Система Orphus

Проведення обласного семінару-практикуму на тему «Методичні аспекти реформування спеціальної освіти в контексті реалізації концепції «Нова українська школа»

На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського було проведено обласний семінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи спеціальних шкіл-інтернатів на тему "Методичні аспекти реформування спеціальної освіти в контексті реалізації концепції «Нова українська школа»".

Метою семінару є актуалізація знань щодо реформування інтернатних закладів у заклади інноваційного типу; систематизація та розширення знань про сучасні методи та технології навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Зустріч проходила в 2 етапи: теоретичний та практичний.

У семінарі взяли участь представники 6 спеціальних шкіл-інтернатів та 2 навчально-реабілітаційних центрів. З питанням щодо загального стану державної підтримки дітей з особливими освітніми потребами в Україні виступила Зезекало Тая Вікторівна, головний спеціаліст відділу загальної, середньої, дошкільної, спеціальної та інклюзивної освіти Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації. 

Мету, завдання корекційного навчання дітей з особливими освітніми потребами в контексті концепції «Нова українська школа» висвітлила Тимошенко Наталія Петрівна, методист відділу дошкільної, початкової та спеціальної освіти Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

Про актуальну тему сьогодення: комплексну оцінку розвитку школярів з особливими освітніми потребами розповів Зайцев Сергій Володимирович, директор Полтавського інклюзивно-ресурсного центру управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Учасники ознайомилися з сучасними поглядами на організацію освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами, обговорили організаційні засади розбудови Нової української школи в спеціальних загальноосвітніх школах-інтернатах в умовах реформування закладів інтернатного типу.

Підсумовуючи, учасники семінару-практикуму дійшли до спільної думки: навчання і виховання дітей з особливими освітніми потребами будуть результативними, якщо фахівці працюватимуть у команді усі разом: педагоги інклюзивно-ресурсних центрів, спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів, закладів загальної середньої освіти, медичних установ.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Тимошенко Н.П.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.