб формування компетентностей учнів на уроках хімії», керівник Шевченко Світлана Віталіївна, учитель хімії вищої кваліфікаційної категорії комунального закладу "Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 Полтавської міської ради Полтавської області".

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Полтавські команди - переможці фестивалю “Robotica 2016”
  Полтавські команди - переможці фестивалю “Robotica 2016”

  14 травня 2016 року у київському Палаці Спорту відбувся фестиваль «ROBOTICA» (http://robotica.in.ua). Захід пройшов уже увосьме. Змагалися понад сто команд із 16-ти регіонів України. Мета заходу — надихнути молодь бути творцями нових технологій, самим конструювати своє майбутнє. 

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Про проведення основної сесії ЗНО-2016 з української мови і літератури, математики, історії України у Полтавській області

  З 5 по 13 травня 2016 року проведено зовнішнє незалежне оцінювання з таких предметів: української мови і літератури, математики, історії України.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Одарюк
 • Міжрегіональна співтворчість шкіл новаторства Полтавщини та Кіровоградщини

  17 травня 2016 року кафедра педагогічної майстерності Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського провелаП’яту методичну студію Полтавської регіональної школи (РШН) новаторства керівних, науково-педагогічних і педагогічних працівників післядипломної освіти за темою «Міжрегіональна співтворчість шкіл новаторства Полтавщини та Кіровоградщини».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.І.Білик
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  16 травня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому були розглянуті питання: «Про результати роботи відділу військово-патріотичного виховання у 2015-2016 навчальному році» (доповідач: Єщенко М.М., методист відділу національно-патріотичного виховання);  «Про особливості використання навчальної платформи Moodle на курсах підвищення кваліфікації за дистанційною та очно-дистанційною формами навчання в ПОІППО» (доповідач: Поправка В.М., методист відділу організації підвищення кваліфікації)

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л. А. Чупрікова
 • 2-ий Всеукраїнський турнір юних філософів та релігієзнавців на Полтавщині
  2-ий Всеукраїнський турнір юних філософів та релігієзнавців на Полтавщині

  4–7 травня 2016 року на Полтавщині на базі Комунального підприємства «Дитячий спортивно-оздоровчий центр «Горизонт» (с.Запсілля Кременчуцького району) відбувся 2-ий Всеукраїнський турнір юних філософів та релігієзнавців.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.М.Деряга
 • Проведено засідання спеціальної дослідницької групи вчителів математики «Михайло Васильович Остроградський і методики навчання математики в сучасній школі»
  Проведено засідання спеціальної дослідницької групи вчителів математики «Михайло Васильович Остроградський і методики навчання математики в сучасній школі»

  Із метою сприяння популяризації математичних ідей, виховання у молодого покоління поваги до історії математики та традицій свого народу 29 квітня 2016 року розпочала роботу спеціальна дослідницька група вчителів математики «Михайло Васильович Остроградський і методики навчання математики в сучасній школі» на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В.Осторгадського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Проведено іспити для отримання сертифіката Cisco
  Проведено іспити для отримання сертифіката Cisco

  28 квітня 2016 року на базі Полтавської ЗШ І-ІІІ ступенів № 28 для учителів, які завершили дистанційне навчання з курсу «Основи апаратного і програмного забезпечення», були проведені випускні іспити для отримання сертифіката Cisco про закінчення курсу.
  Усі вчителі успішно справилися із завданнями іспитів і отримали сертифікати. Наявність сертифіката надає доступ до навчальних матеріалів Cisco для використання їх в навчальному процесі.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Відбувся регіональний науково-практичний семінар «проектна технологія навчання хімії»

  27 квітня 2016 року відповідно до Плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського на кафедрі хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбувся Регіональний науково-практичний семінар «Проектна технологія навчання хімії»,

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Про Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Сучасні тенденції розвитку дизайну та декоративно-прикладної творчості у процесі реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді»
  Про Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Сучасні тенденції розвитку дизайну та декоративно-прикладної творчості у процесі реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді»

  28 квітня 2016 року на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка відбуласяВсеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку дизайну та декоративно-прикладної творчості у процесі реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • Школа фахового зростання “Педагог-митець”
  Школа фахового зростання “Педагог-митець”

  27 квітня в рамках Школи фахового зростання “Педагог-митець” у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського було проведено зустріч керівників методичних об`єднань учителів мистецьких дисциплін області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • Розпочато передплату на науково-популярний журнал “Країна знань” на II півріччя 2016 року
  Розпочато передплату на науково-популярний журнал “Країна знань” на II півріччя 2016 року

  Зацікавленість наукою, прищеплення наукового світогляду починається зі школи, де педагоги навчають школярів працювати з науково-популярною літературою.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.Є.Курєнкова
 • У м. Кременчуці проведено шосту зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»
  У м. Кременчуці проведено шосту зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»

  28 квітня 2016 року на базі Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 16 було проведено шосту зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Відбувся вебінар для завідуючих районними (міськими) методичними кабінетами, директорів науково-методичних центрів
  Відбувся вебінар для завідуючих районними (міськими) методичними кабінетами, директорів науково-методичних центрів

  27 квітня 2016 р. відбулася нарада «Питання-відповідь» у формі вебінару із завідуючими районними (міськими) методичними кабінетами, директорами науково-методичних центрів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • У м. Гадячі проведено п’яту зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»
  У м. Гадячі проведено п’яту зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»

  27 квітня 2016 року на базі Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 4 та Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 було проведено п’яту зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Сучасна українська естрадна пісня на уроках музичного мистецтва та художньої культури
  Сучасна українська естрадна пісня на уроках музичного мистецтва та художньої культури

  За такою назвою 26 квітня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського у рамках школи фахового зростання “Педагог-митець” було проведено зустріч із Германом Юрійовичем Юрченком, заслуженим діячем мистецтв України, народним артистом України.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • Навчальний тренінг з використання мультимедійних технологій в інклюзивній дошкільній освіті
  Навчальний тренінг з використання мультимедійних технологій в інклюзивній дошкільній освіті

  29 квітня 2016 р. у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського фахівцями Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України проведено навчальний тренінг «Мультимедійні технології в інклюзивній дошкільній освіті» для вихователів ДНЗ.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Юлія Носенко
 • Відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів «Використання Інтернет-ресурсів в роботі педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів»
  Відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів «Використання Інтернет-ресурсів в роботі педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів»

  На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 28 квітня 2016 року відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів «Використання Інтернет-ресурсів в роботі педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів» з метою оволодіння учасниками тренінгу інструментами оптимізації роботи за допомогою Інтернет-ресурсів, розвитку професійної ІКТ-компетентністі і педагогічної майстерності працівників дошкільних закладів Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда, Н.М.Токаренко
 • Семінар-практикум «Прийоми формування медіаграмотності»
  Семінар-практикум «Прийоми формування медіаграмотності»

  27 квітня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського пройшов семінар-практикум «Прийоми формування медіа грамотності».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.А.Устименко
 • Всеукраїнська науково-практична конференція «Освітні й наукові виміри географії»
  Всеукраїнська науково-практична конференція «Освітні й наукові виміри географії»

  25-26 квітня 2016 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Освітні й наукові виміри географії». Організаторами конференції були Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка та Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського. На конференції були присутні викладачі, наукові співробітники, аспіранти, магістранти, методисти, фахівці з краєзнавства і туризму, вчителі географії з різних областей України.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Відбувся обласний семінар-практикум на тему: «Компетентнісний підхід до організації навчально-виховної роботи в загальноосвітньому інтернатному закладі»
  Відбувся обласний семінар-практикум на тему: «Компетентнісний підхід до організації навчально-виховної роботи в загальноосвітньому інтернатному закладі»

  26 квітня 2016 року на базі Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості імені А.С.Макаренка Полтавської обласної ради (с. Ковалівка) відбувся обласний семінар-практикум на тему: «Компетентнісний підхід до організації навчально-виховної роботи в загальноосвітньому інтернатному закладі» для керівників обласних загальноосвітніх інтернатних навчальних закладів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Горбаньова
 • У м. Полтаві проведено четверту зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»
  У м. Полтаві проведено четверту зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»

  26 квітня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І.П. Котляревського, Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 27 було проведено зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • У м. Миргороді проведено третю зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»
  У м. Миргороді проведено третю зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»

  25 квітня 2016 року на базі Миргородського центру естетичного виховання та Миргородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені Панаса Мирного було проведено зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Проведення майстер-класу з теми «Використання комп'ютерних технологій в корекційно-відновлювальній роботі для подолання мовленнєвих порушень у дітей дошкільного віку»
  Проведення майстер-класу з теми «Використання комп'ютерних технологій в корекційно-відновлювальній роботі для подолання мовленнєвих порушень у дітей дошкільного віку»

  22 квітня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського було проведено майстер-клас Василенко Наталії Михайлівни, вчителя-логопеда логопедичного пункту № 8 при Полтавському дошкільному закладі № 17 «Школа здоров'я, з проблеми: «Використання компютерних технологій у корекційно-відновлювальній роботі для подолання мовленнєвих порушень у дітей дошкільного віку».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.П.Тимошенко
 • Розвиток професійної компетентності освітян Полтавщини. Нотатки з обласного науково-практичного семінару «Ефективна школа: компетентний вчитель – успішний учень»
  Розвиток професійної компетентності освітян Полтавщини. Нотатки з обласного науково-практичного семінару «Ефективна школа: компетентний вчитель – успішний учень»

  21 квітня 2016 року кафедрою філософії і економіки освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського проведено обласний науково-практичний семінар «Ефективна школа: компетентний вчитель – успішний учень». Мета семінару – об’єднання зусиль науковців і практиків щодо створення умов для фахового зростання освітян; удосконалення, розвитку та саморозвитку педагогічної майстерності учителя; поширення інноваційного педагогічного досвіду; підвищення рівня професійної компетентності керівників ЗНЗ області щодо планування розвитку та підвищення результативності роботи школи, вироблення моделі сучасної «ефективної школи» на засадахвзаємодії теорії філософії освіти і освітньої практики.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.П.Щербань
 • Проведення обласного семінару-практикуму з теми «Пріоритетні напрямки в діяльності спеціальної школи-інтернату»
  Проведення обласного семінару-практикуму з теми «Пріоритетні напрямки в діяльності спеціальної школи-інтернату»

  20 квітня 2016 році на базі Лубенської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей з особливими освітніми потребами відповідно до річного плану Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського було проведено обласний семінар-практикум.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.П.Тимошенко
 • Конференція з дослідження біографічно-комунікативних практик в освіті
  Конференція з дослідження біографічно-комунікативних практик в освіті

  19 квітня 2016 року на базі Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки Гадяцької міської ради Полтавської області відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Біографічно-комунікативні практики в освіті».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.В.Литвинюк
 • Відбулося навчання педагогів Полтавської області з питань розвитку та підтримки дітей з розладами аутичного спектра
  Відбулося навчання педагогів Полтавської області з питань розвитку та підтримки дітей з розладами аутичного спектра

  На сьогодні в Україні відбувається докорінне переосмислення парадигм навчання і виховання дітей з розладами аутичного спектра. Аутизм виокремлено як самостійне порушення розвитку майже 70 років тому, але в Україні на сьогодні бракує серйозної підготовки фахівців і медичного, і психолого-педагогічного профілю, які б могли на високому рівні опікуватися цією проблематикою.

  Із метою організації навчально-виховного процесу для дітей з розладами аутичного спектру 22 квітня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся обласний навчальний тренінг «Особливості розвитку та підтримки дітей з розладами аутичного спектру».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Калініченко
 • Про підсумки всеукраїнських етапів конкурсів
  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Інформаційно-комунікаційні технології на уроках історії та правознавства
  Інформаційно-комунікаційні технології на уроках історії та правознавства

  Під такою назвою 21 квітня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулось засідання авторської творчої майстерні учителя історії Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 Любов Коноваленко.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Міщенко
 • У м. Пирятині проведено другу зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»
  У м. Пирятині проведено другу зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»

  22 квітня 2016 року на базі Пирятинського ліцею було проведено другу зональну науково-практичну конференцію «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • У м. Лубнах стартував цикл зональних науково-практичних конференцій «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»
  У м. Лубнах стартував цикл зональних науково-практичних конференцій «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики»

  21 квітня 2016 року на базі Лубенської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 4 стартував цикл зональних науково-практичних конференцій «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії та практики».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Завершився ІІІ (заключний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016»
  Завершився ІІІ (заключний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016»

  Упродовж 14-22 квітня тривав ІІІ (заключний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» у номінаціях «Історія», «Математика», «Англійська мова», «Захист Вітчизни». 25 конкурсантів з різних куточків України гостинно приймали міста Київ, Львів, Чернігів та Луцьк. Полтавщину представляли: Веркалець Тетяна Ярославівна, учитель історії Полтавського навчально-виховного комплексу № 16; Юшкова Вікторія Віталіївна, учитель математики Полтавської гімназії № 33; Мішкова Наталія Анатоліївна, учитель Лубенської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №6; Бариш Олег Миколайович, учитель міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І.П.Котляревського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Про проведення апробації тестових завдань ЗНО-2016
  Про проведення апробації тестових завдань ЗНО-2016

  З 13 по 21 квітня 2016 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів міст Полтава, Кременчук, Комсомольськ та Козельщинського, Котелевського, Новосанжарського, Полтавського, Решетилівського районів проведено апробацію тестових завдань із одинадцяти навчальних дисциплін: української літератури, історії України, математики, російської мови, фізики, хімії, географії, біології, німецької мови, французької мови, англійської мови.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Одарюк
 • Філософський практикум для учасників спеціальної дослідницької групи «Філософія у школі»
  Філософський практикум для учасників спеціальної дослідницької групи «Філософія у школі»

  18 квітня 2016 року на базі Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 було проведено «Філософський практикум» (завантажити програму) – засідання обласної спеціальної дослідницької групи (СДГ) «Філософія у школі», яка у 2016 році оновила склад і розпочала новий етап своєї діяльності.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.О.Бондар
 • Відбувся семінар “Еколого-просвітницька діяльність в роботі вчителя” для освітян Полтавщини
  Відбувся семінар “Еколого-просвітницька діяльність в роботі вчителя” для освітян Полтавщини

  19 квітня 2016 року відповідно до плану роботи інституту на базі Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара відбувся семінар “Еколого-просвітницька діяльність в роботі вчителя” для освітян Полтавщини.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.Є.Козлов
 • Засідання АТМУ Балагури Т.І. для вчителів-філологів області
  Засідання АТМУ Балагури Т.І. для вчителів-філологів області

  19 квітня 2016 року на базі Полтавського багатопрофільного ліцею №1 імені І.П.Котляревського відбулося засідання обласної авторської творчої майстерні вчителя-методиста, Героя України Т.І.Балагури.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Полтавська команда - переможець Всеукраїнського конкурсу проектів з інформатики
  Полтавська команда - переможець Всеукраїнського конкурсу проектів з інформатики

  16–17 квітня 2016 р. в м. Одеса був проведений фінал Всеукраїнського конкурсу проектів з інформатики «Весела наука». У конкурсі було представлено проекти учнів 6–11-х класів з 55 міст України у 5-ти категоріях:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Фінал ІІІ Всеукраїнського дистанційного бізнес-турніру «Стратегія фірми-2016»
  Фінал ІІІ Всеукраїнського дистанційного бізнес-турніру «Стратегія фірми-2016»

  14-16 квітня 2016 року у м. Києві на базі Київського національного економічного університету іменні Вадима Гетьмана був проведений фінальний етап ІІІ Всеукраїнського дистанційного бізнес-турніру «Стратегія фірми-2016», учасниками якого стали 20 учнів загальноосвітніх навчальних закладів із різних регіонів України. Серед них був і Владислав Литвиненко, учень Чапаєвської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чутівської районної ради (учитель економіки Чорнобай Надія Володимирівна).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Майстер-клас “Виготовлення пасхального курча”
  Майстер-клас “Виготовлення пасхального курча”

  За такою назвою 15 квітня 2016 року для працівників інституту було проведено майстер-клас Ларисою Василівною Коробкіною, керівником гуртка художньої майстерності Руденківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Новосанжарського району.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • Розбудова громадсько-активної школи: реалізація проекту Дібрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Миргородського району
  Розбудова громадсько-активної школи: реалізація проекту Дібрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Миргородського району

  14 квітня 2016 рокукафедрою менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського за підтримки Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» організовано й проведено круглий стіл «Розбудова громадсько-активної школи: кроки до успіху» на базі Дібрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Миргородської районної ради для громадсько-активних шкіл Полтавського та Миргородського районів Полтавської області в рамках проекту «Розвиток громад в Україні шляхом впровадження Програми«Школа як осередок розвитку громади».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Королюк
 • Майстер-клас «Управління школою, що навчається»
  Майстер-клас «Управління школою, що навчається»

  14 квітня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського відбувся майстер-клас доцента кафедри менеджменту освіти Римми Гавриш.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Гавриш Р.Л.
 • Теоретичні підходи до вивчення внутрішньоособистісного конфлікту: питання психодіагностики і консультування
  Теоретичні підходи до вивчення внутрішньоособистісного конфлікту: питання психодіагностики і консультування

  14 квітня 2016 року Центром практичної психології і соціальної роботи ПОІППО організовано та проведено обласний семінар «Теоретичні підходи до вивчення внутрішньоособистісного конфлікту: питання психодіагностики і консультування». Захід відбувся в рамках школи фахового зростання працівників психологічної служби, на базі Полтавського коледжу нафти і газу Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка. Участь у семінарі взяли 54 особи: практичні психологи та соціальні педагоги ВНЗ І-ІІ р.а., ПТНЗ, навчальних закладів інтернатного типу, методисти психологічної служби та інші педагогічні працівники.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • Практичне заняття в Тростянецькому НВК Полтавського району Полтавської районної ради
  Практичне заняття в Тростянецькому НВК Полтавського району Полтавської районної ради

  13 квітня 2016 року навчально-виховний комплекс відвідали директори загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів Полтавської області, які перебувають на курсах підвищення кваліфікації в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Й.Паламаренко
 • Вітаємо переможців ІV етапу VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
  Вітаємо переможців ІV етапу VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

  Відповідно до наказу МОН України від 13.04.2016 року №431 переможцями ІV етапу конкурсу стали такі представники від Полтавської області:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Відбувся обласний семінар з проблеми “Ключові компетентності бібліотекаря – запорука ефективного функціонування бібліотеки”
  Відбувся обласний семінар з проблеми “Ключові компетентності бібліотекаря – запорука ефективного функціонування бібліотеки”

  14 квітня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся обласний семінар з проблеми “Ключові компетентності бібліотекаря – запорука ефективного функціонування бібліотеки”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Р.О.Гелеверя
 • Великосорочинська школа – на рівні вимог часу!
  Великосорочинська школа – на рівні вимог часу!

  Вітаємо з перемогою! Веб-сайт Великосорочинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Миргородської районної ради переможуць VI Всеукраїнського конкурсу на кращий веб-сайт навчального закладу за «Вебометричним рейтингом» серед сільських шкіл.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Тимчук
 • Фізичний розвиток та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку: методичний супровід
  Фізичний розвиток та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку: методичний супровід

  Турбота про здоров’я дитини займає в усьому світі пріоритетні позиції, адже від стану здоров’я людини залежить якість і тривалість її життя.

  У дошкільному дитинстві закладаються основи здоров’я, виховуються основні риси особистості людини. Дитина повинна поступово вчитися бути творцем досконалості свого тіла, здоров’я.

  За ініціативи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 13 квітня 2016 року на базі районного методичного кабінету відділу освіти Лохвицької районної державної адміністрації відбувся обласний семінар-практикум «Фізичний розвиток та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку: методичний супровід».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • Підготовка учнів до Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій
  Підготовка учнів до Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій

  З метою надання методичної допомоги учителям інформатики щодо підготовки учнів до Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій 13 квітня 2016 року був проведений майстер-клас викладачів інформатики Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С.Макаренка Лисенко Т.І., Кіндякової Н.Г.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Про перспективи реалізації Всеукраїнського педагогічного експерименту «Розумники» (Smart-kids) у ЗНЗ області
  Про перспективи реалізації Всеукраїнського педагогічного експерименту «Розумники» (Smart-kids) у ЗНЗ області

  12 квітня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського був проведений науково-практичний семінар «Перспективи реалізації Всеукраїнського педагогічного експерименту «Розумники» (Smart-kids) у ЗНЗ області» для директорів та заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Семінар-практикум «Використання цифрових освітніх технологій для вивчення фізики у загальноосвітніх навчальних закладах»
  Семінар-практикум «Використання цифрових освітніх технологій для вивчення фізики у загальноосвітніх навчальних закладах»

  12 квітня 2016 року на базі Полтавського міського методичного кабінету відбувся семінар-практикум «Використання цифрових освітніх технологій для вивчення фізики у загальноосвітніх навчальних закладах» для вчителів фізики. Захід організовано Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського спільно з Інститутом педагогіки НАПН України та завдяки Полтавському міському методичному кабінеті виконавчого комітету Полтавської міської ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • Про навчання педагогічних працівників, які залучатимуться до роботи в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році
  Про навчання педагогічних працівників, які залучатимуться до роботи в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році

  У березні-квітні 2016 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів міст Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород, Гадяч, Пирятин, Карлівка працівниками відділу зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти інституту проведено 21 навчальний семінар для педагогічних працівників, які залучатимуться до роботи в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.Г.Діденко
 • Про інструктивно-методичну нараду з питань підготовки та проведення апробації тестових завдань ЗНО-2016 у Полтавській області
  Про інструктивно-методичну нараду з питань підготовки та проведення апробації тестових завдань ЗНО-2016 у Полтавській області

  11 квітня 2016 року в Департаменті освіти і науки Полтавської облдержадміністрації методистами відділу зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти проведено інструктивно-методичну нараду з питань підготовки та проведення апробації тестових завдань ЗНО-2016 у Полтавській області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Одарюк
 • Завершилися Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів 2015-2016 н.р.
  Завершилися Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів 2015-2016 н.р.

  Протягом березня-квітня 2016 року у різних містах України проводився ІV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з 18 навчальних предметів. 72 учні представляли Полтавську область, серед яких 40 переможців: диплом І ступеня здобуло 8 учнів, ІІ ступеня – 11, ІІІ ступеня – 21.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • Проведено засідання круглого столу «Профілактика дитячої злочинності»
  Проведено засідання круглого столу «Профілактика дитячої злочинності»

  Одним з найважливіших напрямів виховної роботи з дітьми та молоддю в області є превентивне виховання та профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх.

  З метою пошуку ефективних шляхів та методів зниження рівня злочинності серед дітей та молоді, виявлення позитивного досвіду профілактичної роботи Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського спільно з Департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації та навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Полтавській області 5 квітня 2016 року на базі професійно-технічного училища № 4 провели засідання круглого столу на тему «Профілактика дитячої злочинності».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.Драч
 • Про перемогу полтавської команди в ІV етапі ХХХІV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання(технологій) серед учнів 11 класів у 2015-2016 н.р.
  Про перемогу полтавської команди в ІV етапі ХХХІV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання(технологій) серед учнів 11 класів у 2015-2016 н.р.

  З 27 березня по 01 квітня 2016 року в м. Луцьк Волинської області проходив IV етап ХХХІV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій) серед учнів 11 класів (технічні та обслуговуючі види праці) у 2015-2016 н.р. В олімпіаді брали участь 33 хлопці та 31 дівчина з усіх областей України.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • Про IV етап XXX Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури
  Про IV етап XXX Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури

  copy of DSC 0001     copy of DSC 0003

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  4 квітня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Від педагогічної спадщини до сучасної освітньої інноватики
  Від педагогічної спадщини до сучасної освітньої інноватики

  29 березня 2016 року за ініціативи кафедри методики змісту освіти та центру педагогічних інновацій та інформації в приміщенні ПОІППО ім. М.В. Остроградського було проведено круглий стіл «Від педагогічної спадщини до сучасної освітньої інноватики».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) З.М.Канівець