Система Orphus

В партнерстві батьків та фахівців більше можливостей для дітей з особливими освітніми потребами

10 квітня у Полтавському ОІППО стартувала обласна авторська творча майстерня для практичних психологів на тему «Психологічна підтримка батьків дітей з особливими освітніми потребами».  Керівник майстерні – Сухіна Н. В., практичний психолог Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради; куратор – Хорошева Т. В., методист центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО. Мета роботи – розвиток компетентностей практичних психологів з питань роботи з батьками; сприяння  підвищенню  якості  психологічних  послуг  для  батьків  дітей  з особливими освітніми потребами та відповідно ефективності корекційно-розвиткової допомоги дітям. У першому засідання взяли участь 40 практичних психологів з закладів освіти області та інклюзивно-ресурсних центрів (з 9 ІРЦ).

 

Були опрацьовані такі питання: принципи та напрямкироботи практичного психолога з батьками, орієнтовані на інтереси сім'ї; особливості функціонування сімей, в яких виховуються діти з особливостями психофізичного розвитку, стадії прийняття. Вправа «Бар’єри та ресурси» стала важливим етапом роботи учасників над усвідомленням власної готовності до психологічного супроводу батьків та дітей.

Наталія Володимирівна Сухіна презентувала власний досвід організації занять батьківської групи підтримки «Підтримай себе – підтримай дитину». Практичні психологи познайомилися з методикою проведення групи підтримки: правила роботи групи; етапи роботи, тривалість, періодичність занять; форми та методи роботи практичного психолога; структура занять; вимоги до спеціаліста; рефлексія ведучого як умова ефективної роботи терапевтичної групи та профілактика емоційного вигорання фахівця, робота фахівців-ведучих в парі.

Атмосфера професійного спілкування спонукала до роздумів, аналізу,  рефлексії – набуття особистісного та професійного досвіду.

По завершенні роботи фахівці отримали електронний методичний кейс з теми для подальшої самоосвіти та використання в просвітницькій роботі з колегами, педагогами. За результатами першого засідання прийнято рішення учасникам провести заняття на тему «Психологічна підтримка батьків дітей з особливими освітніми потребами» для своїх колег в містах, районах, об’єднаних територіальних громадах Полтавської області. Друге засідання відбудеться у вересні 2019 року.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Хорошева Т. В.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.