Система Orphus

У ПОІППО відбулося засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань освіти, науки та культури

17 квітня 2019 року в актовій залі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського в рамках підготовки до двадцять п’ятої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання, запланованої на 3 травня 2019 року, відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури під головуванням Сергія Шевчука та за участі заступника голови обласної ради Анатолія Ханка. Комісія розглянула низку проектів рішень, які планується внести у проект порядку денного двадцять п’ятої сесії обласної ради сьомого скликання.

 

Також депутати заслухали виступ директора Департаменту освіти  і науки Полтавської обласної державної адміністрації Олени Харченко «Про підвищення кваліфікації педагогічних працівників» та інформацію першого проректора Полтавського ОІППО Наталії Корягіної щодо здійснення інститутом підготовки тренерів-педагогів і учителів  відповідно до Концепції «Нова українська школа».

Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського залишається основним суб'єктом підвищення кваліфікації педагогів області. Спроможність Інституту організовувати навчання педагогічних працівників області забезпечується відповідним кадровим потенціалом та матеріально-технічною базою.

2014 року заклад отримав ліцензію на підвищення кваліфікації педагогічних працівників за напрямом «0101 Педагогічна освіта», що, згідно із Законом України від 02.03.2015 № 222-VIII«Про ліцензування видів господарської діяльності», є безстроковою. Ліцензований обсяг становить 5500 осіб.  2018 року загалом 5 270 педагогічних працівників пройшли підвищення кваліфікації на базі Інституту.

На виконання розпорядженьКабінету Міністрів України від 17.01.2018 р. №  17-р «Про додаткові заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2018 році»;  від 22.08.2018 р. №559-р «Про внесення змін до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року №17»таПостанови Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 р.  №237  «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа»(зі змінами)  Інститутом  здійснюється навчання  вчителів перших класів відповідно до вимог Концепції «Нова українська школа».

Для забезпечення успішного старту і подальшого впровадження реформи відбулися тренінги з підготовки 53-х регіональних тренерів-педагогів. Запроваджено проведення експрес-тренінгів «Професійний розвиток учителя в сучасному освітньому просторі» та «Підготовка учителів початкових класів до роботи в Новій українській школі».

Відповідно до наказу МОН України від 15.01.2018 р. № 34 «Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи»  тренерами-педагогами проведено очні сесії навчання учителів перших класів НУШ. Усього 1 933 педагоги Полтавщини успішно завершили навчання й одержали сертифікати.

На виконання наказу МОН України від 27.02.2018 р. № 208 «Про організацію та проведення підготовки вчителів іноземних мов, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 навчальному році, закладами післядипломної педагогічної освіти до викладання іноземних мов (англійської, німецької та французької) відповідно до Концепції «Нова українська школа» тренінгові навчання пройшли 859 осіб.

Тренінговим навчанням з одержанням сертифіката охоплено 600 заступників директорів із навчально-виховної роботи у початкових класах закладів загальної середньої освіти області.

Відповідно до чинної нормативної бази Інститут продовжує здійснювати підвищення кваліфікації педагогічних працівників області, зокрема: директорів, заступників директорів ЗЗСО,  учителів початкової школи, асистентів учителів з інклюзивним та інтегрованим навчанням, учителів іноземних мов, які навчатимуть учнів початкової школи, фахівців інклюзивно-ресурсних центрів, супервізорів, учителів, які забезпечують здобуття освіти учнями 5–11(12)-х класів закладів загальної середньої освіти.

Також у ході засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури її члени  розглянули питання «Про стан виконання  Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017–2010 роки» в частині проведення Обласного конкурсу серед закладів освіти області на кращу матеріальну базу військово-патріотичного та фізичного виховання, представлене у виступах директора Департаменту освіти  і науки Полтавської обласної державної адміністрації Олени Харченко і заступника військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату Едуарда Бородая.

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Стоцька О.В.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.