Система Orphus

Проведення усного журналу «Готовність вчителів-логопедів до роботи з немовленнєвими дітьми. Альтернативна комунікація»

11 квітня 2019 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського було проведено усний журнал для вчителів-логопедів спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів, навчально-реабілітаційних центрів з актуальної теми: «Готовність вчителів-логопедів до роботи з немовленнєвими дітьми. Альтернативна комунікація» із метою   організації спільної діяльності медичних та педагогічних фахівців за основними напрямками логопедичної роботи з немовленнєвими дітьми; підвищення професійної компетентності учителя-логопеда на засадах реформування сучасної спеціальної освіти в контексті реалізації концепції «Нова українська школа», обгрунтування методологічних засад визначеної проблеми, вдосконалення корекційно-розвиткової роботи в умовах спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів, навчально-реабілітаційних центрів. 

 

В обговоренні питань щодо готовності вчителів-логопедів до роботи з немовленнєвими дітьми взяли участь: Нещетна Катерина Анатоліївна, практичний психолог Полтавского відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка дружня до молоді», дитячий та сімейний псохолог, Ткач Віктор Георгійович, лікар-педіатр Полтавської спеціалізованої школи-інтернату спортивного профілю І-ІІІ ступенів Полтавскої обласної ради, вчителі-логопеди спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів, навчально-реабілітаційних центрів  Полтавської області.

Під час проведення усного журналу було висвітленоено питання напрямків роботи вчителів-логопедів в умовах інклюзивної та спеціальної освіти в закладах загальної середньої освіти, приділено велику увагу психологічному аспекту комунікативної функції мовлення, причинам народження немовленнєвих дітей.

Насамкінець, учасники заходу «Готовність вчителів-логопедів до роботи з немовленнєвими дітьми. Альтернативна комунікація» прийняли такі рекомендації: учителі-логопеди мають намагатись розуміти причини тяжких порушень мовлення, знаходити спільно з медичними працівниками шляхи їх подолання, поєднуючи знання з психології і психіатрії, вертебрології, дефектології, логопедії та методики в єдину взаємопов’язану систему корекції.

 

2

Ткач В.Г., лікар-педіатр Полтавської спеціалізованої школи-інтернату спортивного профілю І-ІІІ ступенів

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Тимошенко Н.П.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.