Система Orphus

Формуємо культуру лідерства у школах

Як допомогти учням гармонійно розвиватися, навчити їх втілювати в життя свої мрії, встановлювати позитивні стосунки з оточенням? Як згуртувати колектив учнів і вчителів на реалізацію пріоритетних завдань Нової української школи? Як сформувати ключові звички і розробити власну стратегію «Лідер у мені»?

Відповіді на ці та інші запитання намагалися відшукати учасники обласного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗНЗ Полтавщини, який відбувся 9 квітня 2019 р. на базі закладів загальної середньої освіти Мачухівської сільської ради Полтавського району.

Мачухівська громада об’єднує 5 закладів загальної середньої освіти, що відносяться до Полтавського, Новосанжарського і Решетилівського районів і нараховують понад 605 учнів та 170 вихованців ЗДО. Сільський голова В.В.Білокінь і в.о. начальника гуманітарного відділу О.А.Кішінець відзначили, що в центрі уваги громади лежить турбота про особистість дитини, заохочення обдарованої учнівської молоді та надання якісних освітніх послуг.

Про основні чинники формування культури лідерства у школі ґрунтовно розповіли організатори семінару – науковці кафедри менеджменту освіти ПОІППО ім. М.В.Остроградського, кандидати педагогічних наук: старший викладач Т.В.Водолазська і доцент Н.І.Курмишева.

Зінноваційними освітніми технологіями Мачухівського НВК присутніх ознайомила заступник директора Н.М.Михайлик, досвідом роботи за програмою Нової української школи поділилися вчителі Л.В.Добриніна та І.І.Плоходько.

Кроки до лідерства ефективно формують педагоги Плосківської ЗОШ І-ІІІ ступенів і місцевого ЗДО «Дзвіночок», презентацію яких провели заступник директора з НВР К.О.Степаненко, вихователь С.Ю.Вертелецька, вчителька української словесності А.О.Романець.

Заслуговує на увагу досвід плосківських освітян з розвитку лідерських якостей школярів за програмою eTwinning, координатором якої є вчитель англійської мови, організатор шкільного музею Роберта Бернса Т.О.Хриплива.

В ході обговорення актуальних проблем Нової української школи, участі у інтерактивних формах навчання учасники семінару обмінялися думками щодо шляхів, умов та засобів формування лідерських якостей сучасного вчителя і учня.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Курмишева Н.І., Городницька Я.М.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.