Система Orphus

Тренінг для директорів і координаторів громадсько активних шкіл області з курсу «Міжнародні стандарти якості діяльності ГАШ»

2-3 листопада 2012 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського відбувся тренінг з навчально-практичного курсу «Міжнародні стандарти якості діяльності громадсько активних шкіл».

Захід проводився в рамках проекту «Розвиток громад в Україні шляхом впровадження програми «Школа як осередок розвитку громади» за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проведення семінару-тренінгу організовано кафедрою менеджменту освіти спільно з ВФ «Крок за кроком».

Фасилітатором була тренер ВФ «Крок за кроком»; старший викладач кафедри управління освітою, завідувачка центру моніторингу якості освіти Луганського ОІППО Ткаченко Лариса Миколаївна. Учасники – представники рад ГАШ області та викладачі кафедри менеджменту освіти Полтавського ОІППО.

Мета тренінгу – підвищення обізнаності директорів і координаторів громадсько активних шкіл області з впровадження міжнародних стандартів якості діяльності ГАШ шляхом отримання знань, умінь і навичок щодо проведення самооцінювання якості діяльності громадсько активної школи на базі навчального закладу, а також підготовки та впровадженні планів його розвитку.

Заняття розпочалися з вітального слова ректора Полтавського ОІППО Віталія Володимировича Зелюка.

Впродовж дводенного тренінгу були представлені дев’ять міжнародних стандартів якості, що відображають різні аспекти діяльності ГАШ. Ці стандарти та їх показники викликали інтерес учасників і стали додатковими потенційними точками розвитку співпраці в рамках руху ГАШ.

Практична частина передбачала активне засвоєння учасниками здобутих у ході навчання знань, відпрацювання умінь та навичок в обговоренні у групах методом аналізу конкретних ситуацій з професійного досвіду учасників (case-study), рольової гри щодо процедури проведення самооцінювання, яка надасть можливість отримати зворотний зв'язок від учнів і їх сімей, розпочати і підтримувати продуктивний діалог з місцевою громадою. Нарешті, самооцінювання допоможе продемонструвати громаді, органам влади, всім зацікавленим сторонам високу якість роботи ГАШ задля розвитку освіти і громади.

Наступним етапом діяльності координаторів ГАШ області є практичні дії на місцях: проведення двох етапів самооцінювання якості діяльності ГАШ з подальшим удосконаленням і впровадженням плану розвитку ГАШ.

Під час реалізації практичних дій на місцях школи матимуть можливість отримувати від координаторів програми “Школа як осередок розвитку громади” в області та координатора програми ВФ “Крок за кроком” методичну та менторську підтримку. Для успішного проведення процесу самооцінювання на місцях всі учасники тренінгу отримали роздаткові матеріали і посібник “Міжнародні стандарти якості діяльності громадсько-активної школи”.

 

 

 

 

 

 

 

З.В.Резніченко

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.