Система Orphus

Проведення круглого столу «Мовленнєві порушення у дітей дошкільного та шкільного віку: проблеми та перспективи їх вирішення»

22 березня 2019 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти було організовано круглий стіл з актуальною темою «Мовні порушення у дітей дошкільного та шкільного віку: проблеми та перспективи їх вирішення».

Метою круглого столу стали актуалізація знань та пошук шляхів вирішення проблем логопедичної допомоги дітям з порушенням мовлення в контексті реалізації концепції «Нова українська школа», визначити цілі, зміст, шляхи вирішення завдань нейропсихологічного обстеження для здійснення аналізу порушень мовленнєвого розвитку, формування особистості дитини. Сформувати основні напрямки зв’язків практичної логопедії та медицини на сучасному етапі, нейропсихологічного та педагогічного супроводу дітей з мовленєвими порушеннями. Визначити вікові особливості формування мовлення у дітей дошкільного і шкільного віку та визначити основні напрямки роботи логопеда в умовах інклюзивного навчання в закладах дошкільної та шкільної освіти.

В обговоренні взяли участь: Скрипник Олена Геннадієвна, лікар-психіатр Полтавського обласного психоневрологічного диспансера Полтавської обласної ради, Дмитрієнко Ірина Геннадієвна, вчитель-логопед Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради, вчителі-логопеди спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів, навчально-реабілітаційних центрів, інклюзивно-ресурсних центрів Полтавської області.

Під час круглого столу було обговорено питання напрямків роботи вчителя-логопеда в умовах інклюзивної освіти в закладах дошкільної освіти, значення знань анатомо-фізіологічного механізму мовлення та розуміння психологічних закономірностей мовленєвої діяльності, етапи складення логопедичної оцінки мовленнєвого розвитку.

Підсумовуючи зустріч учасники круглого столу «Мовні порушення у дітей дошкільного та шкільного віку: проблеми та перспективи їх вирішення» рекомендують: використовувати отримані знання для методичного забеспечення теоретичної і практичної діяльності вчителя-логопеда, виявлення та усунення мовних порушень проводити в ранньому віці, визначати критерії ранньої діагностики та прогноз мовних порушень, враховувати особливості психічного розвитку дітей у корекційно-розвитковій роботі вчителя-логопеда в інклюзивно-ресурсних центрах.

Розв’язання цих завдань забеспечить висококваліфіковане надання допомоги дітям з порушенням мовлення компетентними вчителями-логопедами в контексті реалізації концепції «Нова українська школа».

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Тимошенко Н.П.,Русіна К.В.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.