Система Orphus

Всі новини ПОІППО на одній сторінці

 • Роль методичної служби у формуванні професійної компетентності педагогічних працівників для реалізації Концепції «Нова українська школа». Кобеляцький досвід
  Роль методичної служби у формуванні професійної компетентності педагогічних працівників для реалізації Концепції «Нова українська школа». Кобеляцький досвід

  16 листопада 2017 року на базі Кобеляцького районного методичного кабінету відбувся обласний семінар-практикум завідувачів (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об'єднаних територіальних громад «Роль методичної служби у формуванні професійної компетентності педагогічних працівників для реалізації Концепції «Нова українська школа».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Золотухіна В.М.
 • Практична філософія для полтавських підлітків: мотиваційне кафе від тренерів ПОІППО замість уроків і лекцій
  Практична філософія для полтавських підлітків: мотиваційне кафе від тренерів ПОІППО замість уроків і лекцій

  Незвично відзначили цьогорічний Міжнародний день філософії учні старших класів Полтавської гімназії №31. Під час виїзного засідання гуртка філософії вони стали учасниками справжнього філософського мотиваційного кафе, яке 17 листопада 2017 року організували для них спільно відділ національно-патріотичного виховання, кафедра філософії і економіки освіти та кафедра менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Бечкало З.М., Бондар Т.О.
 • На Полтавщині стартував проект «Міст до вищої освіти у Німеччині»
  На Полтавщині стартував проект «Міст до вищої освіти у Німеччині»

  18 листопада 2017 року на базі ПОІППО імені М. В. Остроградського відбулася презентація програми Гете-Інституту «Міст до вищої освіти у Німеччині», яка дозволяє вступити до німецького вищого навчального закладу відразу після завершення школи, не відвідуючи додаткові підготовчі курси та не складаючи іспитів. У заході взяли участь більше ста учнів, батьків та вчителів зі всієї області, що свідчить про значний інтерес до програми.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Шарій-Якубовська Є.І., Вовченко О.М.
 • Про зустріч із патрульними поліцейськими
  Про зустріч із патрульними поліцейськими

  В Україні розпочався Тиждень безпеки дорожнього руху. Головною метою Тижня безпеки дорожнього руху, який триватиме з 13 по 19 листопада, є зміцнення транспортної дисципліни серед учасників дорожнього руху, активізація роботи щодо підвищення безпеки дорожнього руху та проведення профілактичних заходів із попередження дорожньо-транспортних пригод. Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського не стоїть осторонь соціальних проблем.   

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Бечкало З.М.
 • Нова українська школа. Зустріч першопрохідців
  Нова українська школа. Зустріч першопрохідців

  15 листопада 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбуся черговий семінар-тренінг для учителів пілотних шкіл області.  До роботи семінару долучилися викладачі Полтавського державного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А. С. Макаренка та спеціалісти Департаменту освіти і науки.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Крилевець М.П.
 • Про участь в методичному семінарі для регіональних представників з питань впровадження у навчальний процес курсу «Протидія торгівлі людьми в Україні»
  Про участь в методичному семінарі для регіональних представників з питань впровадження у навчальний процес курсу «Протидія торгівлі людьми в Україні»

  9-11 листопада 2017 року Координатор проектів ОБСЄ в Україні провів   методичний семінар для регіональних представників з питань впровадження у навчальний процес курсу «Протидія торгівлі людьми в Україні» в якому взяла участь Людмила Жданюк, старший викладач кафедри методики змісту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.О.
 • Новопризначені керівники дошкільних закладів освіти підвищували свою професійну компетентність
  Новопризначені керівники дошкільних закладів освіти підвищували свою професійну компетентність

  10 листопада 2017 року на базі дошкільного підрозділу «Ягідка» Супрунівського НВК (с. Супрунівка Полтавського р-ну) відбувся обласний науково-практичний семінар новопризначених керівників закладів дошкільної освіти «Компетентний керівник — ефективний дошкільний навчальний заклад».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Курмишева Н.І.
 • Відбувся практикум “Підготовка матеріалів для україномовного розділу відкритої багатомережевої енциклопедії “Вікіпедії”
  Відбувся практикум “Підготовка матеріалів для україномовного розділу відкритої багатомережевої енциклопедії “Вікіпедії”

  10 листопада відбувся практикум «Підготовка матеріалів для україномовного розділу відкритої багатомережевої енциклопедії «Вікіпедії» для викладачів кафедр, методистів відділів (центрів) Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Токаренко Н.М.
 • Про моніторинг реалізації швейцарсько-українського проекту "Розвиток громадянських компетентностей в Україні - DOCCU" в Полтавській області
  Про моніторинг реалізації швейцарсько-українського проекту "Розвиток громадянських компетентностей в Україні - DOCCU" в Полтавській області

  8-9 жовтня 2017 року проведено моніторинг реалізації швейцарсько-українського проекту "Розвиток громадянських компетентностей в Україні - DOCCU" в Полтавській області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Єщенко М.М.
 • Диктант єднає
  Диктант єднає

  Традиційною  для працівників Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.М.В. Остроградського  стала участь у написанні радіодиктанту  національної єдності.

  Сімнадцятий рік поспіль, 9 листопада,  у День української писемності  та  мови,  жителі України мають можливість перевірити свої мовні знання,  з’ясувати, наскільки добре вони  знають  державну мову.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Коваленко О.П.
 • Проведено обласний науково-практичний семінар «Шляхи підвищення ефективності сучасного уроку математики в контексті компетентнісно зорієнтованої освіти»
  Проведено обласний науково-практичний семінар «Шляхи підвищення ефективності сучасного уроку математики в контексті компетентнісно зорієнтованої освіти»

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського на 2017 рік 8 листопада 2017 року відбувся обласний науково-практичний семінар «Шляхи підвищення ефективності сучасного уроку математики в контексті компетентнісно-зорієнтованої освіти». Місцем проведенням було обрано Спеціалізовану загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу ім. Л.І.Бугаєвської Горішньо-плавнівської міської ради Полтавської області (директор Тузікова Алла Миколаївна).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Яловець Є.О.
 • Працівники психологічної служби м. Горішні Плавні опановували технологію оцінки потреб дитини та сім’ї
  Працівники психологічної служби м. Горішні Плавні опановували технологію оцінки потреб дитини та сім’ї

  Тренінг «Технологія оцінки потреб дитини та сім’ї як механізм психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини» (частина І)  відбувся 8  листопада 2017 року у Горішньоплавнівській ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1. Його провела методист Центру практичної психології і соціальної роботи Полтавського ОІППО Тетяна Хорошева.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • Навчання для розвитку демократії
  Навчання для розвитку демократії

  7 листопада 2017 року в новому тренінговому центрі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся семінар «Розвиток громадянських компетентностей в громадсько-активній школі», в якому взяли участь керівники і педагоги навчальних закладів, що входять до обласної мережі громадсько-активних шкіл.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Гавриш Р.Л.
 • Створюємо умови, виховуємо, розвиваємо разом з батьками
  Створюємо умови, виховуємо, розвиваємо разом з батьками

  2 листопада 2017 року у Полтавському дошкільному навчальному закладі (яслах / садку) № 47 “Золота рибка” (завідувач Світлана Володимирівна Лучініна) відбулася управлінська практика завідувачів дошкільних навчальних закладів області, слухачів курсів підвищення кваліфікації Полтавського ОІППО на тему “Створюємо умови, виховуємо, розвиваємо разом з батьками”. Керівниками практики були доцент кафедри менеджменту освіти, кандидат педагогічних наук Ніна Іванівна Курмишева і методист кафедри Любов Йосипівна Паламаренко.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Курмишева Н.І.
 • Проведено тренінг «Упровадження медіації в освітньому закладі»
  Проведено тренінг «Упровадження медіації в освітньому закладі»

  1-2 листопада на базі Омельницького ліцею виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області 12 вчителів та учнів навчалися вирішувати конфлікти шляхом ведення переговорів,  самостійно проводити медіації.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Муліка К.М.
 • Робота інтервізійної групи для працівників психологічної служби закладів інтернатного типу
  Робота інтервізійної групи для працівників психологічної служби закладів інтернатного типу

  1 листопада 2017 року Центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведено чергове засідання інтервізійної групи для  практичних психологів та соціальних педагогів закладів інтернатного типу. Участь взяли 14 спеціалістів. 

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • Семінар з питань впровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України»
  Семінар з питань впровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України»

  1 листопада 2017 року на базі Полтавської гімназії №17 відбувся семінар з питань впровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України» для заступників директорів з навчально-виховної роботи початкової та базової школи навчальних закладів області, які у 2017/2018 навчальному році розпочали роботу з впровадження проекту «Інтелект України».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Королюк С.В.
 • На Полтавщині визначено переможців XV Всеукраїнського турніру юних правознавців
  На Полтавщині визначено переможців XV Всеукраїнського турніру юних правознавців

  31 жовтня – 4 листопада 2017 року у Полтавській спеціалізованій школі-інтернаті №  1 змагалися двадцять п’ять  кращих учнівських команд (9 – 11-ті класи шкіл) – із Волинської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Луганської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Хмельницької, Черкаської областей.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Стоцька О.В.
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  6 листопада 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому було розглянуто питання: «Про підсумки проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році в Полтавській області» (доповідач: Одарюк О.О., методист центру зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти); «Про інформування діяльності ПОІППО та взаємодію із засобами масової інформації» (доповідач: Стоцька О.В, методист редакційно-видавничого відділу).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Чупрікова Л.А.
 • Фоторепортаж 5-го дня фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних правознавців
  Фоторепортаж 5-го дня фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних правознавців

  Пропонуємо фоторепортаж 5-го дня фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних правознавців.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Тимчук О.В.
 • Фоторепортаж 4-го дня фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних правознавців
  Фоторепортаж 4-го дня фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних правознавців

  Пропонуємо фоторепортаж 4-го дня фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних правознавців.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Тимчук О.В.
 • Фоторепортаж 3-го дня фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних правознавців
  Фоторепортаж 3-го дня фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних правознавців

  Пропонуємо фоторепортаж 3-го дня фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних правознавців.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Тимчук О.В.
 • Фоторепортаж 2-го дня фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних правознавців
  Фоторепортаж 2-го дня фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних правознавців

  Пропонуємо фоторепортаж 2-го дня фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних правознавців.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Тимчук О.В.
 • На Полтавщині стартував фінальний етап XV Всеукраїнського турніру юних правознавців [ФОТО]
  На Полтавщині стартував фінальний етап XV Всеукраїнського турніру юних правознавців [ФОТО]

  31 жовтня 2017 року в Полтавському художньому музеї (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулося урочисте відкриття фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних правознавців.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Стоцька О.В.
 • Читайте посібник «Наукові журнали та наукова комунікація в цифрову епоху»

  Повідомляємо нашим читачам про вихід видання «Наукові журнали та наукова комунікація в цифрову епоху: рекомендації для закладів системи післядипломної педагогічної системи України» [Електронний ресурс] : навч. посіб. / авт.-упоряд. О. В. Стоцька. - Полтава : ПОІППО, 2017. - 115 с.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька
 • Проведено обласний семінар-практикум «Формування фізичних та морально-вольових якостей на уроках фізичної культури та «Захисту Вітчизни»
  Проведено обласний семінар-практикум «Формування фізичних та морально-вольових якостей на уроках фізичної культури та «Захисту Вітчизни»

  25 жовтня 2017 року на базі Градизької гімназії ім. Героя України  О. Білаша Глобинського району відбувся обласний семінар-практикум «Формування фізичних та морально-вольових якостей на уроках фізичної культури та «Захисту Вітчизни». У заході взяли участь  методисти методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об’єднаних територіальних громад, які координують предмети «Фізична культура» та «Захист Вітчизни»; керівники районних (міських) методичних об’єднань вчителів фізичної культури та «Захисту Вітчизни»; учителі предметів «Фізична культура» та «Захист Вітчизни».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Сич О.В.
 • Участь учнівської команди Полтавської області в фінальному етапі ХІІІ Всеукраїнського турніру юних географів
  Участь учнівської команди Полтавської області в фінальному етапі ХІІІ Всеукраїнського турніру юних географів

  Із 23 по 27 жовтня 2017 року в м. Харків проходив фінальний етап ХІІІ Всеукраїнського турніру юних  географів серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів. У змаганні взяли участь 26 учнівських команд із Харківської, Івано-Франківської, Чернівецької, Рівненської, Полтавської, Житомирської, Кіровоградської, Херсонської, Волинської, Вінницької, Сумської, Хмельницької, Одеської, Дніпропетровської, Львівської областей.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Шкоденко Л.А.
 • Про проведення майстер-класу «Інтеграція навчальних дисциплін у процес викладання предметів духовно-морального спрямування»
  Про проведення майстер-класу «Інтеграція навчальних дисциплін у процес викладання предметів духовно-морального спрямування»

  26 жовтня 2017 року  Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського було проведено обласний  майстер-клас «Інтеграція навчальних дисциплін у процес викладання предметів духовно-морального спрямування».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Деряга Л.М.
 • Потреби дитини та психологічні аспекти їх забезпечення в умовах сімейного виховання
  Потреби дитини та психологічні аспекти їх забезпечення в умовах сімейного виховання

  26 жовтня 2017 року на базі Жовтневого ДНЗ Решетилівського району відбувся семінар-тренінг «Потреби дитини та психологічні аспекти їх забезпечення в умовах сімейного виховання» на запит відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Решетилівської РДА. Учасники: завідувачі ДНЗ, директори НВК Решетилівського району (20 фахівців). Ведуча: Хорошева Тетяна Вікторівна, методист центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • «Формування функціональної грамотності школярів щодо читання». Обласний науково-практичний семінар

  26 жовтня 2017 року  на базі Піщанської гімназії Піщанської сільської ради пройшов обласний науково-практичний семінар  «Формування функціональної грамотності школярів щодо читання» для методистів міських (районних) методичних кабінетів, котрі координують роботу вчителів української мови і літератури.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Проведено обласний тренінг «Хмарні технології в діяльності загальноосвітнього навчального закладу»
  Проведено обласний тренінг «Хмарні технології в діяльності загальноосвітнього навчального закладу»

  Відповідно до плану роботи ПОІППО ім. М.В. Остроградського 26 жовтня 2017 року методисти інституту Шостя С.П., Козлов О.Є. та Тимчук О.В. провели обласний тренінг для методистів методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об’єднаних територіальних громад, які ведуть питання впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у загальноосвітніх навчальних закладах, «Хмарні технології в діяльності загальноосвітнього навчального закладу».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Козлов О.Є.
 • Проведено обласний науково-практичний семінар «Нові підходи до організації навчального процесу з інформатики»

  25 жовтня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського було проведено обласний науково-практичний семінар «Нові підходи до організації навчального процесу з інформатики» для методистів районних (міських) методичних кабінетів, науково-методичних центрів, які відповідають за викладання предмета «Інформатика». З вітальним словом до учасників заходу звернувся В.В. Зелюк, ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського,  кандидат педагогічних наук.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Шостя С.П.
 • Проведено обласний науково-практичний семінар «Нові підходи до організації навчального процесу з інформатики»
  Проведено обласний науково-практичний семінар «Нові підходи до організації навчального процесу з інформатики»

  25 жовтня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського було проведено обласний науково-практичний семінар «Нові підходи до організації навчального процесу з інформатики» для методистів районних (міських) методичних кабінетів, науково-методичних центрів, які відповідають за викладання предмета «Інформатика». З вітальним словом до учасників заходу звернувся В.В. Зелюк, ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського,  кандидат педагогічних наук.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Шостя С.П.
 • Про проведення дебатної майстерні «Психологія публічного виступу»
  Про проведення дебатної майстерні «Психологія публічного виступу»

  25 жовтня 2017 року відбулася дебатна майстерня «Психологія публічного виступу» для педагогів, які координують роботу шкільних дебатних клубів освітніх закладів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Красницька О.А.
 • XХІ математичні змагання імені М.В. Остроградського
  XХІ математичні змагання імені М.В. Остроградського

  Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 21 жовтня 2017 року на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка проведено другий (обласний) етап  XХІ математичних змагань імені М.В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Яловець Є.О.
 • Відбувся обласний круглий стіл «Наступність і перспективність державних стандартів дошкільної та початкової ланок освіти» для вихователів дошкільних навчальних закладів та вчителів початкових класів області
  Відбувся обласний круглий стіл «Наступність і перспективність державних стандартів дошкільної та початкової ланок освіти» для вихователів дошкільних навчальних закладів та вчителів початкових класів області

  На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 25 жовтня 2017 року відбувся Круглий стіл для вихователів дошкільних навчальних закладів та вчителів початкових класів  загальноосвітніх закладів області «Наступність і перспективність державних стандартів дошкільної та початкової ланок освіти». У роботі Круглого столу взяли участь 60 педагогів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Корф І.В.
 • Про проведення Обласного форуму батьківської громадськості “Формування громадянина-патріота в контексті концепції Нової української школи”
  Про проведення Обласного форуму батьківської громадськості “Формування громадянина-патріота в контексті концепції Нової української школи”

  Традиційно в жовтні Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проводить Обласний Форум батьківської громадськості.  Тема цьогорічного Форуму  “Формування громадянина-патріота в контексті концепції Нової української школи”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Бечкало З.М.
 • Педагоги області обговорювали вагому складову інклюзивного навчання – корекційно-розвивальну роботу
  Педагоги області обговорювали вагому складову інклюзивного навчання – корекційно-розвивальну роботу

  24 жовтня 2017 року на базі Микільського навчально-реабілітаційного центру відбувся обласний семінар-практикум “Особливості застосування корекційних технологій у навчальному процесі учнів з порушеннями психофізичного розвитку”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Калініченко І.О.
 • Відбувся тренінг «Технологія оцінки потреб дитини та сім’ї як механізм психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини»
  Відбувся тренінг «Технологія оцінки потреб дитини та сім’ї як механізм психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини»

  19 жовтня 2017 року на базі Кременчуцької ЗОШ №16 відбувся тренінг «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини» (частина І) для працівників психологічної служби м. Кременчука. Ведучі: Хорошева Т.В., Самойлюк О.М., методисти центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО. Учасники – практичні психологи, соціальні педагоги, заступники директорів з навчально-виховної роботи  загальноосвітніх навчальних закладів (всього 24 спеціаліста).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • Проведено обласний науково-практичний семінар «Компетентнісний підхід у вивченні хімії та біології в умовах оновлення змісту освіти»
  Проведено обласний науково-практичний семінар «Компетентнісний підхід у вивченні хімії та біології в умовах оновлення змісту освіти»

  18 жовтня 2017 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся обласний науково-практичний семінар з теми «Компетентнісний підхід у вивченні хімії та біології в умовах оновлення змісту освіти».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Бур'ян В.І.
 • Європейський день боротьби з торгівлею людьми
  Європейський день боротьби з торгівлею людьми

  18 жовтня визначено Європейським парламентом, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності про феномен торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, небайдужості громадськості до цього явища і візуалізації проблеми на глобальному рівні.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.О.
 • Відбулися інтервізійні групи «Інтервізія як новий формат удосконалення професійної компетентності працівників психологічної служби» для працівників професійно-технічних, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації
  Відбулися інтервізійні групи «Інтервізія як новий формат удосконалення професійної компетентності працівників психологічної служби» для працівників професійно-технічних, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації

  18 жовтня 2017 року проведені  інтервізійні групи «Інтервізія як новий формат удосконалення професійної компетентності працівників психологічної служби». Участь у роботі груп взяли 17 фахівців – практичні психологи і соціальні педагоги професійно-технічних, вищих навчальних закладів I-II  рівнів акредитації.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.О.
 • Про проведення обласного конкурсу серед закладів освіти області на кращу матеріальну базу військово-патріотичного та фізичного виховання у 2017 році
  Про проведення обласного конкурсу серед закладів освіти області на кращу матеріальну базу військово-патріотичного та фізичного виховання у 2017 році

  На виконання Рішення тринадцятої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання від 31 січня 2017 року № 350 «Про затвердження обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки», рекомендацій засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань освіти, науки та культури від 20.01.2017 та наказу Департаменту освіти і науки від 02.10.2017 № 366 «Про проведення обласного конкурсу серед закладів освіти області на кращу матеріальну базу військово-патріотичного та фізичного виховання у 2017 році» 20 жовтня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання членів журі обласного конкурсу серед закладів освіти області на кращу матеріальну базу військово-патріотичного та фізичного виховання у 2017 році.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Сич О.В.
 • Обласний семінар-практикум “Здоров`язбережувальні технології на уроках освітньої галузі “Мистецтво”
  Обласний семінар-практикум “Здоров`язбережувальні технології на уроках освітньої галузі “Мистецтво”

  Структурними елементами формули Нової української школи визначені, зокрема, дитиноцентризм та наскрізний процес виховання, що базується на цінностях. Здоров`я і безпека є цінностями, визнаними у всьому світі, незалежно від країни, віросповідання, віку чи соціального статусу. А парадигма дитиноцентризму передбачає розвиток природних здібностей за умови   збереження і плекання здоров`я дитини.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Халецька Л. Л.
 • Проведення регіонального семінару
  Проведення регіонального семінару

  13 жовтня 2017 року на базі навчальних закладів м. Зінькова, Гадяча, Лохвиці пройшов регіональний семінар  “Проекти Всеукраїнського творчого об’єднання “Соняшник” - місток до Нової української школи”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Тонкощі адміністративної роботи у ДНЗ: із досвіду Людмили Єськової
  Тонкощі адміністративної роботи у ДНЗ: із досвіду Людмили Єськової

  11 жовтня 2017 року у Полтавському дошкільному навчальному закладі яслах / садку № 43 “Дзвіночок” (завідувач Людмила Юріївна Єськова) відбулася управлінська практика завідувачів дошкільних навчальних закладів області, слухачів курсів підвищення кваліфікації Полтавського ОІППО. Керівниками практики були доцент кафедри менеджменту освіти, кандидат педагогічних наук Ніна Іванівна Курмишева і методист кафедри Любов Йосипівна Паламаренко.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Курмишева Н.І.
 • Проведено обласний турнір юних географів
  Проведено обласний турнір юних географів

  7 жовтня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся обласний тур турніру юних географів. Турнір – це командні змагання учнів у вмінні вирішувати спільними зусиллями складні географічні проблеми, представляти рішення в переконливій формі та аргументовано захищати їх в науковій дискусії.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Шкоденко Л.А.
 • Відбувся обласний семінар методистів та вчителів іноземних мов
  Відбувся обласний семінар методистів та вчителів іноземних мов

  6 жовтня 2017 року на базі Горішньоплавнівської СЗОШ І-ІІІ ступенів №4 пройшов обласний семінар методистів РМК, ММЦ, керівників методичних об’єднань англійської мови «Системно-діяльнісний підхід в освітньому процесі як методологічна основа реалізації державних освітніх стандартів».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.І.Шарій-Якубовська
 • Методисти основ здоров'я та екології обговорили шляхи запровадження здоров'язберігаючих технологій у загальноосвітніх навчальних закладах області
  Методисти основ здоров'я та екології обговорили шляхи запровадження здоров'язберігаючих технологій у загальноосвітніх навчальних закладах області

  Для методистів основ здоров'я та екології проведено науково-практичний семінар «Запровадження здоров'язберігаючих технологій як один із напрямків виховання здорової особистості» на базі Комишнянської загальноосвітньої школи Миргородського району.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Козак І.О.
 • Методичні рекомендації щодо відзначення Дня захисника України
  Методичні рекомендації щодо відзначення Дня захисника України

  З 2015 року щорічно 14 жовтня  відзначається День захисника України. В цей урочистий день варто вшанувати всіх, хто причетний до цього високого звання. Усі ті, хто носить почесне звання захисника України уособлюють всі етапи розвитку нашого славетного війська: ті хто вів смертельний двобій із нацизмом, брав участь у так званих локальних воєнних конфліктах, миротворчій діяльності та герої сьогодення, котрі боронять незалежність нашої країни.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М. Єщенко, О.В.Сич
 • Свято творчості, інтелекту та високих технологій у Горішніх Плавнях
  Свято творчості, інтелекту та високих технологій у Горішніх Плавнях

  5-6 жовтня 2017 року у місті Горішні Плавні проведено ІІІ Всеукраїнський фестиваль «Ferrexpo Robot Fest 2017» під гаслом «Ми конструюємо майбутнє».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • У Полтавському ПОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ПОІППО відбулося засідання ректорату

  9 жовтня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому розглянуто питання: «Про психологічне забезпечення та соціально-педагогічний патронаж навчально-виховного процесу в навчальних закладах інтернатного типу» (доповідачі: Хорошева Т.В., Самойлюк О.М., методисти центру практичної психології і соціальної роботи); «Про співпрацю ПОІППО з Полтавським юридичним  інститутом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого» (доповідач: Міщенко І.О. , методист відділу гуманітарних та мистецьких дисциплін)

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Відбувся Всеукраїнський круглий стіл координаторів регіональних шкіл новаторства та Шоста методична студія Полтавської регіональної школи новаторства
  Відбувся Всеукраїнський круглий стіл координаторів регіональних шкіл новаторства та Шоста методична студія Полтавської регіональної школи новаторства

  4-5 жовтня 2017 року Консорціум закладів післядипломної освіти НАПН України, Український відкритий університет післядипломної освіти, ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, кафедра державної служби та менеджменту освіти Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти, кафедра педагогічної майстерності Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, Кременчуцький педагогічний коледж імені А. С. Макаренка, Кременчуцький і Горішньоплавнівський міські відділи освіти Полтавської області провели Всеукраїнський круглий стіл координаторів регіональних шкіл новаторства «Розвиток шкіл новаторства України в умовах імплементації Закону України «Про освіту» та Шосту методичну студію Полтавської РШН керівних, науково-педагогічних і педагогічних працівників післядипломної освіти «Управління опорною школою: проблеми і перспективи».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Білик Н.І.
 • У ПОІППО ім. М.В. Остроградського стартували Всеукраїнські Сковородинські навчання "Пізнай себе"
  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Романенко А.М.
 • У Полтавській області відбулося спільне засідання Школи професійного зростання та Школи новопризначених завідувачів (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, ОТГ
  У Полтавській області відбулося спільне засідання Школи професійного зростання та Школи новопризначених завідувачів (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, ОТГ

  3 жовтня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського проведено спільне засідання Школи професійного зростання та Школи новопризначених завідувачів (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, ОТГ у формі тренінгу за темою «Техніки психологічної безпеки керівника».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жара Н.М., Муліка К.М.
 • Відбувся науковий семінар «Науково-методичні засади інклюзивної педагогіки у контексті реформування сучасної української школи»
  Відбувся науковий семінар «Науково-методичні засади інклюзивної педагогіки у контексті реформування сучасної української школи»

  28 вересня відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся черговий науковий семінар.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Калініченко І.О.
 • Проведено обласний семінар-практикум «Національно-патріотичне виховання учнів у системі формування особистісних рис громадянина України: традиції минулого і сучасного»
  Проведено обласний семінар-практикум «Національно-патріотичне виховання учнів у системі формування особистісних рис громадянина України: традиції минулого і сучасного»

  28 вересня 2017 року на базі навчальних закладів м. Гадяча проведено обласний семінар-практикум для методистів з виховної роботи методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об’єднаних територіальних громад «Національно-патріотичне виховання учнів у системі формування особистісних рис громадянина України: традиції минулого і сучасного».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Єщенко М.М.
 • «Розвиток громадянських компетентностей в сучасній школі» - семінар-тренінг для директорів шкіл
  «Розвиток громадянських компетентностей в сучасній школі» - семінар-тренінг для директорів шкіл

  28 вересня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників ім. М.В. Остроградського кафедрою менеджменту освіти проведено семінар-тренінг у рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» для директорів творчих груп «Школа молодого керівника» та «Асоціація керівників шкіл області».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Королюк С.В.
 • Упровадження в освіті Полтавщини розробок обласної спеціальної дослідницької групи «Філософія лідерства в освіті»
  Упровадження в освіті Полтавщини розробок обласної спеціальної дослідницької групи «Філософія лідерства в освіті»

  26 вересня 2017 року учасники обласної спеціальної дослідницької групи «Філософія лідерства в освіті», директори загальноосвітніх навчальних закладів Карлівського району Полтавської області на засіданні «Формування лідера на уроці: досвід і проблеми» вивчали результати впровадження проекту «Лідер у мені» у Федорівському навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» імені Г. Т. Берегового.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Литвинюк Л.В.
 • Відбулося засідання науково-методичної ради інституту
  Відбулося засідання науково-методичної ради інституту

  25 вересня 2017 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання науково-методичної ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Духовно-моральний напрямок розвивальної роботи практичних психологів з дітьми
  Духовно-моральний напрямок розвивальної роботи практичних психологів з дітьми

   

  21 вересня 2017 року на базі Полтавського СНВК №10 відбулося друге засідання обласної авторської творчої майстерні для практичних психологів «Використання педагогічної пісочниці в роботі практичного психолога з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку». Керівник майстерні – Зарудська Т. А., практичний психолог СНВК №10  м. Полтави. Куратор – Хорошева Т. В., методист центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО. Учасники - практичні психологи, які працюють з дітьми дошкільного та  молодшого шкільного віку (24 спеціаліста з навчальних закладів області). 

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • Проведено засідання-семінар «Науково-методичне забезпечення навчання географії в основній школі»
  Проведено засідання-семінар «Науково-методичне забезпечення навчання географії в основній школі»

  Відповідно до листа Інституту педагогіки НАПН України від 06.03.2017 № 145 та Плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського на 2017 рік 20-21 вересня 2017 року було проведено спільне виїзне засідання-семінар відділу навчання географії та економіки Інституту педагогіки НАПН України, кафедри географії та методики її навчання Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського «Науково-методичне забезпечення навчання географії в основній школі».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Відбулося планове засідання вченої ради Полтавського ОІППО
  Відбулося планове засідання вченої ради Полтавського ОІППО

  Відповідно до Плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 27 вересня 2017 року відбулося засідання вченої ради ПОІППО.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.Г.Діденко
 • Семінар-практикум для вчителів шкіл Білоцерківської ОТГ
  Семінар-практикум для вчителів шкіл Білоцерківської ОТГ

  20 вересня 2017 року на базі Подільської ЗОШ І-ІІ ступенів і Красногорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Світлана Королюк, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувачка кафедри менеджменту освіти і Римма Гавриш, кандидат історичних наук, доцент кафедри менеджменту освіти Полтавського ОІППО спільно з відділом освіти Білоцерківської об’єднаної територіальної громади провели семінар-практикум з теми «Стимулювання учнів основної школи до отримання знань з базових предметів».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Р.Л.Гавриш
 • Відбулося засідання методичного практикуму для працівників інституту
  Відбулося засідання методичного практикуму для працівників інституту

  22 вересня 2017 року відбувся методичний практикум з теми «Роль української літератури в самоосвітній діяльності методиста». Педагогічні працівники Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відвідали Полтавську обласну бібліотеку для юнацтва імені Олеся Гончара. Захід організували методисти інституту Ольга Павлівна Коваленко та Ірина Володимирівна Дика. 

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Про проведення круглого столу «Виховання громадянина-патріота України в ході реалізації Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки»
  Про проведення круглого столу «Виховання громадянина-патріота України в ході реалізації Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки»

  19 вересня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Департаментом освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації  проведено  круглий  стіл на тему  «Виховання громадянина-патріота України в ході реалізації Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки». До участі було запрошено педагогічних працівників, представників засобів масової інформації та громадськість.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Бечкало З.М.
 • Презентація виставки з олімпійської тематики до Дня фізичної культури та спорту в Україні
  Презентація виставки з олімпійської тематики до Дня фізичної культури та спорту в Україні

  Святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ президента від 29 червня 1994 року № 340/94).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Сич О.В.
 • Організація роботи психологічної служби Полтавської області в умовах формування Нової української школи
  Організація роботи психологічної служби Полтавської області в умовах формування Нової української школи

  6 вересня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулася інструктивно-методична нарада «Психологічне забезпечення та соціально-педагогічний патронат у системі освіти у  2017-2018 н.р.». У нараді взяли участь 93 спеціаліста (завідувачі районних (міських) центрів практичної психології і соціальної роботи; методисти, які відповідають за психологічну службу районів (міст), об’єднаних територіальних громад; практичні психологи та соціальні педагоги навчальних закладів інтернатного типу, ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а.).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • Флешмоб “Читаємо “Енеїду” І.П. Котляревського
  Флешмоб “Читаємо “Енеїду” І.П. Котляревського

  Будеш, батьку, панувати, / Поки живуть люди; / Поки сонце з неба сяє, / Тебе не забудуть (Т.Г.Шевченко).

  Ці слова про І.П.Котляревського  засвідчують глибоку повагу і пошану до нашого земляка. Бо він перший проорав глибоку борозну на цілині нової української національної культури.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Полтавські школярі стали переможцями у I Європейській юніорській олімпіаді з інформатики
  Полтавські школярі стали переможцями у I Європейській юніорській олімпіаді з інформатики

  7-13 вересня 2017 року у м. Софія (Болгарія) була проведена I Європейська юніорська олімпіада з інформатики (ENJOY-2017) (http://ejoi.org). У олімпіаді взяли участь 89 учнів з 22 країн. Від кожної європейської країни запрошувалася команда в складі 4-х школярів не старше 15 років, а також два керівника команди.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Про проведення тренінгів «Надання допомоги людям з інвалідністю у разі виникнення/загрози виникнення надзвичайних ситуацій…»
  Про проведення тренінгів «Надання допомоги людям з інвалідністю у разі виникнення/загрози виникнення надзвичайних ситуацій…»

  З 6 по 8 вересня 2017 року  Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського спільно з Головним  управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області проведено тренінг  для працівників освітніх закладів, де перебувають люди з інвалідністю. 

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) З.М.Бечкало
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  4 вересня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому розглянуто питання:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • ПЕДАГОГІЧНІ ІНСТИТУЦІЇ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ОБ’ЄДНАЛИ ЗУСИЛЛЯ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ: у ПОІППО презентували Ініціативу сприяння модернізації початкової освіти Полтавщини
  ПЕДАГОГІЧНІ ІНСТИТУЦІЇ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ОБ’ЄДНАЛИ ЗУСИЛЛЯ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ:  у ПОІППО презентували Ініціативу сприяння модернізації початкової освіти Полтавщини

  31 серпня 2017 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградськоговідбулася прес-конференція для засобів масової інформації м. Полтави «Реформа початкової освіти в контексті професійного розвитку вчителя» за участю ректора ПОІППО Віталія Зелюка; ректора Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка Миколи Степаненка; проректора ПОІППО, координатора пілотного проекту експериментального впровадження у Полтавській області нового Державного стандарту початкової середньої освіти Наталії Корягіної; декана психолого-педагогічного факультету ПНПУ Наталії Сулаєвої; доктора педагогічних наук, професора, завідуючої кафедрою початкової і дошкільної освіти ПНПУ Ольги Федій,завідуючої відділом дошкільної, початкової та спеціальної освіти ПОІППО Марини Крилевець; заступника директора з початкової освіти Полтавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 37 – учасниці пілотного проекту експериментального впровадження у Полтавській області нового Державного стандарту початкової середньої освіти Ніни Библів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька
 • Відбулася інструктивно-методична нарада для керівників методичних служб Полтавської області
  Відбулася інструктивно-методична нарада для керівників методичних служб Полтавської області

  23 серпня 2017 року на базі Шишацького районного методичного центру відбулася обласна тематична інструктивно-методична нарада для керівників методичних служб Полтавської області «Нова українська школа: завдання методичних служб на 2017-2018 н.р.» (всього 35 учасників).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара, В.М.Золотухіна
 • Серпнева конференція педагогічних працівників: фоторепортаж

   

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В. Тимчук
 • На Полтавщині серпнева конференція педагогічних працівників дала старт новому навчальному року
  На Полтавщині серпнева конференція педагогічних працівників дала старт новому навчальному року

  22 cерпня 2017 року   в  Шишацькій обласній гімназії-інтернаті для обдарованих дітей відбулася обласна серпнева конференція педагогічних працівників «Освіта Полтавщини на шляху впровадження Нової української школи: підсумки 2016/2017 н.р. та основні завдання на 2017/2018 н.р.», на яку були запрошені керівники органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад; директори  професійно-технічних навчальних закладів; директори інтернатних закладів; завідуючі районних (міських) методичних кабінетів (центрів); керівники обласних позашкільних установ; працівники Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька
 • Про проведення обласних заходів до початку 2017-2018 навчального року
  Про проведення обласних заходів до початку 2017-2018 навчального року

  22 cерпня 2017 року в Шишацькій обласній гімназії-інтернаті для обдарованих дітей (Полтавська область, смт. Шишаки, вул. Павлика, 34) відбудеться обласна педагогічна конференція «Освіта Полтавщини на шляху впровадження Нової української школи: підсумки 2016/2017 н.р. та основні завдання на 2017/2018 н.р.» за участю:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • «…Я вибрала долю собі сама…»
  «…Я вибрала долю собі сама…»

  18 липня 2017 року виповнюється 80 років доктору педагогічних наук, професору, дійсному члену Національної академії педагогічних наук України Ільченко Вірі Романівні.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Буйдіна О.О.
 • Педагоги Полтавщини вчаться працювати у Новій українській школі
  Педагоги Полтавщини вчаться працювати у Новій українській школі

  11 липня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського стартував чотириденний тренінг для вчителів початкових класів, заступників директорів та наставників пілотних шкіл, які беруть участь у дослідно-експериментальній роботі з проблеми «Реалізація інтегрованого підходу в початковій освіті в контексті Концепції Нової української школи».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Крилевець М.П.
 • Навчальна практика завідувачів ДНЗ: досвідом ділилася адміністрація СНВК № 86
  Навчальна практика завідувачів ДНЗ: досвідом ділилася адміністрація СНВК № 86

  4 липня 2017 року у СНВК № 86 м. Полтава відбулася управлінська практика завідувачів дошкільних навчальних закладів області, слухачів курсів підвищення кваліфікації Полтавського ОІППО з питання «Системний підхід до організації освітньої роботи у дошкільному закладі влітку». Керівниками практики були доцент кафедри менеджменту освіти, кандидат педагогічних наук Курмишева Ніна Іванівна і методист кафедри Паламаренко Любов Йосипівна.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Курмишева Н.І.
 • Демократія і права людини починаються з нас! (Рада Європи. Хартія з освіти для демократичного громадянства та прав людини)
  Демократія і права людини починаються з нас! (Рада Європи. Хартія з освіти для демократичного громадянства та прав людини)

  «Розвиток демократичного середовища та демократичного врядування в освітніх установах» – тема заняття постійно діючого наукового семінару, яке відбулося 22 червня 2017 року на базі ПОІППО.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Королюк
 • Освіта з додатком «медіа»
  Освіта з додатком «медіа»

  22 червня 2017 року відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Впровадження медіаосвіти у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів», організований центром практичної психології і соціальної роботи, центром педагогічних інновацій та інформації, кафедрою менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського. На семінар з’їхалися представники з міст Києва та Харкова, Дніпропетровської, Полтавської областей з метою окреслити перспективи та актуальні завдання розвитку медіаосвіти в Україні; підбити підсумки дослідно-експериментальної діяльності (2011-2016); представити та поширити кращі практики впровадження медіаосвіти у педагогічний процес. У семінарі взяли участь директори, заступники директорів, практичні психологи, інші педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів; головні спеціалісти, методисти відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій (міськвиконкомів), об’єднаних територіальних громад; педагогічні та науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти; представники громадських організацій (усього 66 учасників).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Муліка К.М., Максименко Л.М.
 • Про проведення основної сесії ЗНО-2017 у Полтавській області
  Про проведення основної сесії ЗНО-2017 у Полтавській області

  З 23 травня по 16 червня 2017 року проведено основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання з 12 навчальних предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської мови, іспанської мови, німецької мови, французької мови, російської мови.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Одарюк О.
 • У Полтавському ОІППО відбулося планове засідання вченої ради
  У Полтавському ОІППО відбулося планове засідання вченої ради

  21 червня 2017 року відповідно до Плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання вченої ради ПОІППО.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Діденко С.Г.
 • Про проведення обласних педагогічних читань «Християнсько-аксіологічні пріоритети духовного виховання особистості в сучасній школі»
  Про проведення обласних педагогічних читань «Християнсько-аксіологічні пріоритети духовного виховання особистості в сучасній школі»

  15 червня 2017 року на виконання Указу Президента України від 26.08.2016 №357 «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації» Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім.М.В. Остроградського проведено обласні педагогічні читання «Християнсько-аксіологічні пріоритети духовного виховання особистості в сучасній школі».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Деряга Л.М.
 • Відбулося засідання методичного практикуму для працівників інституту
  Відбулося засідання методичного практикуму для працівників інституту

  15 червня 2017 року педагогічні працівники Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського у рамках роботи методичного практикуму відвідали музей геології при Полтавському нафтовому геологорозвідувальному технікумі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Захід організували методисти інституту Лариса Шкоденко та Ірина Дика.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  12 червня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому розглянуто питання: «Про підсумки проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2016-2017 навчальному році» (доповідач: Гарічева Н.О., методист центру координації діяльності методичних служб;  «Про підсумки проведення ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» (доповідач: Дика І.В., методист відділу національно-патріотичного виховання); «Підвищення кваліфікації педагогічних кадрів: світовий та український досвід» (доповідач: Білик Н.І., професор кафедри педагогічної майстерності)

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Проведено тренінг-семінар «Упровадження курсу «Фінансова грамотність» у навчально-виховний процес сучасної школи»
  Проведено тренінг-семінар «Упровадження курсу «Фінансова грамотність» у навчально-виховний процес сучасної школи»

  8-9 червня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся тренінг-семінар «Упровадження курсу «Фінансова грамотність» у навчально-виховний процес сучасної школи».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Про проведення тренінгів "Надання допомоги людям з інвалідністю у разі виникнення/загрози виникнення надзвичайних ситуацій..."
  Про проведення тренінгів "Надання допомоги людям з інвалідністю у разі виникнення/загрози виникнення надзвичайних ситуацій..."

  7 — 9 червня 2017 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського спільно з Головним Управлінням ДСНС України в Полтавській області продовжено проведення серії тренінгів для працівників освітніх закладів, де перебувають люди з інвалідністю, зокрема з порушенням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату, розумовою відсталістю, та інші маломобільні групи населення. Мета заняття – ознайомити учасників з особливостями надання первинної психологічної, домедичної допомоги потерпілим в разі виникнення надзвичайних ситуацій Адже учасники, що прибули з різних районів Полтавської області: Гадяцького, Решетилівського, Диканського, Чутівського, Полтавського та міста Полтави, будуть ділитися набутим досвідом на місцях.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Бечкало З.М.
 • Лялька як персона: педагогічний підхід для соціального і психологічного розвитку дитини
  Лялька як персона: педагогічний підхід для соціального і психологічного розвитку дитини

  9 червня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського відбувся  навчальний тренінг “Лялька як персона: педагогічний підхід для соціального і психологічного розвитку дитини”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Калініченко
 • Відбулася нарада «Питання-відповідь» у формі вебінару для завідувачів (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об'єднаних територіальних громад
  Відбулася нарада «Питання-відповідь» у формі вебінару для завідувачів (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об'єднаних територіальних громад

  8 червня 2017 року відбулася нарада «Питання-відповідь» у формі вебінару для завідувачів (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об'єднаних територіальних громад. Вебінар проведено з метою обміну оперативною інформацією та обговорення виконання основних завдань методичної служби у 2017 році.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • Майстер-клас «Методи розв'язування задач експериментального туру обласної олімпіади з фізики»

  7 червня 2017 року на базі Полтавської гімназії №21 відбувся майстер-клас учителя фізики Касьяненка Миколи Миколайовича з теми «Методи розв'язування задач експериментального туру обласної олімпіади з фізики».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • Проведено інструктивно-методичну нараду «Використання сучасних ІКТ в електронно-інформаційному навчальному середовищі «1 учень - 1 комп’ютер»
  Проведено інструктивно-методичну нараду «Використання сучасних ІКТ в електронно-інформаційному навчальному середовищі «1 учень - 1 комп’ютер»

  6-7 червня 2017 року на базі Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка було проведено обласну інструктивно-методичну нараду «Використання сучасних ІКТ в електронно-інформаційному навчальному середовищі «1 учень - 1 комп’ютер» для координаторів районів(міст) з питання впровадження ІКТ, представників адміністрацій та вчителів із закладів, які були учасниками Всеукраїнського проекту «1 учень – 1 комп’ютер», Національного проекту “Відкритий світ”; які визначені опорними школами в області; які обладнані планшетними комп’ютерами.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • VIIІ Полтавський обласний конкурс «Авторська збірка поезій школяра»
  VIIІ Полтавський обласний конкурс «Авторська збірка поезій школяра»

  Кафедра педагогічної майстерності Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського та за підтримки Всеукраїнського науково-практичного освітньо-популярного журналу «Імідж сучасного педагога» провела на базі інституту VІІІ Полтавський обласний конкурс «Авторська збірка поезій школяра», метою якого є виявлення обдарованих дітей, формування вмінь і навичок літературної діяльності, підтримка талановитої молоді та творчої праці педагогів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Білик Н.І.
 • Що означає «сучасна шкільна газета» та як її створити
  Що означає «сучасна шкільна газета» та як її створити

  «Газета» – від назви дрібної венеційської срібної монети – італ. gazzetta (газзета). У XVI капітанів кораблів, які продавали і купували товари, цікавили різні відомості про політичні події, ціни на товари, рух кораблів тощо. Поширював таку інформацію цех «письменників новин», що випускав рукописний листок, в якому повідомляли новини. Листок продавали за дрібну монету – газзету, у англійському варіанті «газета» звучить, як newspaper. Газети – це органи преси, які мають постійну назву, видаються через певні проміжки часу (принаймні раз на місяць), не повторюються змістовно і оформлені в одному стилі.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Муліка К.М.
 • Відбулося засідання науково-методичної ради інституту
  Відбулося засідання науково-методичної ради інституту

  29 травня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося чергове засідання науково-методичної ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • На Полтавщині відзначили переможців ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів
  На Полтавщині відзначили переможців ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

  29 травня 2017 року у приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації відбулася урочиста церемонія нагородження переможців ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2016–2017 навчальному році.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Гарічева Н.О.
 • Науковий семінар у ПОІППО: «Неочевидні сценарії діяльності особистості у теорії передбачуваної ірраціональності Дена Аріелі»
  Науковий семінар у ПОІППО: «Неочевидні сценарії діяльності особистості у теорії передбачуваної ірраціональності Дена Аріелі»

  26 травня відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся черговий науковий семінар.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Курмишева Н.І.
 • ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні видавництва вищих навчальних закладів», присвячена 100-річчю державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова»
  ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні видавництва вищих навчальних закладів», присвячена 100-річчю державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова»

  25–27 травня 2017 р. у м. Одеса відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні видавництва вищих навчальних закладів», присвячена 100-річчю державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Білик Н.І.
 • Авторська творча майстерня учителів фізичної культури
  Авторська творча майстерня учителів фізичної культури

  24 травня 2017 року на базі Полтавської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 12 відбулося засідання авторської творчої майстерні учителів фізичної культури з теми: «Виховання інтересів школярів до занять фізичною культурою та спортом в урочний та позаурочний час». Модератор заходу Шульга Віктор Іванович, учитель загальноосвітньої школи № 12. Учасникам засідання було презентовано портфоліо та методичні розробки учителя. В практичній частині заходу учителі фізичної культури переглянули фрагменти уроку з навчального модуля «Туризм». Наприкінці засідання відбувся диспут на тему: «Виховання інтересів школярів до занять фізичною культурою та спортом в урочний та позаурочний час»: бажання вчителя чи вимога часу?».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Сич
 • Проведення засідання заняття-панорами на тему «Самоосвіта як форма організації підвищення кваліфікації корекційного педагога»
  Проведення засідання заняття-панорами на тему «Самоосвіта як форма організації підвищення кваліфікації корекційного педагога»

  23 травня 2017 року на базі Розбишівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Полтавської обласної ради відбулось заняття-панорама для заступників директорів з навчально-виховної роботи спеціальних шкіл-інтернатів на тему "Самоосвіта як форма організації підвищення кваліфікації корекційного педагога."

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.П.Тимошенко
 • Навчальна подорож до Креативної Міжнародної Дитячої Школи
  Навчальна подорож до Креативної Міжнародної Дитячої Школи

  Навчання через подорожі до успішних шкіл — актуальний і корисний формат обміну досвідом, підвищення кваліфікації працівників. У цьому на власному досвіді переконалися учасники проектної групи з модернізації освітнього середовища, відвідавши 23 травня 2017 року Креативну Міжнародну Дитячу Школу (м. Київ).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Водолазська Т.В.
 • Марш науковців загальної середньої освіти Полтавщини. Про святкове зібрання Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського з нагоди Днів науки, Європи в Україні
  Марш науковців загальної середньої освіти Полтавщини. Про святкове зібрання Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського з нагоди Днів науки, Європи в Україні

  19 травня 2017 року в Полтавському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського (ПОІППО) відбулося святкове зібрання з нагоди Днів науки, Європи в Україні. Запрошені члени вченої ради ПОІППО, науковці, які працюють у системізагальної середньоїосвіти області, науково-педагогічні працівники, методисти та лектори ПОІППО.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.П.Щербань
 • Про розширене засідання обласної спеціальної дослідницької групи «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» з теми: «Трудове навчання в контексті нової української школи»
  Про розширене засідання обласної спеціальної дослідницької групи «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» з теми: «Трудове навчання в контексті нової української школи»

  19 травня 2017 року на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка проведено розширене засідання обласної спеціальної дослідницької групи «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» з теми: «Трудове навчання в контексті нової української школи».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • Відбувся тренінг «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини»
  Відбувся тренінг «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини»

  Центр практичної психології і соціальної роботи ПОІППО ім. М.В. Остроградського продовжує роботу з упровадження в діяльність працівників психологічної служби Полтавської області сучасних підходів до забезпечення прав дитини — технології оцінки потреб дитини як механізму соціально-педагогічного патронажу дитини та сім’ї, яка опинилася у складних життєвих обставинах.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • Про інструктивно-методичні наради з питань підготовки до проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році в Полтавській області
  Про інструктивно-методичні наради з питань підготовки до проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році в Полтавській області

  16 та 17 травня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського спільно з Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти (ХРЦОЯО) та Департаментом освіти і науки облдержадміністрації проведено інструктивно-методичні наради з питань підготовки до проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році в Полтавській області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.Г.Діденко
 • Відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів «Використання Інтернет-ресурсів в роботі педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів»
  Відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів «Використання Інтернет-ресурсів в роботі педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів»

  На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 16 травня 2017 року відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів «Використання Інтернет-ресурсів у роботі педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів» з метою оволодіння учасниками тренінгу інструментами оптимізації роботи за допомогою Інтернет-ресурсів, розвитку професійної ІКТ-компетентністі і педагогічної майстерності працівників дошкільних закладів Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Пасяда М.І., Токаренко Н.М.
 • Проведено засідання спеціальної дослідницької групи «Михайло Васильович Остроградський і методики навчання математики в сучасній школі»
  Проведено засідання спеціальної дослідницької групи  «Михайло Васильович Остроградський і методики навчання математики в сучасній школі»

  Із метою виховання у молодого покоління поваги до історії математики сприяння популяризації математичних ідей та традицій свого народу 15 травня 2017 року продовжила роботу спеціальна дослідницька група вчителів математики «Михайло Васильович Остроградський і методики навчання математики в сучасній школі» на базі Решетилівської гімназії ім. І.Л. Олійника Решетилівської районної ради Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Полтавчани здобули перемогу у Всеукраїнському конкурсі з інформаційних технологій для дітей та молоді «ITalent»
  Полтавчани здобули перемогу у Всеукраїнському конкурсі з інформаційних технологій для дітей та молоді «ITalent»

  13 травня 2017 в м.Київ відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу з інформаційних технологій для дітей та молоді «ITalent». Конкурс проводився Українським державним центром позашкільної освіти спільно з Громадською організацією «Всесвіт у гармонії», Молодіжною громадською організацією «Київський Інтелект Клуб», Інтернет клубом ASUS CyberZone під егідою Міністерства освіти і науки України.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Зіньківський методичний кабінет у пошуку шляхів науково-методичного забезпечення роботи освітнього округу (опорної школи)
  Зіньківський методичний кабінет у пошуку шляхів науково-методичного забезпечення роботи освітнього округу (опорної школи)

  11-12 травня 2017 року відбувся постійно діючий семінар-практикум «Науково-методичне забезпечення діяльності освітніх округів в умовах реформування освітньої галузі» для завідувачів (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об’єднаних територіальних громад.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара, В.М.Золотухіна
 • Робота інтервізійної групи для працівників психологічної служби закладів інтернатного типу
  Робота інтервізійної групи для працівників психологічної служби  закладів інтернатного типу

  12 травня 2017 року Центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведено чергове засідання інтервізійної групи для практичних психологів та соціальних педагогів закладів інтернатного типу. Ведуча: Хорошева Т.В., методист Центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО. Участь взяли 10 спеціалістів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • Підготовка учителів до викладання інформатики у 9 класі
  Підготовка учителів до викладання інформатики у 9 класі

  11-12 травня 2017 відбувся завершальний (третій) тренінг “Основи алгоритмізації та програмування” з метою підготовки районних (міських) тренерів для організації роботи з учителями щодо викладання інформатики у у 2017-2018 н.р.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Обласний семінар-практикум методистів районних (міських) методичних кабінетів (центрів) з питань початкової освіти на тему «Пріоритетні напрямки забезпечення науково-методичного супроводу розвитку професійної компетентності вчителя початкових класів»
  Обласний семінар-практикум методистів районних (міських) методичних кабінетів (центрів) з питань початкової освіти на тему «Пріоритетні напрямки забезпечення науково-методичного супроводу розвитку професійної компетентності вчителя початкових класів»

  4 травня 2017 року навчальні заклади міста Горішні Плавні гостинно зустрічали обласний семінар – практикум методистів районних (міських) методичних кабінетів (центрів) з питань початкової освіти на тему «Пріоритетні напрямки забезпечення науково-методичного супроводу розвитку професійної компетентності вчителя початкових класів».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.П.Крилевець
 • Новопризначені директори Полтавщини вчилися як розвивати громадянські компетентності в школі
  Новопризначені директори Полтавщини вчилися як розвивати громадянські компетентності в школі

  5 травня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, у рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU», відбувся семінар-тренінг для директорів творчої групи «Школа молодого керівника».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко, С.В.Королюк
 • Семінар-тренінг для керівників шкіл «Розвиток громадянських компетентностей у сучасній школі»
  Семінар-тренінг для керівників шкіл «Розвиток громадянських компетентностей у сучасній школі»

  5 травня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, у рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU», відбувся семінар-тренінг для директорів творчої групи «Асоціація керівників шкіл області».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко, С.В.Королюк
 • Про участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції, присвяченій Всесвітньому Дню охорони цивільної оборони та Всесвітньому Дню охорони праці 27-28 квітня 2017 року
  Про участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції, присвяченій Всесвітньому Дню охорони цивільної оборони та Всесвітньому Дню охорони праці 27-28 квітня 2017 року

  27-28 квітня 2017 року в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція присвячена Всесвітньому Дню охорони цивільної оборони та Всесвітньому Дню охорони праці на тему “Формування здоров’язбережу вальних компетентностей сучасної молоді: реалії та перспективи”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.О. Верховська, В.Г.Чемшит
 • Про проведення тренінгів «Надання допомоги людям з інвалідністю у разі виникнення/загрози виникнення надзвичайних ситуацій для працівників системи цивільного захисту, а також закладів пенітенціарної системи, охорони здоров’я, освіти та соц. захисту»
  Про проведення тренінгів «Надання допомоги людям з інвалідністю у разі виникнення/загрози виникнення надзвичайних ситуацій для працівників системи цивільного захисту, а також закладів пенітенціарної системи, охорони здоров’я, освіти та соц. захисту»

  Важливу роль у поведінковому чиннику людини відіграє момент раптовості. Саме в цей час людина діє на підсвідомому рівні, не контролюючи себе і не думаючи про наслідки. Особливо це стосується випадків поводження в надзвичайній ситуації з людьми з інвалідністю. Кожен вчитель має пам’ятати, що в таких ситуаціях найважливішим завданням є зберегти здоров’я та життя оточуючих та своє, активно діяти, швидко приймати рішення, тобто бути соціально компетентним у разі надзвичайної ситуації.

  26-28 квітня 2017 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського спільно з Головним Управлінням ДСНС України в Полтавській області розпочато проведення серії тренінгів для працівників освітніх закладів, де перебувають люди з обмеженими можливостями, зокрема з порушенням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату, розумовою відсталістю, та інші маломобільні групи населення. Метою тренінгів є набуття, удосконалення, розширення та оновлення знань, умінь і навичок працівників системи освіти щодо дій у разі виникнення/загрози виникнення надзвичайних ситуацій та забезпечення безпеки людей даних категорій, надання їм домедичної та психологічної допомоги.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Бечкало З.М.
 • Особливості естетичного виховання в сучасному дошкільному закладі
  Особливості естетичного виховання в сучасному дошкільному закладі

  За ініціативи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 28 квітня 2017 року на базі дошкільного навчального закладу «Пролісок» Котелевської районної державної адміністрації відбувся обласний семінар-практикум «Особливості естетичного виховання в сучасному дошкільному закладі».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • Обласний науково-практичний семінар «Ефективна школа: розбудова партнерства і автономії у світлі концепції Нової української школи»
  Обласний науково-практичний семінар «Ефективна школа: розбудова партнерства і автономії у світлі концепції Нової української школи»

  27 квітня 2017 рокукафедрою філософії і економіки освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського на базі Малоперещепинської ЗОШ I-III ступенів ім. М. А. Клименка Новосанжарської районної ради Полтавської області проведено обласний науково-практичний семінар «Ефективна школа: розбудова партнерства і автономії у світлі концепції Нової української школи».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Щербань М.П.
 • У ПОІППО зібралися менеджери освіти, небайдужі до питання розвитку опорних шкіл
  У ПОІППО зібралися менеджери освіти, небайдужі до питання розвитку опорних шкіл

  28 квітня у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського зібралися менеджери освіти, небайдужі до питання розвитку сучасних навчальних закладів в умовах змін. У першу чергу йшлося про створення і функціювання опорних шкіл.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Курмишева Н.І.
 • Про участь у навчальному тренінгові «Протидія торгівлі людьми в Україні»
  Про участь у навчальному тренінгові «Протидія торгівлі людьми в Україні»

  25-27 квітня 2017 року Координатор проектів ОБСЄ в Україні провів навчальний тренінг для викладачів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти «Протидія торгівлі людьми в Україні», в якому взяла участь методист центру практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського Людмила Жданюк.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.О.
 • Завершилася серія навчальних семінарів-тренінгів для освітян з редагування “Вікіпедії”
  Завершилася серія навчальних семінарів-тренінгів для освітян з редагування “Вікіпедії”

  25-26 квітня відбувся завершальний (третій) з серії навчальних семінарів-тренінгів для освітян з редагування “Вікіпедії”.

  Провів його активний вікіпедист і популяризатор використання Вікіпедії в навчанні Олег Кущ, викладач зарубіжної літератури та російської мови Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка, представник громадської організації «Вікімедіа Україна» у Полтавській області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Протидіємо антисемітизму та ромофобії

  26-27 квітня на базі Комунального закладу «Полтавська гімназія №32 Полтавської міської ради Полтавської області» відбувся семінар-тренінг «Поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Міщенко І.О.
 • Обласна методична майстерня «Організація діяльності шкільних євроклубів»
  Обласна методична майстерня «Організація діяльності шкільних євроклубів»

  27 квітня 2017 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського було проведено засідання обласної методичної майстерні «Організація діяльності шкільних євроклубів»

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Романенко А.М.
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання вченої ради
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання вченої ради

  27 квітня 2017 року відбулося засідання вченої ради, на якому були розглянуті такі питання:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Діденко С.Г.
 • Упровадження міжнародних стандартів із забезпечення прав дитини в роботу спеціалістів психологічної служби Полтавської області
  Упровадження міжнародних стандартів із забезпечення прав дитини в роботу спеціалістів психологічної служби Полтавської області

  Центр практичної психології і соціальної роботи ПОІППО ім. М.В. Остроградського продовжує роботу з упровадження в діяльність працівників психологічної служби Полтавської області сучасних підходів до забезпечення прав дитини в найкращих її інтересах. 26 квітня 2017 року відбувся черговий тренінг «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини». Учасники – практичні психологи та соціальні педагоги м. Полтави (23 спеціаліста).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • Проведено обласний семінар для директорів загальноосвітніх навчальних закладів «Імідж як ресурс інноваційного розвитку навчальних закладів у контексті Концепції «Нова українська школа»
  Проведено обласний семінар для директорів загальноосвітніх навчальних закладів «Імідж як ресурс інноваційного розвитку навчальних закладів у контексті Концепції «Нова українська школа»

  26 квітня 2017 року на базі Кременчуцької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 26 Кременчуцької міської ради Полтавської області відбулося чергове заняття постійно діючого обласного семінару для директорів навчальних закладів області, які ведуть експериментально-пошукове розроблення моделей «Школи майбутнього» з теми: «Імідж як ресурс інноваційного розвитку навчальних закладів у контексті Концепції «Нова українська школа».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Сиротенко Г.О.
 • Проект «Вчимося жити разом» поширюється в загальноосвітніх навчальних закладах Полтавщини
  Проект «Вчимося жити разом» поширюється в загальноосвітніх навчальних закладах Полтавщини

  24-25 квітня 2017 року в м. Києві за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відбулася Всеукраїнська нарада з питань адвокації, планування, впровадження, моніторингу та оцінки заходів проекту «Вчимося жити разом». У роботі наради взяли участь регіональні координатори з 24 областей України та м. Києва. Полтавщину пердставляла методист ПОІППО, координатор проекту Козак І.О.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Козак
 • Конференція з дослідження проблеми використання біографічних документів в освіті
  Конференція з дослідження проблеми використання біографічних документів в освіті

  25 квітня 2017 року на базі Градизької гімназії імені Героя України О.Білаша Глобинської районної ради Полтавської області відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Біографічні документи в освіті: теорія і практика».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.В.Литвинюк
 • Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогічні засади навчання природознавства в загальноосвітній школі»
  Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогічні засади навчання природознавства в загальноосвітній школі»

  Якою має бути нова українська школа? Яким повинен бути учитель нової української школи? Як повинен змінитися зміст освіти нової української школи?

  Це ті питання, які, безперечно, є дискусійними, оскільки не мають і не можуть мати єдино правильної відповіді. І це ті питання, які окреслили основні напрями роботи Всеукраїнської науково-практичної конференції «Педагогічні засади навчання природознавства в загальноосвітній школі», що відбулася 19-20 квітня 2017 р. на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського та Шишацької спеціалізованої школи ім. В. І. Вернадського Шишацької селищної ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Буйдіна
 • Про ІІІ етап обласного учнівського конкурсу з креслення в 2017 році
  Про ІІІ етап обласного учнівського конкурсу з креслення в 2017 році

  22 квітня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградськогопроведено ІІІ етап обласного учнівського конкурсу з креслення (наказ Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 03.04.2017 № 124 «Про проведення ІІ і ІІІ етапів обласного учнівського конкурсу з креслення в 2016–2017 н.р.» та Положення про проведення обласного учнівського конкурсу з креслення, затвердженого наказом Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 09.08.2013 № 285).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Чемшит В.Г., Козлов О.Є.
 • Проведено тренінг «Методологічні аспекти створення тестових завдань з хімії»
  Проведено тренінг «Методологічні аспекти створення тестових завдань з хімії»

  З 19 по 21 квітня 2017 року на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка та Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся тренінг «Методологічні аспекти створення тестових завдань з хімії» за участю Бур’яна Віктора Івановича, методиста відділу природничо-математичних дисциплін та технологій Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського та Григоровича Олексія Владиславовича, кандидата хімічних наук, старшого наукового співробітника Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • “Плекання українства” (Про обласний науково-практичний семінар методистів районних (міських) методичних кабінетів (науково-методичних центрів, об’єднаних територіальних громад), керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів зарубіжної)
  “Плекання українства” (Про обласний науково-практичний семінар методистів районних (міських) методичних кабінетів (науково-методичних центрів, об’єднаних територіальних громад), керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів зарубіжної)

  20 квітня 2017 року на базі Диканської гімназії ім. М. В. Гоголя та Диканської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеніввідбувся обласний науково-практичний семінар методистів, керівників РМО (ММО), учителів зарубіжної літератури. «Вивчення зарубіжної літератури як засіб плекання українства».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Чирка В. В.
 • Проведено інструктивно-методичне заняття «Основи домедичної допомоги за адаптованими стандартами ТССС (НАТО)»
  Проведено інструктивно-методичне заняття «Основи домедичної допомоги за адаптованими стандартами ТССС (НАТО)»

  20 квітня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося інструктивно-методичнезаняття «Основи домедичної допомоги за адаптованими стандартами ТССС (НАТО)».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Сич
 • Обласний науково-практичний семінар «Інноваційне середовище школи як простір для реалізації ідей нової української школи»
  Обласний науково-практичний семінар «Інноваційне середовище школи як простір для реалізації ідей нової української школи»

  20 квітня 2017 року Шишацька спеціалізована школа ім. В. І. Вернадського Шишацької селищної ради Полтавської області, незважаючи на вибрики погоди, приймала у своїх стінах учасників обласного науково-практичного семінару «Інноваційне середовище школи як простір для реалізації ідей нової української школи».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Канівець З. М.
 • Відбулося засідання інтервізійної групи для працівників психологічної служби закладів інтернатного типу
  Відбулося засідання інтервізійної групи для працівників психологічної служби закладів інтернатного типу

  20 квітня 2017 року Центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведено засідання інтервізійної групи для практичних психологів та соціальних педагогів закладів інтернатного типу. Взяли участь 15 фахівців.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.В.Хорошева
 • У Полтавській області вперше проведено Форум працівників методичної служби
  У Полтавській області вперше проведено Форум працівників методичної служби

  20 квітня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся І обласний Форум працівників методичної служби. Захід проведено з метою підбиття підсумків І етапу реалізації Концепції розвитку методичної служби Полтавської області на 2015-2020 рр.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • Відбулося засідання методичного практикуму для працівників інституту
  Відбулося засідання методичного практикуму для працівників інституту

  20 квітня 2017 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося чергове засідання методичного практикуму для працівників інституту, який започатковано з метою поширення інноваційного педагогічного досвіду, активізації творчого потенціалу та створення умов для фахового зростання працівників інституту.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Про проведення обласних методичних діалогів «Формування життєво необхідних компетентностей на заняттях курсів духовно-морального спрямування»
  Про проведення обласних методичних діалогів «Формування життєво необхідних компетентностей на заняттях курсів духовно-морального спрямування»

  20 квітня 2017 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського на базі комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа ІІІІ ступенів № 24» було проведено обласні методичні діалоги «Формування життєвонеобхідних компетентностей на заняттях курсів духовно-морального спрямування».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Деряга Л.М.
 • Відбувся регіональний науково-практичний семінар «Проектна технологія навчання хімії»
  Відбувся регіональний науково-практичний семінар «Проектна технологія навчання хімії»

  19 квітня 2017 року відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського на кафедрі хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбувся регіональний науково-практичний семінар «Проектна технологія навчання хімії», у роботі якого взяли участь учителі й учні загальноосвітніх навчальних закладів №№ 3, 4, 6, 11, 13, 14, 20, 21, 27, 30, 33, 34, 38 міста Полтави, Новосанжарського навчально-виховного комплексу, Лохвицької гімназії, Заводської загальноосвітньої школи № 1 Лохвицького району, Вищебулатецької загальноосвітньої школи Засульської сільської ради, Гадяцької спеціалізованої школи № 3, Гребінківської гімназії, Лубенської загальноосвітньої школи № 8, Терешківської загальноосвітньої школи Полтавської районної ради, Світлогірської загальноосвітньої школи Кобеляцької районної ради, Спеціалізованої загальноосвітньої школи № 3 імені В.О. Підпалого Горішньоплавнівської міської ради, Решетилівської гімназії, Шишацької спеціалізованої школи, учасники тренінгу «Методологічні аспекти створення тестових завдань з хімії», а також викладачі й студенти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Полтавського університету економіки і торгівлі.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • У Полтавській області продовжується упровадження медіаосвіти
  У Полтавській області продовжується упровадження медіаосвіти

  19 квітня 2017 р. відбувся захід з проблеми медіаграмотності, у якому взяли участь представники навчальних закладів, які беруть участь у експериментально-дослідній діяльності з медіаосвіти (накази МОН, молоді та спорту України від 27.07.2011 р. № 886 «Про проведення всеукраїнського експерименту з упровадження медіаосвіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів України», ГУОН Полтавської ОДА від 14.10.2011 р. № 400 «Про проведення всеукраїнського експерименту з упровадження медіаосвіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів України») та бібліотекарі професійно-технічних навчальних закладів (усього 43 особи).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) К.М.Муліка, Устименко Т.А.
 • Розвиток творчої особистості інноваційними засобами бібліотечної роботи
  Розвиток творчої особистості інноваційними засобами бібліотечної роботи

  19 квітня 2017 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського на базі обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного було проведено обласний семінар-практикум з проблеми “Розвиток творчих здібностей учнів інноваційними засобами бібліотечної роботи”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Р.О.Гелеверя
 • Проведено інструктивно-методичне заняття «Прикладна фізична та тактична підготовка на уроках «Захист Вітчизни»
  Проведено інструктивно-методичне заняття «Прикладна фізична та тактична підготовка на уроках «Захист Вітчизни»

  19 квітня 2017 року в Полтавському міському багатопрофільному ліцеї № 1 ім. І.П. Котляревського відбулося інструктивно-методичне заняття «Прикладна фізична та тактична підготовка на уроках «Захист Вітчизни».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Сич О.В.
 • Відбувся другий з серії навчальних семінарів-тренінгів з редагування “Вікіпедії” для освітян
  Відбувся другий з серії навчальних семінарів-тренінгів з редагування “Вікіпедії” для освітян

  18-19 квітня відбувся другий з серії навчальних семінарів-тренінгів з редагування “Вікіпедії” для освітян.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Надія Токаренко
 • Благодійна акція "Учительство дітям: творимо разом!"
  Благодійна акція "Учительство дітям: творимо разом!"

  18 квітня 2017 року працівники ПОІППО, представники оргкомітету проведеного 25 березня міні-EdCamp Poltava-2017 «Нові формати освіти: навчаємо ефективно і з радістю»: Наталія Корягіна, проректор з науково-методичної роботи, Тетяна Бондар, доцент кафедри філософії і економіки освіти та Зоя Бечкало, методист відділу національно-патріотичного виховання, завітали до Полтавського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів (https://mcsrdi-pl.nethouse.ua). Діти отримали подарунки, зібрані на благодійній акції "Учительство дітям: творимо разом".

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Бондар Т.О.
 • Відбувся обласний науково-практичний семінар «Розвиток саморегуляції та конкурентоспроможності педагогічного працівника в умовах соціально-економічних змін»
  Відбувся обласний науково-практичний семінар «Розвиток саморегуляції та конкурентоспроможності педагогічного працівника в умовах соціально-економічних змін»

  14 квітня в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся обласний науково-практичний семінар «Розвиток саморегуляції та конкурентоспроможності педагогічного працівника в умовах соціально-економічних змін».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Маслова В.А.
 • Педагогічні посиденьки
  Педагогічні посиденьки

  Після яскравих, захоплюючих вражень часто наступає емоційний спад. Це закономірно, щоб прийти до суті розуміння побаченого, почутого, треба пройти шлях переосмислення, прийняття, вироблення власної позиції. Полегшити проходження адаптаційного періоду без втрати новаторського духу та бажання змін у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського започатковано новий формат “Педагогічні посиденьки”. Такі зустрічі дають можливість поставити питання, поділитися досвідом, попросити поради, просто “тримати руку на пульсі”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Водолазська Т. В.
 • Проведений майстер-клас “Методика розв’язування олімпіадних задач з інформаційних технологій”
  Проведений майстер-клас “Методика розв’язування олімпіадних задач з інформаційних технологій”

  13 квітня 2017 року з метою поширення досвіду підготовки учнів до змагань з інформаційних технологій відбувся майстер-клас “Методика розв’язування олімпіадних задач з інформаційних технологій” на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Відбулося засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області
  Відбулося засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області

  13 квітня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося четверте засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області «Методична система формування предметної компетентності з географії в учнів основної школи».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Відбулося засідання експертної комісії при центрі практичної психології і соціальної роботи ПОІППО
  Відбулося засідання експертної комісії при центрі практичної психології і соціальної роботи ПОІППО

  13 квітня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання експертної комісії при центрі практичної психології і соціальної роботи. Участь взяли методисти районних (міських) методичних кабінетів, які відповідають за психологічну службу, практичні психологи різних типів навчальних закладів області (всього 11 осіб).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Самойлюк О.М.
 • Проведення обласного семінару-практикуму на тему «Стандарти нового покоління у спеціальній школі-інтернаті»
  Проведення обласного семінару-практикуму на тему «Стандарти нового покоління у спеціальній школі-інтернаті»

  12 квітня 2017 року на базі Кобеляцької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернаті Полтавської обласної ради відбувся обласний семінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи спеціальних шкіл-інтернатів на тему "Стандарти нового покоління у спеціальній школі-інтернаті."

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.П.Тимошенко
 • Майстер-клас «Організація проведення практичних занять при вивченні курсу астрономія»

  12 квітня 2017 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся майстер-клас учителя Степненського навчально-виховного комплексу Полтавського району Зайця Юрія Анатолійовича з теми «Організація проведення практичних занять при вивченні курсу астрономія».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • І Всеукраїнський батьківський форум «Педагогіка партнерства» – учасників науково-педагогічного проекту «Інтелект України»
  І Всеукраїнський батьківський форум «Педагогіка партнерства» – учасників науково-педагогічного проекту «Інтелект України»

  12 квітня 2017 року делегація керівників, педагогів та батьків Полтавської області – учасників науково-педагогічного проекту «Інтелект України» взяли учать у І Всеукраїнському батьківському форумі «Педагогіка партнерства».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Королюк
 • Відбувся перший з серії навчальних семінарів-тренінгів з редагування “Вікіпедії” для освітян
  Відбувся перший з серії навчальних семінарів-тренінгів з редагування “Вікіпедії” для освітян

  11-12 квітня відбувся перший з серії навчальних семінарів-тренінгів з редагування “Вікіпедії” для освітян.

  Провів його активний вікіпедист і популяризатор використання Вікіпедії в навчанні Олег Кущ, викладач зарубіжної літератури та російської мови Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С.Макаренка, представник громадської організації «Вікімедіа Україна» у Полтавській області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) З.В.Резніченко
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  10 квітня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому розглянуто питання: «Про проведення Всеукраїнської (не)конференції міні-EdСamp Poltava – 2017» (доповідачі:  Корягіна Н.В.,проректор з науково-методичної роботи; Бондар Т.О., доцент кафедри філософії і економіки освіти); « Науково-методичний супровід розвитку загальнокультурної компетентності вчителів у системі післядипломної і педагогічної освіти: досвід і перспективи» (доповідач: Халецька Л.Л., методист відділу гуманітарних та мистецьких дисциплін).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Відбувся майстер-клас для педагогів дошкільних навчальних закладів «Великодня писанка»
  Відбувся майстер-клас для педагогів дошкільних навчальних закладів «Великодня писанка»

  На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 7 квітня 2017 року відбувся майстер-клас «Великодня писанка»для педагогів дошкільних навчальних закладів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • Про проведення навчальних семінарів для старших інструкторів, інструкторів та чергових, які залучатимуться до роботи на пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році

  У березні-квітні 2017 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів міст Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород, Гадяч, Карлівка та Полтавського району працівниками відділу зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти інституту проведено 21 навчальний семінар для педагогічних працівників, які залучатимуться до роботи на пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році в Полтавській області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Діденко С.Г.
 • Всеукраїнський молодіжний майстер-фест «Український дивограй»
  Всеукраїнський молодіжний майстер-фест «Український дивограй»

  6–7 квітня на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 м. Горішні Плавні відбувся VII Всеукраїнський майстер-фест «Український дивограй».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Білик Н.І.
 • Про результати участі у ІV етапі VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

  Відповідно до наказу МОН України від 04.04. 2017 року №529 визначені переможці ІV     (загальнонаціонального) етапу конкурсу. Від Полтавської області ними стали:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Про зустріч методистів РМК(ММК) та ОТГ Полтавщини з доктором філологічних наук, професором О. М.Ніколенко
  Про зустріч методистів РМК(ММК) та ОТГ Полтавщини з доктором філологічних наук, професором О. М.Ніколенко

  5 квітня 2017 року у Науково-методичному центрі якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулася зустріч методистів районних (міських) методичних кабінетів, об’єднаних територіальних громад та керівників районних(міських) методичних об’єднань учителів зарубіжної літератури області з доктором філологічних наук, професором, завідувачкою кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка О. М.Ніколенко.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.В.Чирка
 • Як посилити потенціал школи для збереження здоров’я учнів
  Як посилити потенціал школи для збереження здоров’я учнів

  Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського та Благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» 4 квітня 2017 року розпочато роботу дводенного тренінгудля представників пілотних шкіл Полтавської та Харківської областей “Як посилити потенціал школи для  збереження здоров’я учнів”, організованого  відповідно до Плану реалізації освітнього компоненту проекту ВООЗ “Профілактика неінфекційних захворювань серед учнівської молоді”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.Г.Серединська, І.О.Козак
 • Вітаємо! Трудолюбівський дошкільний навчальний заклад «Дзвіночок» Миргородської районної ради – один із 20 лідерів освітнього веб-простору України
  Вітаємо! Трудолюбівський дошкільний навчальний заклад «Дзвіночок» Миргородської районної ради – один із 20 лідерів освітнього веб-простору України

  31 березня 2017 року визначено переможців 7-го конкурсу на кращий веб-сайт навчального закладу, який був організований Міністерством освіти і науки України спільно з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» та Комітетом Інтернет асоціації України з питань інформаційно-комунікаційних технологій в освіті.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В. Тимчук
 • Проведений майстер-клас «Психологічний аспект організації виховної роботи в ПТНЗ» в рамках розширеного засідання творчої групи заступників директорів з виховної роботи професфйно-технічних навчальних закладів Полтавської області
  Проведений майстер-клас «Психологічний аспект організації виховної роботи в ПТНЗ» в рамках розширеного засідання творчої групи заступників директорів з виховної роботи професфйно-технічних навчальних закладів Полтавської області

  28 березня 2017 року Жданюк Л.О., методист центру практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського провела майстер-клас «Психологічний аспект організації виховної роботи в ПТНЗ».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.О.
 • Навчальна подорож до Новопечерської школи
  Навчальна подорож до Новопечерської школи

  30 березня 2017 року ініціативна група освітян Полтавщини реалізувала мрію познайомитися з досвідом колег Новопечерської школи міста Києва. Нашу команду гостинно зустрів високопрофесійний колектив креативних педагогів, який очолюють пані Ірено Корбабіч-Путко, канадський директор, й пані Поліна Комарова, український директор.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.В.Водолазська
 • У Полтавському ОІППО відбувся науковий семінар
  У Полтавському ОІППО відбувся науковий семінар

  23 березня 2017 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося чергове засідання наукового семінару для працівників інституту. З темою «Наукові журнали та наукова комунікація в цифрову епоху» виступила Олена Вікторівна Стоцька, методист редакційно-видавничого відділу.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька
 • Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру»
  Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру»

  Міжнародний математичний конкурс “Кенгуру” – одне з найбільш масових математичних змагань у світі, метою якого є популяризація математичних ідей та підтримка талановитих школярів, розвиток їх інтелектуальних здібностей.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • LVII Всеукраїнська учнівська олімпіада з математики
  LVII Всеукраїнська учнівська олімпіада з математики

  З 20 березня по 24 березня 2017 була проведена LVII Всеукраїнська учнівська олімпіада з математики на базі Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування. Майже 200 учасників з 25 областей України змагалися у вправності розв'язувати задачі з математики.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • На Полтавщині визначено переможців заключного етапу ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)
  На Полтавщині визначено переможців заключного етапу ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)

  31 березня  2017 року на Полтавщині проведено урочисту церемонію нагородження переможців та учасників IV етапуХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій), що тривав 26–31 березня 2017 року на базі Полтавської гімназії № 17, Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 34, Полтавського університету економіки та торгівлі, Полтавського вищого професійного училища ім. А. О. Чепіги.

  У змаганні взяли участь 53 учасники із 24 регіонів України та м. Києва. Переможцями стали 26 школярів. Дипломи першого ступеня вибороли  представники Сумської, Полтавської та Івано-Франківської областей.

  Полтавська команда здобула загалом 4 дипломи:  два І ступеня (Теремецька Анна, Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27; Шумський Володимир, Полтавська гімназія № 17) та два дипломи ІІ ступеня (Бородай Анастасія, Полтавська гімназія № 17; Білобров Олег, Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27), а також спеціальний приз від Інституту громадянського суспільства (Шумський Володимир, Полтавська гімназія № 17) і загальнокомандний  Диплом «Гран-прі» імені Сергія Лук’яненка.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька
 • Оголошено підсумки ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)
  Оголошено підсумки ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)

  30 березня 2017 року оголошено попередні підсумки ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) .
 • УВАГА!!! Запрошуємо всіх охочих узяти участь у благодійному аукціоні-продажі виробів

  Запрошуємо всіх охочих узяти участь у благодійному аукціоні-продажі виробів, створених руками учасників-фіналістів Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання!

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) .
 • Про підсумки проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка - 2017»
  Про підсумки проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка - 2017»

  В лютому-березні 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся ІІ(обласний) етап Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка - 2017».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • Відбувся ІІІ тур (комплексна робота) ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)
  Відбувся ІІІ тур (комплексна робота) ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)

  Цього дня діти виконували комплексну роботу на тему «Надай нове життя старим речам».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) .
 • Заслужений діяч науки і техніки України
  Заслужений діяч науки і техніки України

  Відомому українському педагогу, автору моделі цілісної освіти «Довкілля», академіку Національної академії педагогічних наук України, доктору педагогічних наук, професору, завідувачу відділу інтеграції змісту освіти НАПН України, професору кафедри методики змісту освіти ПОІППО ім. М. В. Остроградського Вірі Романівні Ільченко присуджено почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) З.М.Канівець
 • Відбувся ІІ (творчий) тур ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)
  Відбувся ІІ (творчий) тур ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)

  28 березня 2017 року у м. Полтаві на базі Полтавської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 34 та Полтавського вищого професійного училища імені А. О. Чепіги відбувся ІІ тур змагань юних знавців предмета «Трудове навчання (технології)».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) .
 • Відбувся теоретичний тур ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)
  Відбувся теоретичний тур ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)

  27 березня 2017 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі відбувся теоретичний тур IVетапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій). На олімпіаді представлені 24 регіони України та м. Київ. Загалом цього року у змаганнях беруть участь 53 учні загальноосвітніх навчальних закладів нашої країни.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) .
 • Полтавщина зустріла учасників IV етапу ХХХV всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)
  Полтавщина зустріла учасників IV етапу ХХХV всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)

  26 березня 2017 року у Полтавському художньому музеї  (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулося урочисте відкриття IV етапу ХХХV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій). На змагання прибули 59 учасників та 26 керівників команд із 24 регіонів України та м. Києва.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Стоцька О. В.
 • Рух EdCamp на Полтавщині або Нові формати освіти: навчаємо ефективно і з радістю
  Рух EdCamp на Полтавщині або Нові формати освіти: навчаємо ефективно і з радістю

  25 березня 2017 року на базі Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей ім. А.С. Макаренка відбулася надзвичайно яскрава освітня подія – (не)конференція mini-EdCampРоltava-2017  «Нові формати освіти: навчаємо ефективно і з радістю».Даний західпроходив у рамках всеукраїнського руху ЕdCamp Ukraine та національного відбору «EdCamp in a Box». Метою (не)конференції стало поширення нових демократичних форматів і платформ для навчання та педагогічної взаємодії; надання ефективних освітніх інструментів освітянам Полтавщини.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Водолазська Т.В.
 • Учні з Луганщини завітали до Полтави
  Учні з Луганщини завітали до Полтави

  21-24 березня 2017 року в рамках  Соціокультурного проекту для підлітків та молоді «СВОБОДА. ГІДНІСТЬ. ПАТРІОТИЗМ» Полтаву відвідав танцювальний колектив «Оберіг» Попаснянської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів № 21 Попаснянської районної ради Луганської області на чолі з директором закладу – Мариною Устенко.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • V Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»
  V Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»

  23 березня 2017 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі відбувся ІІ (обласний) етап V Чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу», який проводиться з метою популяризації підприємницької діяльності серед учнів старшої школи, підвищення рівня обізнаності учнівської молоді в питаннях розвитку підприємництва.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Проведено майстер-класи “Психологічний, соціально-педагогічний супровід актуальних проблем освіти: обмін досвідом роботи працівників психологічної служби у рамках їх атестації”
  Проведено майстер-класи “Психологічний, соціально-педагогічний супровід актуальних проблем освіти: обмін досвідом роботи працівників психологічної служби у рамках їх атестації”

  23 березня 2017 року Центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського організовано  майстер-класи “Психологічний, соціально-педагогічний супровід актуальних проблем освіти: обмін досвідом роботи працівників психологічної служби у рамках їх атестації”. У заході взяли участь 68 працівників психологічної служби закладів освіти Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Самойлюк О.М.
 • У Горішніх Плавнях обговорювали можливості створення безпечного, ненасильницького навчального середовища
  У Горішніх Плавнях обговорювали можливості створення безпечного, ненасильницького навчального середовища

  21-22 березня 2017 року на базі Горішньоплавнівської спеціалізованої загальноосвітньої школи I-IIIст. № 4 з поглибленим вивченням англійської мови Горішньоплавнівської міської ради, відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, відбувся тренінг “Організація роботи з розв’язання проблем насильства в школі” (ведуча К. Муліка, завідувач центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО). У тренінгу взяли участь 18 працівників психологічної служби міста Горішні Плавні.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) К.М.Муліка
 • Вітаємо учасників та переможців обласного конкурсу «На кращий Інтернет-сайт дошкільного навчального закладу»!
  Вітаємо учасників та переможців обласного конкурсу «На кращий Інтернет-сайт дошкільного навчального закладу»!

  На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 22 березня 2017 року відбулося засідання фахового журі щодо підведення підсумків результатів обласного конкурсу «На кращий Інтеренет-сайт дошкільного навчального закладу».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • Учителям Полтавщини презентували інноваційний підручник з математики
  Учителям Полтавщини презентували інноваційний підручник з математики

  22 березня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В.Остроградського відбулася творча зустріч учителів початкових класів з автором інноваційного підручника з математики. Ольга Гісь, український науковець, психолог, педагог, автор програми розвитку продуктивного мислення учнів молодшого шкільного віку, втіленої в низці навчальних закладів України, кандидат фізико-математичних наук, науковий співробітник відділу числових методів математичної фізики Інституту прикладних проблем механіки і математики НАН України, стипендіат Програми Фулбрайта презентувала освітянам області   підручник нового покоління.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.П.Крилевець
 • Майстер-клас “Розв’язування олімпіадних задач з математики”
  Майстер-клас “Розв’язування олімпіадних задач з математики”

  Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 21 березня 2017 року проведено майстер-клас “Розв’язування олімпіадних задач з математики”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Проведено обласний семінар-практикум на тему: «Створення нового освітнього середовища у загальноосвітніх закладах інтернатного типу»
  Проведено обласний семінар-практикум на тему: «Створення нового освітнього середовища у загальноосвітніх закладах інтернатного типу»

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського на 2017 рік 21 березня 2017 року на базіГадяцької спеціалізованої школи-інтернат І-ІІІ ступенів імені Є.П.КочергінаПолтавської обласної ради проведено обласнийсемінар-практикум на тему: «Створення нового освітнього середовища у загальноосвітніх закладах інтернатного типу» для керівників обласних загальноосвітніх інтернатних навчальних закладів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Горбаньова
 • Відбулися інтервізійні групи «Інтервізія як новий формат удосконалення професійної компетентності працівників психологічної служби»
  Відбулися інтервізійні групи «Інтервізія як новий формат удосконалення професійної компетентності працівників психологічної служби»

  21 березня  2017 року центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведені  інтервізійні групи. Захід відбувся базі Державного навчального закладу «Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтави». Взяли участь у роботі груп  30 фахівців – практичні психологи і соціальні педагоги професійно-технічних, вищих I-II  рівнів акредитації навчальних закладів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.Ю.
 • Медіація як відновлювальний стосунки метод вирішення конфліктів
  Медіація як відновлювальний стосунки метод  вирішення конфліктів

  20 березня 2017 року для педагогічних працівників  Полтавського кооперативного технікуму (28 осіб) проведено інтерактивне заняття “Медіація як відновлювальний стосунки метод вирішення конфліктів” (ведуча К. Муліка, завідувач центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО).  

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) К.М.Муліка
 • Відбулося засідання науково-методичної ради інституту
  Відбулося засідання науково-методичної ради інституту

  20 березня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання науково-методичної ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Шкоденко Л.А.
 • Дискусія науково-педагогічних і методичних працівників інституту щодо використання цифрових технологій у роботі
  Дискусія науково-педагогічних і методичних працівників інституту щодо використання цифрових технологій у роботі

  16 березня в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся черговий науковий семінар.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) З.В.Резніченко
 • Майстер-клас «Методика розв'язування фізичних задач»
  Майстер-клас «Методика розв'язування фізичних задач»

  16 березня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся майстер-клас вчителя фізики Долгополова Сергія Володимировича на тему «Методика розв’язування фізичних задач».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • Про сучасну мову - по-сучасному
  Про сучасну мову - по-сучасному

  Авраменко Олександр Миколайович, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, відомий широкому загалу жителів України як ведучий експрес-уроків з української мови на каналі 1+1, школярам - як укладач посібників для зовнішнього незалежного оцінювання, а вчителі-філологизалюбки викладають українську мову за його підручниками “Українська література” та “Українська мова”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Учасники СДГ «Філософія лідерства в освіті» обговорювали Концепцію діяльності Полтавської обласної мережі шкіл лідерської освіти
  Учасники СДГ «Філософія лідерства в освіті» обговорювали Концепцію діяльності Полтавської обласної мережі шкіл лідерської освіти

  17 березня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулось засідання спеціальної дослідницької групи «Філософія лідерства в освіті», на якому обговорювалася Концепція діяльності Полтавської обласної мережі шкіл лідерської освіти та узгоджувалися питання щодо укладання та змісту договорів про співпрацю загальноосвітніх навчальних закладів, у яких працюють учасники СДГ, та ПОІППО.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Литвинюк Л.В.
 • Відбулося засідання авторської творчої майстерні для практичних психологів
  Відбулося засідання авторської творчої майстерні для практичних психологів

  15 березня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося перше засідання  авторської творчої майстерні для практичних психологів на тему “Використання педагогічної пісочниці в роботі практичного психолога з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку”. Керівник майстерні – Зарудська Т. А., практичний психолог СНВК №10  м. Полтави. Куратор – Хорошева Т. В., методист центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО. У роботі взяли участь  30 практичних психологів області, які використовують ігри з піском в розвивальній роботі з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • Хімічна освіта: стан, досвід, проблеми і перспективи
  Хімічна освіта: стан, досвід, проблеми і перспективи

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 14 березня 2017 року на кафедрі хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбувся круглий стіл  «Хімічна освіта: стан, досвід, проблеми і перспективи», у роботі якого взяли    участь  співробітники Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, зокрема завідувач кафедри методики змісту освіти, кандидат педагогічних наук Буйдіна Олена Олександрівна та методист відділу природничо-математичних дисциплін та технологій Бур’ян Віктор Іванович,  викладачі кафедри хімії та методики викладання хімії й студенти природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, а також учителі загальноосвітніх навчальних закладів м. Полтави.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Бур'ян В.І.
 • Вчимося використовувати освітні платформи
  Вчимося використовувати освітні платформи

  Перед сучасним учителем стоїть проблема  постійного пошуку нових  форм, методів  та засобів навчання, які сприяють  адаптації школи до комп’ютерної епохи. Таким потужним багатофункціональним засобом навчання на сучасному етапі є використання ІКТ (інформаційно-комунікаційні технології), що сприяє залученню школярів до інформаційної культури, підвищенню ефективності навчального процесу, активізації пізнавальної діяльності, розвитку навиків самоосвіти і самоконтролю учнів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Крилевець М.П.
 • “Японське віяло”: майстер-клас учителя художньої культури Кременчуцького ліцею № 11 Омельченко Л. І.
  “Японське віяло”: майстер-клас учителя художньої культури Кременчуцького ліцею № 11 Омельченко Л. І.

  2017 рік Президентом України оголошено Роком Японії в Україні. Що ми знаємо про цю країну? Як розповісти учням про культуру країни Сходу, яка дуже відрізняється від нашої? Як зацікавити учнів?

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • Досягнення полтавських школярів на Всеукраїнському чемпіонаті FIRST LEGO LEAGUE "ROBOFIRST"
  Досягнення полтавських школярів на Всеукраїнському чемпіонаті FIRST LEGO LEAGUE "ROBOFIRST"

  11-12 березня  2017 року у м. Києві понад 1000 дітей взяли участь у Всеукраїнському чемпіонаті FIRST LEGO LEAGUE "ROBOFIRST". Тема цьогорічних змагань: «Пліч-о-пліч з тваринами». Учасники фестивалю готували проект, що міг би покращити співпрацю людини і тварин, або створити інноваційне рішення взаємодії людей з тваринами.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Творча зустріч з автором підручника

  10 березня 2017 року для філологів Полтавщини була організована зустріч з автором серії підручників з української мови Глазовою О.П., кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри методики мов і літератури Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Б. Грінченка.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Відбулося засідання Ради швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU»
  Відбулося засідання Ради швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU»

  10 березня 2017 року в Національному агентстві України з питань державної служби відбулось засідання Ради швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  6 березня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому були розглянуті питання: «Про виконання Плану заходів щодо реалізації І етапу концепції розвитку методичної служби Полтавської області на 2015-2020 роки (наказ ПОІППО від 01.02.2016 № 32)» (доповідач: Золотухіна В.М., методист центру координації діяльності методичних служб); «Про впровадження Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року» (доповідач: Жданюк Л.О., методист центру практичної психології і соціальної роботи).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Літературні читання, присвячені творчості письменника-земляка Л.І. Глібова

  5 березня 2017 року виповнюється 190 років від дня народження українського байкаря Л.І. Глібова, уродженця Полтавщини.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • У Полтаві працювала група педагогів над оновленням програм з біології для Нової української школи
  У Полтаві працювала група педагогів над оновленням програм з біології для Нової української школи

  Упродовж трьох днів на базі Полтавського НВК № 16 працювала робоча група Міністерства освіти і науки України по опрацюванню проектів навчальних програм з біології для учнів 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. У її складі були представлені Міністерство освіти і науки України, Інститут педагогіки НАПН України, загальноосвітні навчальні заклади, громадські організації.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Козак
 • У Харкові 2 – 3 березня відбувся І Міжнародний освітній форум «Нова українська освіта. Створюємо сенси разом»
  У Харкові 2 – 3 березня відбувся І Міжнародний освітній форум «Нова українська освіта. Створюємо сенси разом»

  Організатор заходу – Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, Український відкритий університет післядипломної освіти, Харківська обласна державна адміністрація, Департамент освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, Громадська спілка «Всеукраїнська Академія інноваційного розвитку освіти», Асоціація приватних роботодавців, видавництво «Ранок».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Маслова В.А.
 • Українська національна революція 1917-1921 років крізь призму сучасності (до 100-річчя події)
  Українська національна революція 1917-1921 років крізь призму сучасності (до 100-річчя події)

  Під такою назвою 2 березня 2017 року у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбувся обласний науково-методичний семінар. Організаторами заходу виступили: Департамент освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, кафедра історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського. У семінарі взяли участь методисти історії районних (міських) методичних кабінетів (центрів), керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів історії, представники органів освіти об’єднаних територіальних громад, учителі історії, учні 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Міщенко
 • Полтавські школярі стали переможцями у міжнародних змаганнях
  Полтавські школярі стали переможцями у міжнародних змаганнях

  25-26 лютого 2017 року у Мінську був проведений фінальний тур відкритої олімпіади з інформатики для школярів 7-11 класів, на якому були представники Білорусі, Боснії, Угорщини, Герцеговини, Естонії, Казахстану, Кіпру, Південної Кореї, Литви, Польщі, Росії, Словаччини, Таджикистану, України.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • У Полтавському ОІППО відбувся методичний практикум
  У Полтавському ОІППО відбувся методичний практикум

  27 лютого 2017 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося чергове засідання методичного практикуму для працівників інституту. Про нормативно-правове забезпечення роботи методистів інституту доповіла Дубинка Олена Вікторівна, методист центру інновацій та інформації.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Методичні діалоги «Професійний розвиток методиста в сучасному освітньому просторі»
  Методичні діалоги «Професійний розвиток методиста в сучасному освітньому просторі»

  24 лютого 2017 року в ПОІППО ім. М. В. Остроградського відбулася творча зустріч у формі методичних діалогів методистів з питань початкової освіти ММК, РМК, НМЦ та новостворених освітніх осередків при ОТГ з проблеми «Розвиток професійної компетентності методиста в сучасному освітньому просторі», де розглядалися актуальні питання щодо розвитку професійної компетентності методиста та вчителя початкових класів в процесі освітніх реформ.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.П.Крилевець
 • Проведено майстер-клас для педагогів дошкільних навчальних закладів «Організація освітнього процесу в ДНЗ за інтегрованою особистісно орієнтованою технологією»
  Проведено майстер-клас для педагогів дошкільних навчальних закладів «Організація освітнього процесу в ДНЗ за інтегрованою особистісно орієнтованою технологією»

  На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 24 лютого 2017 року проведено майстер-клас для педагогів дошкільних навчальних закладів «Організація освітнього процесу в ДНЗ за інтегрованою особистісно орієнтованою технологією».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • На Полтавщині відбулися обласні змагання інтелектуальної гри «Дебати – 2017» для старшокласників
  На Полтавщині відбулися обласні змагання інтелектуальної гри «Дебати – 2017» для старшокласників

  За доби глобалізації конче важливими є питання прав людини, пошук шляхів виходу зі складних політичних та економічних ситуацій, досягнення компромісу в суспільстві.

  Дебати – шлях до формування учня як промовця. Активна життєва позиція, уміння публічно довести свою думку, обрати власний спосіб розв'язання певної проблеми та переконати інших у його доцільності потрібні кожній людині – і дорослій, і дитині.

  24-25 лютого 2017 року на базі Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбулися обласні змагання інтелектуальної гри «Дебати-2017» для школярів 9–11 класів у україномовному та англомовному треках.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Красницька О.А.
 • Науково-методичний семінар по підготовці до ЗНО
  Науково-методичний семінар по підготовці до ЗНО

  Як успішно підготувати учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури? Про це йшла мова  на науково-методичному семінарі, який відбувся 24 лютого 2016 року на базі Пирятинського району. До участі були запрошені також учителі-філологи Пирятина, Лубен, Лубенського, Гребінківського, Чорнухинського районів, Засульської об’єднаної територіальної громади.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Відбулося засідання спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання»
  Відбулося засідання спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання»

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського на 2017 рік 24 лютого 2017 року відбулося засідання роботи спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання» на базі Полтавського обласного педагогічного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Калініченко І.О., Токаренко Н.М.
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання вченої ради
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання вченої ради

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського на 2017 рік 22 лютого відбулося засідання вченої ради,

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Діденко С.Г.
 • Завершено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії
  Завершено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії

  Завершальним акордом проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад на Полтавщині стала обласна учнівська олімпіада з хімії. Теоретичний та тестовий тури відбулись 18 лютого на базі Полтавського навчально-виховного комплексу (ЗНЗ-ДНЗ) №16, практичний тур – 19 лютого на кафедрі хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Регіональна науково-практична конференція «Х Менделєєвські читання»
  Регіональна науково-практична конференція «Х Менделєєвські читання»

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського на 2017 рік 22 лютого на базі кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбулась регіональна науково-практична конференція «Х Менделєєвські читання». Із вступним словом до присутніх звернулись проректор з наукової роботи, кандидат географічних наук Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Шевчук Сергій Миколайович, декан природничого факультету, доктор педагогічних наук, професор Гриньова Марина Вікторівна й завідувачка кафедри хімії та методики викладання хімії доктор педагогічних наук, професор Шиян Надія Іванівна.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Творчий пошук шкільних бібліотекарів Полтавської області
  Творчий пошук шкільних бібліотекарів Полтавської області

  22 лютого 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу “Шкільна бібліотека-2017”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Р.О.Гелеверя
 • Міжнародному дню рідної мови присвячується
  Міжнародному дню рідної мови присвячується

  Десятий рік поспіль Полтавщиною крокує обласний Фестиваль мов, присвячений Міжнародному дню рідної мови. Він був зініційований ПОІППО ім.М.В.Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Відбулися інтервізійні групи «Інтервізія як новий формат удосконалення професійної компетентності працівників психологічної служби»
  Відбулися інтервізійні групи «Інтервізія як новий формат удосконалення професійної компетентності працівників психологічної служби»

  21 лютого 2017 року центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведені інтервізійні групи. Взяли участь у роботі груп 48 фахівців –практичні психологи і соціальні педагоги професійно-технічних, вищих I-II рівнів акредитації, інтернатних навчальних закладів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.О.
 • Про проведення ІV етапу XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
  Про проведення  ІV етапу XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

  18 лютого  2017 року на Полтавщині, як і по всій Україні, проходив  ІV  етап XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Вітаємо переможців Всеукраїнської Інтернет-олімпіади з інформатики

  18 лютого 2017 року проводився фінальний (real-time) тур відкритої Всеукраїнської Інтернет-олімпіади з інформатики NetOI-2016. Змагання проходили у 4 тури на сайтіhttp://www.olymp.vinnica.ua.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Рух «Громадсько активна школа» на Полтавщині
  Рух «Громадсько активна школа» на Полтавщині

  17 лютого 1017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної освіти ім. М.В.Остроградського викладачами кафедри менеджменту освіти було проведено настановне заняття «Розбудова школи як громадсько активної» для керівників шкіл і педагогів області, які прагнуть впроваджувати цю інноваційну модель управління навчальними закладами.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Гавриш Р.Л.
 • Про тренувальні збори з підготовки переможців до ІІІ (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017»
  Про тренувальні збори з підготовки переможців до ІІІ (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017»

  17 лютого 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулися тренувальні збори з підготовки переможців до ІІІ (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Про підсумки проведення обласного етапу XVІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

  «Вітчизна — це не хтось і десь, я — теж Вітчизна» - ці слова стали епіграфом до цьогорічного конкурсу учнівської творчості, який проходив у кількох номінаціях, серед них - номінація «Література» та «Історія України і державотворення».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко, І.О.Міщенко
 • Тренінг «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини» для працівників психологічної служби області
  Тренінг «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини» для працівників психологічної служби області

  З метою упровадження міжнародних стандартів із забезпечення прав дитини та прийняття рішень з урахуванням найкращих інтересів дитини Центром практичної психології і соціальної роботи ПОІППО ім. М.В. Остроградського (ведучі Хорошева Т.В. та Самойлюк О.М.) розпочато цикл тренінгів «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини». Проблематика тренінгу обумовлена необхідністю удосконалення системи соціально-педагогічного патронажу дітей із сімей, що потрапили у складні життєві обставини. Тренінги спрямовані на формування у спеціалістів психологічної служби та педагогів системного підходу до забезпечення прав дитини на основі принципів: необхідності та відповідності, оцінки з позиції позитивних факторів, визначення сильних сторін батьківського потенціалу, активізації ресурсів сім’ї.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  13 лютого 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому було розглянуто питання «Про організацію та проведення IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання в Полтавській області» (доповідач:Чемшит В.Г., методист відділу природничо-математичних дисциплін та технологій).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Спочатку був учитель: інтерв'ю ректора ПОІППО В.В.Зелюка в газеті "Зоря Полтавщини" (№21-22, 14 лютого 2017 р.)
  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька
 • Відбулося засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області
  Відбулося засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області

  10 лютого 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося третє засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області «Методична система формування предметної компетентності з географії в учнів основної школи».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Полтавська делегація відвідала Путрівську опорну школу
  Полтавська делегація відвідала Путрівську опорну школу

  9 лютого 2017 р. делегація у складі представників Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА, регіонального Офісу реформ з питань децентралізації та розвитку в Полтавській області, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, голів об'єднаних територіальних громад відвідала Путрівську опорну школу Васильківського району Київської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Курмишева Н.І.
 • Відбулася нарада «Питання-відповідь» у формі вебінару для завідувачів (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об'єднаних територіальних громад
  Відбулася нарада «Питання-відповідь» у формі вебінару для завідувачів (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об'єднаних територіальних громад

  10 лютого 2017 року відбулася нарада «Питання-відповідь» у формі вебінару для завідувачів (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об'єднаних територіальних громад. Вебінар проведено з метою обміну оперативною інформацією та обговорення виконання основних завдань методичної служби у 2017 році.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії
  ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії

  6 лютого 2017 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі проведено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Проведено обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики
  Проведено обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики

  4-5 лютого 2017 року на базі Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка бувпроведений ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики. В інтелектуальних змаганнях брали участь 97 школярів із районів та міст області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Зустріч з заступником Міністра юстиції України Сергієм Петуховим

  6 лютого 2017 року на базі Комунального закладу «Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 Полтавської міської ради Полтавської області» відбулася зустріч учнів профільних класів, переможців олімпіад з правознавства, членів кращих Євроклубів загальноосвітніх навчальних закладів міста Полтави з  заступником Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергієм Ігоровичем Петуховим. Зустріч відбулась за сприяння директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації  О. В.  Харченко.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Міщенко І.О.
 • Інтелектуальні змагання юних знавців права

  4 лютого 2017 року у Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства, в якому взяли участь 120 учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Міщенко
 • На Полтавщині змагалися знавці творчості Тараса Шевченка
  На Полтавщині змагалися знавці творчості Тараса Шевченка

  4 лютого 2017 року на Полтавщині відбувся ІV етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Про інструктивно-методичну нараду з питань особливостей реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання у 2017 році
  Про інструктивно-методичну нараду з питань особливостей реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання у 2017 році

  2 лютого 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського спільно з Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти (ХРЦОЯО) та Департаментом освіти і науки облдержадміністрації проведено інструктивно-методичну нараду з питань особливостей реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) 2017 року.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Одарюк О.
 • Обласний форум учнівського самоврядування «Вибори голови обласної ради старшокласників Полтавщини»
  Обласний форум учнівського самоврядування «Вибори голови обласної ради старшокласників Полтавщини»

  1 лютого 2017 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського був проведений обласний форум лідерів учнівського самоврядування на базі Полтавського університету економіки і торгівлі. Його метою булаактивізація процесу діяльності органів дитячого самоврядування на рівні районів, міст та загальноосвітніх, позашкільних закладів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Романенко А.М.
 • Проведено інструктивно-методичну нараду у формі вебінару «Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»: результати і перспективи»

  31 січня 2017 року проведена інструктивно-методична нарада у формі вебінару «Чемпіонат області з основ підприємництва «Крок до бізнесу»: результати і перспективи» для районних (міських) координаторів І (районного/міського) етапу Чемпіонату «Крок до бізнесу».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Відбулося засідання науково-методичної ради інституту

  30 січня 2017 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося перше в цьому році засідання науково-методичної ради, на якому були розглянуті такі планові питання:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • III етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки в 2016-2017 навчальному році
  III етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки в 2016-2017 навчальному році

  29 січня 2017 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі проведено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки, у якому взяли участь 64 учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Визначено кращих юних біологів Полтавщини
  Визначено кращих юних біологів Полтавщини

  28 січня 2017 року на базі Полтавського навчально-виховного комплексу (ЗНЗ-ДНЗ) №16 Полтавської міської ради Полтавської області відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Визначено переможців та лауреатів обласного конкурсу «Учитель року-2017»
  Визначено переможців та лауреатів обласного конкурсу «Учитель року-2017»

  27 січня 2017 року у Полтавському художньому музеї (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулося нагородження переможців та лауреатів обласного конкурсу «Учитель року-2017», очний етап якого проводився 25-26 січня 2017 року на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 м. Полтави. Упродовж змагальних днів двадцятка учасників брала участь у таких випробуваннях: майстер-клас «Я роблю це так», практична робота і проведення уроку.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Минув другий день випробувань очного етапу обласного конкурсу «Учитель року-2017»

  26 січня 2017 року на базі Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 продовжилися конкурсні випробування для 20-ти кращих учителів області. Цього дня на учасників чекало найвідповідальніше  випробування – проведення уроку.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Дика І.В,
 • Минув перший день випробувань очного етапу обласного конкурсу «Учитель року-2017»

  25 січня 2017  року на базі Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 відбулися конкурсні випробування для 20-ти кращих учителів області. Цього дня учасники проводили майстер-класи «Я роблю це так» та виконували практичні роботи.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • На Полтавщині стартував обласний конкурс «Учитель року-2017»
  На Полтавщині стартував обласний конкурс «Учитель року-2017»

  У ці дні Полтава стала місцем народження нових педагогічних технологій та інноваційних ідей, джерелом творчості, любові до професії та дітей. 24 січня 2017 року Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського гостинно вітав у  своїх стінах учасників очного етапу обласного конкурсу «Учитель року – 2017». 20 педагогів – знавців свого предмета, новаторів, творчих особистостей –  будуть змагатися у чотирьох номінаціях: «Біологія», «Інформатика», «Музичне мистецтво» та «Початкова освіта».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Інтелектуальні змагання юних істориків Полтавщини
  Інтелектуальні змагання юних істориків Полтавщини

  21 січня 2017 року у Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії, в якому взяли участь 186 учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Міщенко І.О.
 • У Полтаві відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з екології
  У Полтаві відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з екології

  ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з екології відбувся 21-22 січня 2017 року на базі Полтавської загальноосвітньої школи №9 м. Полтави.

  Мета проведення олімпіади з екології – привернення уваги учнів загальноосвітніх навчальних закладів до сучасних екологічних проблем та включення їх у безпосередню практичну екологічну діяльність.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Козак І.О.
 • У Полтавському ОІППО відбулася обласна педагогічна студія «Створення on-line ресурсу педагога позашкільного навчального закладу»

  20 січня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В.Остроградського відбулася обласна педагогічна студія «Створення on-line ресурсу педагога позашкільного навчального закладу» дляметодистів, які координують підготовку та проведення І (районного, міського) етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогів позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості», керівників гуртків – учасників ІІ (обласного)етапу Всеукраїнського конкурсу.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • Обласна олімпіада з астрономії
  Обласна олімпіада з астрономії

  14 січня 2017 року в стінах Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Кучеренко
 • Змагання юних математиків
  Змагання юних математиків

  15 січня 2017 року на базі Розсошенської гімназії Полтавської районної ради Полтавської області відбувся І тур ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Від інновацій – до сучасного уроку
  Від інновацій – до сучасного уроку

  12 січня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського було проведено засідання обласної авторської творчої майстерні вчителів російської мови з проблеми “Активізація пізнавальної та мовленнєвої діяльності учнів засобами технології зустрічних зусиль”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Р.О.Гелеверя
 • Відбулося засідання оргкомітету обласного конкурсу «Учитель року-2017»
  Відбулося засідання оргкомітету обласного конкурсу «Учитель року-2017»

  11 січня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання оргкомітету обласного конкурсу «Учитель року-2017».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Проведено цикл навчальних експрес-тренінгів
  Проведено цикл навчальних експрес-тренінгів

  У «щоденному пошуку» завжди перебував, перебуває і буде перебувати той, хто вважає себе справжнім учителем, – і це незаперечно. Разом із тим, саме цей педагогічний «щоденний пошук» постійно змінює орієнтири та цілі, відповідаючи на виклики сучасного світу. Цикл експрес-тренінгів, про які й піде далі мова, власне вказав на зміну таких орієнтирів у системі підвищення кваліфікації педагогічних працівників області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Канівець З.М., Крилевець М.П.
 • Проведено засідання авторської творчої майстерні керівників гуртків «Створення умов для різнобічного розвитку особистості у процесі вокально-ансамблевої діяльності»
  Проведено засідання авторської творчої майстерні керівників гуртків «Створення умов для різнобічного розвитку особистості у процесі вокально-ансамблевої діяльності»

  11 січня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання авторської творчої майстерні керівників гуртків «Створення умов для різнобічного розвитку особистості у процесі вокально-ансамблевої діяльності».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  11 січня 2017 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому були розглянуті питання «Про основні напрямки роботи інституту у 2017 році» (доповідач: Зелюк В. В., ректор інституту); «Про організацію курсів підвищення кваліфікації у 2017 році» (доповідач:  Заєць Г.М.,  методист відділу організації підвищення кваліфікації)

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Чупрікова Л.А.
 • Перші результати реалізації «Історико-краєзнавчого проекту «Історія освіти і науки Полтавщини» обговорено під час інформаційної наради
  Перші результати реалізації «Історико-краєзнавчого проекту «Історія освіти і науки Полтавщини» обговорено під час інформаційної наради

  23 грудня 2016 року в Полтавському ОІППО відбулася нарада з координаторами історико-краєзнавчого проекту «Історія освіти і науки Полтавщини» у містах (районах) області, членами науково-редакційної ради Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського з підготовки матеріалів шостого тому «Освіта і наука» «ПОЛТАВІКИ Полтавської Енциклопедії» та оргкомітету проекту.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) З.В.Резніченко
 • Дискусія науковців ПОІППО щодо використання концепту біографії у гуманітарному знанні
  Дискусія науковців ПОІППО щодо використання концепту біографії у гуманітарному знанні

  22 грудня 2016 року на науковому семінарі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського представлено дослідження «Методичні та методологічні імплікації використання концепту біографії у гуманітарному знанні» (доповідач Литвинюк Людмила Вікторівна, к. пед. н., доцент кафедри філософії і економіки освіти).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.В.Литвинюк
 • У Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради
  У Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради

  Відповідно до плану роботи Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 28 грудня 2016 р. відбулося засідання вченої ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.Г.Діденко
 • Техніки образотворчого мистецтва на уроках художньої культури: монотипія
  Техніки образотворчого мистецтва на уроках художньої культури: монотипія

  Художня культура — кульмінація шкільної мистецької освіти, тому надважливим завданням учителя є створення ситуації успіху. Відчути себе дотичним до мистецтва на уроці має кожен учень, а сприяє цьому практична діяльність. Серед різноманітних видів робіт одним із улюблених для учнів є малювання. Учитель використовує певні техніки образотворчого мистецтва, за допомогою яких, в обмежених часових рамках, кожен учень створює власний витвір мистецтва.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • Змагання знавців української мови
  Змагання знавців української мови

  17 рік поспіль планетою крокує Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. Традиційно полтавські школярі та студенти беруть у ньому активну участь.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Вітаємо переможців фінальних етапів Всеукраїнських учнівських інтернет-олімпіад із географії та хімії
  Вітаємо переможців фінальних етапів Всеукраїнських учнівських інтернет-олімпіад із географії та хімії

  Із 23 по 25 грудня 2016 року на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів відбувся фінальний етап Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад із математики, фізики, хімії, біології, географії, економіки. До участі були запрошені 10 учнів загальноосвітніх навчальних закладів області, які за результатами двох попередніх (заочних) етапів набрали встановлену з певного предмета необхідну кількість балів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Про експертизу проектів підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів під час конкурсного відбору проектів підручників

  21 грудня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського кафедрою методики змісту освіти було проведено навчання для освітян області, які забезпечуватимуть експертизу проектів підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів під час конкурсного відбору проектів підручників.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Буйдіна
 • Відбувся майстер-клас для вчителів з використання ІКТ на уроках англійської мови
  Відбувся майстер-клас для вчителів з використання ІКТ на уроках англійської мови

  Під час курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського учитель-методист Миргородської спеціалізованої школи І-ІІІ ст № 5 Лебедь Анатолій Іванович провів майстер-клас з використання ІКТ та флеш ігор на уроках англійської мови з теми “Food” (Їжа).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.І.Шарій-Якубовська
 • Визначено переможців відбіркового етапу обласного конкурсу «Учитель року-2017»
  Визначено переможців відбіркового етапу обласного конкурсу «Учитель року-2017»

  Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського спільно з Департаментом освіти і науки та обласним комітетомпрофспілки працівників освіти і науки  проводить обласний конкурс «Учитель року». Цього року Міністерством освіти і науки України визначені такі номінації: «Біологія», «Інформатика», «Музичне мистецтво» та «Початкова освіта». Конкурс допомагає визначити кращих педагогів, підвищує статус педагогічної професії, привертає увагу громадськості до проблем освіти.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Полтавщина долучилася до Всеукраїнської акції «За мир і щастя в Україні»
  Полтавщина долучилася до Всеукраїнської акції «За мир і щастя в Україні»

  16 грудня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського стартувала  Всеукраїнська акція "За мир і щастя в Україні".

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.М.Єщенко
 • Педагогічне рандеву «Від мудрого наставника до творчого молодого вчителя»
  Педагогічне рандеву «Від мудрого наставника до творчого молодого вчителя»

  16 грудня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося педагогічне рандеву (четверте заключне засідання) учасників обласної Школи молодих учителів Полтавщини (далі – Школа) за темою «Від мудрого наставника до творчого молодого вчителя».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Білик Н.І.
 • В рамках школи фахового зростання відбувся семінар «Теоретичні та практичні підходи до вивчення питання кризових станів у учасників антитерористичної операції та членів їх сімей»
  В рамках школи фахового зростання відбувся семінар «Теоретичні та практичні підходи до вивчення питання кризових станів у учасників антитерористичної операції та членів їх сімей»

  15 грудня 2016 року Центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського в рамках школи фахового зростання проведений семінар «Теоретичні та практичні підходи до вивчення питання кризових станів у учасників антитерористичної операції та членів їх сімей».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.О.
 • Відбулося засідання експертної комісії при центрі практичної психології і соціальної роботи ПОІППО
  Відбулося засідання експертної комісії при центрі практичної психології і соціальної роботи ПОІППО

  14 грудня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання експертної комісії при центрі практичної психології і соціальної роботи.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Самойлюк О.М.
 • Розпочалася реєстрація учасників конкурсу веб-сайтів
  Розпочалася реєстрація учасників конкурсу веб-сайтів

  Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 06.12.2016 № 1/9-644 «Щодо участі у VII конкурсі на кращий веб-сайт закладу освіти» повідомляємо, що з 15 грудня 2016 року розпочалася реєстрація учасників конкурсу у наступних номінаціях:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В. Тимчук
 • Відбулося засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області
  Відбулося засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області

  13 грудня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося друге засідання експериментальної творчої групи вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області «Методична система формування предметної компетентності з географії в учнів основної школи».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Відбулося засідання науково-редакційної ради Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського з підготовки матеріалів шостого тому «Освіта і наука» «ПОЛТАВІКИ – Полтавської Енциклопедії»
  Відбулося засідання науково-редакційної ради Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського з підготовки матеріалів шостого тому «Освіта і наука» «ПОЛТАВІКИ – Полтавської Енциклопедії»

  У зібранні взяли участь науковці, керівники позашкільних навчальних закладів області, бібліотечних установ, краєзнавці, магістранти природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) З.В.Резніченко
 • Вшановуємо Шевченка творчістю... ( Обласний етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка)

  10 грудня 2016 року на базі Полтавської гімназії №31 (директор Положишник Н.І.) пройшов обласний етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка для школярів 5-11 класів, учнів професійно-технічних навчальних закладів, студентів вишів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Науково-практичний семінар «Формування громадянської компетентності особистості засобами сучасної освіти»
  Науково-практичний семінар «Формування громадянської компетентності особистості засобами сучасної освіти»

  7 грудня 2016 року в Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого було проведено науково-практичний семінар «Формування громадянської компетентності особистості засобами сучасної освіти». Фундаторами цього заходу виступили Полтавський юридичний інститут та Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського. У семінарі взяли участь методисти правознавства районних (міських) методичних кабінетів (центрів), керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів правознавства, представники об’єднаних територіальних громад, вчителі та учні шкіл м. Полтави та Полтавського району.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Міщенко
 • Зустріч представників Полтавської облдержадміністрації з трудовим колективом ПОІППО
  Зустріч представників Полтавської облдержадміністрації з трудовим колективом ПОІППО

  6 грудня 2016 року відбулася зустріч заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Євгеновича Пругла та директора Департаменту освіти  і науки  Полтавської обласної державної адміністрації Олени Вікторівни Харченко з трудовим колективом Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Стоцька О.В.
 • Новій українській школі – сучасний підручник
  Новій українській школі – сучасний підручник

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 2 грудня 2016 року в Лубенській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №6 Лубенської міської ради Полтавської області відбувся круглий стіл «Новій українській школі – сучасний підручник».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Відкриття виставки малюнків учнів Оржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Н. І. Дерев`янко)
  Відкриття виставки малюнків учнів Оржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Н. І. Дерев`янко)

  “Краса навколо нас!”. Таку назву має виставка малюнків учнів Оржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, яку було урочисто відкрито 6 грудня в одній із навчальних аудиторій Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • «Є вічна загадка любові…» Про Всеукраїнські Тютюнниківські літературно-наукові читання до 85-річчя від дня народження лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, видатного письменника-земляка Григора Тютюнника
  «Є вічна загадка любові…» Про Всеукраїнські Тютюнниківські літературно-наукові читання до 85-річчя від дня народження лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, видатного письменника-земляка Григора Тютюнника

  5 грудня 2016 року на Полтавщині відбулися  Всеукраїнські Тютюнниківські літературно-наукові читання  до 85-річчя від дня народження лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, видатного письменника-земляка Григора Тютюнника.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.В. Чирка, О.І. Неживий, О.В. Тимчук
 • Про проведення вебінарів із питань підготовки до ЗНО-2017

  З 24 листопада до 5 грудня 2016 року Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти та Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведено 7 вебінарів з предметів, які виносяться на зовнішнє незалежне оцінювання у 2017 р. (українська мова та література, історія України, математика, біологія, фізика, географія, англійська мова).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Діденко С.Г.
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  5 грудня 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому було розглянуто питання «Про виконання продовженої Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки (зі змінами), терміном на 1 рік» (доповідач: Чупрікова Л. А., методист відділу роботи з персоналом).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Проведено засідання школи фахового зростання для учителів-учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» у номінації «Початкова освіта»
  Проведено засідання школи фахового зростання для учителів-учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» у номінації «Початкова освіта»

  5 грудня у рамках підготовки учителів до участі у всеукраїнському конкурсі «Учитель року-2017» на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведено засідання школи фахового зростання для учителів початкових класів – переможців І (районного) міського туру.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • Відбувся семінар-тренінг для працівників психологічної служби області «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини»
  Відбувся семінар-тренінг для працівників психологічної служби області «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини»

  30 листопада 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського проведено другий семінар-тренінг «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини». Участь взяли працівники психологічної служби ДНЗ та ЗНЗ Карлівського, Новосанжарського та Чутівського районів, закладів інтернатного типу (всього 19 осіб). Ведучі: Хорошева Тетяна Вікторівна та Самойлюк Ольга Миколаївна, методисти центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Хорошева Т.В.
 • Проведено обласний семінар-практикум «Організація виховного простору для дітей та молоді в умовах позашкільної освіти»
  Проведено обласний семінар-практикум «Організація виховного простору для дітей та молоді в умовах позашкільної освіти»

  29 листопада 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся обласний семінар-практикум «Організація виховного простору для дітей та молоді в умовах позашкільної освіти» для спеціалістів органів управління освітою райдержадміністрацій та міськвиконкомів, методистів районних (міських) методичних кабінетів (центрів) та об’єднаних територіальних громад, які координують позашкільну освіту.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • Проведено засідання спеціальної дослідницької групи вчителів математики «Михайло Васильович Остроградський і методики навчання математики в сучасній школі»
  Проведено засідання спеціальної дослідницької групи вчителів математики «Михайло Васильович Остроградський і методики навчання математики в сучасній школі»

  29 листопада 2016 року на базі Полтавської гімназії №17 відбулося засідання спеціальної дослідницької групи вчителів математики Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Відбулося засідання науково-методичної ради інституту
  Відбулося засідання науково-методичної ради інституту

  28 листопада 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося чергове засідання науково-методичної ради, на якому були розглянуті такі планові питання:

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Проведено обласний науково-практичний семінар «Нестандартні форми навчання учнів на уроках математики»
  Проведено обласний науково-практичний семінар «Нестандартні форми навчання учнів на уроках математики»

  Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського на 2016 рік 25 листопада 2016 року відбувся обласний науково-практичний семінар «Нестандартні форми навчання учнів на уроках математики». Місцем проведенням було обрано Лубенську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №2 Лубенської міської ради Полтавської області (директор Дем’янець В. М.).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Відбувся обласний тренінг «Професійне вдосконалення завідувачів та консультантів районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій»
  Відбувся обласний тренінг «Професійне вдосконалення завідувачів та консультантів районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій»

  Із метою вдосконалення професійної компетентності консультантів районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій, сприяння їх фаховому й особистісному розвитку 25 листопада 2016 року на базі Полтавської обласної психолого-медико-педагогічної консультації відбувся навчальний тренінг «Професійне вдосконалення завідувачів та консультантів районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Калініченко
 • Відбувся навчальний тренінг «Організація роботи працівника психологічної служби з впровадження програми з запобігання та профілактики торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
  Відбувся навчальний тренінг «Організація роботи працівника психологічної служби з впровадження програми з запобігання та профілактики торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

  22-23 листопада 2016 року в рамках реалізації Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми центром практичної психології і соціальної роботи ПОІППО ім. М. В. Остроградського на базі ПТУ №31 (м. Полтава) був проведений навчальний тренінг «Організація роботи працівника психологічної служби з впровадження програми з запобігання та профілактики торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Жданюк Л.О.
 • До Дня пам’яті жертв голодоморів у Полтавському ОІППО ім. М.В. Остроградського було проведено засідання педагогічних студій працівників інституту
  До Дня пам’яті жертв голодоморів у Полтавському ОІППО ім. М.В. Остроградського було проведено засідання педагогічних студій працівників інституту

  До Дня пам’яті жертв голодоморів у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського було проведено засідання Педагогічних студій працівників інституту.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Єщенко М.М.
 • Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках образотворчого мистецтва
  Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках образотворчого мистецтва

  За такою назвою продовжено роботу авторської творчої майстерні вчителів образотворчого мистецтва, друге засідання якої було проведено 22 листопада 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського. Керівник майстерні — Наталія Михайлівна Кривенко, учитель образотворчого мистецтва Полтавської гімназії № 13, переможниця обласного туру всеукраїнського конкурсу “Учитель року — 2015”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • У ПОІППО відзначили Міжнародний день філософії – 2016
  У ПОІППО відзначили Міжнародний день філософії – 2016

  Починаючи з 2012 року, кафедра філософії і економіки освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського щорічно проводить заходи, присвячені Міжнародному дню філософії. Їхня тематика обумовлена пошуком відповідей на особливо актуальні питання для сучасної освіти: «Філософія освіти сьогодні: навчальні стратегії поліпшення учнівських досягнень» (2012), «Яке мислення формує школа?» (2013), «Інформаційні війни й освіта: як протидіяти пропаганді?» (2014), «Множина мов і місць філософії: філософія нового проекту Закону України “Про освіту”» (2015).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.В.Литвинюк
 • Проведено практичне заняття «Методика організації проведення занять з предмета «Захист Вітчизни» – розділ вогнева підготовка»
  Проведено практичне заняття «Методика організації проведення занять з предмета «Захист Вітчизни» – розділ вогнева підготовка»

  17 листопада 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося практичне заняття «Методика організації проведення занять з предмета «Захист Вітчизни» – розділ вогнева підготовка» для слухачів курсів підвищення кваліфікації. Захід провів керівник Полтавського обласного військово-спортивного центру «Воїн» Бариш Олег Миколайович, вчитель фізичної культури та «Захисту Вітчизни» Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І. П. Котляревського, переможець обласного конкурсу «Учитель року – 2016» в номінації «Захист Вітчизни»,

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Сич
 • Відбувся семінар «E-twinning Plus» створення проектів на практиці
  Відбувся семінар «E-twinning Plus» створення проектів на практиці

  17 листопада на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся практичний семінар для вчителів області у рамках продовження проекту Європейського союзу “E-twinningPlus”. Метою проекту є залучення учнів та вчителів України до міжнародної співпраці щодо створення різних освітніх проектів на платформі E-twinningspace.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.І.Шарій-Якубовська
 • Використання термомозаїки «НАМА» у освітньо-виховному процесі початкової школи та ДНЗ
  Використання термомозаїки «НАМА» у освітньо-виховному процесі початкової школи та ДНЗ

  16.11.2016 року відбувся майстер-клас з проблеми «Використання термомозаїки «НАМА» у освітньо-виховному процесі» для вихователів дошкільних навчальних закладів та вчителів початкових класів, які перебувають на курсах підвищення кваліфікації в ПОІППО ім.М.В.Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.П.Крилевець
 • Відбувся майстер-клас для вихователів дошкільних навчальних закладів «Використання нетрадиційних технік образотворчого мистецтва у роботі з дошкільниками»
  Відбувся майстер-клас для вихователів дошкільних навчальних закладів «Використання нетрадиційних технік образотворчого мистецтва у роботі з дошкільниками»

  На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 16 листопада 2016 року відбувся майстер-клас для вихователів дошкільних навчальних закладів «Використання нетрадиційних технік образотворчого мистецтва у роботі з дошкільниками».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • В області створено експериментальну творчу групу вчителів географії

  Відповідно до листа Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України від 15.08.2016 № 403 на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського створено експериментальну творчу групу вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів області з проблеми «Методична система формування предметної компетентності з географії в учнів основної школи» (керівник – доцент Вішнікіна Л.П., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри географії та краєзнавства Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка; науковий консультант – професор Топузов О. М., доктор педагогічних наук, директор Інституту педагогіки НАПН України, головний науковий співробітник відділу навчання географії та економіки, куратор – Шкоденко Л.А., методист відділу природничо-математичних дисциплін та технологій Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського), яка буде функціонувати впродовж 2016-2017 навчального року.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Педагоги області обговорювали особливості створення нового освітнього середовища в інклюзивних навчальних закладах
  Педагоги області обговорювали особливості створення нового освітнього середовища в інклюзивних навчальних закладах

  16 листопада 2016 року на базі Полтавського СНВК  № 45 відбувся обласний семінар-практикум «Науково-методичні підходи до формування інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Калініченко
 • Семінар-презентація з впровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України»
  Семінар-презентація з впровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України»

  15 листопада 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулася презентація науково-педагогічного проекту «Інтелект України» для директорів опорних, загальноосвітніх, спеціалізованих навчальних закладів, гімназій, ліцеїв.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Королюк С.В.
 • Інструктивно-методична нарада у формі вебінару для координаторів математичного конкурсу "Кенгуру"
  Інструктивно-методична нарада у формі вебінару для координаторів математичного конкурсу "Кенгуру"

  Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 15 листопада проведено вебінар для координаторів математичного конкурсу "Кенгуру".

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Регіональний семінар «Розвиток громадсько-активних шкіл у контексті сучасних змін»
  Регіональний семінар «Розвиток громадсько-активних шкіл у контексті сучасних змін»

  14 листопада 2016 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського спільно з Всеукраїнським Фондом «Крок за кроком» проведено регіональний семінар «Розвиток громадсько-активних шкіл у контексті сучасних змін».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Королюк С.В.
 • Участь команди Полтавської області у Всеукраїнському турнірі юних географів
  Участь команди Полтавської області у Всеукраїнському турнірі юних географів

  Із 7 по 11 листопада 2016 року в м. Львів проходив фінальний етап ХІІ Всеукраїнського турніру юних  географів серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів. У змаганні взяли участь 19 учнівських команд із Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Івано-Франківської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Хмельницької та Чернівецької областей.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Інформаційно-комунікаційні технології на уроках історії та правознавства

  Під такою назвою 10 листопада 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулось друге засідання авторської творчої майстерні учителя історії Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 Любов Коноваленко.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.О.Міщенко
 • Відбувся семінар-практикум «Пошук та запровадження оптимальної моделі розвитку школи у сільській місцевості»
  Відбувся семінар-практикум «Пошук та запровадження оптимальної моделі розвитку школи у сільській місцевості»

  10-11 листопада 2016 року відбувся семінар-практикум для завідуючих (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об’єднаних територіальних громад «Пошук та запровадження оптимальної моделі розвитку школи у сільській місцевості».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.М.Жара
 • Дню української писемності та мови присвячується…
  Дню української писемності та мови присвячується…

  Всеукраїнський радіодиктант національної єдності  – це унікальна подія, яка відбувається на Українському радіо до Дня української писемності та мови, що відзначається 9 листопада.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Відбувся обласний семінар-практикум «Особливості роботи з обдарованими дітьми»
  Відбувся обласний семінар-практикум «Особливості роботи з обдарованими дітьми»

  11 листопада 2016 року Центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведено обласний семінар-практикум «Особливості роботи з обдарованими дітьми». У заході взяли участь 43 працівники психологічної служби Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Маслова В.А.
 • Обласний фестиваль-конкурс учнівських проектів самоврядування “Ми віримо в гарне майбутнє” серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів
  Обласний фестиваль-конкурс учнівських проектів самоврядування “Ми віримо в гарне майбутнє” серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів

  Департаментом освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, відділом у справах сім’ї та молоді Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 10 листопада 2016 року був проведений ІІІ обласний фестиваль-конкурс учнівських проектів самоврядування “Ми віримо в гарне майбутнє” серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів на базі Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Романенко А.М.
 • Проведено інструктивно-методичне заняття «Прикладна фізична та тактична підготовка на уроках «Захист Вітчизни»
  Проведено інструктивно-методичне заняття «Прикладна фізична та тактична підготовка на уроках «Захист Вітчизни»

  9 листопада 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося інструктивно-методичне заняття «Прикладна фізична та тактична підготовка на уроках «Захист Вітчизни».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Сич
 • Виїзне засідання спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання»
  Виїзне засідання спеціальної дослідницької групи «Використання елементів тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання»

  10 листопада 2016 року відбулося виїзне засідання роботи спеціальної дослідницької групи «Використання елементів  тифлопедагогіки у класах інклюзивного навчання» на базі дошкільного навчального закладу №2 "Оленка" ясла-садок комбінованого типу Миргородської  міської ради Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Калініченко І.О., Токаренко Н.М
 • Відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів «Використання інтернет-ресурсів в роботі педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів»
  Відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів «Використання інтернет-ресурсів в роботі педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів»

  На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 8 листопада 2016 року відбувся тренінг для педагогів дошкільних навчальних закладів «Використання інтернет-ресурсів в роботі педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів» з метою розвитку професійної ІКТ-компетентністі і педагогічної майстерності працівників дошкільних закладів Полтавської області за допомогою інтернет-ресурсів.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) М.І.Пасяда
 • У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату
  У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

  7 листопада 2016 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому було розглянуто питання: «Про підсумки проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році в Полтавській області» (доповідач: Одарюк О.О., методист відділу зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Чупрікова
 • Визначено переможців фінального етапу ХХІV всеукраїнського турніру юних хіміків
  Визначено переможців фінального етапу ХХІV всеукраїнського турніру юних хіміків

  Із 30 жовтня по 4 листопада 2016 року у м. Хмельницький на базіОбласного ліцею-інтернату з поглибленою підготовкою у галузі наук відбувався фінальний етап XХIV Всеукраїнського турнiру юних хiмiкiв, у якому взяли участь 19 команд: команда Волинської області «Волинь МАН»; збірна команда Луганської області; Київський природничо-науковий ліцей №145; Одеська гімназія №82 Плюмбум; Рішельєвський ліцей, м. Одеса; збірна команда Одеської області; Одеська школа № 117 Нотабене; команда Житомирської області «Spudei»; Львівська школа № 50 «Полтиннік»; Львівський фізико-математичний ліцей; збірна команда Полтавської області «НЕОС»; школа-інтернат "Обдарованість" Харківської області; збірна команда Харкова «14+49»; ліцей № 89 м. Харкова; гімназія № 47 м. Харкова; збірна команда Тернопільської області; Харківський фізико-математичний ліцей № 27; збірна Харкова «Гідроліз»; збірна команда Хмельницької області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • Технології успішного навчання. Працюємо за новими стандартами: експеримент «Реалізація діяльнісного підходу у навчанні природничих предметів» у дії
  Технології успішного навчання. Працюємо за новими стандартами: експеримент «Реалізація діяльнісного підходу у навчанні природничих предметів» у дії

  2 листопада 2016 року на базі Шишацької спеціалізованої школи I-III ступенів ім. В. І. Вернадського в рамках координації дослідно-експериментальної роботи «Реалізація діяльнісного підходу в навчанні природничих предметів» відбувся постійно діючий навчальний семінар «Технології успішного навчання. Працюємо за новими стандартами».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Буйдіна
 • Про проведення дебатної майстерні «Психологія публічного виступу»
  Про проведення дебатної майстерні «Психологія публічного виступу»

  1 листопада 2016 року відбулася дебатна майстерня «Психологія публічного виступу» для педагогів, які координують роботу шкільних дебатних клубів освітніх закладів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.А.Красницька
 • На Полтавщині визначено переможців XV Всеукраїнського турніру юних інформатиків
  На Полтавщині визначено переможців XV Всеукраїнського турніру юних інформатиків

  31 жовтня 2016 року на базі навчально-оздоровчого комплексу «Ерудит» Кременчуцького педагогічного коледжу імені А. С. Макаренка (Полтавська область, Кременчуцький район, с. Потоки) відбулося урочисте закриття фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних інформатиків.

  Упродовж п'яти днів (27–31 жовтня) учасники 16-ти команд з м. Києва, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Кіровоградської, Полтавської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької областей демонстрували свої знання, вміння та винахідливість у складній науці інформатиці та боролися за звання кращої.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька, С.П.Шостя
 • Учасники СДГ «Філософія лідерства в освіті» презентували моделі шкільної лідерської освіти
  Учасники СДГ «Філософія лідерства в освіті» презентували моделі шкільної лідерської освіти

  На восьмому засіданні обласної спеціальної дослідницької групи «Філософія лідерства в освіті», що відбулося 31 жовтня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, представлено моделі шкільної лідерської освіти.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.В.Литвинюк
 • Роль шкільної бібліотеки у залученні дітей до читання

  З 1 жовтня по 31 жовтня 2016 року бібліотеки усіх загальноосвітніх навчальних закладів Полтавщини долучилися до проведення третього Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів» , який мав на меті сприяти зростанню престижності читання як культурної цінності, популяризації української книги, застосуванню сучасних підходів до прищеплення навичок читання, обміну досвідом роботи бібліотекарів .

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Р.О.Гелеверя
 • Традиційно у жовтні проведено обласний Форум батьківської громадськості
  Традиційно у жовтні проведено обласний Форум батьківської громадськості

  31 жовтня 2016 року у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського було проведено обласний Форум батьківської громадськості «Здоров’я дітей найголовніша цінність родини».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.Г.Серединська
 • Проведення круглого столу. Тема –«Нейропсихологічні прийоми в логопедичній роботі з дітьми»
  Проведення круглого столу. Тема –«Нейропсихологічні прийоми в логопедичній роботі з дітьми»

  27 жовтня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського було проведено засідання круглого столу. Тема – «Нейропсихологічні прийоми в логопедичній роботі з дітьми».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Н.П.Тимошенко
 • Про проведення майстер-класу «Використання міжпредметних зв’язків при викладанні предметів духовно-морального спрямування» для вчителів ЗНЗ області
  Про проведення майстер-класу «Використання міжпредметних зв’язків при викладанні предметів духовно-морального спрямування» для вчителів ЗНЗ області

  27 жовтня 2016 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського було проведено обласний майстер-клас «Використання міжпредметних зв’язків при викладанні предметів духовно-морального спрямування».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Деряга
 • У Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради
  У Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради

   26 жовтня 2016 р. у Полтавському ІППО відбулося засідання вченої ради.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Діденко С.Г.
 • Відбулося засідання обласної спеціальної дослідницької групи «Проектна і дослідницька діяльність з хімії як чинник особистісного розвитку учня»
  Відбулося засідання обласної спеціальної дослідницької групи «Проектна і дослідницька діяльність з хімії як чинник особистісного розвитку учня»

  У Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 27 жовтня 2017 року відбулося засідання обласної спеціальної дослідницької групи (далі – СДГ) «Проектна і дослідницька діяльність з хімії як чинник особистісного розвитку учня».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.О.Буйдіна
 • Обласний науково-практичний семінар «Особливості мотивації в управлінні дошкільними навчальними закладами»
  Обласний науково-практичний семінар «Особливості мотивації в управлінні дошкільними навчальними закладами»

  27 жовтня 2016 року у м. Карлівка відбувся обласний науково-практичний семінар «Особливості мотивації в управлінні дошкільними навчальними закладами».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Курмишева Н.І.
 • Про засідання обласної спеціальної дослідницької групи (СДГ) «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології»
  Про засідання обласної спеціальної дослідницької групи (СДГ) «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології»

  27 жовтня 2016 року згідно плану роботи ПОІППО проведено засідання обласної спеціальної дослідницької групи (СДГ) «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» на базі Новосанжарського та Полузірський НВК на тему:«Формування технологічних компетентностей та конкурентоспроможної особистості в контексті освітньої галузі «Технології»(Технологічний компонент)».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • Науково-практичний семінар «Розвиток школи як громадсько-активної»
  Науково-практичний семінар «Розвиток школи як громадсько-активної»

  25 жовтня 2016 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. Панаса Мирного Миргородської міської ради кафедрою менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського було проведено науково-практичний семінар «Розвиток школи як громадсько-активної» для учасників «Школи молодого керівника» - новопризначених директорів загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.В.Королюк
 • Тренінгове заняття «Цільові орієнтири уроку» у рамках реалізації навчального тренінгу «Ефективність проектування сучасного уроку»
  Тренінгове заняття «Цільові орієнтири уроку» у рамках реалізації навчального тренінгу «Ефективність проектування сучасного уроку»

  25 жовтня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося тренінгове заняття «Цільові орієнтири уроку» у рамках реалізації навчального тренінгу «Ефективність проектування сучасного уроку».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Нетудихатка Н.В.
 • «Використання інтелектуальних ігор на уроках словесності». Обласний науково-практичний семінар
  «Використання інтелектуальних ігор на уроках словесності». Обласний науково-практичний семінар

  Ігрові технології – один із ефективних засобів навчання. Вони створюють на уроці атмосферу активної зацікавленості. Гра створює позитивний емоційний фон, дає можливість виявити індивідуальні можливості дитини. Інтелектуальні ігри - це поєднання емоцій і розумових операцій під час вирішення низки проблем.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • У творчій майстерні Т.І.Балагури
  У творчій майстерні Т.І.Балагури

  Балагура Т.І. - учитель з великим досвідом роботи, з творчими методичними напрацюваннями та результативною роботою зі своїми учнями у навчанні, конкурсних змаганнях, олімпіадах.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Відбулося засідання авторської творчої майстерні вчителів економіки
  Відбулося засідання авторської творчої майстерні вчителів економіки

  26 жовтня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося друге засідання авторської творчої майстерні вчителів економіки «Економіка. Рівень стандарту: теорія та практика». Учасниками заходу стали 25 вчителів економіки загальноосвітніх навчальних закладів області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.А.Шкоденко
 • Про обласний вебінар з проблеми «Використання комп’ютерних технологій при формуванні графічних компетентностей школярів»
  Про обласний вебінар з проблеми «Використання комп’ютерних технологій при формуванні графічних компетентностей школярів»

  25 жовтня 2016 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського був проведений вебінар «Використання комп’ютерних технологій при формуванні графічних компетентностей школярів» з метою надання методичної допомоги учителям й удосконалення змісту методичної роботи з креслення при формуванні графічних компетентностей школярів з використанням комп’ютерних технологій.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • На Полтавщині стартував фінальний етап XV Всеукраїнського турніру юних інформатиків
  На Полтавщині стартував фінальний етап XV Всеукраїнського турніру юних інформатиків

  27 жовтня 2016 року на базі навчально-оздоровчого комплексу «Ерудит» Кременчуцького педагогічного коледжу імені А. С. Макаренка (Полтавська область, Кременчуцький район, с. Потоки) відбулося відкриття фінального етапу XV-го Всеукраїнського турніру юних інформатиків.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.В.Стоцька
 • Проведено обласний тренінг “Основи алгоритмізації та програмування”
  Проведено обласний тренінг “Основи алгоритмізації та програмування”

  25-26 жовтня 2016 року з ініціативи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського на базі комунального закладу “Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради Полтавської області” з метою ґрунтовної підготовки учителів до викладання інформатики у 8 класі був проведений обласний тренінг “Основи алгоритмізації та програмування”.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) С.П.Шостя
 • Проектна технологія навчання як засіб формування компетентностей учнів на уроках хімії
  Проектна технологія навчання як засіб формування компетентностей учнів на уроках хімії

  У Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 25 жовтня 2016 року відбулось засідання авторської творчої майстерні вчителів хімії Проектна технологія навчання як засіб формування компетентностей учнів на уроках хімії» під керівництвом Шевченко Світлани Віталіївни, учителя хімії комунального закладу "Полтавська спеціалізована школа № 3 Полтавської міської ради Полтавської області" У роботі авторської творчої майстерні взяли участь учителі хімії Полтавської області.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.І.Бур'ян
 • У Полтавському ОІППО проведено методичний практикум
  У Полтавському ОІППО проведено методичний практикум

  Уже стало доброю традицією у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського проводити методичний практикум для працівників інституту. 21 жовтня ділову гру «Професійний розвиток методиста в сучасному освітньому просторі» провели методисти відділу дошкільної, початкової та спеціальної освіти.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) І.В.Дика
 • XХ математичні змагання імені М.В.Остроградського
  XХ математичні змагання імені М.В.Остроградського

  Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 22 жовтня 2016 року на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка проведено другий (обласний) етап ювілейних XХ математичних змагань імені М. В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Є.О.Яловець
 • Про обласний науково-практичний семінар для методистів трудового навчання, технологій та креслення науково-методичних центрів, районних (міських) методичних кабінетів
  Про обласний науково-практичний семінар для методистів трудового навчання, технологій та креслення науково-методичних центрів, районних (міських) методичних кабінетів

  20 жовтня 2016 року згідно з планом роботи ПОІППО проведено обласний науково-практичний семінар для методистів трудового навчання, технологій та креслення районних (міських) методичних кабінетів, науково-методичних центрів на базі Великосорочинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Миргородського району.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.Г.Чемшит, О.Є.Козлов
 • «Освітні проекти Вікіпедії» (Про заняття обласної авторської творчої майстерні вчителя зарубіжної літератури Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А. С. Макаренка Куща О. М.)
  «Освітні проекти Вікіпедії» (Про заняття обласної авторської творчої майстерні вчителя зарубіжної літератури Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А. С. Макаренка Куща О. М.)

  У Кременчуцькому педагогічному коледжі ім. А. С. Макаренка відбулося чергове заняття авторської творчої майстерні учителя зарубіжної літератури Куща Олега Миколайовича.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.В.Чирка
 • Освітня галузь “Мистецтво”: традиції та інновації
  Освітня галузь “Мистецтво”: традиції та інновації

  19 жовтня 2016 року на базі Великорублівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Козлівщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Котелевського району відбувся обласний семінар-практикум “Освітня галузь “Мистецтво”: традиції та інновації” для методистів районних (міських) методичних кабінетів та керівників методичних об`єднань вчителів образотворчого, музичного мистецтва та художньої культури. Саме цю проблему обрали вчителі художньо-естетичних дисциплін області за попереднім анкетуванням.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Л.Л.Халецька
 • Відбувся ворк-шоп “Медіаосвіта та медіатворчість”
  Відбувся ворк-шоп “Медіаосвіта та медіатворчість”

  Практикум проведено 19.10.2016 року в рамках роботи “Школи медіаосвіти” на базі кафедри менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Т.А.Устименко
 • «Технологія зустрічних зусиль на уроках словесності» (Про обласний науково-практичний семінар)
  «Технологія зустрічних зусиль на уроках словесності» (Про обласний науково-практичний семінар)

  19 жовтня 2016 року на базі Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3, Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки відбувся обласний науково-практичний семінар на тему: «Технологія зустрічних зусиль на уроках словесності».

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) В.В.Чирка, Р.О.Гелеверя
 • Сучасні підходи до вивчення творчості І.Я.Франка
  Сучасні підходи до вивчення творчості І.Я.Франка

  19 жовтня 2016 року на базі ПОІППО ім.М.В.Остроградського відбувся «круглий» стіл, присвячений 160-річчю з дня народження І.Я Франка.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) О.П.Коваленко
 • Обласний науково-практичний семінар «Менеджмент розвитку навчального закладу в умовах інформаційного простору»
  Обласний науково-практичний семінар «Менеджмент розвитку навчального закладу в умовах інформаційного простору»

  Поняття інформаційного освітнього простору є важливою характеристикою освітнього процесу, який тісно пов’язаний не тільки з розвитком педагогічної науки, а й з іншими фундаментальними процесами, що відбуваються в суспільстві.

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Паламаренко Л.Й.
 • Нові стандарти – нова школа
  Нові стандарти – нова школа

  Нова українська школа… Якою вона буде? Які зміни чекають на вчителів, учнів, батьків? Як має змінитися вчитель цієї нової школи? Саме таке коло питань було окреслено в ефірі суспільно-політичної програми «Акценти» ТРК «Лтава», що вийшла на телеекрани області 18 жовтня (http://www.ltava.poltava.ua/society).

  Додаткова інформація
  • Автор (-и) Канівець З.М.
 • Методисти екології та основ здоров’я визначили науково-методичні підходи поліпшення якості викладання цих предметів
  Методисти екології та основ здоров’я визначили науково-методичні підходи поліпшення якості викладання цих предметів

  17 жовтня 2016 року на базі Тер