Система Orphus

Відбувся обласний семінар-практикум «Нова модель взаємодії закладу дошкільної освіти з батьками в контексті Базового компоненту дошкільної освіти»

7 травня 2019 року на базі закладів дошкільної освіти № 10 «Казка» та  «Первоцвіт» Гадяцької міської ради Полтавської області відбувся обласний семінар-практикум на тему: «Нова модель взаємодії закладу дошкільної освіти з батьками в контексті  Базового компоненту дошкільної освіти» для методистів з питань дошкільної освіти методичних кабінетів (центрів) районів, міст, ОТГ. У роботі семінару взяло участь 38 педагогічних працівників області.

 

Метою семінару було обговорити нормативне забезпечення дошкільної освіти, розглянути сучасні моделі взаємодії закладів дошкільної освіти з батьками вихованців в контексті Базового компоненту дошкільної освіти, реалізації програми «Впевнений старт» та поширити досвід роботи педагогічних працівників закладів дошкільної освіти м. Гадяч Полтавської області.

У вступній частині семінару з вітальним словом до учасників звернувся Сафонов Григорій Володимирович, секретар Гадяцької міської ради Полтавської області.  Про  «Реалії і перспективи розвитку освітньої галузі міста Гадяча та Сергіївської ОТГ» доповідали Бутенко Станіслав Миколайович, начальник відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Полтавської області; Хоменко Олена Сергіївна, спеціаліст відділу освіти, молоді, спорту та культури виконавчого комітету Сергіївської сільської ради Полтавської області.

Майборода Сергій Миколайович, завідувач методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Полтавської області у своєму виступі перед колегами висвітлив питання: «Методична служба за умов модернізації освітнього простору: виклики та перспективи розвитку».

Перша практична частина семінару відбулася на базі ЗДО № 10 «Казка» Гадяцької міської ради, де учасникам було запропоновано:

- ознайомитися з відеопрезентацією закладу «Назустріч один одному», директор Щухомет Валентина Миколаївна;  

- переглянути фрагмент інтегрованого заняття в старшій групі «Рідне місто» з елементами Лего-конструювання;

- стати учасниками майстер-класів «Фарбуємо веселкову крашанку»; «Свічка – як символ життя і світла» та великодньої родинної зустрічі «Святкуймо Воскресіння разом».  

Теоретична частина семінару відбулася на базі закладу дошкільної освіти «Первоцвіт» Гадяцької міської ради.

Доповідали: «Тенденції розвитку дошкільної освіти сьогодення» - Токар Олена Віталіївна, методист відділу ліцензування та атестації навчальних закладів ПОІППО;

«Нормативне забезпечення дошкільної освіти» - Корф Ілона Вікторівна, методист відділу дошкільної, початкової та спеціальної освіти ПОІППО;

«Сучасний формат взаємодії закладу дошкільної освіти з батьками в контексті програми «Впевнений старт» - Аколович Тетяна Петрівна, методист методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Полтавської області;

 «Роль педагогів та батьків в комплексній системі раннього втручання у  покращенні  якості життя дитини та родини» - Тристан Марина Олексіївна, методист Полтавського міського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю;

«Конфліктологічна компетентність учасників освітнього процесу як умова ефективної комунікації» - Муліка Катерина Миколаївна, завідувачка Центру  практичної психології і соціальної роботи ПОІППО.

Директор закладу, Писанка Юлія Леонідівна, запросила учасників до перегляду виставок спільної сімейної творчості: «Великодні передзвони», «Берегиня роду твого», «Твій родовід».

По завершенню семінару були обговоренні та прийняті методичні рекомендації.

Щаслива та успішна дитина – результат партнерства батьків, педагогів та адміністрації закладу освіти, побудованого на співпраці, взаєморозумінні й бажанні разом йти до досягнення мети.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Корф І.В.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.