Система Orphus

На прес-конференції у Полтавському ОІППО підбито підсумки роботи у сфері післядипломної педагогічної освіти регіону у 2012 році

18 січня 2013 року  у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського  за участю ректорату, науково-методичного складу  закладу та десяти провідних ЗМІ Полтавщини проведено прес-конференцію з метою поінформувати громадськість області про здобутки Полтавського ОІППО у 2012 році та плани  на майбутнє.

Колектив ПОІППО вважає публічний звіт ректора інституту Віталія Зелюка  перед громадськістю у формі прес-конференції  надзвичайно корисним зразком упрозорення управління, який можна рекомендувати директорам шкіл області. 

У ході прес-конференції ректор Полтавського ОІППО Віталій Зелюк підкреслив, що позитивно оцінює діяльність очолюваного ним закладу  у 2012 році і основним здобутком колективу вважає те, що  минулоріч  у повному обсязі  вдалося задовольнити запити полтавських освітян на підвищення кваліфікації: проведено курсову підготовку 5 496  педагогічних працівників Полтавщини (річний обсяг – 5 500 осіб на рік).

Реалізуючи державну політику в галузі дошкільної освіти, ПОІППО запроваджує осучаснені програми підвищення кваліфікації вихователів ДНЗ  з урахуванням нових стандартів. Доповідач повідомив, що 2012 року  методисти інституту вивчали, наскільки  уважно педагоги  області підходять до реалізації ідеї освіти 5-річних дітей, яка розглядається передусім не як навчання, а як  їх комунікативна, психологічна підготовка, і серйозних порушень  не виявили.

Стосовно початкової освіти, то, за словами ректора ПОІППО, у минулому році на Полтавщині  підготовлено  1000 педагогічних працівників до  викладання предметів   у перших класах, упровадження нових навчальних програм і підручників за новим Державним стандартом початкової загальної освіти.  На замовлення відділів, управлінь освіти  для учителів іноземної мови проведено низку виїзних експрес-тренінгів з методики викладання англійської мови у першому класі. Започатковано роботу Лабораторії методиста «Управління професійним зростанням учителя початкової школи».

 Працюючи з учителями початкової ланки, на Полтавщині особливу увагу приділяють підвищенню  інтересу дітей до навчання. «Це трагедія, коли дитина через тиждень навчання не хоче йти в школу, – переконаний  Віталій Зелюк. – До  вчителів намагаємося донести: у першому класі давати домашні завдання і оцінювати не можна; фізкультурні паузи у процесі навчання у початковій школі – обов‘язкові».

Доповідач відзначив, що 2012 року  в рамках міжнародної співпраці посилено взаємодію  Полтавського ОІППО  з освітніми організаціями Росії і Білорусі. Зокрема, розпочато укладання Угоди  про співпрацю з Академією соціального управління (Москва). Це стане новим інноваційним вектором щодо взаємообміну  та творчої співпраці освітян з упровадження педагогічних інновацій у систему  освіти Полтавської області  та Підмосков‘я.  Загалом   у 2012 році  ПОІППО взяв участь у десяти міжнародних освітніх програмах і проектах.

Окрім того, журналістів було поінформовано про першочергові заходи ПОІППО на 2013 рік.Це ­ –   робота вчителів відповідно до нових Державних стандартів початкової освіти, підготовка педагогічних працівників до викладання предметів у 1-х , 2-х, 5-х класах,  подальше розширення мережі громадсько активних шкіл Полтавщини (2012 року їх кількість зросла із 5 до 40), впровадження інклюзивної освіти, інформаційно-комунікаційних та здоров’язбережувальних технологій у навчально-виховний процес.

У цьому контексті  особливим рядком Віталій Зелюк відзначив тему перинатальної  медицини і перинатальної педагогіки. Про здоров‘я і виховання дитини треба говорити з батьками  ще до її народження, переконані в ПОІППО, а тому вже виношують ідеї створення консультативного кабінету для батьків при щойно відкритому у Полтаві  обласному перинатальному центрі та роздумують, як краще тему перинатального виховання опрацювати з учителями на курсах підвищення кваліфікації.

Також на прес-конференції було виокремлено 10 топ-подій в освітній галузі Полтавщини у 2012 році, визначених працівниками   Полтавського ОІППО. Найважливішою подією  2012 року  визнано  уведення в експлуатацію  навчально-оздоровчого комплексу «Ерудит» при Кременчуцькому педагогічному училищі імені А. С. Макаренка в  с. Потоки Кременчуцького району з метою оздоровлення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та підготовки обдарованої учнівської молоді до участі в інтелектуальних змаганнях.

Заклад було відкрито  20 лютого 2012 р. за участю Президента України В. Ф. Януковича.    Відтоді протягом І семестру (вересень-грудень 2012 р.) у НОК «Ерудит» пройшли навчання 630 обдарованих учнів області, а влітку оздоровилися близько тисячі дітей. Школярів навчають найкращі викладачі  вищих та загальноосвітніх закладів Полтавщини за програмами, розробленими фахівцями Полтавського ОІППО.

         Які ж результати? Проректор із науково-методичної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського Марина Кирилюк повідомила учасникам прес-конференції, що юні «потоківці» добре зарекомендували себе  на ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.  З-поміж 249 учасників обласних  олімпіад  з економіки, фізики, історії, хімії 90  школярів (тобто 37 %) – ті , хто пройшли навчання в НОК «Ерудит». Із них 58 учнів стали переможцями ІІІ етапу цих змагань. «Родзинкою» прес-конференції стала участь у ній  випускниці НОК «Ерудит», одинадцятикласниці Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 Людмили Рубцової, яка розповіла ЗМІ про те, чим  їй запам‘яталися навчання і дозвілля в цьому  комплексі.

 

 

Підготувала О.В.Стоцька

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.