Система Orphus

На засіданні вченої ради в Полтавському ОІППО представлено впровадження медіаосвіти в освітній простір Полтавщини

Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 14 травня 2019 року відбулося засідання вченої ради, на якому розглядалися такі питання:

 

1. Про підсумки впровадження в практику освітян області медіаосвіти як інноваційної освітньої технології.

2. Про зарахування роботи в обласній СДГ «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» як проходження курсів підвищення кваліфікації та видачу свідоцтва.

3. Про схвалення до друку монографії Халецької Л. Л. «Розвиток загальнокультурної компетентності вчителів мистецьких дисциплін у системі післядипломної педагогічної освіти».

Засідання розпочали з нагородження грамотою Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА кандидата психологічних наук, доцента, професора кафедри менеджменту освіти Полтавського ОІППО Тетяну Анатоліївну Устименко за плідну науково-дослідницьку діяльність, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток післядипломної педагогічної освіти Полтавської області.

Розкриваючи перше питання, к. психолог. н., доцент, професор кафедри менеджменту освіти Тетяна Анатоліївна Устименко презентувала проміжні підсумки впровадження в практику освітян області медіаосвіти як інноваційної освітньої технології. В рамках власної професійної діяльності Т. А. Устименко розроблено та впроваджується в практику заняття «Медіаграмотність як сучасна освітня компетентність» для педагогічних працівників всіх освітніх галузей, модуль «Впровадження медіаосвіти в діяльності закладу освіти» для керівників закладів освіти Полтавської області. Також понад 4 роки діє формат «Школа медіаосвіти» як щосеместровий семінар-практикум (проведено 7 семінарів), де в інтерактивній формі розглядаються проблемні питання медіаосвіти із запрошенням цікавих спікерів, використанням неформальних засобів, креативних середовищ і т.д. Відзначено, що медіаосвіта є потрібною в рамках реалізації концепції Нової української школи. Така діяльність орієнтована на здобуття знань, формування вмінь і компетентностей, що в сучасних умовах є критично важливими для всіх учасників освітнього процесу – як педагогічних працівників, так і здобувачів освіти.

Про процес реалізації всеукраїнського експерименту «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику» повела далі мову методист центру педагогічних інновацій та інформації ПОІППО Лариса Миколаївна Максименко, назвавши мету експерименту, охарактеризувавши моделі впровадження медіаосвіти у експериментальних закладах освіти, що складаються з двох векторів діяльності: перший – інноваційна діяльність за участю всіх учасників освітнього процесу, другий – робота з педагогічними кадрами.

Вченою радою прийняті наступні рішення:

- щодо першого питання:

 1. Виступ професора кафедри менеджменту освіти ПОІППО Устименко Т. А.щодо впровадження в практику освітян області медіаосвіти як інноваційної освітньої технології взяти до відома.

 2. Вивчити та запровадити ідеї модернізації медіаосвітнього середовища в діяльності закладів освіти області.

Устименко Т. А., протягом 2019 року

3. Вивчати та узагальнювати досвід педагогічних працівників області з впровадження медіаосвіти та презентувати його на курсах підвищення кваліфікації.

Устименко Т. А., протягом 2019 року

- щодо другого питання:

Зарахувати роботу вчителів трудового навчання, технологій, креслення Полтавської гімназії № 17 Полтавської міської ради Полтавської області Приходько Юлії Миколаївни та Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Полтавської міської ради Полтавської області», Полтавського міського центру позашкільної освіти Марцінковської Раїси Дмитрівни в обласній спеціальній дослідницькій групі «Проектування як метод пізнання в освітній галузі «Технології» з 01 січня 2017 року по 14 травня 2019 року як проходження курсів підвищення кваліфікації учителів технології, трудового навчання, креслення та видати їм свідоцтва.

- щодо третього питання:

Схвалити монографію Халецької Л. Л. «Розвиток загальнокультурної компетентності вчителів мистецьких дисциплін у системі післядипломної педагогічної освіти» та рекомендувати її до друку й використання в освітньому процесі ПОІППО ім. М. В. Остроградського.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Діденко С.Г.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.