Система Orphus

Моделюємо діяльність опорного закладу

Якою може бути опорна школа? Чим її діяльність може відрізнятися від школи, звичної для кожного? Як допомогти учням, батькам, вчителям у тандемі працювати над гармонійним розвитком дитини, навчити її втілювати в життя свої мрії, встановлювати позитивні стосунки з оточенням? Як згуртувати єдиний колектив з учнів, батьків, вчителів та представників громади, що працюватиме на реалізацію пріоритетних завдань Нової української школи?

 

Відповіді на ці та інші запитання шукали керівники опорних шкіл-учасники міжрегіонального семінару-практикуму «Модель діяльності опорного закладу в дії: теорія та практика», який відбувся 12 квітня 2019 р. на базі опорного закладу Пришибська ЗОШ І-ІІІ ст. Пришибської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області.

Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Лідія Василівна Полобок) – заклад, що впроваджує технології особистісно-розвивального змісту освіти. Це Школа, що вчить життю 116 учнів, майже половина з яких підвозяться із навколишніх сіл.

Сільський голова, Валентина Іванівна Городянко, небагато і дуже скромно говорила про освітні пріоритети громади, турботу про особистість дитини, але те, чим живе школа, чим дихає і як виглядає – було більш красномовним.

Ірина Василівна Михайлюк, головний спеціаліст відділу загальної середньої, дошкільної, спеціальної та інклюзивної освіти Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації ґрунтовно розповіла про реалізацію управлінського циклу в умовах посилення впливу громад на освіту. Особливості діяльності опорного закладу освіти у напрямку створення універсального освітнього простору розкрила кандидат педагогічних наук, доцент кафедри менеджменту освіти Полтавського ОІППО ім. М. В. ОстроградськогоНіна Іванівна Курмишева; виклики і нові можливості Проекту закону України "Про загальну середню освіту"– Олена Олександрівна Буйдіна, кандидат педагогічних наук, завідувачка кафедри методики змісту освіти Полтавського ОІППО ім. М. В. Остроградського. Своє бачення дидактико-методичного і навчального забезпечення реалізації концептуальних засад особистісно-розвивального змісту освіти запропонував присутнім кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри психології управління ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України Валерій Олександрович Киричук. Науковий співробітник Малої академії наук, психолог вищої категорії, методист, гештальт-терапевт, тренер-консультант з Інституту обдарованої дитини НАПН України Людмила Євгеніївна Єнотаєва провела майстер-клас «Булінг в освітньому середовищі».

Заслуговує на увагу та поширення практичний досвід пришибських освітян: Школа лідерства та Школа майстрів, музейна педагогіка, використання досвіду Фінляндії, Швеції, Данії; технології  та техніки цілісності мислення тощо.

У ході обговорення актуальних проблем Нової української школи, участі у інтерактивних формах навчання учасники семінару обмінялися думками щодо моделювання діяльності власного опорного закладу.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Курмишева Н.І.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.